» »

Cena goriva

Cena goriva

««
11 / 100
»»

energetik ::

Ampak OMV ter Petrol bi bila pa lahko malce manj prozorna, ne pa da oba dvigneta do desetinke centa enako... :))
Zanimivo, tudi lokalni Logo še vedno vztraja na dizlu za 1,000. Kako dolgo še? Sicer bo doživel naval iz 1km oddaljenega OMV..

HappyPills ::

No zdaj je čas na potrošnikih da naredimo switch. Če bosta lahko strigla pač bosta. A ni kle v temi en glasno nabijal, da se bo podražil za 3c v dveh letih. Kje zdaj ta heroj haha.

Utk ::

Tu. Zame se je pocenil.
Ta heroj tu že 10 let tudi piše, da je nafta subvencionirana na račun bencina. Morda bomo zdaj imeli malo bolj realne cene. Trošarine na žalost ne sledijo temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Pri nas je 100 oktanc 1.12€. za ostalo pa ne vem, ker drugega ne tankam.

avtek ::

Sem se peljal v službo in sem videl MOL 1.016EUR - kot OMV in Petrol ;(:D


EDiT: Diesel, bencin se mi zdi da še vedno 0.999EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

HappyPills ::

No pa smo se bal da bo treba gledat kje tankat. Povsod bo drago

energetik ::

Haha, kako neočitno so vsi trije prišli točno na 1,016 :))
Tako s kakšnim dnevom zamika, da ne bomo opazili. :))

No, Logo je dvignil na 1,012..
Hofer še nič.

Mato989 ::

Tak pac je ko mas oligopol oz v efektivi duopol...

Kot da bi ODPRLI trg za izdelavo osebnih izkaznic neumnost
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zmaugy ::

Mato, to ti je "survival of the fittest". The fittest so v tem primeru naftne družbe, ki bojo profitirale na tvoj račun. Tebi to itak odgovarja, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Mato989 ::

One so postale the fittest ravno zaradi drzavnih intervencij in nacrtnih monopolov ipd...

Ne komentiraj ce si preneumen da bi kapiral
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

Niso profitirale samo one, tudi Vizjak je.

BuDi79 ::

HappyPills je izjavil:

Niso profitirale samo one, tudi Vizjak je.
Tudi če krade, je vsaj nekaj naredil za vse nas!!

aja, napačen politik.

RedDrake ::

Včeraj še vedno tankal benz po 0,97.
Zaenkrat ne vidim problema.

HappyPills ::

Tudi če ti tankaš po 0.97€ ne pomeni, da ne bodo cene ostalih zadev šle gor. Še vedno boš na slabšem, ne moreš zmagat pri tej vladni potezi, razen če nisi konkreten delničar Petrola ali morda zaposlen kje v tej industriji. Čeprav iskreno dvmomim, da bodo prodajalcem na črpalkah šle plače gor zdaj, ko bodo pokasiral 50-100 M€ več dobička na leto.

Utk ::

energetik je izjavil:

Haha, kako neočitno so vsi trije prišli točno na 1,016 :))
Tako s kakšnim dnevom zamika, da ne bomo opazili. :))

To so stvari s katerimi se bi morala ukvarjat država - agencija za varstvo konkurence, ne pa z omejevanjem cene.
In te agencije so leve vlade uničile, zdaj se pa čudijo, če jih bi Janša kar združil. Sej če nič ne delajo, je čisto vseeno, če nič ne delajo skupaj. Ironično so te agencije najboljše delale, ko je bil predsednik vlade Janša. Pa ne zarad njega, ampak ker je bil predsednik računskega sodišča recimo Šoltes, ki ni bil ravno zlizan z vlado Janše, milo rečeno, in drugje podobno. Ljudje se morajo vrtet, drugače so naenkrat vsi prijatelji med seboj.

energetik ::

Hehe, zdaj pa tudi Hofer sledi ostalim pri dizlu, še vedno 3c manj, ampak podražil pa je.

svecka ::

Logo je edini na svojem. Razlika za točenje polnega tanka je ze 1€ med črpalkami.

KAVINSKY ::

energetik je izjavil:

Hehe, zdaj pa tudi Hofer sledi ostalim pri dizlu, še vedno 3c manj, ampak podražil pa je.


Ampak so to posledice nihanja nafte na trgu ali nastavljanje marž dobaviteljev?

feryz ::

Evo, tudi Maxen je šel na, približno točno, 1,016 evra za dizel.
Konkurenca dela svoje. Ampak v tem primeru, navzgor. Tipično butalsko.

facepalm ::

Se da kje preveriti, ce so se slucajno dvignile trosarine?

zmaugy ::

Mato989 je izjavil:

One so postale the fittest ravno zaradi drzavnih intervencij in nacrtnih monopolov ipd...

Ne komentiraj ce si preneumen da bi kapiral


Vedno si “the fittest” v nekem ekosistemu z dolčenimi pogoji in pravili igre. Ne komentiraj, če si preneumen, da bi kapiral.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

HappyPills ::

Počivalšek pravi: "Trg deluje. Trg pravi da je cena povsod enaka tako da je to to. Če pa vam ni všeč se obrnite na agencijo za varstvo konkurence." Od zadaj se sliši krohot, ker vedo, da so jo ukinili.

Mato989 ::

zmaugy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

One so postale the fittest ravno zaradi drzavnih intervencij in nacrtnih monopolov ipd...

Ne komentiraj ce si preneumen da bi kapiral


Vedno si “the fittest” v nekem ekosistemu z dolčenimi pogoji in pravili igre. Ne komentiraj, če si preneumen, da bi kapiral.


Nekaj je naravno pravilo drugo pa umetno razcisti si pojme

Ce me tip pretepe ker je naravno visji in mocnejsi je nekaj drugo pa je ce drzava pobere denar meni in ga vlozi v njega on se pa samo trenira ker ne rabi skrbet za drugo

Enako je z vsemi nekajpoli kot so pri prodaji derivatov

HappyPills je izjavil:

Počivalšek pravi: "Trg deluje. Trg pravi da je cena povsod enaka tako da je to to. Če pa vam ni všeč se obrnite na agencijo za varstvo konkurence." Od zadaj se sliši krohot, ker vedo, da so jo ukinili.


Saj zato je prav da jo ukinejo ker nioli ni agencija v samostojni slo nekaj odlocila v prid uporabnikom... Jo pa uporabniki placujemo... Brezveze vec kot ocitno bilo videno pri pro plusu
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

zmaugy ::

Mato989 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

One so postale the fittest ravno zaradi drzavnih intervencij in nacrtnih monopolov ipd...

Ne komentiraj ce si preneumen da bi kapiral


Vedno si “the fittest” v nekem ekosistemu z dolčenimi pogoji in pravili igre. Ne komentiraj, če si preneumen, da bi kapiral.


Nekaj je naravno pravilo drugo pa umetno razcisti si pojme

Ce me tip pretepe ker je naravno visji in mocnejsi je nekaj drugo pa je ce drzava pobere denar meni in ga vlozi v njega on se pa samo trenira ker ne rabi skrbet za drugo

Enako je z vsemi nekajpoli kot so pri prodaji derivatov

HappyPills je izjavil:

Počivalšek pravi: "Trg deluje. Trg pravi da je cena povsod enaka tako da je to to. Če pa vam ni všeč se obrnite na agencijo za varstvo konkurence." Od zadaj se sliši krohot, ker vedo, da so jo ukinili.


Saj zato je prav da jo ukinejo ker nioli ni agencija v samostojni slo nekaj odlocila v prid uporabnikom... Jo pa uporabniki placujemo... Brezveze vec kot ocitno bilo videno pri pro plusu


Če se name spravi medved in imam v žepu 45 magnum ali v rokah puško... se ve kdo zmaga. The fittest. Možgani.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

energetik ::

facepalm je izjavil:

Se da kje preveriti, ce so se slucajno dvignile trosarine?

Nikakor ne najdem več. Do zdaj so bile vedno objavljene vse postavke za trenutno ceno na gov.si.
Sicer pa bolje, da ne gledaš sestave cene. Nekje 1/3 predstavlja sama cena goriva, ostalo gre v proračun. Pa osnovna cena dizla je drugače 4-5c višja od bencina, ampak spet država korigira s trošarinami, da je na koncu enaka cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mikhaair ::

Kako kotefira država, če trg postavlja ceno, baje? :)

FoxKnox ::

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Enim opicam je tezko razlozit da ko bo potreba po povecanju zmogljivoszi elektricnega omrezja bo sla elektrika gor x3...


Ja sam bodo pazli, da bo do takrat večina že imela toplotne črpalke, in el. avte.
:D:D
Predvsem proizvodnja se je zadnja leta krepko povečala v zahodni Evropi,predvsem zaradi planirane elektrifikacije prometa, poraba pa zmanjšala, tudi naračun korona krize in posledično je cena električne energije najnižja v zadnjem času, presežki pa enormni.Ne glede na dieselgate in global warming ljudje niso množično kupovali e avtov in vgrajevali dragih toplotnih črpalk, kar jim je malo podrlo načrte. Edino kar se je dobro prodajalo so bile e skirce in e kolesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Mato989 ::

FoxKnox je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Enim opicam je tezko razlozit da ko bo potreba po povecanju zmogljivoszi elektricnega omrezja bo sla elektrika gor x3...


Ja sam bodo pazli, da bo do takrat večina že imela toplotne črpalke, in el. avte.
:D:D
Predvsem proizvodnja se je zadnja leta krepko povečala v zahodni Evropi,predvsem zaradi planirane elektrifikacije prometa, poraba pa zmanjšala, tudi naračun korona krize in posledično je cena električne energije najnižja v zadnjem času, presežki pa enormni.Ne glede na dieselgate in global warming ljudje niso množično kupovali e avtov in vgrajevali dragih toplotnih črpalk, kar jim je malo podrlo načrte. Edino kar se je dobro prodajalo so bile e skirce in e kolesa.



Mhm cena je tak padla da meni elektro podjetja plavujejo da kurim strom

A napram pred 20 leti vse drazje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Razrez - Cene naftnih derivatov za obdobje od 22. 9. 2020 do 30. 9. 2020
Ostalo v priponkah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Mhm cena je tak padla da meni elektro podjetja plavujejo da kurim strom... A napram pred 20 leti vse drazje

Hmm, za enga realtivno uspešnega crypto-traderja kažeš precej nenavadna prepričanja in pričakovanja...
Market timing je, ne sicer tako izrazito kot v kripto biznisu, pomemben tudi pri tako očitnih stvareh, kot je elektrika.

m0LN4r ::

Nemcija, danes tankal ob uri ko so cene najvisje, tankal sem Shell V Power Racing 100 za 1,269 z Power smart dealom. Dopoldan med 9:00 in 10:00 bi lahko za 1,179 ampak sem bil prelen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

Mato989 je izjavil:


A napram pred 20 leti vse drazje


Ne nakladaj in podaj podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

avtek ::

Počasi a vztrajno, diesel - OMV 1.019€, Petrol in MOL 1.017€

Utk ::

Zame se je pocenilo za 1,2 centa.

energetik ::

avtek je izjavil:

Počasi a vztrajno, diesel - OMV 1.019€, Petrol in MOL 1.017€

Logo je še vedno cenejši od teh 3, a le za odtenek.
FE trading (Hofer) pa drži 3c nižje od najdražjega, dizel ima še vedno pod 1€.

Horas ::

petrol je zdaj cenejši .988€
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

Ok dovolj bo.

:))

Horas ::

petrol v velenju in šoštanju, .0968eur
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

KAVINSKY ::

Hofer - 0.956€

Koliko časa bodo še nižali cene preden bodo navili na 2€ po litru? :D

DamijanD ::

dokler bo "lockdown" bo poraba manjša in s tem tudi verjetno cene...

hipertija ::

Cene bodo šle po mojem mnenju gor šele drugo leto, če bo konec srenje s korono, in ko se bo gospodarstvo počasi začelo vzpenjati nazaj, kot je to bilo letos poleti. Toliko, kot gre te čase malo "nafte", je že dolgo ni šlo... to lahko opazim že sam pri naših avtomobilih. Je pa vprašanje, kako se bo to odražalo na svetovnem trgu naftnih derivatov... ker zmanjšanje črpanja nafte zaradi manjše porabe pomeni avtomatski dvig cen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

WizzardOfOZ ::

Sedaj, ko smo zaradi covida doma, še nisem šel tankat, ker sem naredil vse skupaj mogoče 15 kilometrov. Pa če bo šlo tako naprej, bom avto samo na 2 dni vžgal in premaknil po dvorišču za četrt obrata gume, da ne bodo jajčaste postale, ker skos na istem mestu stojijo.

avtek ::

To lahko tudi v leru narediš, da (ne poslušaš okoljevarstvenikov. ti, ti, ti!) ne smradiš okolice :D:))

WizzardOfOZ ::

Ne, mora mašina tudi ene 5 minut delat, da se spet namaže, da ne bo olje samo v karterju počivalo. :))

hipertija ::

Dobro je vsaj prižgat avto za 10 min in kak krog naredit...

m0LN4r ::

Ne pozabi na akumulator zdj pozimi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Nobenega problema z akumulatorji. Je notri profi zadeva, že zaradi start/stop. (optima yellowtop 75A)

ahac ::

KAVINSKY je izjavil:

Hofer - 0.956€

Koliko časa bodo še nižali cene preden bodo navili na 2€ po litru? :D


Če bi šli po tisti stari enačbi po kateri se je cena računala vsakih 14 dni (preden so začeli spreminjat tudi trošarine, da bi ostali pri 1€), bi verjetno šla cena tudi dol.
Oni si lahko zdaj počasi povečajo marže brez, da bi se cena končna dvignila...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

showsover ::

Ali pa trošarine, ki so bile precej bolj dinamične.
Sicer ni bilo videti, da bi šla cena pod 1€.
Že zato, ker imajo sosedje (tudi Avstrijci) dražje.
Za Italijane pa je menda ekstra ugodno.
Ali?

spegli ::

Pri 39 oil/usd šortam
««
11 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312274 (8850) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914268 (12445) St235

Več podobnih tem