» »

Cena goriva

Cena goriva

««
7 / 100
»»

hojnikb ::

Najbolje da se vsi upremo in "predelamo" stare dizlaše na rastlinsko olje. Drzava bo ob trošarine, ti se boš vozu zelo pocen, win-win >:)
#brezpodpisa

Mato989 ::

Mhm, pol bodo pa nabili trošarine na elektriko... GG!

Kaj bomo pa pol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hojnikb ::

Pol kupiš pa dizeslki agregat in kuriš še tam olje :)
#brezpodpisa

mikhaair ::

In pol bomo vsi bajsiji k bomo zrli cvrto hrano cele dneve.

LeQuack ::

Noben se sicer ne pritožuje nad tem, da država še vedno podpira dizel in je nanj manjša trošarina.
Quack !

kow ::

LeQuack je izjavil:

Noben se sicer ne pritožuje nad tem, da država še vedno podpira dizel in je nanj manjša trošarina.

Jaz se pritozujem.

feryz ::

hojnikb je izjavil:

Najbolje da se vsi upremo in "predelamo" stare dizlaše na rastlinsko olje. Drzava bo ob trošarine, ti se boš vozu zelo pocen, win-win >:)
Saj ne rabiš predelovati. V golfa dvojko lahko komot nalivaš rastlinsko olje. Dodaš 10% bencina in je.
Če je novo, niti po mcdonaldsu ne diši za njim.
Je pa trenutno cena neugodna. Taka mešanica te pride malo pod evro, torej ni vredno matra. Moramo počakati, da bo dizel po evro in pol. Potem pa ja.
Ali pa najti podmiznega dilerja za olje. Ki bi uredil znatno nižjo ceno.

miha98 ::

In kake so cene zdaj danes? Baje da nad evrom....

siniša ::

https://goriva.si/ tokaj lahko preveriš. Kokr sem na hitro preletel je večina 1€.

Utk ::

In kake so cene zdaj danes? Baje da nad evrom....

Evro 30, najmanj.

Old Spice ::

Žabo se kuha počasi. Sej niste realno pričakoval, da bo danes cena 1.3e. Vsak teden gor malo po malo.

Utk ::

Old Spice je izjavil:

Žabo se kuha počasi. Sej niste realno pričakoval, da bo danes cena 1.3e. Vsak teden gor malo po malo.

Jaz sem realno pričakoval en cent do konca leta, in 3 do konca 2021. Pa še to sem najbrž pretiraval in bo morda pol toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Buggy ::

Danes sploh ne bo nic in drugi teden verjetno tudi se ne, ravno zaradi tistega "No ste vidl" efekta. Pol pa tko kot je blo recen...lagano s stilom do HR cen, nekje do novega leta IMO ;)

miha98 ::

In kam za novo leto? Mam bone... katere toplice? ;)

zobnik ::

če bi vedli kolk približno se tedensko proda bencina, dizla pri nas pa da se dvigne 1-2-3 cente je to za črpalkarje več milijonov dobička

HappyPills ::

Cene lahko spreminjajo dnevno baje pa ni omejitve tudi za večkrat dnevno. Verjetno je zdaj na vrsti še dokončat taktiziranje ter kartelni dogovor pol bo pa sam udri po siromaku. Do konca meseca bo šlo gor za 5c.

kixs ::

Upam, da bomo preziveli za teh nekaj centov... ko te pa drugi nategnejo za par jurjev, pa kao, prosti trg :lol: Drzava naj regulira _vse_ ali pa nic. Kruh je tudi predrag in pivo tudi, itd...

HappyPills ::

Vedno so mi zanimivi ljudje, ki ploskajo ukrepom, ki prizadanejo tudi njih osebno in pomagajo le tistim, ki so na oblasti in pri denarju. Zdaj ali imajo kaj od tega da ploskajo, kar skrajno upam, ali pa je to neka mazohistična nrav.

sunshine403 ::

HappyPills je izjavil:

Vedno so mi zanimivi ljudje, ki ploskajo ukrepom, ki prizadanejo tudi njih osebno in pomagajo le tistim, ki so na oblasti in pri denarju. Zdaj ali imajo kaj od tega da ploskajo, kar skrajno upam, ali pa je to neka mazohistična nrav.

To je bolj v stilu fovsije... jebiga tudi ce bom jaz tankal dvakrat drazje, vazno je da bo sosed, ki ima avto, ki mu kuri dvakrat vec kot meni, se na slabsem.

fikus_ ::

Sem gledal na goriva.si, INA črpalka cene 1,28 ter 1,29. Do prve naslednje črpalke ~ 10 km.

Malo so optimisti.

martincek1 ::

Pa je ta stran zanesljiva? So res takoj dvignili za 30 centov?

jakan123 ::

Očitno so pri INA največ podražili. Petrol in OMV v moji okolici je še vse po 1€

HappyPills ::

Petrol in OMV ne bosta podražila takoj za full to bi si v lastno skledo pljuvala. Bi bil takoj revolt pa ogorčenje in interpelacije Počivalška. Na koncu bi jima lahko celo postavli top ceno al pa kej. To bo počasi in vtrajno. cent na cent na cent na cent. Ostali pa itak čakajo na korake ta velkih.
Sploh pa ne danes, ko smo vsi pozorni in je to tema. Čez nekaj dni teden dva pa se bo začelo počasi dogajat.
Slovenčka se kuha počasi.

Horas ::

ste pa optimisti da bojo dvignali sam 5centov. 30-50centov po tamalem v parih tednih
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mujek ::

jakan123 je izjavil:

Očitno so pri INA največ podražili. Petrol in OMV v moji okolici je še vse po 1€

Problem na goriva.si je v tem, da ne vidiš kdaj je bil podatek posodobljen. Ter še tem, da prikazujejo podatke stare več kot eno leto.
Recimo INA več ne obstaja ampak je vse MOL.

Bo potrebno najti/implementirati boljšo rešitev kot goriva.si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujek ()

IL_DIAVOLO ::

Goriva.si je neka budget zadeva, ki ni optimizirana za telefone. Morda kdaj bo, ampak ce se bo folk zdaj navadil na nekega drugega ponudnika, niti ne bo več gledal kaj drugega.

Amzs je zelo vredu zadeva. Tam imas cene direkt na zemljevidu, ne rabis klikat in si lomit prstov.

BlackDeath ::

Horas je izjavil:

ste pa optimisti da bojo dvignali sam 5centov. 30-50centov po tamalem v parih tednih


Si pa optimist, da bodo čakali par tednov :))

INA Slovenija
BS INA LAŠKO

95: 1.282€
Dizel: 1.257€

Smurf ::

Horas je izjavil:

ste pa optimisti da bojo dvignali sam 5centov. 30-50centov po tamalem v parih tednih

Tak scenarij je prakticno nemogoce.

Podrazitve bodo prisle precej pocasi in ne nenadoma.

IL_DIAVOLO ::

Kaj ni Ina samo na hrvatiji?

BlackDeath ::

INA je šla pod MOL nekaj časa nazaj ampak neke črpalke imajo še vedno INA brandiranje. Ne vem kaj točno je s tem.

facepalm ::

Na AC crpalkah so sle cene gor za cca 3 cente. Slucajno sta enako podrazila tako OMW, kot Petrol.
Tako, da smo lahko pomirjeni glede tega. Kartelnih dogovorov gotovo ne bo. /S

Pricakujem pa, da bo do konca leta cena za vsaj 10c/l (+morebitne visje trosarine) visja. Tako bodo nekje izenacili marzo s super100.

mailer ::

Dvig cen bo minimalno 15% v dokaj kratkem času.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

showsover ::

Ja, pravi test bo primerjava z avstrijskimi (ali katerimi drugimi, do sedaj praviloma nizjimi) cenami, mailer je podal priblizno prava odstopanja.

Ampak, kot receno, kar se tice mene osebno - ce gre na 5 ali 10 ali 100EUR/l, vec kot gre, z lazjim srcem bomo menjali 'energente' v avtih :)

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

mailer je izjavil:

Dvig cen bo minimalno 15% v dokaj kratkem času.


ce bodo res, zlehtno upam da pride spet do neke vrste zaprtja obcinskih mej in obcuten upad povprasevanja po naftnih derivatih >:D
Delo in studij od doma bo tudi pripomogel k temu, da se bojo vprasali a je vredno biti dodatno pogolten ali pac delat normalen dobicek, kot so ga ze sedaj.
Podrazitev goriva, kot razlog, dostikrat navajo vsi v gospodarstvu, ki povecajo cene za svoje artikle ali storitve. Torej nas lahko v tem primeru, pocasi cakajo podrazitve tudi na drugih podrocjih. Epic!

Na dolgi rok (naslednje 3-5 let) pa vsekakor... soncna elektrarna, pa nek elektricen "fizl" v garazi, pa naj imajo marze kakrsne cjo met :))

lucky13 ::

BlackDeath je izjavil:

Horas je izjavil:

ste pa optimisti da bojo dvignali sam 5centov. 30-50centov po tamalem v parih tednih


Si pa optimist, da bodo čakali par tednov :))

INA Slovenija
BS INA LAŠKO

95: 1.282€
Dizel: 1.257€


Od kod ti ta info?

gruntfürmich ::

če se iz goriv izračuna inflacija bo država morda tu kaj posredovala, da bo lepše izpadlo pred evropo, v petrolu ki ga ima pod roko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Ja, pravi test bo primerjava z avstrijskimi (ali katerimi drugimi, do sedaj praviloma nizjimi) cenami, mailer je podal priblizno prava odstopanja.

Ampak, kot receno, kar se tice mene osebno - ce gre na 5 ali 10 ali 100EUR/l, vec kot gre, z lazjim srcem bomo menjali 'energente' v avtih :)


Kam bos pol menjal ko bo sla elektrika tak gor
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

avtek ::

Ne, ne, Mato. Glejmo zaenkrat samo en meter pred seboj. Bomo potem, ko bomo še v večjem dreku, začeli kopati po želji da pridemo ven.

Mato989 ::

Enim opicam je tezko razlozit da ko bo potreba po povecanju zmogljivoszi elektricnega omrezja bo sla elektrika gor x3...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

Enim opicam je tezko razlozit da ko bo potreba po povecanju zmogljivoszi elektricnega omrezja bo sla elektrika gor x3...


Ne bo. To samo tisti, ko si žepe polnijo z gradnjo distribucijskih omrežij trdijo.

Bo pa imela vsaka streha celice. In vsako mesto baterije za nivelacijo porabe.

IL_DIAVOLO ::

Samo kdo bo te celice vzel, ko se jih bo treba losat. Na milijone avtov z baterijami, na tisoce his s celicami. Kam bos to dal ali se boljse kako bos gasil, ce bo prišlo do požara?

Cez leta bomo imeli se vecjo sranje, kot ga imamo danes z emisijami.

Resitev je, da se uporabljajo vsi energenti v zmernih kolicinah.

showsover ::

Kaj so tu eni pametnjakoviči, ki vidite konec civilizacije v tem, ko je Slovenija nehala regulirat cene goriva na svojem ozemlju, 20kkm2?

Cena bo šla gor (domnevam, da bo šla cena načrpane nafte dalje gor), zagotovo, ampak najbolj zanesljiv indikator je primerjava z Avstrijo (avtocestne in navadne črpalke).

Aja, mogoče zato, ker ste vedno navijali za to, da vas država pedena od zadaj in od spredaj, zdaj pa ste izgubljeni in tekate naokrog kot brezglave kokoši, ko ste prepuščeni sami sebi?

Jah, verjetno bo to.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Kaj so tu eni pametnjakoviči, ki vidite konec civilizacije v tem, ko je Slovenija nehala regulirat cene goriva na svojem ozemlju, 20kkm2?

Cena bo šla gor (domnevam, da bo šla cena načrpane nafte dalje gor), zagotovo, ampak najbolj zanesljiv indikator je primerjava z Avstrijo (avtocestne in navadne črpalke).

Aja, mogoče zato, ker ste vedno navijali za to, da vas država pedena od zadaj in od spredaj, zdaj pa ste izgubljeni in tekate naokrog kot brezglave kokoši, ko ste prepuščeni sami sebi?

Jah, verjetno bo to.


Nihce ne go ori o koncu civilizacije... Govorimo o tem da v nasem sistemu je sprostitev cen slabsa za vse.

Cene niso bile omejene navzdol to pove vse... Ce bi hoteli bi se sli konkurenco znotraj okvirja drzave ampak to jim ni v interesu kot jim oz jima ne bo v interesu si izpodbijat cene...

S tem ukrepom bi se strinjal ce bi bil vlozek za novo pumpo enak tistemu v pekarno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Sicer pa, pritisni na državo, da razhajka Petrol, phehe... Vsi smo vedeli, da bo do liberalizacije prišlo prej ali slej. Predlagam, da zaslužiš toliko, da ti bo sprememba cena tank goriva pač neopazen znesek. Ne moreš? Try harder! Če pa si prepričan, da bo cena goriva še rasla - kar kupit delnice Petrola, se je cena umirila, samo 0,30% je še dvig cene...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Enim opicam je tezko razlozit da ko bo potreba po povecanju zmogljivoszi elektricnega omrezja bo sla elektrika gor x3...


Ne bo. To samo tisti, ko si žepe polnijo z gradnjo distribucijskih omrežij trdijo.

Bo pa imela vsaka streha celice. In vsako mesto baterije za nivelacijo porabe.

prejšnji mesec smo bili 2× tik pred razpadom el. omrežja zaradi nemčije ker ni ne svetilo in ne pihalo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Sicer pa, pritisni na državo, da razhajka Petrol, phehe... Vsi smo vedeli, da bo do liberalizacije prišlo prej ali slej. Predlagam, da zaslužiš toliko, da ti bo sprememba cena tank goriva pač neopazen znesek. Ne moreš? Try harder! Če pa si prepričan, da bo cena goriva še rasla - kar kupit delnice Petrola, se je cena umirila, samo 0,30% je še dvig cene...


Lol, vecni apologeti kot da lahko vsak tako enostavno zasluzi vec... A si milijarder.. Zakaj nima vec kot bezos? Ajaaa ne rabis, jaz tudi ne ce ne bi skoz drmali sprememb navzgor ja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Se opravičujem, nisem milijarder in zagotovo nimam več kot Bezos

Ampak za 0,10EUR/l spremembe goriva mi pa ni treba kar samomora delat.

Kako si šele preživel, ko je bila cena okoli 1,60EUR/l, mladi ptujski Bezos, a?

:P

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Se opravičujem, nisem milijarder in zagotovo nimam več kot Bezos

Ampak za 0,10EUR/l spremembe goriva mi pa ni treba kar samomora delat.

Kako si šele preživel, ko je bila cena okoli 1,60EUR/l, mladi ptujski Bezos, a?

:P


Takrat so bile cene drugih dobrin nizje in se zgliha, simpl.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

Pač plačaš kle več pa maš za kej drugje manj. Ukrep za promoviranje gospodarske rasti tole ni, je pa ukrep za splošen dvig cen to pa ja.

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:

Enim opicam je tezko razlozit da ko bo potreba po povecanju zmogljivoszi elektricnega omrezja bo sla elektrika gor x3...


Ja sam bodo pazli, da bo do takrat večina že imela toplotne črpalke, in el. avte.
:D:D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

««
7 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312288 (8864) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914279 (12456) St235

Več podobnih tem