» »

Cena goriva

Cena goriva

««
10 / 100
»»

ahac ::

DamijanD je izjavil:

feryz je izjavil:

Plus tega Petrol zaračuna firmam evro vsakič ko na pumpo zaviješ.
?

A drugače za enkrat velja, da imajo vse črpalke ene firme (Petrol, omv,...) isto ceno ali imamo tudi regionalne razlike že?


Izgleda, da ima OMV zdaj na nekaterih črpalkah ob meji z Italijo malo višje cene kot drugje.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

energetik ::

Ha, danes pa tudi naš lokalni Logo spustil NMB95 za 0,3c :))
Čudno da ni že prej imel nižje cene, kajti 1km naprej je samopostrežni Avanti s 3c nižjo ceno.

Zgodovina sprememb…

abyssus ::

Zgleda je LOGO povsod spustil ceno, vsaj sodeč po goriva.si.

m0LN4r ::

Obstaja v Sloveniji Shell V Power SmartDeal ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

avtek ::

Sem opazil danes na MOL, ko sem se peljal v službo.

1,002€ za diesel
0,999€ za bencin

IL_DIAVOLO ::

Pa nisi sel tankat?!

Trupl0 ::

MOL in OMV kartelno na 0.002
If you are going through Hell, keep going !

avtek ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pa nisi sel tankat?!


Nisem. Manj kot 10l se mi ne splača, dva centa, sta pa dva centa.

KAVINSKY ::

energetik je izjavil:

Ha, danes pa tudi naš lokalni Logo spustil NMB95 za 0,3c :))
Čudno da ni že prej imel nižje cene, kajti 1km naprej je samopostrežni Avanti s 3c nižjo ceno.


Logo je tudi že imel 5c nižjo ceno. Ampak menda takrat je bila regulacija tudi navzdol kar se marž tiče.

BuDi79 ::

KAVINSKY je izjavil:

energetik je izjavil:

Ha, danes pa tudi naš lokalni Logo spustil NMB95 za 0,3c :))
Čudno da ni že prej imel nižje cene, kajti 1km naprej je samopostrežni Avanti s 3c nižjo ceno.


Logo je tudi že imel 5c nižjo ceno. Ampak menda takrat je bila regulacija tudi navzdol kar se marž tiče.
Dokler se Petrol ni vmešal z odvezniki je imel tudi Hofer 5c ceneje, ob akcijah tudi več.

energetik ::

Nisem vedel. Sem šel pa danes prvič tankat k "Hoferju", da vidim kako to zgleda. Pumpa je zraven Hoferja, kamor itak hodim vedno nabavljat. Zakon, čista učinkovitost, pa še maske na rabiš.
A kdo ve, po koliko časa stornirajo rezerviran znesek?

WizzardOfOZ ::

Petrol v črnučah ima bencin pod 1 evro, tako da so še pocenili gorivo.

CleanPower ::

energetik je izjavil:

Nisem vedel. Sem šel pa danes prvič tankat k "Hoferju", da vidim kako to zgleda. Pumpa je zraven Hoferja, kamor itak hodim vedno nabavljat. Zakon, čista učinkovitost, pa še maske na rabiš.
A kdo ve, po koliko časa stornirajo rezerviran znesek?

3 minute

FTad ::

energetik je izjavil:

Nisem vedel. Sem šel pa danes prvič tankat k "Hoferju", da vidim kako to zgleda. Pumpa je zraven Hoferja, kamor itak hodim vedno nabavljat. Zakon, čista učinkovitost, pa še maske na rabiš.
A kdo ve, po koliko časa stornirajo rezerviran znesek?


A to je v primeru, da placas 50€, tankas pa samo za 30€ in ti vrnejo 20€? Kul, nisem vedel za to opcijo.

energetik ::

CleanPower je izjavil:

energetik je izjavil:

Nisem vedel. Sem šel pa danes prvič tankat k "Hoferju", da vidim kako to zgleda. Pumpa je zraven Hoferja, kamor itak hodim vedno nabavljat. Zakon, čista učinkovitost, pa še maske na rabiš.
A kdo ve, po koliko časa stornirajo rezerviran znesek?

3 minute

Kako 3 min? Verjetno misliš, da če v 3min ne začneš tankat?

Govorim o max znesku, ki ga izbereš na začetku. Tankal sem za cca. 40, max znesek sem izbral 50€. Na spletni banki sta bila po par urah še vedno oba zneska, kot da sem plačal 40 + 50€. No, zdajle vidim, da na TRR samo še 40€ odtegljaja, torej očitno rezervirajo znesek za tekoči dan.
Zadeva deluje. Ne vem zakaj nisem že prej hodil sem. Na leto pride 30€ prihranka. Ni veliko, ampak zakaj pa ne, če za to ni treba nič truda in časa? :)

Lonsarg ::

Zadeva je malce smotana ker ne prikazujejo vse banke "rezervacij" na jasen način večina jih prikaže enako kot da bi bilo dejansko trgano.

Skratka tisti kar izbereš na začetku za max se "rezervira", potem pa se kasneje (ure, dni) ta rezervacija stornira. Kasneje ko tankaš dejanski znesek se nova ekstra transakcija naredi za dejanski znesek, nepovezano z tisto rezervacijo prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kixs ::

Grem vcasih v LJ in ce je potrebno, se ustavim sproti pri Hoferju v Iv. Gorici... kar dostikrat se zgodi, da je njihov tank prazen... se dobro, da je zraven Petrol, ki nima teh tezav :|

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Zadeva je malce smotana ker ne prikazujejo vse banke "rezervacij" na jasen način večina jih prikaže enako kot da bi bilo dejansko trgano.

Skratka tisti kar izbereš na začetku za max se "rezervira", potem pa se kasneje (ure, dni) ta rezervacija stornira. Kasneje ko tankaš dejanski znesek se nova ekstra transakcija naredi za dejanski znesek, nepovezano z tisto rezervacijo prej.
Točno tako, ja. Na stari spletni banki hranilnice Lon se je to jasno videlo (rezervacija), na posodobljeni pa zgledata oba zneska povsem enako. Nimam pojma zakaj.

Ne vem pa točno, kako bi pri Hoferju naredil, da bi npr. najprej natankal bencin v avto, nato pa še 3L dizla v kantico. Verjetno ne gre pod isto rezervacijo in moraš štartat nov postopek?

starfotr ::

Jaz pa odkar sem ugotovil, da imajo hudo nezaščitene zadeve, kar se tiče računalnika in blagajne in povrhu vsega zelo šalabajzersko narejene, ne tankam več na avantiju/hofru. Škoda mi je reskirat mojo varnost in zajebavanje z morebitno zlorabo moje kartice za ta boren prihranek.

sunshine403 ::

Uff se en security "strokovnjak"... a v Merkur pa gres in placas s kartico? Sam vprasam, ker Merkur je eden redkih v Sloveniji, kjer so zares imeli predelane pos terminale za skimming ;) No poleg bancnih avtomatov, kjer verjetno dvigujes denar, ce placujes z gotovino ;)

feryz ::

starfotr je izjavil:

Jaz pa odkar sem ugotovil, da imajo hudo nezaščitene zadeve, kar se tiče računalnika in blagajne in povrhu vsega zelo šalabajzersko narejene, ne tankam več na avantiju/hofru. Škoda mi je reskirat mojo varnost in zajebavanje z morebitno zlorabo moje kartice za ta boren prihranek.
Koliko pa ti lahko poberejo? Zilijon?
Jaz teh problemov nimam, pa je razpoložljivo stanje na kartici par 100 jurjev. Povsod plačujem z njo. Itak prileti SMS sekundo ali dve po plačilu.

starfotr ::







IL_DIAVOLO ::

Osebno se tudi jaz ne bi cenkal za teh par centov na avtomatu, ki je skupaj zlepljen in po možnosti pod kamero.

WhiteAngel ::

starfotr je izjavil:









Nice. Stock RPi pa gasa!

krho ::

Hofer je tudi podražil dizel za 0,2centa
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

feryz ::

Se pravi, 10 centov za 50 litrov goriva!? Ufff, bankrot.
Vsekakor nevredno objave, komentiranja ali karkoli.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Se pravi, 10 centov za 50 litrov goriva!? Ufff, bankrot.
Vsekakor nevredno objave, komentiranja ali karkoli.


Gre se za princip ne za bogastvo

Ce nam vse podrazijo za 2 ali 5 centov je to posamicno nic ko pa sestejes pa je hitro par 10 ali 100 na leto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Mato, malo poglej reklame, kuhinje-50%, dnevne-50%...
Poleg tega, menda ne domnevaš, da bo cena surove nafte ostala enaka, ali trošarine?
Pač izkoristiš priliko pri velikih nakupih, pri manjših pa sploh ne zapravljaj energije.

svecka ::

petrol je sledil OMVju in izenačil ceno z OMV. So much diversity open market ffs.

showsover ::

Ja, jaz nimam problema glede bencina, dizlaše pa je potrebno izfazirati tudi iz mest.
Glede na manjšo porabo dizla, se ne pozna.
Najlažje ugotoviš divergenco cen v primerjavi z Avstrijo.
Kot dosedaj.

Samo... Vsa čast, če se vam življenje nasploh tako hitro odvija, da že v parih dnevih vse veste :-)

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

showsover je izjavil:

Ja, jaz nimam problema glede bencina, dizlaše pa je potrebno izfazirati tudi iz mest.
Glede na manjšo porabo dizla, se ne pozna.
Najlažje ugotoviš divergenco cen v primerjavi z Avstrijo.
Kot dosedaj.

Samo... Vsa čast, če se vam življenje nasploh tako hitro odvija, da že v parih dnevih vse veste :-)

Tudi moderni turbo bencinarji niso ravno nedolzni pri izpustih:/

showsover ::

facepalm je izjavil:

Tudi moderni turbo bencinarji niso ravno nedolzni pri izpustih:/

No, pošteno, v resnici samo iščem opravičilo, da kako elektriko ubodem. SE tudi paše na streho.

starfotr ::

Sedaj, ko je trg sproščen in jih nič več ne ovira, bi pa pričakoval, da bodo povsod uredili:

LPG, CNG in elektriko.

facepalm ::

showsover je izjavil:

facepalm je izjavil:

Tudi moderni turbo bencinarji niso ravno nedolzni pri izpustih:/

No, pošteno, v resnici samo iščem opravičilo, da kako elektriko ubodem. SE tudi paše na streho.

Jaz sem tudi iskal razlog, da bi vzel elektriko, pa mi matematika "ne pusti".
So se zmeraj predragi.

avtek ::

Mislim, da nas je več takšnih :)

zobnik ::

0.999€
NMB-95


1.016€
Dizel

facepalm ::

Na racun drazjega dizla si lahko privoscijo cenejsi super95 ;)

energetik ::

zobnik je izjavil:

0.999€
NMB-95


1.016€
Dizel
Ful nam ta podatek pove, če ne napišeš kje... :))

facepalm je izjavil:

Na racun drazjega dizla si lahko privoscijo cenejsi super95 ;)
Ja, -0,1c vs. +1,6c :D

Sicer pa "Hofer" pumpa še vedno obe gorivi -3c.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Horas ::

tako ja, dizl podražit do 2eur!!! pfuj dizel
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

buttcrack ::

energetik je izjavil:

zobnik je izjavil:

0.999€
NMB-95


1.016€
Dizel
Ful nam ta podatek pove, če ne napišeš kje... :))

facepalm je izjavil:

Na racun drazjega dizla si lahko privoscijo cenejsi super95 ;)
Ja, -0,1c vs. +1,6c :D

Sicer pa "Hofer" pumpa še vedno obe gorivi -3c.

par dni nazaj je bil sicer dizel 0.972, benz pa nespremenjen, vsaj v Kranju no.

energetik ::

Sem kar prav napisal, -2,8c je -3c, če zaokrožiš na 0 decimalk. 0,2c ni vredno omembe.

IL_DIAVOLO ::

Omv in petrol konkretno podrazila dizel na 1.016 evra. Mol ostaja enak 1.002 evra.

Lokacija zaenkrat nima vpliva, vse je odvisno od ponudnika.

Zgodovina sprememb…

hipertija ::

Jaz grem danes tankat na Petrol, je še benz pod 1€, potem bodo po moje že rahlo dvignili... dizel je šel konkretno gor.

Kot je bilo napisano post višje, očitno lokacija nima veze in je odvisno od ponudnika v kompletu na ravni države - torej za enkrat trg NE DELUJE.

energetik ::

Pa bo kmalu začel, vsaj tam kjer je več ponudnikov. Ker naenkrat bodo vsi na MOL, če bo Petrol preveč sral..

avtek ::

Jaz bom definitivno šel raje na MOL kot na Petrol. Ne zaradi tistih 70-80 centov, ampak zaradi principa.
No, res je tudi da so mi vsi trije ponudniki direktno na poti v službo.

Mogoče nas bo več tako razmišljalo, pa bo kaj vpliva na ta račun.

energetik ::

Dokler ne bo še MOL dvignil :))

kixs ::

Potem gremo pa vsi na Hofer crpalko :lol:

Telbanc ::

No zdej ste pokapirali, zakaj je blo narodno veselje pri delničarjih trgovcev z energenti. :D

To je to. 2 centa višja cena pomen 50 milijonov...na leto več.

Državna Kašča je prazna in res samo največji optimisti so računali na enake ali celo nižje cene.

Lahko bi že vedeli kaj to pomeni ko se začne govorit o "sistemskih rešitvah" ,spodbujanju konkurenčnosti"...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

avtek ::

energetik je izjavil:

Dokler ne bo še MOL dvignil :))


Ja, druge no ostane. Tudi če bi celotna trgovinska veriga ceno določenega izdelka dvignila, bi pač bili primorani ga nekje kupiti - če ga potrebujemo.

feryz ::

Mene bolj zanima, kdo je pokasiral za tole. Samo Janezek, ali so še drugi v igri. Ne si misliti, da so na Petrolu po župi priplavali, ko je treba kuverte pod mizo dati ali svetovalne pogodbe plačati.
««
10 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312132 (8708) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914172 (12349) St235

Več podobnih tem