» »

Cena goriva

Cena goriva

««
9 / 100
»»

svecka ::

Jep, OMV je povsod podražil, pričakujem kmalu za njim PETROL v roku 1 tedna. Tkole se bo izmenjavalo dvigovanje, da ne KAO ne bo videti KARTELNEGA DOGOVARJANJA.

HappyPills ::

V resnici ta zgodba o zabi ne drži. Ampak je tako bo.

Utk ::

Jaz sem napovedal cent do konca leta in 3 cente do konca 2021. Drugi si pa nabavte cisterne nafte, da boste prišparali 20, 30 al kolk centov na liter.

IL_DIAVOLO ::

Kaj te tolko mencajo? Kaj cakajo da drzava trosarine dvigne?

HappyPills ::

Pomoje ja. 1€ je psihološka fora. Mogoče celo trošarine padejo in s tem zmagajo. Ceno obdržijo a vseeno služijo več. Sej kmal pride popravek trošarin.

zobnik ::

Ne veste, lahko bo decembra že 1.1 evra bencin, lahko bo pa 95 centov.
Lahko pa 1.03 evra

kixs ::

hipertija je izjavil:

OMW že draži za 0,2 centa dizel...


Daj enkrat malo bolje poglej kaj pise na pumpi!

IL_DIAVOLO ::

Kaj te decimalke hebejo? :D

hipertija ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj te decimalke hebejo? :D


Če ga decimalke, potem je on zajeb... ker 0,2 centa = 0,002€
Če ga matra ime pumpe, sem pa jaz zajeb... ker je OMV in ne OMW :) o em fau. My mistake...

IL_DIAVOLO ::

Jap

spegli ::

Cene navzdol nikoli niso bile omejene, potem pa pride SDS. Zdej pa navzgor niso lol.

hojnikb ::

cene navzdol so ble omejene z trosarinami in davki. Pumpe pac niso mogle prodajat bencina zastonj.
#brezpodpisa

spegli ::

Če bi bila konkurenca, bi se cene nižale že prej. A ti to potegne ?

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

cene navzdol so ble omejene z trosarinami in davki. Pumpe pac niso mogle prodajat bencina zastonj.


Niso bile marza je bila lastna odlocitev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

M-XXXX ::

V Trebnjem OMV že podražil dizel. Sicer samo za 0.2centa ampak podražitev pa je. :D
PS: vidim da so povsod podražili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

hojnikb ::

ja, ampak te marze zarad fiksnih trosarin niso bile neomejene.
z drugimi besedami, tudi ce bi bil derivat zastonj in prodajalci brez marze, bi ob zadnji regulirani ceni stvar teoreticno se vedno stala okol 53c, ker to je "fiksni" znesek, ki si ga drzava pobere.
Marza je torej skrita v teh 38 centih, kolikor bi naj bla prodajna cena golega derivata.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

LeQuack ::

Mislim da bo podobo kot pri npr. zdravstvenih zavarovanjih in podobno. Najprej bo podražil en, nato bo sledil drugi, in tretji itd. Tako da če je OMV podražil bo tudi Petrol čez nekaj dni.
Quack !

Telbanc ::

spegli je izjavil:

Če bi bila konkurenca, bi se cene nižale že prej. A ti to potegne ?


V bistvi mamo več črpalk kot nemci, tko da konkurence je kar jo je. Da bi šle cene dol, jaz nisem tak optimist.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

ja, ampak te marze zarad fiksnih trosarin niso bile neomejene.
z drugimi besedami, tudi ce bi bil derivat zastonj in prodajalci brez marze, bi ob zadnji regulirani ceni stvar teoreticno se vedno stala okol 53c, ker to je "fiksni" znesek, ki si ga drzava pobere.
Marza je torej skrita v teh 38 centih, kolikor bi naj bla prodajna cena golega derivata.



Seveda, ampak mene zanima kako je to bolje za povprecnega cloveka, ta sprostitev regulacije, to je bla ena redkih smiselnih regulacij drzave ko nisi porabljal casa in gledal cene ampak si vedel da je na vseh crpalkah izven AC cena enaka

In ozgovor one bejbe iz GZSja da bodo zdaj lahko konkurirali prej pa niso mogli je neumen ker nihce ni dolocal najnizje cene.. Vsi skpraj so prodajali po najvisji ceni ki jo je omejila drzava, ce bi se sli konkurence jih nihce ni omejeval spustit na 0.99 recimo kajne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hipertija ::

Petrol, bencin dol danes ;)

sunshine403 ::

Dizel pa za isto gor ;)

Sheteentz ::

Hofer ima še vedno 0,970, sweet :D

zobnik ::

Na HR je 1,3-1.4 bencin

BuDi79 ::

spegli je izjavil:

Cene navzdol nikoli niso bile omejene, potem pa pride SDS. Zdej pa navzgor niso lol.
Marža ni bila lastna odločitev ker je bila v formuli omejena na največ 8 centov, z prostorom točno 3 cente, marže se nisi smel odpovedati ker v uredbi ni bilo te možnosti - kar je dokazal Petrol v prijavi Hoferja oz. FE-Tradinga zaradi prenizkih cen mislim da leta 2012 ali 2013.

In nenavadno - danes so ponudniki s cenami 0,94 cente za liter, pred 10 dnevi pa jih še ni bilo, kljub temu da "je splošno znano da cene niso bile na dol omejene".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

energetik ::

hipertija je izjavil:

Petrol, bencin dol danes ;)
Ja, za 0,2c. Po mojem malce tipajo teren oz. odziv kupcev, da potem natrimajo prave cene glede na lokacijo :D
Logo in MOL pa še vedno boje na 1,000€.

hipertija ::

Imaš pa agip bencin poceni in pa Hojnik celje dizel, kar se tiče celjskega konca :)

IL_DIAVOLO ::

Srsly, se en cent razlike ni. Kaj so vsem mozgani odpovedali?

energetik ::

Je res, razlike so smešne. Na leto skurim 1000L NMB-95. Torej če bi celo leto bil bencin 10c dražji, je to 100EUR letno razlike. Verjetno bom malo zajamral, ko bo cene zlezle za 20c+ gor.

Dokler pa so razlike pod 1c, je to tudi na letnem nivoju popolnoma zanemarljivo.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

energetik je izjavil:

Dokler pa so razlike pod 1c, je to tudi na letnem nivoju popolnoma zanemarljivo.


Že par let ima hofer 3 cente ceneje. Pa ni nikoli gneče. Verjetno ljudje bolj jamrajo - najglasneje tisti, kateri stojijo v koloni pred črpalko preden se podraži gorivo.

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Srsly, se en cent razlike ni. Kaj so vsem mozgani odpovedali?

Kdo je to napovedal?
1.15-1.35

Manj ne bo, več pa tudi ne.

IL_DIAVOLO ::

KAVINSKY je izjavil:

energetik je izjavil:

Dokler pa so razlike pod 1c, je to tudi na letnem nivoju popolnoma zanemarljivo.


Že par let ima hofer 3 cente ceneje. Pa ni nikoli gneče. Verjetno ljudje bolj jamrajo - najglasneje tisti, kateri stojijo v koloni pred črpalko preden se podraži gorivo.


Zakaj pa je temu tako? Samopostrežna in tako odpadejo stroski z zaposlenimi?

mikhaair ::

Zaposlenega pa ja plačajo z Loto listki, bureki, Alpskim mlekom...
Pri nas so vsi trije veliki v radius 300m. Idealno za konkurenco. :) :) :)

HappyPills ::

0.002€ razlike za bencinarje pomeni dodatnih 3M€ letno. Banalno? :). Glede na to, da se napoveduje cca 50M€ več dobička pri Petrolu in da obvladujejo nekje 65% trga si lahko zračunate koliko približno bodo povišali marže.

Dag ::

A mogoče kdo ve, kako je z računom na podjetje na teh samopostrežnih pumpah (Hofer itd.)? Avtomat AFAIK nima opcije, da bi vnesel not svojo davčno številko. Po drugi strani ponudnik mora izdati račun na podjetje, če kupec to zahteva.

Utk ::

Seveda lahk dobiš račun za ddv.

IL_DIAVOLO ::

HappyPills je izjavil:

0.002€ razlike za bencinarje pomeni dodatnih 3M€ letno. Banalno? :). Glede na to, da se napoveduje cca 50M€ več dobička pri Petrolu in da obvladujejo nekje 65% trga si lahko zračunate koliko približno bodo povišali marže.


Oni bojo zaslužili, mi pa ne obcutili v denarnicah. Win win.

Hvala bogu, ce bi tako ostalo. Right or wrong, i dont care.

feryz ::

energetik je izjavil:

Je res, razlike so smešne. Na leto skurim 1000L NMB-95. Torej če bi celo leto bil bencin 10c dražji, je to 100EUR letno razlike. Verjetno bom malo zajamral, ko bo cene zlezle za 20c+ gor.
Dokler pa so razlike pod 1c, je to tudi na letnem nivoju popolnoma zanemarljivo.
Zakaj bi pa zajamral? Saj smo plačevali že preko 1,3 evra za liter, pa ni noben pasal zaradi tega.
Še jaz sem preživel, pa ga kupim desetine kubikov letno.

Dag ::

Utk je izjavil:

Seveda lahk dobiš račun za ddv.

Kul, ampak kako?

steev ::

Na Petrolovih samopostrežnih te vpraša za davčno. Zna bit, da je na ostalih podobno.
:|

LeQuack ::

Ne se dati, manj se vozite in jim boste pokazali!
Quack !

Utk ::

Dag je izjavil:

Utk je izjavil:

Seveda lahk dobiš račun za ddv.

Kul, ampak kako?

Jaz tega ne rabim, ampak na koncu vem, da imaš na izbiro Tiskanje računa in Tiskanje DDV računa. Ali nekaj takega.

Dag ::

Kul, če je tako. Moram enkrat preveriti v praksi, tudi zato, da mi ni treba hodit noter na pumpo.

buttcrack ::

na hofru maš že srečo če ti listek sploh izpljune, ker so pogosto težave pri tiskanju, vsaj v KR je tako.

feryz ::

Jaz imam Maxen, za firmo. Dobim na računu skonto.
Prej smo bili na Petrolu. Razlike je cca. 700 evrov letno. Nije baš nešto, za kofe ali dva, pa že.

showsover ::

Uf? Maxen popust 0,03€ pri litru, recimo?
700€ / 0.03€/l --> 23333l x 100km/7l ? 330kkm z bencinarjem letno ali kaj?

hojnikb ::

750d pije malo vec k 7l, ce se vozis, kot se vozi sedmica :)
#brezpodpisa

showsover ::

Aja, ne poznam voznih parkov forumašev, pa vzemi,p 15l/100km, torej nekje 150kkm letno? Ni slabo, sicer pa ne vem, koliko znaša popust.

feryz ::

Na firmo sem rekel. Je malo več šare, kot le en avto.
Plus tega Petrol zaračuna firmam evro vsakič ko na pumpo zaviješ. Tako da se ji splača izogniti.

DamijanD ::

feryz je izjavil:

Plus tega Petrol zaračuna firmam evro vsakič ko na pumpo zaviješ.
?

A drugače za enkrat velja, da imajo vse črpalke ene firme (Petrol, omv,...) isto ceno ali imamo tudi regionalne razlike že?

bbbbbb2015 ::

DamijanD je izjavil:

feryz je izjavil:

Plus tega Petrol zaračuna firmam evro vsakič ko na pumpo zaviješ.
?

A drugače za enkrat velja, da imajo vse črpalke ene firme (Petrol, omv,...) isto ceno ali imamo tudi regionalne razlike že?


Upoštevajoč pač izkušnje od drugod (Avstrija, Belgija, Nemčija, Nizozemska), se bodo verjetno stvari razvile takole... Predvsem upoštevajoč, kar sem videl v Avstriji.

Lokalne pumpe, sploh take, ki ne bodo imele dosti prometa, bodo spustile cene. Marsikatera pumpa je v bistvu franšiza (t.j. nosi logotipe od Petrola, OMVja ali MOLa), te bodo dale franšize dol, postrgale reklame dol, ter pustile osnovno barvo gor. Cene bodo tam od 0,97 do 1,1€/L.

Aktivirale se bodo pumpe od raznih avtobusnih in kamionskih firm, ki bodo smele prodajati diesel. Samopostrežno, ter v času, ko je firma odprta.

Cene na avtocesti bodo malo pod avstrijskimi, predvsem je standard v Sloveniji nižji. To pomeni (ta hip) cene nekje 1,2 - 1,4€/L. To bodo tankali tujci, ki se jim ne da zafrkavati z domorodci ponoči, ko bodo lokalne pumpe zaprte.

Lahko da bodo cene kje zelo podobne, kjer so pumpe blizu. Recimo v Slovenski Bistrici so pumpe vse na kupu dol z avtoceste.

Lahko bodo čudna presenečenja. Recimo šel sem iz Bruslja v Slovenijo z avtom. V četrtek sem preveril ceno, 1,3€/L. V petek popoldne se po zadnji delovni uri pospravim, da grem. Cena? 1,65€/L.

Kar pa je morda še pomembno, če kdo bere Financial Times... Največje naftne firme, BP, Shell, kup ameriških so začele odpuščati. Vse tam nekje 10% delovne sile (kar je zelo hudo). Večina jih je napovedala krepko znižanje investicij v ogljikovodike, kar pomeni, da ne bodo imeli R&D v nove vire, vrtine, rafinerije, ipd. Nekaterim je promet padel med 5 in 30%, kerozina se proda morda 5-7% nekdanjih količin, avionski promet bo šel nazaj v normalo eni pravijo 2022, eni 2025.

Utegne se zgoditi, da bo tudi trošarina manjša. Sedaj, ko dosti ljudi dela na daljavo, v bistvu lahko izbiraš, a boš šel kam ali ne. Naš najbolj obremenjen službeni BMW stoji v garaži od začetka septembra. Zdaj bom zopet šel na eno pot, če se ne bo kaj zapletlo z rdečimi in oranžnimi regijami.
««
9 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312282 (8858) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914275 (12452) St235

Več podobnih tem