» »

Cena goriva

Cena goriva

««
8 / 100
»»

showsover ::

Saj zdaj se tudi zgliha, maš popust na kuhinje -50%, na električne avte dobiš 30% subvencije, na dnevne sobe -40%... Celo na elektriko dobiš popust :) Kupuješ napačne stvari, a, mladi ptujski Bezos milijarder. Eni smo pač sprijaznjeni z manj :) Skratka, 0,10EUR/l (toliko pričakujem dvig cen jaz) - katastrofa, konec civilizacije.

Pa mimogrede, hitro kupi, dvig cene goriva pri transportu se bo prenesel na maloprodajne cene... :)

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

Eno vprašaje glede ostalih dajatev, trošarin, in podobno. To bo še vedno regulirala država, a ne?

showsover ::

Ja, in ni strahov, da bi se kadarkoli spustila na avstrijsko raven, klik.

Cene pogonskih goriv so pri nas namreč zaradi visoke obdavčitve že nekaj let sistematično višje od cen v Avstriji in na Madžarskem, kljub nižjim maržam naših prodajalcev naftnih derivatov.

Zgodovina sprememb…

hipertija ::

Agip Sl. Bistrica 0,97€ bencin; Tržič bencin in diesel 0,970€

LP

showsover ::

Z veseljem bi priznal, da so bila moja pričakovanja veliko preveč pesimistična, ampak dajmo počakat kakšno četrtletje.

BlackDeath ::

hipertija je izjavil:

Agip Sl. Bistrica 0,97€ bencin; Tržič bencin in diesel 0,970€

LP


Saj cena navzdol ni bila omejena.

Hvala, lp.

Sheteentz ::

Omejena je bila za 3 cente navzdol od državno predpisane cene.

kuvanasarma ::

Sheteentz je izjavil:

Omejena je bila za 3 cente navzdol od državno predpisane cene.



kako če si lahko tankal tudi po 5c nižji ceni?

Sheteentz ::

Ja, nekaj časa že, potem se je pa Petrol pritožil in je bilo konec veselja. Saj je nekje na slotechu tema o tem.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

hojnikb je izjavil:

Najbolje da se vsi upremo in "predelamo" stare dizlaše na rastlinsko olje. Drzava bo ob trošarine, ti se boš vozu zelo pocen, win-win >:)


Mah, to je high tech. To bodo kekci na štrom dajatve navili. Poskusi z low tech:
https://www.lowtechmagazine.com/2010/01...

Porabijo 44kg drv na 100km.

WizzardOfOZ ::

Pa 2 uri prej vstat, da zakuriš. :))

starfotr ::

Še po LJ so se vozili busi na drva oz. lesni plin.

Utk ::

Tako na oko bi reku, da bi to znalo bit dražje od bencina.

gruntfürmich ::

napredek se odraža tudi v vedno večji porabi energije, ne manjši...
je pa uporaba bolj učinkovita.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kremenko1 ::

Nikjer nisem zasledil,kako bo sedaj s trošarinami, bodo fiksne,ali jih bo država še naprej lahko spreminjala po lastnih željah in potrebah?

HappyPills ::

Seveda bo država še vedno prilagajala trošarine.

Matevz96 ::

kremenko1 je izjavil:

Nikjer nisem zasledil,kako bo sedaj s trošarinami, bodo fiksne,ali jih bo država še naprej lahko spreminjala po lastnih željah in potrebah?


Saj to je eden od glavnih razlogov za sprostitev, do sedaj je bila država grda ker je podražila bencin, sedaj bodo pa trgovci. Kljub temu da jr v obeh primerih država dvignila trošarine.
#hooldthedoor

Ashrack ::

bbbbbb2015 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Najbolje da se vsi upremo in "predelamo" stare dizlaše na rastlinsko olje. Drzava bo ob trošarine, ti se boš vozu zelo pocen, win-win >:)


Mah, to je high tech. To bodo kekci na štrom dajatve navili. Poskusi z low tech:
https://www.lowtechmagazine.com/2010/01...

Porabijo 44kg drv na 100km.


Hahaha, prav nasmejal sem se.
....

Valvoline ::

Hojnik, Ljubecna, tik ob AC, dizel 94c, plin 50c:
https://www.hojnik-trgovina.com/

LeQuack ::

Zakaj nočejo podražiti cen, kaj čakajo?
Quack !

kamiKaZaA ::

Kot kaže noben noče bit prvi, ker bo takoj na tapeti. Ko pa bo prvi prebil led, mu bodo ostali sledili. To je zdaj igra pokra.

Valvoline ::

Jaz pa stavim da bo kar hitro ob vsakem izvozu iz AC par takih *Hojnikov* z cenejsim dizlom. Se jaz bi danes takoj vlozil v tankstel. Tu bo denarja se pa se.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pa kaj vi resno mislite da bodo podražili par dni po sprostitvah? To bi vlado sežgali in bi verjetno uvedli nazaj regulacijo če bi šle cene na 1,2€ skor vsepovsod.

Če bodo podražitve bodo verjetno tam, po Halloweenu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A110 ::

Male neznane pumpe zdaj nižajo ceno da postanejo znane ker drugače ni razloga da bi šel k njim. Manjša ponudba, ponavadi slabša lokacija,...

showsover ::

Kako boš ugotavljal podražitve? Nominalne? Povečevanje marže? Primerjava z Avstrijo?
Prosim, natančno napiši, da se ne bomo spet lovili, ker imaš ti nekaj v glavi, česar pa mi ne vidimo.

Aja, glede podražitev (glede na Avstrijo) jaz pričakujem najkasneje v naslednjem kvartalu.

Če se motim, fajn, če se ne motim, fajn.

Valvoline ::

Komu bo ratal privabit in obdrzat tovornjake,avtobuse,gradbene stroje itn z nizkimi cenami dizla ta bo 100% milijonar v zelo kratkem casu.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Pravilno.

Koraaz ::

Na petrolu že jamrajo, da imajo izgubo, ker so prodajali gorivo po 1EUR/l.

Ampak kako so potem delali s profitom, ko so še prodajali bencin po 60 SIT/l?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koraaz ()

Mato989 ::

Koraaz je izjavil:

Na petrolu že jamrajo, da imajo izgubo, ker so prodajali gorivo po 1EUR/l.

Ampak kako so potem delali s profitom, ko so še prodajali bencin po 60 SIT/l?


Ne bluzi, taka primerjava je ekonomsko nerealna...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hojnikb ::

Valvoline je izjavil:

Jaz pa stavim da bo kar hitro ob vsakem izvozu iz AC par takih *Hojnikov* z cenejsim dizlom. Se jaz bi danes takoj vlozil v tankstel. Tu bo denarja se pa se.

Sj dizl majo že lep čas cenej, včasih so bli tut shady posli okol tega bencina.
Btw, no relationship z mano :)
#brezpodpisa

HappyPills ::

Pa je kdo preveril, da se niso v tem času spustile trošarine in v resnici bencinarji že služijo več? :)

LeQuack ::

A ni tako da tovornjakarji dobijo trošarino vrnjeno nazaj oziroma jo ne rabijo plačati? Tko da oni tankajo za pol cene, pustijo pa za sabo uničene ceste in onesnaževanje. Res ne vem zakaj jih ima Slovenija tako rada, bolj smotrno bi bilo podražiti vinjete za tovorna vozila za ene 10x vsaj, rezultat bi bil vsaj ene pol manj tovornjakov, zaslužek Darsa pa večji. Win win.
Quack !

fikus_ ::

SLO tovornjakarji dobijo del trošarine vrnjene, mislim da 1x na mesec oddajo papirje in potem dobijo vrnjeno. In to ni pol cene, okrog 1/4 .

jernejl ::

LeQuack je izjavil:

A ni tako da tovornjakarji dobijo trošarino vrnjeno nazaj oziroma jo ne rabijo plačati? Tko da oni tankajo za pol cene, pustijo pa za sabo uničene ceste in onesnaževanje. Res ne vem zakaj jih ima Slovenija tako rada

Kaj res misliš, da bodo potem tovornjakarji ta strošek financirali sami in delali z izgubo? Ali pa boš morda na koncu te trošarine plačal ti, ko boš naslednjič šel v trgovino po mleko in kruh?

LeQuack ::

Probajmo pa bomo videli a ne.
Quack !

A110 ::

LeQuack je izjavil:

A ni tako da tovornjakarji dobijo trošarino vrnjeno nazaj oziroma jo ne rabijo plačati? Tko da oni tankajo za pol cene, pustijo pa za sabo uničene ceste in onesnaževanje. Res ne vem zakaj jih ima Slovenija tako rada, bolj smotrno bi bilo podražiti vinjete za tovorna vozila za ene 10x vsaj, rezultat bi bil vsaj ene pol manj tovornjakov, zaslužek Darsa pa večji. Win win.


tovornjak z enim tranzitom cez slo plača več cestnine kot ti za celoletno vinjeto

Invictus ::

A110 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A ni tako da tovornjakarji dobijo trošarino vrnjeno nazaj oziroma jo ne rabijo plačati? Tko da oni tankajo za pol cene, pustijo pa za sabo uničene ceste in onesnaževanje. Res ne vem zakaj jih ima Slovenija tako rada, bolj smotrno bi bilo podražiti vinjete za tovorna vozila za ene 10x vsaj, rezultat bi bil vsaj ene pol manj tovornjakov, zaslužek Darsa pa večji. Win win.


tovornjak z enim tranzitom cez slo plača več cestnine kot ti za celoletno vinjeto

Pa tudi 30.000x bolj uniči ceste kot osebni avto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

A110 ::

Invictus je izjavil:

A110 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A ni tako da tovornjakarji dobijo trošarino vrnjeno nazaj oziroma jo ne rabijo plačati? Tko da oni tankajo za pol cene, pustijo pa za sabo uničene ceste in onesnaževanje. Res ne vem zakaj jih ima Slovenija tako rada, bolj smotrno bi bilo podražiti vinjete za tovorna vozila za ene 10x vsaj, rezultat bi bil vsaj ene pol manj tovornjakov, zaslužek Darsa pa večji. Win win.


tovornjak z enim tranzitom cez slo plača več cestnine kot ti za celoletno vinjeto

Pa tudi 30.000x bolj uniči ceste kot osebni avto.


z enim prevozom 30000x bolj unici kot jaz oz ti z avtom v celem letu? :))

sunshine403 ::

A110 je izjavil:

tovornjak z enim tranzitom cez slo plača več cestnine kot ti za celoletno vinjeto

Na zalost vinjeta ni edini strosek, ki ga jaz placam za "cestnino". Je pa definitivno najmanjsi strosek. Pri tranzitnem kamionarju pa je tisti DarsGo edini strosek ;)
Pa se za info... najvecji slepar placa za pot od Dolge Vasi do Sezane cca. 120eur. Tisti, ki sodi v R3 pa "samo" 58eur.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

A110 je izjavil:

Invictus je izjavil:

A110 je izjavil:



tovornjak z enim tranzitom cez slo plača več cestnine kot ti za celoletno vinjeto

Pa tudi 30.000x bolj uniči ceste kot osebni avto.


z enim prevozom 30000x bolj unici kot jaz oz ti z avtom v celem letu? :))


Tko da pamet sigurno 1000x več če ma 20ton, verjetno sem pa rekel premalo..

A110 ::

ima pa tudi več osi, večjo stično površino s cesto tako da je teza bolj enakomerno razporejena, tlak manjši (kot ce bi bile samo 2 osi da bi imela vpliv samo cista teza). sicer verjetno še vedno dosti vecja skoda od avta ampak dvomim da toliko večja. sploh ker govorimo o 1 prevozu tovornjaka proti celoletnem avtomobila, torej cca 500x

dope1337 ::

A110 je izjavil:

Invictus je izjavil:

A110 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A ni tako da tovornjakarji dobijo trošarino vrnjeno nazaj oziroma jo ne rabijo plačati? Tko da oni tankajo za pol cene, pustijo pa za sabo uničene ceste in onesnaževanje. Res ne vem zakaj jih ima Slovenija tako rada, bolj smotrno bi bilo podražiti vinjete za tovorna vozila za ene 10x vsaj, rezultat bi bil vsaj ene pol manj tovornjakov, zaslužek Darsa pa večji. Win win.


tovornjak z enim tranzitom cez slo plača več cestnine kot ti za celoletno vinjeto

Pa tudi 30.000x bolj uniči ceste kot osebni avto.


z enim prevozom 30000x bolj unici kot jaz oz ti z avtom v celem letu? :))


Studije, ki so primerjale obrabo cestisca med osebnim avtomobilom in tovornim vozilom (~30 tonski sleper z 6-8 axami) so ugotovile, da tovorno vozilo unici cestisce nekje 9000x hitreje kot osebno avtomobil.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

A110 ::

torej ce primerjamo letni prevoz avtomobila z eno voznjo tovornjaka recimo 500 vozenj avtomobila smo na stevilki okoli 20 kar je daaaalec od 30000 (ampak se vedno presenetljivo veliko)

Utk ::

Sej to je logično. Cesta se uničuje šele ko gre pritisk nad neko mejo. Mačke bi se lahko cele dneve sprehajale po cesti pa ne bi uničile ceste za en kamion, tudi če bi bila njihova sešteta teža večja.

hipertija ::

OMW že draži za 0,2 centa dizel...

DamijanD ::

Sem pa opazil, da počasi postavljajo table s prikazovalniki cen (vsaj na Vrhniki jo je petrol, cena za enkrat 1.00)

HappyPills ::

Gremo počasi gor. do konca mesca 5c do konca leta 20c+.

Mato989 ::

hipertija je izjavil:

OMW že draži za 0,2 centa dizel...


Tako je... presenetljivo hitreje kot sem pričakoval!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Elegantno, vedno dva koraka naprej in enga nazaj, da ni ocitno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

starfotr ::

Dvig cen bo postopen. V parih letih bo to, ne pa z danes na jutri. Žabo se kuha počasi. Če jo vržeš v krop, skoči ven.

Če je daš v hladno vodo, jo počasi greješ, jo pa ubiješ, ker ne bo skočila ven.
««
8 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312319 (8895) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914301 (12478) St235

Več podobnih tem