» »

Cena goriva

Cena goriva

««
19 / 100
»»

Jerry000 ::

Skratka vse gre gor, samo plače ostajajo. Ne kaže nam dobro, prvo hrana dražje, elektrika, bencin, po domače povedan v kurcu smo

dexterboy ::

Lahko rečeš tudi obratno; kurac je že globoko v naših truplih, samo se tega še ne zavedamo :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Jerry000 je izjavil:

Skratka vse gre gor, samo plače ostajajo. Ne kaže nam dobro, prvo hrana dražje, elektrika, bencin, po domače povedan v kurcu smo


cel ekonomski kolaps ko mora slovenc dat 100euro da natanka passata, a si bo sploh še lahko privoščil novega iphona naslednje leto :|

FTad ::

zk_eu je izjavil:

FTad je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

V AT dobis dizla tudi po 1.15. tam je dizel cenejsi povprecno za 10C proti bencinu.


Ne vem, če še vedno tako poceni. V petek sem sicer tankal na Spielfeldu dizl 1.25, danes vidim okoli 1.30. Še vedno toliko ceneje, da se mi splača zapeljat gor in še na kak izlet, pa sem še vedno v plusu.

Pri nas pa naj kar "prosti trg" še naprej oblikuje cene. Bedaki.


Lahko potrdim, kar si napisal. Ta teden je v Grazu dizel ze cca 1.32€/L


Jaz sem bil prejšnji teden 2-krat v Gradcu in nisem zasledil črpalke, kjer bi bil bencin cenejši kot pri nas. Dizel je bil medtem cenejši. Res pa, da sem obakrat bil v popoldnevu, ko so cene višje. Dopoldan so običajno še nižje, a dvomim, da je bil bencin cenejši.


Jaz sem govoril za Diesel. Za bencin ne spremljam cen. Diesel je v AT se vedno cenejsi od bencina. Tako, da verjetno drzi, kar si rekel.

kow ::

To je stvar obdavcevanja. Avstrijci so pac bolj zagamani.

Jerry000 ::

blackbfm je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Skratka vse gre gor, samo plače ostajajo. Ne kaže nam dobro, prvo hrana dražje, elektrika, bencin, po domače povedan v kurcu smo


cel ekonomski kolaps ko mora slovenc dat 100euro da natanka passata, a si bo sploh še lahko privoščil novega iphona naslednje leto :|

Saj ni samo bencin...

BuDi79 ::

 trošarine in drugi davki na bencin skozi leta...

trošarine in drugi davki na bencin skozi leta...

Mato989 ::

Torej je becvin dosti manj kot 1 eojro na liter... gamad Slovenska
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Se še kdo sprašuje, ali prihajajo "climate lockdowns"? To je en aspekt.

Raptor F16 ::

Mato989 je izjavil:

Torej je becvin dosti manj kot 1 eojro na liter... gamad Slovenska


Sej je Janša oblubu da bo cenej, ka se sekiraš :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

WizzardOfOZ ::

sunshine403 je izjavil:

Osebno imam nekako obcutek, da bomo zelo zelo hitro nazaj na 1.5eur/l ali pa se kaj vec. Pac pri nas pozrtnost (in pomanjkanje konkurence) ne pozna meja.

si kr zadel
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

Mato989 je izjavil:

Torej je becvin dosti manj kot 1 eojro na liter... gamad Slovenska

Sj je skoraj vspovsod tako. Skoraj nikjer na svetu nimaš goriva po surovi neobdavčeni ceni.
#brezpodpisa

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej je becvin dosti manj kot 1 eojro na liter... gamad Slovenska

Sj je skoraj vspovsod tako. Skoraj nikjer na svetu nimaš goriva po surovi neobdavčeni ceni.


Ja, samo kako je lahko recimo v USA cena X tu pa X+ recimo 20% torej nas tu lupijo bolj (hipotetičen primer) se pravi je naša gamad večja gamad kot drugje :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Telbanc ::

Jerry000 je izjavil:

Skratka vse gre gor, samo plače ostajajo. Ne kaže nam dobro, prvo hrana dražje, elektrika, bencin, po domače povedan v kurcu smo


Inflacija pač pomeni, da se krade iz žepov državljanov, ko se začnejo številke nad 3, 4 %. Naprintane so ble milijarde brez pokritja in zaj se eni še čudijo, zakaj inflacija.

Sedaj bojo vzeli denar nazaj iz žepov državljanov s takoimenovano inflacijo. Kdor se ne bo "znajdu", ga je najeboou.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

hojnikb ::

Mato989 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej je becvin dosti manj kot 1 eojro na liter... gamad Slovenska

Sj je skoraj vspovsod tako. Skoraj nikjer na svetu nimaš goriva po surovi neobdavčeni ceni.


Ja, samo kako je lahko recimo v USA cena X tu pa X+ recimo 20% torej nas tu lupijo bolj (hipotetičen primer) se pravi je naša gamad večja gamad kot drugje :P

Oh boy, tebi marsikaj ni jasno.

Kr prvo je bencin v US manj obdavčen, kot drugo ima US svoja crpališča, tako da je tudi transportnih storškov manj. Si kdaj pomislu kako daleč mora pridit nafta, da jo lahk ti natankaš v avto?

Itk pa, če ti kaj ne paše, vedno lahko kupiš EV in polniš z solarnimi celicami ali pa tankaš frizezno olje
#brezpodpisa

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

Mato989 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej je becvin dosti manj kot 1 eojro na liter... gamad Slovenska

Sj je skoraj vspovsod tako. Skoraj nikjer na svetu nimaš goriva po surovi neobdavčeni ceni.


Ja, samo kako je lahko recimo v USA cena X tu pa X+ recimo 20% torej nas tu lupijo bolj (hipotetičen primer) se pravi je naša gamad večja gamad kot drugje :P

Oh boy, tebi marsikaj ni jasno.

Kr prvo je bencin v US manj obdavčen, kot drugo ima US svoja crpališča, tako da je tudi transportnih storškov manj. Si kdaj pomislu kako daleč mora pridit nafta, da jo lahk ti natankaš v avto?

Itk pa, če ti kaj ne paše, vedno lahko kupiš EV in polniš z solarnimi celicami ali pa tankaš frizezno olje


Saj to me moti, da pri nobenem davku Slovenija ni najnižje =) Vedno moramo bit med višjimi državami pri veliki večini obdavčitev...

Pač gamad ne zna drugače kot davke pobirat namesto optimizirat ampak ok, to je delno off topic.

Cena bencina in dizla je overkill, še dobro da delam od doma in tistih 1-3x mesečno ko greva s kolegom in sodelavcem tja, se peljeva skup in je to to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hojnikb ::

Sj lahko ukinemo vse davke na gorivo, boš pač plačal 500e cestnega sklada za clio 1.2
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:


Ja, samo kako je lahko recimo v USA cena X tu pa X+ recimo 20% torej nas tu lupijo bolj (hipotetičen primer) se pravi je naša gamad večja gamad kot drugje :P


0,83 € za liter bencina imajo nekje povprečno trenutno ceno v USA. Ljudje tam se bunijo, da je zelo drago. Tako da, kmalu bo pri nas kar 100% dražje, ne 20%.

Adder ::

Mam sluzbeni avto na plin, vozim zastonj :)

Zdele gledam na Nizozemski, bencin je po 2 evra, dizel 1.8

feryz ::

Itak da voziš zastonj. Jaz tudi.
Če verjameš v Božička.

kow ::

Kot zanimivost:

https://tankterminals.com/news/china-se...

Kitajci so se "pokakali".

Hemi426 ::

Danes samo 2 centa dviga; 1,349 (1,35)

Sem pričakoval več, ob sedanjih podražitvah se je BRENT dvigoval za max 2$, v zadnjem tednu pa za 4$.

kow ::

Upostevati moras ceno na mediteranski borzi, plus tecaj euro dolar. Kaksnih 10 let nazaj sem za foro naredil excel tabelico in napovedoval objavljeno ceno. Ponavadi sem zgresil zanemarljivo malo.

Hemi426 ::

kow je izjavil:

Upostevati moras ceno na mediteranski borzi, plus tecaj euro dolar. Kaksnih 10 let nazaj sem za foro naredil excel tabelico in napovedoval objavljeno ceno. Ponavadi sem zgresil zanemarljivo malo.


A ni BRENT v osnovi vodilo?

Mi lahko lepo prosim pojasneš izračun, magari v ZS?

joze67 ::

Borzne cene ... so samo model. Trgovci kupujejo na dolgoročne pogodbe - podobno, kot je zgodba s plinom, ko gre spot "v nebo," Gazprom pa dobavlja po dolgoročnih pogodbah po dogovorjenih cenah. (In zakaj plina manjka, si odgovorite sami.)

Ko je bil sod nafte 80 ali 120 US$, deset ali 15 let nazaj, in je bil dolar še nekaj vreden, so bile cene na črpalkah ... no, višje zanesljivo ne.

kow ::

Hemi426 je izjavil:

kow je izjavil:

Upostevati moras ceno na mediteranski borzi, plus tecaj euro dolar. Kaksnih 10 let nazaj sem za foro naredil excel tabelico in napovedoval objavljeno ceno. Ponavadi sem zgresil zanemarljivo malo.


A ni BRENT v osnovi vodilo?
Mi lahko lepo prosim pojasneš izračun, magari v ZS?


Eh, bedak sem. Pozabil sem, na "liberalizacijo" z oktobrom 2020.

Prej so izracunavali po formuli iz Uredbe o oblikovanju cen določenih naftnih derivatov:
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

V glavnem, vir je bil "Platts European Marketscan v rubriki »Mediterranean Cargoes CIF Med High (Genova/Lavera)"
Domnevam, da so cene v Sredozemlju najbolj relevantne za Slovenijo, bi pa moral kaksen strucko bolj razloziti.

kow ::

Zanimivo, da nikjer vec ne najdem tabelice s trosarinami in dajatvami. Do "liberalizacije" je bilo vse transparentno, hehe.
Poglej "Arhiv maloprodajnih cen reguliranih naftnih derivatov od 1. 1. 2007 do konca regulacije" na:

https://www.gov.si/teme/cene-naftnih-de...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

c3p0 ::

joze67 je izjavil:

Borzne cene ... so samo model. Trgovci kupujejo na dolgoročne pogodbe - podobno, kot je zgodba s plinom, ko gre spot "v nebo," Gazprom pa dobavlja po dolgoročnih pogodbah po dogovorjenih cenah. (In zakaj plina manjka, si odgovorite sami.)

Ko je bil sod nafte 80 ali 120 US$, deset ali 15 let nazaj, in je bil dolar še nekaj vreden, so bile cene na črpalkah ... no, višje zanesljivo ne.


Takrat ni bilo prikladnega izgovora, oz. na kogar se lahko zvali krivda za znatno povišanje cene.

Wrop ::

Ne najdeš ker ne iščeš. Lažje krivit vlado za netransparentnost, kot lastno lenobo.

Tule imaš trenutne in pretekle podatke. Vprašanje je, če si jih boš pogledal.

kow ::

Hvala, sem spregledal.

Sem jih. Strasno nepregledno, velik korak nazaj proti preprosti html tabelici. Temu se rece overengineering.

V bistvu se vedno ne najdem ekvivalenta (posamezni prispevki so razclenjeni):

https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Wrop ::

Na koncu te verjetno zanima cena z davki in brez davkov. To dobiš. Za razrez davkov, če jih rabiš, se je treba rahlo potruditi, ni pa nemogoče, ker tu ni pogostih sprememb.
Sicer škoda, da tabelico ne posodabljajo. Vseeno pa imaš vse podatke.

zk_eu ::

hojnikb je izjavil:

Sj lahko ukinemo vse davke na gorivo, boš pač plačal 500e cestnega sklada za clio 1.2


Tako kot je na primer v Avstriji, ko se jih že večina vsaja, da je gorivo v Avstriji cenejše :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

facepalm ::

zk_eu je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Sj lahko ukinemo vse davke na gorivo, boš pač plačal 500e cestnega sklada za clio 1.2


Tako kot je na primer v Avstriji, ko se jih že večina vsaja, da je gorivo v Avstriji cenejše :).

Kar se tega tice, bi bilo najbolj fer vse "pretopit" v trosarine za gorivo.
Kot vse mislim: cestno takso in vinjeto.
Zakaj? Placalo bi se glede na uporabo + bi dobili noter nekaj kapitala tujcev, kateri se sedaj pridno izogibajo vinjetam;)
Je pa res, da bi DARS imel visek nadzornikov ter izoad dohodka iz naslova glob;)

Ales ::

Ker tujec ne bi mogel prevoziti Slovenije brez da tanka gorivo?

Wrop ::

To se sicer da. Ampak bodo vsakemu vstavili v nos 5g oddajnik, ki ga bo spremljal in računal po prevoženem kilometru. Po prehodu meje se bo oddajnik razgradil.
SmoZaZasebnostAmpakSamoČeMiTakoRečemo.press

Gambino ::

facepalm je izjavil:

zk_eu je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Sj lahko ukinemo vse davke na gorivo, boš pač plačal 500e cestnega sklada za clio 1.2


Tako kot je na primer v Avstriji, ko se jih že večina vsaja, da je gorivo v Avstriji cenejše :).

Kar se tega tice, bi bilo najbolj fer vse "pretopit" v trosarine za gorivo.
Kot vse mislim: cestno takso in vinjeto.
Zakaj? Placalo bi se glede na uporabo + bi dobili noter nekaj kapitala tujcev, kateri se sedaj pridno izogibajo vinjetam;)
Je pa res, da bi DARS imel visek nadzornikov ter izoad dohodka iz naslova glob;)



Ti pa nisi preveč brihten. Tujci v Slovenistanu ne bodo tankali, da ti bodo plačevali cestno takso in vinjeto!

facepalm ::

Gambino je izjavil:

facepalm je izjavil:

zk_eu je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Sj lahko ukinemo vse davke na gorivo, boš pač plačal 500e cestnega sklada za clio 1.2


Tako kot je na primer v Avstriji, ko se jih že večina vsaja, da je gorivo v Avstriji cenejše :).

Kar se tega tice, bi bilo najbolj fer vse "pretopit" v trosarine za gorivo.
Kot vse mislim: cestno takso in vinjeto.
Zakaj? Placalo bi se glede na uporabo + bi dobili noter nekaj kapitala tujcev, kateri se sedaj pridno izogibajo vinjetam;)
Je pa res, da bi DARS imel visek nadzornikov ter izoad dohodka iz naslova glob;)



Ti pa nisi preveč brihten. Tujci v Slovenistanu ne bodo tankali, da ti bodo plačevali cestno takso in vinjeto!

Oh rly? A so v poletnih mesecih dijaki/studenti na pumpah zaradi domacinov?
Bi rekel, da jih vec tanka v nasi drzavi kakor pa placa vinjeto. Lahko se pa motim.
Se vedno bi lahko bilo gorivo ceneje kakor npr v IT (vsaj z regulacijo).
Za nadaljno ugibanje bi morali sesteti income cestnega sklada + vinjet in vsoto deliti z litri prodanega goriva v dolocenem obdobju, da bi sploh vedeli koliksna bi bila dodatna taksa.

zobnik ::

Adder je izjavil:

Mam sluzbeni avto na plin, vozim zastonj :)

Zdele gledam na Nizozemski, bencin je po 2 evra, dizel 1.8


Isto, točim po 80 centov, obremenjujem se s tem kako čim bolj terat ker mi sam 8l plina požre.
Pa ne vem če te plinaši znajo man požret, ne vem če bi vozil k penzionist da bi 7 žrlo, se ne splača...ker je sam 80 centov razlike pol.-

bambam20 ::

Jerry000 je izjavil:

Skratka vse gre gor, samo plače ostajajo. Ne kaže nam dobro, prvo hrana dražje, elektrika, bencin, po domače povedan v kurcu smo


1 leto nazaj te očitno ni motilo.

hojnikb ::

zobnik je izjavil:

Adder je izjavil:

Mam sluzbeni avto na plin, vozim zastonj :)

Zdele gledam na Nizozemski, bencin je po 2 evra, dizel 1.8


Isto, točim po 80 centov, obremenjujem se s tem kako čim bolj terat ker mi sam 8l plina požre.
Pa ne vem če te plinaši znajo man požret, ne vem če bi vozil k penzionist da bi 7 žrlo, se ne splača...ker je sam 80 centov razlike pol.-

>terat
>1.2 clio

:))
#brezpodpisa

Buggy ::


Isto, točim po 80 centov, obremenjujem se s tem kako čim bolj terat ker mi sam 8l plina požre.
Pa ne vem če te plinaši znajo man požret, ne vem če bi vozil k penzionist da bi 7 žrlo, se ne splača...ker je sam 80 centov razlike pol.-


Naceloma sem to opazil tudi pri sebi. Razlika med nacini voznje, ko je avto na bencinu ali plinu je v prid voznji na plin. Range na bencinu je bil od 10-13 l/100km pri plinu pa 13-16 in ta delta je cenovno manjsa pri voznji na plin...zato ga na plinu, pac malo bolj ozemas, sploh ce je poraba ze v osnovi velika :P

Utk ::

Stari, kje ti najdeš ljudi, ki se hočejo s tabo vozit?

Buggy ::

zakaj...sej ne vozim avtobusa >:D

feryz ::

Ko glih avtobus omenjaš ... od danes zjutraj.
Unmu pred avtobusom bi pa jajca splulil. Ali ga vsaj poslal delat izpit še enkrat.

zobnik ::

hojnikb je izjavil:

zobnik je izjavil:

Adder je izjavil:

Mam sluzbeni avto na plin, vozim zastonj :)

Zdele gledam na Nizozemski, bencin je po 2 evra, dizel 1.8


Isto, točim po 80 centov, obremenjujem se s tem kako čim bolj terat ker mi sam 8l plina požre.
Pa ne vem če te plinaši znajo man požret, ne vem če bi vozil k penzionist da bi 7 žrlo, se ne splača...ker je sam 80 centov razlike pol.-

>terat
>1.2 clio

:))

Ko preračunaš par tankov kolk ti požre ob teranju, vrjami mi sem eden med hitrejšimi na cestah. Folk ma 150KM avte pa vozi 70-80 izven naselja, cesta suha. ker pač žre 5.l. če bi ga mal stisnu, teral bi žrlo tud 7l nafte.

facepalm ::

Ah moj shitbox je ze krepko preko omejitve, ko doseze 6l porabe;)

6bt9hmDwY ::

Jaz pa vozim kot penzinonistični čiča, nikamor mudi ne sploh.

kow ::

Evo, Janez in co., so neliberalno ukinili liberalizacijo kurilca. Lmao.

D3m ::

Nisem vedel, da je v Sloveniji toliko revežev, da nimajo za kurilca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kow ::

Volilci SDS? (ne uspem se zadrzati, se opravicujem za trol)
««
19 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312320 (8896) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914301 (12478) St235

Več podobnih tem