» »

Cena goriva

Cena goriva

««
18 / 100
»»

feryz ::

Fikus je javnosektorska pijavka, verjetno na steroidih v obliki korona dodatkov. Zato dobi celo več goriva za plačo kot lani. Predvidevam.
V gospodarstvu so zadeve malo drugačne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

kow ::

Odvisno kateri sektor gospodarstva. V nekaterih so sle place konkretno gor.

@BuDi
po tvoji lestvici so sle place 7% gor. Ce gledas na zacetek 2020, se kaksen procent vec. Ce bos pa gledal za 15 let nazaj, bos videl zelo konkretne stevilke.
Avtomobili so precej bolj ekonomicni (kar smo seveda negirali, ker v povprecju kupujemo konkretno vecje). Realno se je benz podrazal, ce primerjamo s predkoronskimi casi, ne pa spet toliko. Vec ljudi bo udarilo podrazanje hrane in ogrevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

BuDi79 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Trenutna cena ni nic posebnega. Tudi povprecna placa je sla gor, ne samo bencin.

Hud dvig: https://www.zvezarfr.si/pripomocki/upor...


Iztrgal si iz konteksta izjavo nekoga in pustil., kot da sem jaz to izjavil! Če že citiraš in brišeš, delaj pravilno!

feryz je izjavil:

Fikus je javnosektorska pijavka, verjetno na steroidih v obliki korona dodatkov. Zato dobi celo več goriva za plačo kot lani. Predvidevam.
V gospodarstvu so zadeve malo drugačne.



Budi je nekaj citiral in nekaj zbrisal, sedaj zgleda kot da sem jaz to izjavil!

Poleg tega nisem v JS! tako da bi se spodobilo opravičilo!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

widj3098dj32 ::

Boobiz je izjavil:

A se spet pumpa keš na borze, da vse raste in se draži, za nas ostale pa je v bistvu situacija precej bedna.

Kaj se dogaja s cenami goriva pri nas?
2e na liter, kot smo spekulirali ne bo dovolj, ce nafta doseze ATH.
Danes smo ze pri 1.44 za dizel in 1.33 za bencin,pa je nafta le pri $80 za sod. Kje je se tisti ~$160 ATH.

Zeleni komunisti imajo EU v rokah, da posljejo vse v 3 krasne. Glupa raja pa jim se ploska.

fikus_ ::

Štos je v tem, da namesto najprej alternative dajo najprej omejitve. Ko cena energenta naraste, se pa šele iščejo alternative.
Tako da, življenje bo zaradi zelene agende postalo precej dražje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kixs ::

Ko bo cena fosilne energije zelo draga, bodo lahko opravicili ceno zelene energije. Kot vedno bo pa koncni uporabnik moral pokriti eno in drugo igro. Seveda, tisti iz dna, bodo pa zmrzovali ali pa eno sobo greli.

feryz ::

fikus_ je izjavil:

Budi je nekaj citiral in nekaj zbrisal, sedaj zgleda kot da sem jaz to izjavil!

Poleg tega nisem v JS! tako da bi se spodobilo opravičilo!
Trdiš, da so šle plače gor primerljivo z rastjo cen goriv.
Če bi bil iz gospodarstva, ne bi tega delal.

Unmu dohtarju, z 80k korona dodatki, verjamem da ni hudega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

fikus_ ::

feryz je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Budi je nekaj citiral in nekaj zbrisal, sedaj zgleda kot da sem jaz to izjavil!

Poleg tega nisem v JS! tako da bi se spodobilo opravičilo!
Trdiš, da so šle plače gor primerljivo z rastjo cen goriv.
Če bi bil iz gospodarstva, ne bi tega delal.

Unmu dohtarju, z 80k korona dodatki, verjamem da ni hudega.


Še enkrat, če prvič nisi dobro prebral: Budi je nekaj citiral in nekaj zbrisal, sedaj zgleda kot da sem jaz to izjavil!

Pojdi nazaj po temi, če ne verjameš!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Dobro, dobro, sry.

jotunn ::

A ni hudic da je najbolj glasen glede tega nekdo, ki pet postov visje trdi, da mu avto zre 20+ litrov/100km.... Ti si res en posebnez, pa ne da ker naj bi imel poseben avto, bolj sem mislil poseben v stilu vaskega posebneza. Glede na to, da obcasno trdis da si iz vasi, verjamem da ves kaj to pomeni ;)
In ja cena bencina ni trenutno nic posebnega... smo vozili ze precej drazje. Kot kaze sem ravno po nesreci pogledal napacen placilni list za napacen datum, ter potem sel iskat se ceno bencina takrat... Sredi septembra 2014 je bila cena bencina 1.447eur/l, moja bruto placa pa skoraj 2000eur manjsa kot je danes (ista firma isto delovno mesto in ne ni JS, da bi sla placa zaradi let tako gor), danes je pa liter 1.333eur na Petrolu. Tako da ni nekaj strasnega za pritozevat se.

svecka ::

Eno nov ogromen poskok cen goriv. Vse je šlo gor danes ffs. Kmalu bomo spet čez 1.6€ na liter. OPEC bi treba zminirat, ker zanalašč sedaj nočejo več črpati nafte, da umetno dvigujejo ceno, da profitirajo na račun pokupljene nafte, ko je bila praktično zastonj. Sama mafija.

hojnikb ::


bom še enkrat sem zalimu :))
#brezpodpisa

feryz ::

jotunn je izjavil:

A ni hudic da je najbolj glasen glede tega nekdo, ki pet postov visje trdi, da mu avto zre 20+ litrov/100km.... Ti si res en posebnez, pa ne da ker naj bi imel poseben avto, bolj sem mislil poseben v stilu vaskega posebneza. Glede na to, da obcasno trdis da si iz vasi, verjamem da ves kaj to pomeni ;)
Kaj ti ni jasno?
Da vozim kar 2 avta, ki jih večina tukaj ne bo imela nikoli v življenju in sem še vedno proti prevelikim cenam?
Noremu brezveznemu nabijanju davkov na proizvode, ki jih bo javni sektor požrl, mi pa dobili skoraj nič od tega?

Če jaz lahko preživim z minimalnimi RVC-ji, naj še javni sektor. Če pa niso sposobni tega furati, je delovnih mest za nesposobne na sončni upravi preko glave.

Sicer pa danes piše, da je počivalko opazil problem previsokih cen energentov in že pospešeno rešuje problem. Po mojem bo do petka uredil, da bodo šle vse cene na polovico. On in grasupeljski supermen.

FoxKnox ::

Če še komu ni jasno.1.faza energenti, 2 faza transport, 3 faza hrana, 4, faza zlom, 5 faza zelena energija in ekologija.
Čas je pravi, pokoronska situacija, miljardni državni dolgovi, nezadovolen folk, ki si želi sprememb. Zima bo huda.

kow ::

svecka je izjavil:

Eno nov ogromen poskok cen goriv. Vse je šlo gor danes ffs. Kmalu bomo spet čez 1.6€ na liter. OPEC bi treba zminirat, ker zanalašč sedaj nočejo več črpati nafte, da umetno dvigujejo ceno, da profitirajo na račun pokupljene nafte, ko je bila praktično zastonj. Sama mafija.


Ful si preprican. Z vzvodom bi lahko veliko zasluzil, kolega. Aja, v resnici nabijas na pamet.

buttcrack ::

Info iz prve roke, hrana bo šla gor konkretno, moka in makaroni npr od proizvajalca za cca 20/30%, kava isto.

Pestra zima bo.

Kayzon ::

feryz je izjavil:

jotunn je izjavil:

A ni hudic da je najbolj glasen glede tega nekdo, ki pet postov visje trdi, da mu avto zre 20+ litrov/100km.... Ti si res en posebnez, pa ne da ker naj bi imel poseben avto, bolj sem mislil poseben v stilu vaskega posebneza. Glede na to, da obcasno trdis da si iz vasi, verjamem da ves kaj to pomeni ;)
Kaj ti ni jasno?
Da vozim kar 2 avta



Zdej me firbec daje,kaj vozis?

zobnik ::

Je v Franciji, Italiji, Nemčiji, tud 1.8 -1.9 evra dizel, bencin.

49106 ::

Baba čula, baba rekla?

feryz ::

Zafiro I in zafiro II.
Ene se moram losati. Ali pa obeh.

zobnik ::

Gledam FB v enih skupinah k slikajo črpalke s cenam

Kayzon ::

feryz je izjavil:

Zafiro I in zafiro II.
Ene se moram losati. Ali pa obeh.


Ne poznam zafire,sem mislil da imas kej mocnejsega.

kixs ::

Ce gledas njegovo povprecno, diesel 10L/100km ali bencin 20L/100km, si lahko mislis svoje. Zafira je samo "nick". Ce ga bos pa se dovolj "provociral", ti bo tocno povedal kaj ima.... :lol:

Kayzon ::

Sploh ne sprasujem slabonamerno,samo firbec me daje. kaksen avto mora to biti da pije 20litrov. Zamisljam si kaksnega m3/m4 ali pa kej podobnega.

feryz ::

400 plus konjski avti pijejo, ob dinamični vožnji, toliko. Dizel 10, bencin 20.
M3/M4 je cenena, neudobna šara, ki ne pristoji starejšemu gospodu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

c3p0 ::

Valvoline je izjavil:

V AT dobis dizla tudi po 1.15. tam je dizel cenejsi povprecno za 10C proti bencinu.


Ne vem, če še vedno tako poceni. V petek sem sicer tankal na Spielfeldu dizl 1.25, danes vidim okoli 1.30. Še vedno toliko ceneje, da se mi splača zapeljat gor in še na kak izlet, pa sem še vedno v plusu.

Pri nas pa naj kar "prosti trg" še naprej oblikuje cene. Bedaki.

kow ::

Malo ste hecni s temi primerjavi po sosednjih drzavah. Ni nujno, da hkrati vsi visajo/nizajo cene. Pri nas se cene spremenijo na 2 tedna (oz. vsaj vcasih je bilo). Kakorkoli, bencin nad 1.4e na liter (ja, ja.. avtoceste) ne pricakujem, ker bi drzava nizala trosarine. Pa tudi OPEC bi se prestrasil in povecal proizvodnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Magic1 ::

Se strinjam, OPEC se še predobro zaveda posledic cen nad 100$ od zadnje naftne krize. Ne bodo še enkrat dopustil tega.
Kratkoročno je fajn za proizvajalce, vendar pride nato kmalu poplava nafte na trg.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kamiKaZaA ::

Kayzon je izjavil:

Sploh ne sprasujem slabonamerno,samo firbec me daje. kaksen avto mora to biti da pije 20litrov. Zamisljam si kaksnega m3/m4 ali pa kej podobnega.


Enkrat je omenjal BMW 7 in kasneje še Porsche Panamera. Po vsej verjetnosti gre za Panamero bencin in BMW 7 diesel.

feryz je izjavil:

400 plus konjski avti pijejo, ob dinamični vožnji, toliko. Dizel 10, bencin 20.
M3/M4 je cenena, neudobna šara, ki ne pristoji starejšemu gospodu.

FTad ::

c3p0 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

V AT dobis dizla tudi po 1.15. tam je dizel cenejsi povprecno za 10C proti bencinu.


Ne vem, če še vedno tako poceni. V petek sem sicer tankal na Spielfeldu dizl 1.25, danes vidim okoli 1.30. Še vedno toliko ceneje, da se mi splača zapeljat gor in še na kak izlet, pa sem še vedno v plusu.

Pri nas pa naj kar "prosti trg" še naprej oblikuje cene. Bedaki.


Lahko potrdim, kar si napisal. Ta teden je v Grazu dizel ze cca 1.32€/L

c3p0 ::

kow je izjavil:

Malo ste hecni s temi primerjavi po sosednjih drzavah. Ni nujno, da hkrati vsi visajo/nizajo cene. Pri nas se cene spremenijo na 2 tedna (oz. vsaj vcasih je bilo). Kakorkoli, bencin nad 1.4e na liter (ja, ja.. avtoceste) ne pricakujem, ker bi drzava nizala trosarine. Pa tudi OPEC bi se prestrasil in povecal proizvodnjo.


Seveda ni nujno, a naj bo info za vsakega, ki se mu splača izkoristit razliko v ceni, ki ni trivialna.

Če država premočno reagira, pač marsikdo raje tanka v tujini in država ne dobi nič trošarin. Da bodo raje švicali kri, kot nižali trošarine, je pa jasno, sploh v teh časih.

kow ::

Naj si app nalozi na telefon, nobene potrebe ni po filozofiranju. Je pa res, da bi se dalo software izboljsati.

FoxKnox ::

Cene se pri nas spreminjajo tedensko, vsak torek, lahko tudi dnevno na avtocestah, pač glede gibanja cen na svetovnih borzah. Cene rastejo povsod po celi Evropi, le da je očitno pri nas veliko bolj obremenjen s trošarino dizel kot drugod.Cene rastejo od oktobra 2020, ko me je poln kestel koštal 70 €, sedaj me košta 100 €, torej cca 40 % več.So pa vse te podražitve samo posledica koronske krize in začetek vračanja nadomestil in pomoči, ter dolgov. Zato pokoristite bone saj jih boste poplačali v vsakem primeru.

kow ::

Koliko te je kostal oktobra 2019 si zamolcal. Pa ne pravim, da bodo sle cene dol. Samo vzel si oktober 2020, da si lahko prisel na 40% na silo.

feryz ::

100 evrov tank? Maš pa velika kolica.

b3D_950 ::

100 oktanc je že 1.5€:O.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

zk_eu ::

FTad je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

V AT dobis dizla tudi po 1.15. tam je dizel cenejsi povprecno za 10C proti bencinu.


Ne vem, če še vedno tako poceni. V petek sem sicer tankal na Spielfeldu dizl 1.25, danes vidim okoli 1.30. Še vedno toliko ceneje, da se mi splača zapeljat gor in še na kak izlet, pa sem še vedno v plusu.

Pri nas pa naj kar "prosti trg" še naprej oblikuje cene. Bedaki.


Lahko potrdim, kar si napisal. Ta teden je v Grazu dizel ze cca 1.32€/L


Jaz sem bil prejšnji teden 2-krat v Gradcu in nisem zasledil črpalke, kjer bi bil bencin cenejši kot pri nas. Dizel je bil medtem cenejši. Res pa, da sem obakrat bil v popoldnevu, ko so cene višje. Dopoldan so običajno še nižje, a dvomim, da je bil bencin cenejši.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

GizmoX ::

Cena dizla €/l:
Oktober 2021: 1,441
Oktober 2020: 1,000
Oktober 2019: 1,263
Oktober 2018: 1,354
Oktober 2017: 1,221
Oktober 2016: 1,124
Oktober 2015: 1,133
Oktober 2014: 1,359
Oktober 2013: 1,370
Oktober 2012: 1,440
Oktober 2011: 1,263
udirač => uni. dipl. inž. rač.

kow ::

Daj se bencin. Pomoje bo vecja razlika kot 1c, ker takrat se je se promoviral "clean diesel".

stara mama ::

https://poraba.com/fuel_type_graph.php?...

Tu imaš sicer do lani, ko so bile še cene regulirane
1.576 (4. sept 2012)

Diesel je že na ATH, bencin (še) ne

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

FTad je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

V AT dobis dizla tudi po 1.15. tam je dizel cenejsi povprecno za 10C proti bencinu.


Ne vem, če še vedno tako poceni. V petek sem sicer tankal na Spielfeldu dizl 1.25, danes vidim okoli 1.30. Še vedno toliko ceneje, da se mi splača zapeljat gor in še na kak izlet, pa sem še vedno v plusu.

Pri nas pa naj kar "prosti trg" še naprej oblikuje cene. Bedaki.


Lahko potrdim, kar si napisal. Ta teden je v Grazu dizel ze cca 1.32EUR/L

Kolega mi je pokazal racun, tankal v petek po 1.15. Ce je vmes tolk poskocilo ne vem, je pa tam kr velika konkurenca, spremljat je treba ponudbo, pr nas pa duopol.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Čez noč ne boš zmanjšal moč enega velikega trgovca. To bo trajalo več let. Lahko bi že začeli skoraj 20 let nazaj, ampak mi smo bolj počasne sorte.
Samo pogledaš vrsto avtomobilov pred Petroli, nekaj razdalje stran pa 3 cente cenejše, pa skoraj nobene žive duše.

c3p0 ::

Valvoline je izjavil:


Kolega mi je pokazal racun, tankal v petek po 1.15. Ce je vmes tolk poskocilo ne vem, je pa tam kr velika konkurenca, spremljat je treba ponudbo, pr nas pa duopol.


Od pumpe do pumpe je različno, saj imajo website kjer si poiščeš kje se ti najbolj splača, glede na oddaljenost. Jaz sem v petek tankal po 1.25 in se mi je zdelo drago.

Verjetno je tudi kak app na temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Buggy ::

Smo premajhni in premalo zanimivi za kobajagi konkurencne trgovce, ravno zato je bilo v izogib dogovorjenim cenam med dvema ponudnikoma, potrebno regulirat ceno preko drzave. Sam mi se gremo "izboljsevat" stvari ki funkcionirajo, zato pa imamo tak drek zdej!

c3p0 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Valvoline ::

V AT so pogosto tudi casovno dolocene akcije. Pa tako ponekod npr mas popust 5-10c na liter med 11-13 uro, zvecer po 21.00, zjutraj ob 5.00 in podobno.

ahac ::

Buggy je izjavil:

Smo premajhni in premalo zanimivi za kobajagi konkurencne trgovce, ravno zato je bilo v izogib dogovorjenim cenam med dvema ponudnikoma, potrebno regulirat ceno preko drzave. Sam mi se gremo "izboljsevat" stvari ki funkcionirajo, zato pa imamo tak drek zdej!


Tudi manjše države imajo več konkurence.
Premalo zanimivi smo bili ravno zaradi reguliranih cen in nizkih marž. Zaradi tega pa imamo zdaj samo 2 ponudnika...
Vsi ostali so ugotovili, da se jim veliko bolj splača investirat v sosednje države.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kow ::

stara mama je izjavil:

https://poraba.com/fuel_type_graph.php?...

Tu imaš sicer do lani, ko so bile še cene regulirane
1.576 (4. sept 2012)

Diesel je že na ATH, bencin (še) ne


Normiraj se na povprecno placo. Za bencin smo se dalec.

FoxKnox ::

kow je izjavil:

Koliko te je kostal oktobra 2019 si zamolcal. Pa ne pravim, da bodo sle cene dol. Samo vzel si oktober 2020, da si lahko prisel na 40% na silo.

Nič nisem zamolčal, napisal sem samo zadnje zvišanje pač.Lahko bi potegnil tudi podatek iz leta 1976 v usd pa nisem. Btw, spisek cen od Gizmox je lep pokazatelj kako manipulirajo s cenami na borzah
Je bilo pa na pumpi užitek gledat oba števca kako se enako vrtita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

avtek ::

Še lepše bi bilo, če bi se valutni vrtel počasneje :)
««
18 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312321 (8897) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914310 (12487) St235

Več podobnih tem