» »

Cena goriva

Cena goriva

««
20 / 100
»»

D3m ::

Sploh ne vem koga s tem "targetirajo", katere volilce?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kow ::

Sej ni pomembno. Nisem mislil resno.

redtech ::

Naslovi:
Evropski parlament bi do leta 2025 odpravil subvencije za fosilna goriva.
Vlada znova uvedla regulacijo cen kurilnega olja.

Politika misli, da bo v 10 letih obrnila svet, rezultat tega bo nafta na $300.

kow ::

redtech je izjavil:

Naslovi:
Evropski parlament bi do leta 2025 odpravil subvencije za fosilna goriva.
Vlada znova uvedla regulacijo cen kurilnega olja.

Politika misli, da bo v 10 letih obrnila svet, rezultat tega bo nafta na $300.


Ce bi zaceli ze 20 let nazaj, ne bi bilo nobenega problema. Mesec dni nazaj sem gledal film iz leta 1995, kjer je ameriski predsednik vpeljal zakonodajo o zmanjsanju emisij za 10-20%.
Zaradi takih norcev, kot si ti, smo sedaj prisiljeni hitreje spremeninjati energetski sistem, kar bo povzrocilo kar nekaj nevsecnosti.

300$ nafte pa ne bos videl, ker bi to popolnoma spremenilo potrosnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

stara mama ::

kow je izjavil:


300$ nafte pa ne bos videl, ker bi to popolnoma spremenilo potrosnjo.

Sj to je cilj, kajne? :)

fikus_ ::

Saj bogati se bodo še vedno vozili, leteli, . . . . raja bo pa delala za preživetje in itak ne bo imela čas za preseravanje. :D

S tem eko/zelenim fašizmom postaja življenje dražje! Namesto da bi najprej dali alternativo, najprej zakomplicirajo življenje skozi "kazni" in povišanje stroškov, težave se pa rešujejo naknadno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Ales ::

fikus_ je izjavil:

S tem eko/zelenim fašizmom postaja življenje dražje! Namesto da bi najprej dali alternativo ...

Že zdavnaj so alternative. Ampak dokler ne udari po žepu, se ljudje delajo neumne in se pretvarjajo, da jih ni.

Je treba bit komot in se ne ukvarjat z ničemer, kar kao "ni nujno". Poraba resursov, smeti, energetska neučinkovitost... koga briga, ane? Važno, da se nekje prebiva, vozi avto, kupuje tone plastike za vsak kurac, gleda TV serije. Koga briga dejanski svet zunaj mehurčka.

Potem pa vpitje, da je pa zdaj kar naenkrat nekaj drago. :))

(Sori ker tebe izpostavljam s tem navedkom, nisi ti nič posebej kriv. No, nič bolj, kot "mi" vsi.)

D3m ::

So what?
|HP EliteBook|R5 6650U|

fikus_ ::

Kakšne alternative, napiši prosim.
Hvala.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Hemi426 ::

Ales je izjavil:

fikus_ je izjavil:

S tem eko/zelenim fašizmom postaja življenje dražje! Namesto da bi najprej dali alternativo ...

Že zdavnaj so alternative. Ampak dokler ne udari po žepu, se ljudje delajo neumne in se pretvarjajo, da jih ni.

Je treba bit komot in se ne ukvarjat z ničemer, kar kao "ni nujno". Poraba resursov, smeti, energetska neučinkovitost... koga briga, ane? Važno, da se nekje prebiva, vozi avto, kupuje tone plastike za vsak kurac, gleda TV serije. Koga briga dejanski svet zunaj mehurčka.

Potem pa vpitje, da je pa zdaj kar naenkrat nekaj drago. :))

(Sori ker tebe izpostavljam s tem navedkom, nisi ti nič posebej kriv. No, nič bolj, kot "mi" vsi.)


Ales, samo ne mi rečit, da si mislil elektriko kot alternativo ICE mobilnosti. Ker oprosti, ampak mora biti človek izjemno omejen ali pa ideološko zasljepljen, če misli da bo elektrika kot alternativa bolj poceni kot bencin.

Hemi426 ::

"Je treba bit komot in se ne ukvarjat z ničemer, kar kao "ni nujno". Poraba resursov, smeti, energetska neučinkovitost... koga briga, ane? Važno, da se nekje prebiva, vozi avto, kupuje tone plastike za vsak kurac, gleda TV serije. Koga briga dejanski svet zunaj mehurčka."

Pa to si napisal, kot da imaš ti sedaj odprte oči in si woke.Ampank nisi, si zelo zaslepljen. Pa "mi" vsi nismo ČISTO NIČ krivi, ker če bi jutri vsi začeli voziti EV avte, filtrirati svoje prdce, nehali uporabljati plastiko, itd, bi bilo mogoče samo 30% manj emisij, ČE.

Just 100 companies responsible for 71% of global emissions, study says
https://www.theguardian.com/sustainable...

Preprosto nasedel si propagandi vlad in korporacij, da smo mi končni potrošniki kot zahojenci krivi za okoljske spremembe, medtem ko so vlade povečale predvideno proizodnjo fosilnih goriv v naslednjih letih.
https://www.cbsnews.com/news/climate-ch...
Ampak ne, kriv je Janez iz Dupleka, ker vozi ICE avto, in kupi živila zapakirana v plastiko.
Dobro so vas :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

D3m ::

Preveč so jih napumpali. Delujejo mentalno ubogo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Colt1911 ::

Seveda smo krivi mi. Kaj misliš za koga vlade in korporacije večajo proizvodnjo fosilnih goriv ? Zase da bodo gorivo zlivali v graben?
Valjda da za nas 99.99% , ne beži od odgovornosti .
Da za ogrevanje tvoje hiše in vikenda , za tvojega passata , za tvoj quad , kross , chopper, motorne sani , jet ski , čoln , traktor , kosilnico , motorko.....

Kar rabi 0.01% najbogatejših je kaplja v morje, ker imajo tudi oni samo eno rit. Dan za njega isto traja 24 ur in se lahko kljub miljardam naenkrat vozi v samo enem avtu ali letalu in tudi poje količinsko ravno toliko kot delavec. Ja , posameznik miljarder porabi več za ogrevanje graščine in bazena. Ampak jih je le samo 0.01%. Dvomim da namenoma svinjajo ker pač lahko.

solatko ::

Colt1911 - Ti se voziš v enem avtu, ki žre med 5-10l/100km, on pa se vozi sam v avionu, ki požre 2T/h, vozi z barko, ki pokuri 300l/h,...

https://www.vesselfinder.com/
https://planefinder.net/#

Vsega tega ne uporabljamo mali ljudje.

Vse to je na morju in v zraku, v tem trenutku.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

energetik ::

Hemi426 je izjavil:

"Je treba bit komot in se ne ukvarjat z ničemer, kar kao "ni nujno". Poraba resursov, smeti, energetska neučinkovitost... koga briga, ane? Važno, da se nekje prebiva, vozi avto, kupuje tone plastike za vsak kurac, gleda TV serije. Koga briga dejanski svet zunaj mehurčka."

Pa to si napisal, kot da imaš ti sedaj odprte oči in si woke.Ampank nisi, si zelo zaslepljen. Pa "mi" vsi nismo ČISTO NIČ krivi, ker če bi jutri vsi začeli voziti EV avte, filtrirati svoje prdce, nehali uporabljati plastiko, itd, bi bilo mogoče samo 30% manj emisij, ČE.

Just 100 companies responsible for 71% of global emissions, study says
https://www.theguardian.com/sustainable...

Preprosto nasedel si propagandi vlad in korporacij, da smo mi končni potrošniki kot zahojenci krivi za okoljske spremembe, medtem ko so vlade povečale predvideno proizodnjo fosilnih goriv v naslednjih letih.
https://www.cbsnews.com/news/climate-ch...
Ampak ne, kriv je Janez iz Dupleka, ker vozi ICE avto, in kupi živila zapakirana v plastiko.
Dobro so vas :D
Ne, mi nismo nič krivi, sploh ne. Za koga hudiča pa misliš da korporacije delajo in kurijo fosilna goriva? Misliš da kar tako, da imajo potem izdelke v skladiščih in potem na odpad? Točno za vsakega od nas. Ne opravičuj sebe, prav vsak prinese svoj delež. Seveda vsak zase tudi reče, da nima smisla šparat, ker se ne bo nič poznalo. Seveda se ne bo, ker vsak tako misli, začaran krog.

solatko ::

energetik - Za koliko avtomobilov pokuri en reaktivec. Poglej, koliko jih je trenutno v zraku, dodaš še plovila

https://planefinder.net/#
https://www.vesselfinder.com/

pa industrijo, ki proizvaja dele za elektroavtomobile, razne elektratne na fosilna goriva
Delo krepa človeka

energetik ::

Poglej, koliko avtov se trenutno vozi in primerjaj...
Pa tudi niso vsi reaktivci trenutno v zraku privatni, ampak se v večini vozijo običajni smrtniki.

Hemi426 ::

Energetik, ne bom opravičeval sebe, ker dokler uporabljam legalno avto, ki ustreza legalnim meritvam, se mi res ni treba opravičevati.
Nekaj je moralna odgovornost, nekaj je pa zakonska odgovornost za katero lahko poskrbi država.

D3m ::

Preveč se obremenjujete.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TESKAn ::

energetik je izjavil:

Ne, mi nismo nič krivi, sploh ne. Za koga hudiča pa misliš da korporacije delajo in kurijo fosilna goriva? Misliš da kar tako, da imajo potem izdelke v skladiščih in potem na odpad? Točno za vsakega od nas. Ne opravičuj sebe, prav vsak prinese svoj delež. Seveda vsak zase tudi reče, da nima smisla šparat, ker se ne bo nič poznalo. Seveda se ne bo, ker vsak tako misli, začaran krog.

Hecno, da je 20% hitre mode, ki jo korporacije porivajo v goltanec potrošnikov, ki so jih leta vzgajali, kako je treba vsak mesec imet nove cote, točno to - cote nardijo, dajo v skladišče in ko jih ne prodajo, romajo direkt na odpad.
Al pa plastika, ko je industrija izumila svoj znakec, ki je 'čisto slučajno' zelo podoben znakcu za recikliranje, da butasti ljudje mislimo, kako se vse reciklira, na koncu pa gre na ladjo in v eno državo, ki vse skup da na en kup, da gre potem v morje. Potrošnikom pa se zaradi znakca, podobnega znaku za recikliranje in posebnih kant za plastiko zdi, da itak se vse reciklira, zakaj bi bili proti plastiki.
Smetenje okolja, izčrpavanje naravnih resourceov in prelaganje težav na naslednje generacije je tako dobičkonosno, da zmečejo firme milijone, če ne milijard zato, da stvari ostanejo, kot so. 'Kriv je potrošnik'? Ja, fajn zgodbica, ki vam jo porivajo korporacije, da ne bi slučajno pomislili, da bi pogledali, kaj je dejanski vzrok. Zdej se pa pejmo še malo skupinsko bičat, kaki packi smo s propagando oprani potrošniki, da ne bi slučajno kaka internacionalka imela to četrtletje nižjo rast od napovedi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

m0LN4r ::


To se gre, ponekod se malce vec. Upam, da so vsaj nekaterim posledice tega v gospodarstvu in kmetijstvu vsem jasne.
Tale CO2 "davek" nic ne bo magicno znizal CO2, ampak bo samo napolnil zepe tistim, ki so ga uvedli.

Placali ga pa boste vsi, tudi tisti, ki avtov nimate. Placali boste pac posredno.
Bo pac transportna logistika drazja, celotna proizvodna veriga, izdelki itn.

Potrosnik bo vse to lepo placal v trgovini. Da se najbolj butastim ekofasistom razlozim, pac bo Sosedova Kajzerica v Merkatorju namesto 0,24€ naslednje leto 0,29€ in to bo veljalo za cisto vse izdelke. Vikend nakup bo namesto 120evrov po novem 150.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

Potrosnik je debel, vozi prevelik avto, kupuje neumnosti. Edini problem so upokojenci, ki zivijo v revscini in izolaciji. Ostali mi lahko prodajo svojega CUVa po polovicni ceni, pa imajo za 100 vikend nakupov. Resnicni fasisti so vozniki VW, ki bi me za nekaj udobja zastrupljali vsak dan.

Sicer pa, ce bi rad nizjo ceno energije, naj ECB zvisa obrestno mero. Aja, pol bos moral dejansko odplacati realno svojega VW. Trololo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

m0LN4r ::

Ma sej kdo je pa sploh pricakoval od tebe karkoli drugega.
Malo se pogovori s kaksno spedicijo, vodjo tovarne ali pa nenazadnje z kmetovalci. Baje vsi skacejo od veselja.

svojega VW
O cem ti sanjas ponoci, res ne morem vedeti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Strup tebi omogoča, da lahko visiš na slo techu. In vse ostalo, kar počneš v življenju.
Edino strup tudi omogoča, da se lahko v novem ev pelješ in se kurčiš, da so eko bio in ne zastrupljaš drugih.
Vse ostalo je pravljica za lahko noč. Lahko pa zastrupljanje poturiš drugim in si sam zelen. Do neke mere. Ker tako velik pa planet spet ni. Da tudi tebe ne bi ujelo.

kow ::

Vidva sta pac prezabita, da bi razumela, da je nemogoce imeti "ovce in novce".

scipascapa ::

molnar: kaj lahko naredimo?

6bt9hmDwY ::

Tole, jasno.

kow ::

Kratkorocno lahko samo placate. Oziroma bom delno placal za vas kar jaz, ceprav se bolj malo vozim.
Supply nafte pac ne dohaja povprasevanja. Bunite se Arabcem, Putinu, Kitajcem itd. Edino ZDA in Kanada crpajo kot se spodobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

m0LN4r ::

Najboljse nic ne narediti na dvigovanju cen. Elektrifikacija se dogaja tudi brez tega, par let gor ali dol, efektivne razlike ne bo.
Bos pa dozivel, da se zaradi drazitve, ki prehiteva prilagajanje "plac" in modernizacije, upocasnil razvoj. Nekako tako, kot ce bi na zacetku industrijske revolucija preprecil uporabo ognja in premoga, bi se razvoj upocasnil vsaj za kaksno stoletje in danes nebi bil na slo-techu s pametnim telefonom iz plastike, ampak bi tapkal po kalkulatorju in posliljal telefram.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Colt1911 ::

solatko je izjavil:

Colt1911 - Ti se voziš v enem avtu, ki žre med 5-10l/100km, on pa se vozi sam v avionu, ki požre 2T/h, vozi z barko, ki pokuri 300l/h,...

https://www.vesselfinder.com/
https://planefinder.net/#

Vsega tega ne uporabljamo mali ljudje.

Vse to je na morju in v zraku, v tem trenutku.


Verjemi mi , nihče od teh šupkov se ne želi vozit in se ne vozi sam. Vsak njihov B 727 ali jahta je nabito poln(a) njihovih frendov in revnih sponzoruš!;)

Hemi426 ::

Od 26.10 se Brent ceni, danes je že 83$, a pri nam spet cene got za 2 centa.
Zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

fikus_ ::

Zato ker gorivo verčinoma kupujejo na mediteransko borziin z zamikom prilagajajo ceno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

D3m ::

Kaj to pomaga, če je pa AdBlue v pomankanju v EU.

Očitno bo prišlo do lockdowna zaradi logistike in transporta.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FoxKnox ::

Z 1,469 na 1,473 zame ni 2 centa

hojnikb ::

D3m je izjavil:

Kaj to pomaga, če je pa AdBlue v pomankanju v EU.

Očitno bo prišlo do lockdowna zaradi logistike in transporta.

lp.

En obisk k tunerju te bo rešu tega pomanjkanja :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Hemi426 ::

Iz 1,359 na 1,371. Je res en dober cent, ampak odvisno od pumpe do pumpe.

Ne vozim jaz traktorja ali tovornjaka >:D.

;-) ::

Tankam že nekaj časa pri lokalnem kmetu, ki ima podjetje. Ima svojo pumpico kjer lahko "znanci" natankamo po ceni, katero on plača po vseh odbitkih-nevem in nimam pojma kakšni so. Niti nimam pojma kaj tankam, vidim pa da ni rdeče barve. Včeraj sem natankal 80l in plačal 48eur-isto kot že par let.

Vem pa, da včasih ko se začne zima in zimske temperature opomni, naj vlijemo dodatek proti zamrzovanju, ko dobi drugo rundo ga že ni treba več. Cisterne mu polni Petrol.

DamijanB ::

;-) je izjavil:

Tankam že nekaj časa pri lokalnem kmetu, ki ima podjetje. Ima svojo pumpico kjer lahko "znanci" natankamo po ceni, katero on plača po vseh odbitkih-nevem in nimam pojma kakšni so. Niti nimam pojma kaj tankam, vidim pa da ni rdeče barve. Včeraj sem natankal 80l in plačal 48eur-isto kot že par let.

Vem pa, da včasih ko se začne zima in zimske temperature opomni, naj vlijemo dodatek proti zamrzovanju, ko dobi drugo rundo ga že ni treba več. Cisterne mu polni Petrol.


To je kaznivo ker gre za utajitev trošarine, ko vas bodo dobili boste plačali mastne kazni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanB ()

hojnikb ::

Dejansko je to res. Kmetije dobijo povrnjen večji del trošarin in DDV, zato je cena tako nizka.
#brezpodpisa

Mato989 ::

DamijanB je izjavil:

;-) je izjavil:

Tankam že nekaj časa pri lokalnem kmetu, ki ima podjetje. Ima svojo pumpico kjer lahko "znanci" natankamo po ceni, katero on plača po vseh odbitkih-nevem in nimam pojma kakšni so. Niti nimam pojma kaj tankam, vidim pa da ni rdeče barve. Včeraj sem natankal 80l in plačal 48eur-isto kot že par let.

Vem pa, da včasih ko se začne zima in zimske temperature opomni, naj vlijemo dodatek proti zamrzovanju, ko dobi drugo rundo ga že ni treba več. Cisterne mu polni Petrol.


To je kaznivo ker gre za utajitev trošarine, ko vas bodo dobili boste plačali mastne kazni!


Zanimivo, torej moramo pri kmetu tankat... se grem malo pomenit tole!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

;-) je izjavil:

Tankam že nekaj časa pri lokalnem kmetu, ki ima podjetje. Ima svojo pumpico kjer lahko "znanci" natankamo po ceni, katero on plača po vseh odbitkih-nevem in nimam pojma kakšni so. Niti nimam pojma kaj tankam, vidim pa da ni rdeče barve. Včeraj sem natankal 80l in plačal 48eur-isto kot že par let.

Vem pa, da včasih ko se začne zima in zimske temperature opomni, naj vlijemo dodatek proti zamrzovanju, ko dobi drugo rundo ga že ni treba več. Cisterne mu polni Petrol.


Cena je takšna zaradi odbitega DDV in dela trošarine.

Ste pa oboji v prekršku.

Tanka vam pa letno in zimsko gorivo, zato je enkrat dobrodošel dodatek.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

;-) ::

Nevem, vem pa da sem z njegovim gorivom naredil že sigurno pol milijona kilometrov in je ok.

Torej splača se biti kmet ali kako bi se reklo ?

fikus_ ::

Kmet pavšalist dobi povrnjen del trošarin, če je pa še s.p. ali kakšna druga oblika firme, si pa še odbije DDV.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

;-) ::

Niče pa ne preverja koliko goriva ta kmet kupi in nobenemu ni nič čudno ? Sem enkrat slišal je imel pogovor z enim direktorjem firme ki je "zelena" in jim je uredil 30.000l goriva.

hojnikb ::

to ni čist res. Trošarine so vezane na obdelovalne površine (iz teh se zračuna, kolk ti pripade goriva z trošarino off).
#brezpodpisa

;-) ::

Te trdim samo sprašujem.

fikus_ ::

Glede na vrsto in velikost kmetijskih in gozdnih površin se določi količina goriva za katero lahko upravičenec zahteva povrnitev dela trošarin.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cvalsr ::

"""
natankal 80l in plačal 48eur-isto kot že par let.

"""

Seveda, čista resnica. Le kdo ti ne bi verjel, da kmetu plačaš manj, kot plača Petrol na mestu pretovora iz tankerja v cisterno. Kako pa si naredil zdravniški pregled za kakršnokoli že vozniško? Tudi kar pri tem kmetu?
Pa kar vsi "znanci" tankate pri njem po tej ceni, ne glede na tole:

"""
Glede na vrsto in velikost kmetijskih in gozdnih površin se določi količina goriva za katero lahko upravičenec zahteva povrnitev dela trošarin.

"""

;-) ::

Nevem kaj bi imel od tega da bi lagal, sprasujem samo kako je to mogoce.

cvalsr ::

No, potem pa povej, kdo je ta kmet. Bom tudi jaz hodil tankat k njemu!
««
20 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312372 (8948) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914355 (12532) St235

Več podobnih tem