» »

Cena goriva

Cena goriva

««
17 / 100
»»

zobnik ::

Ja isto pr men, gledam goriva, cena plina 60, pridem tja cena 67 centov, ceno so spremenil šele čez 1 dan.

Hemi426 ::

Mi lahko nekdo nekaj pojasne?

Teden nazaj je bil Brent 75,55, danes je oa 68,9.
Pri nam pa cene vsak 3.dan navzgor.
Je zadaj vsaj kakšna razlaga, ki drži vodo, ali je res vse skupaj samo Divji zahod za zviševanje cen?

showsover ::

Kolikor vidim (1w), bodo verjetno cene na črpalkah nekaj % znižane danes (20.), če se je cena nafte na trgu znižala včeraj (19.), ali? Če ne, pa bojkotiraj(mo) vse črpalke (tudi čezmejne), ki so udeležene v zaroti Divjega zahoda, ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

D3m ::

Hemi426 je izjavil:

Mi lahko nekdo nekaj pojasne?

Teden nazaj je bil Brent 75,55, danes je oa 68,9.
Pri nam pa cene vsak 3.dan navzgor.
Je zadaj vsaj kakšna razlaga, ki drži vodo, ali je res vse skupaj samo Divji zahod za zviševanje cen?


Pričakuj popravek navzdol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fikus_ ::

Cene se spreminjajo z neko zakasnitvijo in pričakovanji na trgu, zato cena končnega produkta ne sledi takoj trenutnim spremembam cene surovine.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

fikus_ je izjavil:

Cene se spreminjajo z neko zakasnitvijo in pričakovanji na trgu, zato cena končnega produkta ne sledi takoj trenutnim spremembam cene surovine.


Se mi zdi da navzgor bolj radi hitro sledijo kot navzdol kajne? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

Horas ::

oziroma kker si jajo namisli ane. pa vi ste res ene ovce da vse verjamete lep prosim.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

fikus_ ::

Mato989 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Cene se spreminjajo z neko zakasnitvijo in pričakovanji na trgu, zato cena končnega produkta ne sledi takoj trenutnim spremembam cene surovine.


Se mi zdi da navzgor bolj radi hitro sledijo kot navzdol kajne? =)


Po pomoti pritisnil izbris.

Saj si ti tisti, da navijaš za kapitalizem, naj preživijo najbolj sposobni. Torej tudi tisti, ki ti uspejo prodat bencin po najvišji ceni.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Se mi zdi da navzgor bolj radi hitro sledijo kot navzdol kajne? =)

To je najbrž pravilo pri večini prodajalcev, zato pa pokažimo, da z nami ni šale in gremo tankat k najcenejšemu, tudi preko meje. Aja ne, to se nam ne da? Niti ne izplača? Awwww shit.

D3m ::

showsover je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Se mi zdi da navzgor bolj radi hitro sledijo kot navzdol kajne? =)

To je najbrž pravilo pri večini prodajalcev, zato pa pokažimo, da z nami ni šale in gremo tankat k najcenejšemu, tudi preko meje. Aja ne, to se nam ne da? Niti ne izplača? Awwww shit.


Se ne splača.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hemi426 ::

showsover je izjavil:

Kolikor vidim (1w), bodo verjetno cene na črpalkah nekaj % znižane danes (20.), če se je cena nafte na trgu znižala včeraj (19.), ali? Če ne, pa bojkotiraj(mo) vse črpalke (tudi čezmejne), ki so udeležene v zaroti Divjega zahoda, ali kako?


Gtfo kako bolan moraš biti, da takoj začneš z posmehovalnim ekstremizmom kao blokiranje pump in zarot. Dobro vas je bootlickerje sistem natreniral, da se takoj tako kombatetivno odzovete na kritiko sistema, haha

A: "V Sloveniji imamo določene probl..."
B: "Nehaj s tEoRiJaMi zArOt!!11"

Dejstvo, če bi natančno spremljal, ko gre Brent dol, ostanejo pri nam cene relativno iste, ko pa gredo Brent gor, pa naslednji dan dvignjene.
Ni mehanizma, ki bi zahteval enakovredno prilagajanje, zato je kot Divji zahod.

showsover ::

Hemi426 je izjavil:

Ni mehanizma, ki bi zahteval enakovredno prilagajanje, zato je kot Divji zahod.

Hemi, kako napreden intelektualec si ti, da pri vsem tem na forumu travmiraš in ne skomigneš stoično z rameni?
Kaj natančno pa nameravaš narediti, če žiher vprašam, daj mi malo razjasni vremena in misli...
Glede na to, da si zelo učinkovit borec proti nepravičnosti in problemom.
8-)

PS: Da sploh ne omenjam produktivnega iskanja nasvetov na (slo-tech) forumu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

Ah saj, res, še to, bojkotiranje ne pomeni blokiranja, Hemi, borec proti nepravičnosti.

Kombatetivno...
Ahaha, vostok, si to ti?

HappyPills ::

Še dobr da je šla marža gor sam za 3c! :). Kdaj do 2€?

Hemi426 ::

showsover je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

Ni mehanizma, ki bi zahteval enakovredno prilagajanje, zato je kot Divji zahod.

Hemi, kako napreden intelektualec si ti, da pri vsem tem na forumu travmiraš in ne skomigneš stoično z rameni?
Kaj natančno pa nameravaš narediti, če žiher vprašam, daj mi malo razjasni vremena in misli...
Glede na to, da si zelo učinkovit borec proti nepravičnosti in problemom.
8-)

PS: Da sploh ne omenjam produktivnega iskanja nasvetov na (slo-tech) forumu...


U, sem malo preveč stopil na nek živec...
Ful preveč si živčen, zakaj bi pa moral jaz kaj narediti?
Samo zapisujem opažanja glede nihanja cen goriva v temi, ki se imenuje Cena goriva, haha

Take a chill pill, bro

showsover ::

HappyPills je izjavil:

Še dobr da je šla marža gor sam za 3c! :). Kdaj do 2EUR?

Verjetno ne kaj bistveno pred majem 2022.

Hemi426 je izjavil:

U, sem malo preveč stopil na nek živec...
Ful preveč si živčen, zakaj bi pa moral jaz kaj narediti?
Samo zapisujem opažanja glede nihanja cen goriva v temi, ki se imenuje Cena goriva, haha

Take a chill pill, bro

Na kak živec bi mi stopil, Hemi, ti protisistemski pravičnik? Nekaj se razburjaš glede Divjega zahoda slovenskih bencinskih črpalk oz. cene goriv na slovenskih bencinskih črpalkah. Ti, vsaj meni, deluješ veliko bolj vznemirjen, jaz pač stoično tankam po takšni ceni, kot je. Če je v Sloveniji previsoka, pač v Avstriji, je bila že višja tudi v Sloveniji.

Saj res, katere tablete priporočaš, Hemi, da ne bom tako kombatetivno reagiral kot sistemski bootlicker, kot menda opažaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Wrop ::

A je Petrol zaradi "monopola" že dvignil cene na 2 € na liter? Forumski napovedovalci so govorili, da drugega se drugega ne more zgoditi.

D3m ::

Ne. Ker,..... ne vemo zakaj ne. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

bo 2eur do septembra nič bat. za vas, ki branite da je pač taka cena soda nafte bla bla. če bi jajo hotu bi pustu že na 1eur! ampak le zakaj bi če lahk pobere ane. vas je prvo rajcal čez zimo ko ste bli zaprti...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

showsover ::

Horas je izjavil:

bo 2eur do septembra nič bat. za vas, ki branite da je pač taka cena soda nafte bla bla. če bi jajo hotu bi pustu že na 1eur! ampak le zakaj bi če lahk pobere ane. vas je prvo rajcal čez zimo ko ste bli zaprti...

Ja, jaz bi tudi brezplačno tankal, če bi mi kdo omogočil, to zagotovo drži.
Šalo na stran, kje, predlagaš, da tankamo, da čimbolj ugodno plačamo?

FoxKnox ::

Zakaj pametujete, če nimate pojma.
Cena surove nafte na svetovnem trgu raste od decembra 2020,prejšnji teden je prebila ceno 75 usd na barel (decembra je bila cena 45 usd na barel).Ta velki iz OPEC so se zdaj dogovorili o povečanju proizvodnje in to na borzi danes pomeni padec na 66usd na barel.
Naslednji teden naj bi se ta padec opazil na nižjih cenah na pumpah, tam ene par centov na liter.Ob takem trendu se bo verjetno cena stabilizirala nekje okoli 1,25. za dizel in 1,20 za neosvinčen

showsover ::

FoxKnox, preveč resno si to vzel, malo se bockamo, ker nam je dolgčas, ura pa teče, nič ne reče.
V mojem primeru je to dobro.

Hemi426 ::

showsover je izjavil:

FoxKnox, preveč resno si to vzel, malo se bockamo, ker nam je dolgčas, ura pa teče, nič ne reče.
V mojem primeru je to dobro.


Ti imaš resno shizo težave, pa iskreno brez heca, te ne zafrkavam.
Upam, da dobiš ustrezno pomoč.

Mogoče tankaš stoično, pišeš pa izjemno kolerično, haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

HappyPills ::

No kdo najde kako majo zdaj sestavljeno ceno malo prodajnega. Včasih je blo to javno.
Da vidimo maržo. Če ma kdo inside info tudi lahko.

showsover ::

Hemi426 je izjavil:

Mogoče tankaš stoično, pišeš pa izjemno kolerično, haha

Vzeto na znanje, še kaj?

Raptor F16 ::

Lawl, če bo pocenitev sem kar srečen da šparovca vozim :D 15 litrov bencina mam dost da se še 300km naokol vozakam.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

DamijanD ::

A je možno, da je dizel malo padel?

Horas ::

benz je tudi, ,5centov. zdaj so šli skps gor, in so dali 5centov dol. pol pa spet gor ene 3x 4x, pa spet dol. raja pa vesela kr so znižali. ovce
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Boobiz ::

A se spet pumpa keš na borze, da vse raste in se draži, za nas ostale pa je v bistvu situacija precej bedna.

Kaj se dogaja s cenami goriva pri nas?
2e na liter, kot smo spekulirali ne bo dovolj, ce nafta doseze ATH.
Danes smo ze pri 1.44 za dizel in 1.33 za bencin,pa je nafta le pri $80 za sod. Kje je se tisti ~$160 ATH.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

stara mama ::

Boobiz je izjavil:


Kaj se dogaja s cenami goriva pri nas?

Prosti trg pa to. Bo baje potisnil cene dol pa to...

__Devil__ ::

Gorivo se je precej podražilo v primerjavi z lanskimi "korona" cenami iz ~1EUR na 1.40EUR za liter dizla. Trenutno kot kaže je dizel celo dražji od bencina, ne morem verjet, da ni več dizel najceješi :D Bo treba bencinarje gledat v prihodnosti, če bo tako naprej.. Smo že skoraj kot Italija v cenah goriva. Upajmo, da cene padejo kmalu, sicer imam malo porabo ampak vseeno.

Tukaj so primerjave:
https://www.amzs.si/na-poti/cene-goriv-... Posodbljeno 5. oktober 2021

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Boš moral še porabo primerjati, pred izdelavo takšnih zaključkov.
Ok, pri nizko konjski šari in penzionistični vožnji skoraj ni razlike, to je res.

zobnik ::

Poraba je 1litr razlike, dva avta identična, eden 1.9 tdi, drugi 1.4 16v.
Poraba dizla 5.5, poraba bencinarja 6.5

kriptobog ::

stara mama je izjavil:

Boobiz je izjavil:


Kaj se dogaja s cenami goriva pri nas?

Prosti trg pa to. Bo baje potisnil cene dol pa to...


lol. Ne more jih pritisnit dol, če cena nafte na trgu rase...

steev ::

A kdo ve, kakšna je bila formula za izračun cen goriva, ko so bile cene še omejene?
Bi bilo zanimivo videti, kolikšne bi bile cene danes, če bi še vedno bile omejene.
:|

fikus_ ::

Lanska koronska cena je bila umetno držana navzdol, zato ni primerna poa primerjavo.

Kot kaže bo lastništvo avtomobila postalo "luksuz".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kriptobog ::

fikus_ je izjavil:

Lanska koronska cena je bila umetno držana navzdol, zato ni primerna poa primerjavo.

Kot kaže bo lastništvo avtomobila postalo "luksuz".


To je že od nekdaj luksus, večina pa še vedno misli, da je lastništvo avta neka pravica.

chrush ::

__Devil__ je izjavil:

Smo že skoraj kot Italija v cenah goriva.1

V sredo tankal v Italiji diesel za 1.47 v petek tankal v Sloveniji 1,67. Obakrat ne na avtocesti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

kow ::

fikus_ je izjavil:

Lanska koronska cena je bila umetno držana navzdol, zato ni primerna poa primerjavo.

Kot kaže bo lastništvo avtomobila postalo "luksuz".


Trenutna cena ni nic posebnega. Tudi povprecna placa je sla gor, ne samo bencin. Pred korono je bil bencin cirka 1.2e, sedaj je 1.3e, mogoce malo vec.
Ce bi ljudje vozili enako velike avtomobile kot pred 15 leti, bi zaradi manjse porabe realno potrosili manj. Ampak so zaradi poceni bencina avti samo povecevali.

energetik ::

Boobiz je izjavil:

A se spet pumpa keš na borze, da vse raste in se draži, za nas ostale pa je v bistvu situacija precej bedna.

Kaj se dogaja s cenami goriva pri nas?
2e na liter, kot smo spekulirali ne bo dovolj, ce nafta doseze ATH.
Danes smo ze pri 1.44 za dizel in 1.33 za bencin,pa je nafta le pri $80 za sod. Kje je se tisti ~$160 ATH.
Le kdo ti brani, da nisi še ti pumpal nekaj svojega keša na borzo, kupil bi nafto, pa bi se sedaj samo smejal.

WhiteAngel ::

Boobiz je izjavil:

A se spet pumpa keš na borze, da vse raste in se draži, za nas ostale pa je v bistvu situacija precej bedna.


Jap.

Valvoline ::

V AT dobis dizla tudi po 1.15. tam je dizel cenejsi povprecno za 10C proti bencinu.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

chrush je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

Smo že skoraj kot Italija v cenah goriva.1

V sredo tankal v Italiji diesel za 1.47 v petek tankal v Sloveniji 1,67. Obakrat ne na avtocesti.


Si tankal ta dragega :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Magic1 ::

chrush je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

Smo že skoraj kot Italija v cenah goriva.1

V sredo tankal v Italiji diesel za 1.47 v petek tankal v Sloveniji 1,67. Obakrat ne na avtocesti.

To moraš bit pa tudi talent posebne sorte, da najdeš pri nas bencin za tako ceno. Jaz sem v soboto v posočju videl kar nekaj italjanov na pumpi.
Magic

stara mama ::

kriptobog je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Lanska koronska cena je bila umetno držana navzdol, zato ni primerna poa primerjavo.

Kot kaže bo lastništvo avtomobila postalo "luksuz".


To je že od nekdaj luksus, večina pa še vedno misli, da je lastništvo avta neka pravica.

Posploševanje!
Za mestno živeče, da.
Za tiste mal izven je pa nuja! (ni alternativ)

kriptobog ::

stara mama je izjavil:

kriptobog je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Lanska koronska cena je bila umetno držana navzdol, zato ni primerna poa primerjavo.

Kot kaže bo lastništvo avtomobila postalo "luksuz".


To je že od nekdaj luksus, večina pa še vedno misli, da je lastništvo avta neka pravica.

Posploševanje!
Za mestno živeče, da.
Za tiste mal izven je pa nuja! (ni alternativ)


Nuja, ampak to še ne pomeni da kar vsakemu avto pripada. Se lahko kurčimo kakor želimo, da je vzdrževanje predrago, da je nakup predrag itd, ampak ne bo nič pomagalo, ker je avto še vseeno luksuz!

stara mama ::

kriptobog je izjavil:


Nuja, ampak to še ne pomeni da kar vsakemu avto pripada. Se lahko kurčimo kakor želimo, da je vzdrževanje predrago, da je nakup predrag itd, ampak ne bo nič pomagalo, ker je avto še vseeno luksuz!

Ja kaj je zdaj nuja al luksuz? Al nujni luksuz?
Pelji ti pozimi ob 6 zjutraj pri -5 otroka v vrtec, potem pa še sebe v 20km oddaljeno službo. Po možnosti po kakem hribu, z biciklom! :)

(vem, robni primer, ampak dnevni opravki so precej bolj nujni, kot pa nedeljski izleti na primorsko ali delanje gužve na bledu)

Zgodovina sprememb…

feryz ::

zobnik je izjavil:

Poraba je 1litr razlike, dva avta identična, eden 1.9 tdi, drugi 1.4 16v.
Poraba dizla 5.5, poraba bencinarja 6.5
Saj sem dodal drugi stavek.
V mojem primeru pa pomeni 10 ali 20 litrov na 100 km. To pa ni več zanemarljivo. Vsaj iz vidika pogostosti obiska pumpe. Ker s tem imam grozne probleme in mi to predstavlja odločujoč faktor pri nakupu.

kriptobog ::

stara mama je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Nuja, ampak to še ne pomeni da kar vsakemu avto pripada. Se lahko kurčimo kakor želimo, da je vzdrževanje predrago, da je nakup predrag itd, ampak ne bo nič pomagalo, ker je avto še vseeno luksuz!

Ja kaj je zdaj nuja al luksuz? Al nujni luksuz?
Pelji ti pozimi ob 6 zjutraj pri -5 otroka v vrtec, potem pa še sebe v 20km oddaljeno službo. Po možnosti po kakem hribu, z biciklom! :)

(vem, robni primer, ampak dnevni opravki so precej bolj nujni, kot pa nedeljski izleti na primorsko ali delanje gužve na bledu)


Ajde reciva nujni luksuz. Drugače imamo pa kar lepo postavljene avtobusne postaje, razen kaki zaselki. Problem je samo, ker so vozni redi v pizdi. Drugače pa peljem otroka v vrtec peš tudi pri več kot -5. Vrtec imamo 300m stran. Pa smo na vasi ;)

BuDi79 ::

fikus_ je izjavil:

Trenutna cena ni nic posebnega. Tudi povprecna placa je sla gor, ne samo bencin.

Hud dvig: https://www.zvezarfr.si/pripomocki/upor...
««
17 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312288 (8864) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914279 (12456) St235

Več podobnih tem