» »

Cena goriva

Cena goriva

««
16 / 100
»»

Wrop ::

Invictus je izjavil:

Saj raste cena. Z vsakim tankanjem je malo dražje.

Žabe so kuha počasi...


Žaba je že tako močno skuhana, pa se še kar vedno več okoli vozi.
Torej z drugimi besedami, je bencin že tako drag, da se še vedno da kak kilometer več narediti.

showsover ::

Vi se kar kregajte, hehe, dokler pa je cena benza v Sloveniji nižja (ali celo enaka!) od avstrijske, je zame to precej ok (tudi, če gre cena na 10EUR/l), kar sploh ni bilo pravilo do sedaj :-) Mimogrede, cena surove nafte je res precej narastla iz 40$ na 65$ na sodček in še zagotovo ni konec

PS: Je pa že energetik (!!!) vam svetoval, kako se vsaj delno zahedgati pred višjimi cenami goriv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Wrop ::

Ghost7 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Bolj kot trenutna cena, me moti monopol zamaskiran kot duopol.
Sploh ni potrebno spremljati cen goriv. Kamor gres, omw ali Petrol, bo cena enaka (razlike 0,1 centa).


https://siol.net/posel-danes/novice/dru...

Verjetno jih Petrol ne sme kupiti, ampak kdo pa jih bi? MOL? Potem smo na istem...


Volilci Levice imajo idealno priložnost, da kupijo firmo, ustanovijo zadrugo in prodajajo gorivo brez marž.

D3m ::

ustanovijo zadrugo in prodajajo gorivo brez marž.


Kdo bo plačeval njih? :D

Davkoplačevalci? :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

showsover je izjavil:

Vi se kar kregajte, hehe, dokler pa je cena benza v Sloveniji nižja (ali celo enaka!) od avstrijske, je zame to precej ok (tudi, če gre cena na 10EUR/l), kar sploh ni bilo pravilo do sedaj :-) Mimogrede, cena surove nafte je res precej narastla iz 40$ na 65$ na sodček in še zagotovo ni konec

PS: Je pa že energetik (!!!) vam svetoval, kako se vsaj delno zahedgati pred višjimi cenami goriv.
Glede na plače, to ni preveč ok.
Težko je razumeti, da pridejo Avstrijci skozi z enakimi davki na gorivo kot mi, glede na to, da rabijo več denarja za storitve.
Je pa možno, da se cena goriva prilagaja plačam zdravnikov, policajev in politikov. To bi nekako pilo vodo.

KAVINSKY ::

feryz je izjavil:

Glede na plače, to ni preveč ok.
Težko je razumeti, da pridejo Avstrijci skozi z enakimi davki na gorivo kot mi, glede na to, da rabijo več denarja za storitve.
Je pa možno, da se cena goriva prilagaja plačam zdravnikov, policajev in politikov. To bi nekako pilo vodo.



KAVINSKY je izjavil:




Glede cene vinjet so eni že pogruntali, da potem lupijo voznike z tunelščinami in višjimi dajatvami, tako da je to potihnilo.

Kmalu bo pa še drugim potegnilo, da se cene tobaka in alkohola prilagajajo plačam avstrijskih zdravnikov.

Wrop ::

D3m je izjavil:

ustanovijo zadrugo in prodajajo gorivo brez marž.


Kdo bo plačeval njih? :D

Davkoplačevalci? :D


Delali bodo za zelo dobre plače, dobička ne bodo izplačevali, ker bo šlo za plače in bonitete. Namesto v žepe kapitalistov, bo šlo v žepe delavcev, ker edino oni so upravičeni do pogače, ki jo pomagajo ustvariti. Invenstitorji bodo ali kupovali cenejše gorivo in si tako povrnili vložek ali pa še kaj dodatno založili, če bo kaj zagustilo.
Državo naj raje skrbi kako bo preživel njen Petrol, ko bodo vsi tankali na teh črpalkah.

D3m ::

Namesto v žepe kapitalistov, bo šlo v žepe delavcev


Iz česa bodo pa ustvarjali nafto?

Kdo bo plačal distributerje in logistiko?

Saj veš, ko začneš preveč spraševati dobi "levičar" možganski strdek. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

HulkHogan ::

Wrop je izjavil:

Namesto v žepe kapitalistov, bo šlo v žepe delavcev, ker edino oni so upravičeni do pogače, ki jo pomagajo ustvariti.


A to govoriš o Venezueli?

Wrop ::

D3m je izjavil:

Namesto v žepe kapitalistov, bo šlo v žepe delavcev


Iz česa bodo pa ustvarjali nafto?

Kdo bo plačal distributerje in logistiko?

Saj veš, ko začneš preveč spraševati dobi "levičar" možganski strdek. :D


Kupovali jo bodo na trgu. Mogoče bodo se bodo za cenejšo nafto z Venezuelo zdilali. Maduro bo mogoče moral kako kilco shujšati, to je pa to.
Za logistiko in distibucijo bo poskrbel Petrol, preden ga nacionalizirajo. Potem bo Petrol pridružen zadrugi.
Kupec bo sicer lahko prihranil samo nekaj centov, ki si jih grdi kapitalist pobere v svoj žep. Potem bodo to maržo razdelili med delavce in kupce. Delavci bodo lahko živeli človeka dostojno življenje, kupcem pa bo malo več ostalo.
Ampak, to je samo začasno. Končni cilj je, da gredo vsi na javni prevoz. Vmes se bo dovolilo par - ne par.

zobnik ::

Tud LPG se je podražil iz okol 58 centv na 67 centov. v Škofji Loki 63, v MB tud pod 60 centov Upoštevaš še 10-20% višjo porabo kot bencin. Zagon hladnega motorja na bencin čez 1-2km zjutraj preklopi in dela sam na plin (odvisno od sistema). Tekom dneva vžge na plin.
Če je poraba bencina 7 je plina 8. Strošek bencin 8.5 evrov, plin 5.5 evra, razlika cca 2.5-3 evra/100km oz 250 na 10.000km. 40.000km/1000 evrov prihranka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

;-) ::

A110 je izjavil:

ima pa tudi več osi, večjo stično površino s cesto tako da je teza bolj enakomerno razporejena, tlak manjši (kot ce bi bile samo 2 osi da bi imela vpliv samo cista teza). sicer verjetno še vedno dosti vecja skoda od avta ampak dvomim da toliko večja. sploh ker govorimo o 1 prevozu tovornjaka proti celoletnem avtomobila, torej cca 500x

Ti se nisi videl tovornjaka v kroziscu in obracanja v zivo.

showsover ::

Ja res fino, da ste toliko zaslužili s kritpovalutami/delnicami/naftnimi pogodbami, da vam je vseeno za cene na črpalkah!

12.4.2021
| Država    |                     95 |                      98 |                 Diesel | Zadnja sprememba |
|-----------|-----------------------:|------------------------:|-----------------------:|-----------------:|
| Avstrija  |              1,214 EUR |               1,381 EUR |             *1,167 EUR |       2. 4. 2021 |
| Hrvaška   |  10,250 HRK (1,35 EUR) |   10,890 HRK (1,44 EUR) |   9,620 HRK (1,27 EUR) |       9. 4. 2021 |
| Italija   |              1,615 EUR |               1,647 EUR |              1,479 EUR |       9. 4. 2021 |
| Madžarska | 425,400 HUF (1,19 EUR) | 442,600 HUF (*1,24 EUR) | 420,800 HUF (1,18 EUR) |       9. 4. 2021 |
| Slovenija |             *1,177 EUR |               1,320 EUR |              1,188 EUR |       9. 4. 2021 |


27.3.2021
| Država    |                     95 |                      98 |                 Diesel | Zadnja sprememba |
|-----------|-----------------------:|------------------------:|-----------------------:|-----------------:|
| Avstrija  |              1,209 EUR |               1,378 EUR |             *1,163 EUR |      26. 3. 2021 |
| Hrvaška   |  10,250 HRK (1,35 EUR) |   10,890 HRK (1,44 EUR) |   9,690 HRK (1,28 EUR) |      26. 3. 2021 |
| Italija   |              1,620 EUR |               1,647 EUR |              1,486 EUR |      26. 3. 2021 |
| Madžarska | 428,100 HUF (1,18 EUR) | 448,800 HUF (*1,23 EUR) | 435,000 HUF (1,20 EUR) |      26. 3. 2021 |
| Slovenija |             *1,178 EUR |               1,308 EUR |              1,200 EUR |      26. 3. 2021 |

energetik ::

Kaj si hotel s tem povedat, da imamo v SLO najcenejši bencin v okolici?

showsover ::

Tako pravi amzs, ja, za 95... 98 je na 2. mestu, dizel pa 3!
Zvezdice označujejo najugodnejšo ceno v posameznem stolpcu.
Sem samo primerjal njihove tekoče podatke in podatke izpred 20 (ali koliko) dnevi, ker mi je bad, če ta tema propade.
Sam na žalost ste takšni pi*deki, da se kak dan kregate, ko pa rabi človek kak koristen input, pa mora it iskat sam!
Fuj in fej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

feryz ::

Hudiča!!! Kam pa tole paše? Saj smo 12. Aprila 2021, ali ne?

zobnik ::

Ampak Italija ma pa full drag bencin pa nimajo ne vem kake plače, mislim da okol jurja za delavca v proizvodnji...
plin je tam kar obvezen

LPG 0.66 EUR/L
Bencin: 1.55 EUR/L
Diesel 1.41 EUR/L

Sram jih naj bo da mamo dražji plin od Italije, trenutno 68 centov.
Moral bi biti okol 55 centov.

ampak točim Logo Škofja Loka tam 62,5 centa, za 550km je....brez te črpalke bi lahko sam po 68 centov točil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

showsover ::

feryz je izjavil:

Hudiča!!! Kam pa tole paše? Saj smo 12. Aprila 2021, ali ne?


Ne vem feryz, vprašaj na amzs.si, morda bodo posodobili, zaenkrat še imajo na 1.167€ iz 2.4.2021 (saj ti lepo piše).
Možno je tudi, da navajajo najbolj pogosto vrednost, ne spodnji ekstrem, smiselno bi bilo, ali meniš, da ne?
Se ti opravičujem, da si se tako razburil :-)

aborko ::

Cene na Amzs sem ene 10 let nazaj nehal gledati, ker nimajo stika z realnostjo. Imaš appe, ki cene posodabljajo na nekaj minut, ne pa na 14 dni kot amzs, pa še tisto ceno nekje iz riti potegnejo... Še 1x, najdražja črpalka v At izven AC ima cenejši dizel kot najcenejša v Slo. To velja že par mesecev, pa če se pri AMZs na glavo postavijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

showsover ::

aborko je izjavil:

Cene na Amzs sem ene 10 let nazaj nehal gledati, ker nimajo stika z realnostjo. Imaš appe, ki cene posodabljajo na nekaj minut, ne pa na 14 dni kot amzs, pa še tisto ceno nekje iz riti potegnejo...

Ja, za forumske potrebe je več kot dovolj, ker ne delamo primerjav vsakih nekaj minut (Avstrija ima sicer pravila glede spreminjanja cen dopoldan in popoldan). Če boš ti delal bolj pogosto, pa lepo prosim, jaz bom z veseljem bral. Tudi tisto o primerjanju bank. Sem eden redkih, kaj morem :-)

Ja, Avstrija ima najcenejči dizel od okoliških držav, kaj natančno ni bilo jasno, saj amzs tega ne zanika? :-)

Jaz sem že malo spil (ene 1-2 dcl vodke) danes, kaj je pa vaš izgovor za te, ehm, proteste? :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

buttcrack ::

feryz je izjavil:

Hudiča!!! Kam pa tole paše? Saj smo 12. Aprila 2021, ali ne?


Pr S sosedih sem ponavadi nalil na magistrat pumpi v celovcu, trenutno imajo dizel po 1.093€

feryz ::

Mogoče zgolj to. Vedno ko omeniš, da imajo jodlarji cenejše gorivo, si obsojen, da gledaš neko obskurno pumpo na meji z Madžarsko.
V resnici tisti, ki fopajo primerjalne cene, z lučjo iščejo najdražjo, da lahko potem naše po prsih tolčejo.

O tem, koliko litrov lahko kdo kupi s povprečno plačo, pa niti ne bi.
Ali o plačah delavcev na pumpi, na kateri prodajajo cenejši bencin.
Narobe svet, pač.

showsover ::

Jah, pravilno, bomo pa spet v Avstriji tankali, saj smo sicer navajeni, ne glede na kupno moč, očitno smo svojega denarja vredni.

Škoda, da amzs.si ni bolj ažuren z objavljanji (izgleda, da so navajeni vsakih 14 dni osveževati, kot ves čas do sedaj, ker pač). Ne vem, katero metodologijo uporabljajo, morali bi najbolj pogosto vrednost, najnižje (1,061EUR/l) in najvišje (1,519EUR/l) pa zagotovo ne, že če pogledaš, recimo, na avstrijski oeamtc (preko spleta, pač, vseh črpalk).

Predlagam (jaz ne bom, mi to premalo pomeni), da amzs.si pokličete in jih pocukate za rokav, verjetno ne boste uspeli, ker se bodo izmuznili, da so podatki informativni in opremljeni z datumom vpisa. Sam sicer uporabljam goriva.si, v Avstrijo pa se mi (zaenkrat!) ne splača vozit tankat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

feryz ::

Če se tam potičeš, ti vzame 5 minut, raje manj, da v krogu 5 km, najdeš najcenejše gorivo. Razlike so zelo velike, z lahkoto lahko tudi 25 do 30%.

Pri nas lahko en teden guglaš in se voziš v krogu 100 km, prišparal boš točno nič. Počivalko reče temu konkurenca, slovenska.

zobnik ::

haha pri plači delavci v gradbeništvu 1600 evrov in bencin 1.1 evra, se vozjo tako kot da bi pri nas stal bencin 55 centov.

FoxKnox ::

feryz je izjavil:

Če se tam potičeš, ti vzame 5 minut, raje manj, da v krogu 5 km, najdeš najcenejše gorivo. Razlike so zelo velike, z lahkoto lahko tudi 25 do 30%.

Pri nas lahko en teden guglaš in se voziš v krogu 100 km, prišparal boš točno nič. Počivalko reče temu konkurenca, slovenska.

Kako ne ? Zaviješ dol z avtoceste na lokalno pumpo in je takoj ceneje;)

feryz ::

No, taki predlogi so za umsko podhranjene. V katerikoli državi. Zato jih niti ne jemljem resno.

feryz ::

Čeprav tudi ta zadnja trditev ne drži. Sem kruzal po švabiji pred leti in me je prijetno presenetilo. Tudi na avtocesti.

Wrop ::

Kdo ti pa brani, da si postaviš svojo pumpo in postaviš res ugodno/nizko ceno?

Mato989 ::

Wrop je izjavil:

Kdo ti pa brani, da si postaviš svojo pumpo in postaviš res ugodno/nizko ceno?


Predpisi ki onemogoča tako OPPn kot tudi državne zahteve...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

Saj smo imeli liberalce na oblasti, ki bi lahko omilili zahteve.

KAVINSKY ::

Spet delamo novi krog?

> bencin je cenejši v Avstriji
> v Italiji in Hrvaškem je daržji
> v Avstriji imajo višje plače/standard
> v Avstriji so pa določene druge stvari precej dražje kot pri nas, nima vsak revež A klase
> nekaj od Janše
> bencin se draži
> ja, cena gre gor na svetovnih trgih
> bencin je cenejši v Avstriji

feryz ::

Kaj si hotel povedati? Da imamo drag bencin? Ja, gromozansko.
Ni problem, koliko za nekaj plačaš, ampak kaj za to dobiš. Od prevelikih davkov za gorivo, dobimo razfukane ceste in drag ter neuporaben javni servis (javni sektor, ... whatever). Nije baš neka naložba. Resnično škoda denarja za davke od goriva.

KAVINSKY ::

Hotel sem reči, da se pregovarja o čistem debilizmu v rekurziji.

Na koncu pa se noben ne odloča ali bo zjutraj šel z avtom na delo ali pa bo tiste privarčevanih par € dal svojima otrokoma da si kupijo krof in čokoladno mleko. Skoraj vsaka hiša ima avto na družinskega člana. Pa vrgla se TDIje, da se mulce pelje 600 metrov do šole, ker sami ne smejo iti. Big deal, da imamo 2. ali 3. najcenejše gorivo v evro območju.

Kar ti opisuješ me kot podjetnika prej zmoti na sredini meseca. Pa me vpraša kdo za povišico. Pol vzame država, potem pade v drugo kategorijo pri plačilu vrtca. In je skoraj na istem. Pa poglej v oči takega, kateri ti pridno dela celi mesec, daš pa mu nek drobiž. Smo raje začeli preračunavati in na vsake dve leti delimo "službene" mobitele (Alkatele jasno). Če ima kdo prevelike potne stroške pa je bolj smoterno mu "službeni" avto najeti. Gume, servise in gorivo častimo mi.

Kot praviš naj se hebejo z davki. Cena goriva pa je nekaj na kar se poščijem. Vedno tankam za 5€.

Val202 ::

Malo bom "ukradel" temo. Danes gledam cene na goriva.si in vidim, da ima OMV v okolici v kateri sem bil najcenejši bencin. Pridem tja in vidim, da je bencin za 10 centov dražji kot je objavljeno na tem portalu. Grem notri vprašat kaj je s tem in mi prodajalka reče, da je bencin po tej-in-tej ceni in da nima pojma kaj jaz sploh gledam na telefonu.

Zdaj pa vprašanje: ali ni goriva.si centralni portal z redno osveženimi cenami goriva, da lahko državljani spotoma preverimo cene goriv na posameznih servisih? Tako sem jaz razumel, ko so vrhovni rekli, da se bo cena goriv sama regulirala. Tako pa niti cene ne držijo, niti prodajalci na servisih ne vedo kaj je sploh ta portal.

D3m ::

What the fuck je goriva.si??
|HP EliteBook|R5 6650U|

HappyPills ::

Drago placan projekt drzave v lasti enga spja.

D3m ::

Zdele gledam stran in so cene OK za Petrol. Tako, kot sem tankal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

spegli ::

Božo je reku 0.50 za liter pa 50 eur vinjeta. Kje smo zdej ?

Horas ::

meni prav kaže vedno v celju in velenju.

drugače pa ljudje vidite kakšne cene so že?? groza! jj je pa vedno kritiziral vlade ko so ble cene goriv previsoke da pri njemu pa že ne bojo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

D3m ::

drugače pa ljudje vidite kakšne cene so že??


https://oilprice.com/

vidim ja. Rastejo gor.

Ali kaj si ti mislil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

HappyPills ::

Vladni nateguni pac. Zato jim pa nihce nic vec ne vrjame. No 15% ocitno jih majo placanih.

D3m ::

Kako nateg?

Saj smo vendar odvisni od cena derivatov na trgu/borzi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

spegli ::

Šortam 75.66. da bom mel še za prevoz.

energetik ::

Horas je izjavil:

meni prav kaže vedno v celju in velenju.

drugače pa ljudje vidite kakšne cene so že?? groza! jj je pa vedno kritiziral vlade ko so ble cene goriv previsoke da pri njemu pa že ne bojo.
Kakšne cene so? Smo že leta nazaj tankali bencin po 1,5€/L, tole zdaj je še kaj ugodno. Sicer pa kaj ima vlada s tem (razen trošarine in DDV)? Poglej si cene nafte na borzah. Če hočeš biti neodvisen od sprememb cene goriva, vlagaj ustrezno količino € v naftne ETFje, pa boš imel ceno goriva lepo konstantno :)

Horas ::

sm odvisni od nafte na borzah pa ja de. vem da smo imeli 1.5l že pred 7-8leti. ravno tedaj se je JJ bunil da je predrag benz. zdaj pa viša in viša. ČE BI HOTU bi imeli ceu euro manj ne pa da je že skoraj 1.3eur! pa še prevoz na delo nam nižajo!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

energetik ::

Nafta je šla od 1.10.20, ko se je sprostilo določanje cen, od nekje 35$ na trenutnih 74$/sod. Več kot 2x gor. Tudi če je v ceni samo 1/3 dejanskega goriva, se je to poznalo za teh 25% narastka.

showsover ::

Ok, Horas se sicer (ne-čisto-neupravčieno) huduje, ampak mislim, da boš moral odvisnost cene goriva od nafte razložiti grafično, da se vtisne v spomin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Raptor F16 ::

showsover je izjavil:

Ok, Horas se sicer (ne-čisto-neupravčieno) huduje, ampak mislim, da boš moral odvisnost cene goriva od nafte razložiti grafično, da se vtisne v spomin.


Pričakovano. Vse je treba narisat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

D3m ::

Horas je izjavil:

sm odvisni od nafte na borzah pa ja de. vem da smo imeli 1.5l že pred 7-8leti. ravno tedaj se je JJ bunil da je predrag benz. zdaj pa viša in viša. ČE BI HOTU bi imeli ceu euro manj ne pa da je že skoraj 1.3eur! pa še prevoz na delo nam nižajo!


Nisem vedel, da ima JJ tako moč na trgu.

God dayum je celo večji od Putina samega. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
16 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312315 (8891) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914299 (12476) St235

Več podobnih tem