» »

Program za WAV + fotke

Program za WAV + fotke

SoundBlaster ::

Pozdravljeni,

iščem program s katerim lahko zvočnemu posnetku WAV (torej WAV v CD kakovosti, ne stisnjen MP3) dodam video v smislu nekaj fotografij + napisov, ki bo potem vse skupaj shranil kot video - AMPAK tako, da avdio ne bo kompresiran, ampak ostane v isti kakovosti kot na začetku.

Kateri (brezplačen in enostaven) program zmore to? Ali bo rezultat dosti večja datoteka? Upam da ne, video del bi rad da je stisnjen, avdio pa originalen.

Hvala.

WhiteAngel ::

kdenlive?

Če zvok ne bo kompresiran v videu, bo toliko zasedel, kolikor je CD quality. Torej 150kB/s.

SoundBlaster ::

Kdenlive omogoča to? Njihov website je down sicer... Shotcut bi tudi znal, ve kdo?

TheBlueOne ::

Blender VSE in DaVinci sigurno zmoreta.

SoundBlaster ::

Namestil DaVinci Resolve Free, ne naredi prav točno kar bi rad ampak mislim da bo vseeno OK. Hvala.

DamijanD ::

Večina programov omogoča, da nastaviš posebej codec za video in posebej za zvok. Kaj točno bi pa rad? Mislim v katerem formatu bi rad končni izdelek?

SoundBlaster ::

Kar sem jaz želel je, da se avdio sploh ne bi kodiral in bi ostal original. To mi je tudi uspelo s ffmpeg - a Youtube žal noče obdelati takega posnetka. Z DaVincijem sem potem moral vseeno uporabiti avdio kodek (PCM - lossless) a je brezveze, ker sta se mi samo spremenila bit rate in sample rate (na gor). Za format mi je vseeno, rad bi le ohranil kakovost avdio posnetka.

DamijanD ::

WAV pa PCM sta praktično identična (razen headerja) in tudi WAV je v bistvu nek kodek, nek standard kako se shrani avdio. Mislim, da ni človeka, ki bi imel ušesa in opremo, da bi slišal razliko med tvojim originalnim WAVom in PCMjem v videu

TheBlueOne ::

V Blender VSE imas dosti izbire okoli zvoka za izhodno datoteko. Je pa vprasanje, ce bo OK za YouTube. Morda lahko instaliras se vec moznosti.

V DaVinciju pa imas pri izhodni datoteki opcijo za YouTube, menda tudi direkt v YouTube. Morda bo potem bolj stimalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim za pomoč: obdelava videa

Oddelek: Programska oprema
5437 (277) TheBlueOne
»

Kateri program za video obdelavo (snemanje namizja)?

Oddelek: Programska oprema
183505 (2190) opeter
»

brezplačen video urejevalnik

Oddelek: Programska oprema
285862 (5053) opeter
»

konverzija AAC v MP3

Oddelek: Pomoč in nasveti
261422 (1089) Baja
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814671 (8077) Revenant

Več podobnih tem