» »

Zaradi težav CenturyLinka ohromljen del svetovnega interneta, posledice tudi v Sloveniji

Zaradi težav CenturyLinka ohromljen del svetovnega interneta, posledice tudi v Sloveniji

Slo-Tech - Danes so številni uporabniki interneta v Sloveniji opazili, da je dostop do interneta moten. Nekatere spletne strani delujejo počasneje, druge se nalagajo v neskončnost ali sploh ne odpirajo. Med prizadetimi so bile tako tuje strani, denimo twitter.com, kakor tudi nekatere domače, zlasti kadar bi promet sicer tekel skozi tujino, če uporabljajo kakšno tujo storitev (Cloudflare). Stran 24ur.com je bil nekaj časa nedostopna.

Razlog ni bila nevihta, temveč težave na mednarodnih povezavah. Prizadeta ni bila samo Slovenija, temveč precejšen del Evrope in Amerike. Kot kaže, je imel težave ponudnik povezav CenturyLink, ki napake že odpravlja. Trenutno je huje prizadet večji del ZDA, v Evropi pa se situacija umirja.

Povezava Level3/CenturyLink je poskrbela za večje količine prometa IPv4, ki ni našel naslovnika, ugotavlja Giorgio Bonfiglio. CenturyLink oglašuje povezljivost, nato pa paketov ne dostavi do ciljnih omrežij. Povezave bodo ohromljene, dokler se težava ne odpravi oziroma dokler se pravilno ne posodobijo usmerjevalne tabele, da bo promet tekel mimo problematičnih vozlišč.

10 komentarjev

mrTwelveTrees ::

Me zanima če dejansko kdo odgovarja za to...

CyberPunk ::

Ampak zanimivo, da mi je na telefonu (preko Telekomovega omrezja) odprlo, kar sem takrat rabil, na fiksnem netu (T2) pa ne...

Kvinta ::

....zarad mene ga lahko vgasnejo zdaj takoj 8-)
A.C.A.B

ftzj ::

Elite lahko ugasnejo internet kadarkoli zelijo. Lahko zaprejo cel svet v karanteno, vse kar potrebujejo je sprememba zakona o razglasitvi pandemije, kar so ze storili.
Ugasanje interneta bo pomoje v skrajnem primeru, ce bodo mnozice po svetu ponorele zaradi zahtev o odpovedi pretiranih korona ukrepov. Po svetu se marsikaj dogaja, kar so do zdaj nekako tolerirali. Ampak ce se ves svet upre v stevilkah, ki za elite niso obvladljive potem lahko pride do skrajnih ukrepov.

Gapi ::

Kak posebn razlog da se omenja IPv4. IPv6 ni bil prizadet ?
No person is rich enough,to buy back his past.

starfotr ::

24kur je IPv4 only, twitter prav tako...

Najbrž tisti, ki imajo ustrezno poskrbljeno za IPv6 teh težav niso imeli.

In prav mogoce je, da dobite preko mobilnega telefona IPv6 in so vam zadeve delale, na fiksni povezavi pa imate IPv4 only.

sunshine403 ::

starfotr je izjavil:

24kur je IPv4 only, twitter prav tako...

Najbrž tisti, ki imajo ustrezno poskrbljeno za IPv6 teh težav niso imeli.

In prav mogoce je, da dobite preko mobilnega telefona IPv6 in so vam zadeve delale, na fiksni povezavi pa imate IPv4 only.

Ja seveda, ker IPv6 gre po cisto locenem omrezju od IPv4.
Drugace pa je vecja verjetnost kot tale genialna pogruntavscian, da preprosto Telekom pride do dolocenih omrezij po drugi poti kot pa T2 (drugi upstreami, drugi peeringing...)

Spiky28 ::

sunshine403 je izjavil:

starfotr je izjavil:

24kur je IPv4 only, twitter prav tako...

Najbrž tisti, ki imajo ustrezno poskrbljeno za IPv6 teh težav niso imeli.

In prav mogoce je, da dobite preko mobilnega telefona IPv6 in so vam zadeve delale, na fiksni povezavi pa imate IPv4 only.

Ja seveda, ker IPv6 gre po cisto locenem omrezju od IPv4.
Drugace pa je vecja verjetnost kot tale genialna pogruntavscian, da preprosto Telekom pride do dolocenih omrezij po drugi poti kot pa T2 (drugi upstreami, drugi peeringing...)


Ja seveda, Ipv4 in Ipv6 imata ločene routing protokole (tabele). Ni šlo za fizične težave na omrežju, vsaj nikjer ni omenjeno.

Seljak ::

24kur,če so ali ne, ko mi je vseeno.

M.B. ::

Cloudflare je tudi spisal analizo tega problema.
In this case, beginning within seconds of the increase in 522 errors, our systems automatically rerouted traffic from CenturyLink/Level(3) to alternate network providers we connect to including Cogent, NTT, GTT, Telia, and Tata.

Globally, we saw a 3.5% drop in global traffic during the outage, nearly all of which was due to a nearly complete outage of CenturyLink's ISP service across the United States.

So why did it take more than four hours to resolve?

Again, we can only speculate. First, it may have been that the Flowspec rule and the significant load that large number of BGP updates imposed on their routers made it difficult for them to login to their own interfaces. Several of the other tier-1 providers took action, it appears at CenturyLink/Level(3)'s request, to de-peer their networks. This would have limited the number of BGP announcements being received by the CenturyLink/Level(3) network and helped give it time to catch up.


Meni je delalo vse (reddit, twitter etc.) razen 24ur na telemach DNSju, če sem DNS menjal za Googlovega je pa še to delalo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z internetom - globalno

Oddelek: Omrežja in internet
171950 (994) DaFe
»

Zaradi težav CenturyLinka ohromljen del svetovnega interneta, posledice tudi v Sloven

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
106521 (4329) M.B.
»

Cloud gostovanje e-pošte (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6011811 (10649) c3p0
»

Požar Azerbajdžan odrezal od interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
95477 (4233) ziggy89
»

Pretrgan podmorski optični kabel od sveta odrezal pacifiško otočje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2310519 (8627) madog

Več podobnih tem