» »

Težave z internetom - globalno

Težave z internetom - globalno

sumoborac ::

Torej... danes sem začel opažati, da imam velike težave z dostopom do USA strani. Dobil sem potrjeno, da ni samo tako pri meni, saj se jim tudi v USA to dogaja. Glede na to, da https://downdetector.com/ kaze probleme skoraj z vsemi glavnimi servisi, mi obcutek daje, da je tezava na na nekem zalednem delu. Zadnjo uro opazam da tudi slovenske strani (npr. 24ur par minut nazaj) javlja nginx 504 error. Se nahajajo kaksne bolj natancne informacije kaj se dogaja?
Prid sm al pa tm ostan...

jack ::

Ja, ne štima. Ampak nisem čisto prepričan kaj nagaja.
Na telekomu slovenije (siol optika) mi ne dela skoraj nič tujega (za par minut na vsake pol ure sicer dela, ampak takoj neha)... vključno s servisi ala viber in whatsapp...

Medtem ko iz telefona preko mobilnih podatkov (spet telekom slovenije/mobitel) večina teh istih strani dela...
Imajo različno speljane linke v tujino? Ne vem.
-Jack

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jack ()

McNato ::

Claudflare ima težave.

jukoz ::

SiOL ADSL so težave, A1 optika OK, A1 mobilno OK

S tem da tudi lokalne, slovenske strani preko SiOL ne delujejo.

jack ::

T2 optika tudi očitno dela bp, baje tudi telemack kabelski internet ok. Se pravi telekom slovenije ima težave s tujino.
-Jack

hopsy ::

Razlog da se malo odklopiš... ;)

Gagatronix ::

Cloudflare ima l3 probleme.

techfreak :) ::

Level3 ima tezave: https://news.ycombinator.com/item?id=24...

Dosti lokalnih spletnih strani uporablja Cloudflare.

z3ro ::

Jaz imam danes na Telekom optiki tezave, ene spletne strani mi sploh ne odpira ( recimo Bolha, Instagram). Na mobilnih podatkih pa deluje bp.

darkolord ::

Centurylink, ne Cloudflare

XS!D3 ::

Gagatronix je izjavil:

Cloudflare ima l3 probleme.

Verjetno si narobe razumel. Transit providerja Level3 in Centurylink sta imela provleme probleme....

Gagatronix ::

Level3 = CenturyLink. Posledicno tudi marsikaj preko Cloudflare ni delalo.

XS!D3 ::

Ampak ni delalo ravno toliko kot vse ostalo kar je šlo preko L3/Centurylinka, problemo na Cloudflareu so bili samo posledica teh težav (ne vzrok).

Gagatronix ::

Razumel sem popolnoma v redu, samo stavek sem formuliral slabo. :) Vazno je, da se situacija (vsaj v Evropi) normalizira.

bysaRD ::

Sem mislil, da je LAYER3, ne level3.... pač OSI model kar bi bilo tudi logično.

DaFe ::

Pozdravljeni!

A ima se kdo od vas težave z dostopom do računalnika od zunaj po teh težavah? Lahko da je kriva tudi sprememba glede novih D/U hitrostih pri Telemachu (pohvalno!) in s tem povezanim restartom modema.. al pa se je pri meni kaj posodobilo, kar mi onemogoča dostop. Znotraj omrežja lahko dostopam do računalnikov - Remote Deskotop ali pa WOL recimo brez težav ..
Iščem vzrok... če pri vas vse normalno dela, potem se je pri men nekaj spremenilo..
Hvala.

LP!

XS!D3 ::

DaFe je izjavil:

Pozdravljeni!

A ima se kdo od vas težave z dostopom do računalnika od zunaj po teh težavah? Lahko da je kriva tudi sprememba glede novih D/U hitrostih pri Telemachu (pohvalno!) in s tem povezanim restartom modema.. al pa se je pri meni kaj posodobilo, kar mi onemogoča dostop. Znotraj omrežja lahko dostopam do računalnikov - Remote Deskotop ali pa WOL recimo brez težav ..
Iščem vzrok... če pri vas vse normalno dela, potem se je pri men nekaj spremenilo..
Hvala.

LP!

Boš moral pa kaj več povedat. Sam nimam težav, vse dela tako kot prej, samo hitrosti so višje..
Če nimaš statičnega IPja, preveri, če se ti je le ta spremenil po rebootu. Če uporabljaš njihov modem tudi kot router, pa preveri če so vse nastavitve za port forward in firewall še tam, oziroma če imaš na svoji opremi preveri tam.

DaFe ::

Vse kar se je spremenilo je to da sem dobil nov IP..to sem opazil in sem temu primerno posodobil forwardiranje.

Uporabljam pa vse od telemach ja. Njihov modem je tudi router. Izgleda da se je pri meni kaj zataknilo.. Hvala za pomoč.

Hitrosti pa so res višje ??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedeljski izpad CenturyLinka promet po internetu oklestil za 3,5 odstotka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
63500 (2862) SmeskoSnezak
»

Zaradi težav CenturyLinka ohromljen del svetovnega interneta, posledice tudi v Sloven

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
106522 (4330) M.B.
»

Firefox dobiva privzeto vključen "DNS over HTTPS" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6917330 (14523) c3p0
»

Zaradi hrošča iz Cloudflara več mesecev curljalo

Oddelek: Novice / Varnost
64613 (3098) čuhalev

Več podobnih tem