» »

Poljuprivredno zemljišče na Hrvaškem

Poljuprivredno zemljišče na Hrvaškem

urosh ::

Zdravo.
Ker sem prepričan, da nisem edini in sigurno je tukaj kdo z izkušnjami, bi prosil za pomoč/nasvet.
Ima opcijo kupiti poljedeljsko zemljišče na enem Hrvaškem otoku, približno 50m (zračne linije) do morja za meni primerno ceno. Gre se za pribl 1100m2.
Kaj se da s tem narediti? Elektrika in voda gresta mimo parcele. Je opcija mobilne hiške? Prikolice? Dobiti vodo in elektriko na parcelo?
V skrajnem primeru pač pozneje prodam...
Glupo sicer je, da je vmes trajekt...
Hvala!

sumoborac ::

Tako kot v Sloveniji moraš tudi na Hrvaškem dobiti "lokacijsko informacijo" ki ti pove, kaj se sme na parceli. Če je zadeva "kmetijsko zemljišče" potem razn da kej gor "kmetujes" nemors nic. Mas sicer opcijo vlagat spremembe, ampak to je tko k v Sloveniji. Loterija.
Prid sm al pa tm ostan...

urosh ::

Tip ma gor postavljeno eno barako, pa eno prikolico... Je sicer tik ob cesti, vendar tako "zaraščeno", da se s ceste nič ne vidi noter ?
Vidim, da bi moral kupiti nekaj hektarov, pa bi odprl kamp.
Res mi ni jasno, ker so kolegi kupili mobilno hiško takoj za Biogradom, kjer je bil nasad oljk. Tam je 10 hišk in to je to. Kako so to spravili skoz (lastnik zemljišča) mi je še vedno uganka...

Slopek ::

urosh je izjavil:

Zdravo.
Ker sem prepričan, da nisem edini in sigurno je tukaj kdo z izkušnjami, bi prosil za pomoč/nasvet.
Ima opcijo kupiti poljedeljsko zemljišče na enem Hrvaškem otoku, približno 50m (zračne linije) do morja za meni primerno ceno. Gre se za pribl 1100m2.
Kaj se da s tem narediti? Elektrika in voda gresta mimo parcele. Je opcija mobilne hiške? Prikolice? Dobiti vodo in elektriko na parcelo?
V skrajnem primeru pač pozneje prodam...
Glupo sicer je, da je vmes trajekt...
Hvala!

Tako kot je bilo že zgoraj povedano, na takem zemljišču lahko samo kmetuješ, ali pa hodiš nogomet igrat. Prikole ne smeš postavljati, niti nimaš vode, elektrike, dokler se kot prvo zemljišču ne spremeni namembnosti.
Sicer pa, kako bi izgledalo, če bi tujci pokupili neke njivice ali sadovnjake po lepih koncih Slovenije in potem mobilna kučica in bazen namesti krompirja in jabolk? Pa še elektrika more biti, da bo klima in tv in seveda voda, za zalivanje pridelka. Pa ne ide to tako, ni na Balkanu.
Pozanimaj se pri lokalcih ali pristojnih službah, ampak je parcela verjetno v tem obmorskem pasu, kjer verjetno ne boš imel možnost gradnje oz., spremembe namembnosti iz recimo maslinjaka v gradbeno.

MasterTade ::

Pa ne ide to tako, ni na Balkanu


Samo prave veze rabiš
Mors omnia aequat

svecka ::

It's a trap!

TOP ::

MasterTade je izjavil:

Pa ne ide to tako, ni na Balkanu


Samo prave veze rabiš

Jp res je sam na Hrvaškem ne gre,to tak skozi.Edino morda,če si kak pomembnež politik,drugače nebo šlo.

Slopek ::

MasterTade je izjavil:

Pa ne ide to tako, ni na Balkanu


Samo prave veze rabiš

Ni čisto tako. Odvisno kakšni so lokalni plani. Ne bodo dal Slovencu dovoljenja v obalnem pasu(ki je nazazidljiv) če do zdaj tega niso dali domačinu. Vtaknil si se pa zgolj v besedo Balkan in odgovoril z nekim sterotipnim umotvorom. V glavnem, nimaš prav in to tvoje mnenje, ni vredno objave.

RockyS ::

Če je katera parcela, ki meji na tvojo, zazidljiva, potem lahko vložiš dokumente za prekvalifikacijo. To ti je, poleg spremembe prostorskega načrta, edina realna opcija.

Vse ostalo je no go.

WizzardOfOZ ::

urosh je izjavil:

Zdravo.
Ker sem prepričan, da nisem edini in sigurno je tukaj kdo z izkušnjami, bi prosil za pomoč/nasvet.
Ima opcijo kupiti poljedeljsko zemljišče na enem Hrvaškem otoku, približno 50m (zračne linije) do morja za meni primerno ceno. Gre se za pribl 1100m2.
Kaj se da s tem narediti? Elektrika in voda gresta mimo parcele. Je opcija mobilne hiške? Prikolice? Dobiti vodo in elektriko na parcelo?
V skrajnem primeru pač pozneje prodam...
Glupo sicer je, da je vmes trajekt...
Hvala!


Si gledal kmetijsko zemljišče na VIR-u za 20k evrov? Če si gledal tisti na nekretnine.net, ti predlagam, da se ji izogneš zaradi vsaj dveh razlogov:
1.) ima več lastnikov in ti en proda, daš denar, drugi pa kasneje spodbijajo prodajo in si ob zemljo in denar (zelo pogosta goljufija na hrvaškem, sploh na otokih, kjer so otroci odšli v notranjost hrvaške, potem pa je več otrok podedovalo tisto drobno parcelo in se ne morejo zedinit kako jo bodo razdelili)
2.) Če bi bilo res tako lahko postavit gor prikolico ali kaj drugega, pa napeljat elektriko in vodo do tja, bi že lastnik spremenil namembnost in bi bila zemlja prodana za 10x toliko.

Sem tudi sam imel podobne misli, pa sem potem raje nabavil apartma.

Do pred par leti je bil na hrvaškem en tak čuden zakon (ne vem če je še, ampak...), da če je bil požar na zemljišču in je zaradi tega manjvredno, ker je vse zgorelo, si lahko naredil spremembo namembnosti zemljišča. Zato je bilo tudi toliko požarov makije ob samih obalah, sedaj so pa cela ogromna turistična naselja na tistih mestih.

Sem pa videl že na parih nezazidljivih parcelah na Krku, da so jih ljudje uredili, jih poravnali, potem pa gor postavili prikolico, nad prikolico postavili streho in na streho solarne panele (ki sestavljajo celo streho), na spodnjem robu panelov pa žleb in lovijo kapnico v cisterno, 10m stran pa un plastičen WC, pa imajo vikend.
Čeprav na Krku je toliko novogradenj, da dobiš že za okoli 70k cel apartma s parkirnim mestom. Je pa za to ceno nekje 400 do 500m od morja (po možnosti na vrhu hriba).

Zgodovina sprememb…

estons ::

Zakon o prostornom uređenju

ctrl+F "Zaštićeno obalno područje mora"

Če povzamem, bi rekel, da 100m od morja ni šans, da boš karkoli gradil. Če želiš parcelo za kampiranje ali piknikiranje, pa seveda, izvoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gradbeno dovoljenje

Oddelek: Loža
419987 (1134) bemfa
»

mobilne hiške - zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8748157 (31055) liberluminus
»

Kampiranje, spanje v avtu ob obali, kje najceneje

Oddelek: Loža
176468 (5419) nejclp
»

Kako legalno postaviti čebelnjak na kmetijsko zemljišče

Oddelek: Loža
4826552 (23239) estons
»

Turistična taksa aka. boravišna pristojba

Oddelek: Loža
288722 (8088) klemenSLO

Več podobnih tem