» »

Office 365 ProPlus- prijava pomoč

Office 365 ProPlus- prijava pomoč

Egii ::

Pozdravljeni, imam problem pri aktivaciji oz. pri prijavi v račun v Office 365 ProPlus šolske licence (zavihek račun). Imam cirka 50 delovnih postaj na katerih je še dober stari sistem Win7 pro sp1 64-bit, vse mašine so na oko po sistemu identične se pravi, zadnje posodobitve sistema. Sedaj pa imam problem ker ne morem registrirat cirka 20 officev, ostalih 30 sem pa lahko registriram brez problema. imam pa ta broblem: https://answers.microsoft.com/en-us/mso...

Če je kdo imel slučajno enak problem in mu ga je uspelo rešit, bom zelo hvaležen. Pomoč direkt iz microsofta je bil odgovor da ni pomoči, oz trdijo da je skoraj ne mogoče da mi deluje prijava na teh 30 postajah.

Han ::

En rešitev je nadgradnja na Win10. :P

antrim ::

Izklopi ADAL in preveri, če potem deluje.

HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Office\15.0\Common\Identity\
reg_dword EnableADAL=0

Če ti potem dela, ti verjetno manjka ADAL knjižnica na klientu. Primer rešitve imaš tu.

Egii ::

antrim, hvala za pomoč, vendar mi ni pomagalo.
So mi pomagali s strani microsofta, dobil pacth file, spremeniti sem moral vrednosti v registru in kreirati novega userja, no v glavnem zdaj dela.
Sedaj me zanima če se da slučajno kak urediti da bi vsi 200-userji, ki so prijavljeni z istim mandatom oz. računom @vrtec.onmicrosoft.com imeli skupni koledar. Problem mi nastane ker ne uporabljam njihovega emaila ampak telekomovega.

SeMiNeSanja ::

Egii je izjavil:

antrim, hvala za pomoč, vendar mi ni pomagalo.
So mi pomagali s strani microsofta, dobil pacth file, spremeniti sem moral vrednosti v registru in kreirati novega userja, no v glavnem zdaj dela.
Sedaj me zanima če se da slučajno kak urediti da bi vsi 200-userji, ki so prijavljeni z istim mandatom oz. računom @vrtec.onmicrosoft.com imeli skupni koledar. Problem mi nastane ker ne uporabljam njihovega emaila ampak telekomovega.

Prava reč...pa uporabi še MS/O365 mail za 'alternativo', pa čeprav samo za koledar.
Kdo pa še ima danes samo en mail naslov? Enega imaš privatnega, drugega službenega, tretjega za testiranje, četrtega za spammerje (ko se moraš na nekih x straneh prijavljati z mailom), itd.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

Egii ::

Saj nimajo same enega, skoraj vsi userji imajo svojega domenskega, arnesavega, ministerstva, osebnega in ja za še pač MS zraven.
Bi kaj pomagalo če bi njihovo domeno dal na microsoft dns mx zapis in potem vpisal v admin portal, da bi se izognil teh MS/O365 mailov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
486987 (5692) tony1
»

Office 365 ali Google G-suite

Oddelek: Programska oprema
224531 (3542) antrim
»

Izvoz vseh mailov iz Outlooka

Oddelek: Pomoč in nasveti
204694 (4306) krneki0001
»

Menjava poštnega strežnika in portala za sodelovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
132239 (1777) jukoz
»

Selitev emailov in dokumentov v cloud: malce bolj komplicirana situacija

Oddelek: Omrežja in internet
51200 (951) Mr.B

Več podobnih tem