» »

Menjava poštnega strežnika in portala za sodelovanje

Menjava poštnega strežnika in portala za sodelovanje

underthewof ::

Firma (približno 30 ljudi) ima lasten strežnik, ki počasi odpoveduje. Za elektronsko pošto in uporabo portala za medsebojno sodelovanje (collaboration portal, trenutno je v uporabi zastonjski dodatek Sharepoint Web Services - del Windows Server OS) razmišljamo o prehodu na zunanjega ponudnika teh storitev.

Lahko koga/katero o teh storitev priporočite?

Hvala.

Invictus ::

Office365 Business?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

underthewof ::

Hvala, bom počekiral. Ostala predloga (za portal), ki sem jih slišal do sedaj sta: Jira in Redmine.

KolegaX ::

Dva vodilna ponudnika za oblačno e-pošto in sodelovanje sta storitvi Microsoft 365 in Google G Suite

Za bolj analitični pristop priporočam k tej odločitvi ogled Gartnerjevih webinarjev (potrebna brezplačna registracija):

Your Future Office: Traditional or Cloud? Microsoft? Google? - Sep 8 2016

Insight for Midsize Businesses Comparing G Suite and Office 365 - 20. Mar 2017

Lp,

G

ToniT ::

Če pa želite imeti to pri sebi, pa razmisli o Zimbri

Invictus ::

ToniT je izjavil:

Če pa želite imeti to pri sebi, pa razmisli o Zimbri

Mi smo to enkrat probali par let nazaj.

Bejž od tega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jukoz ::

Invictus je izjavil:

ToniT je izjavil:

Če pa želite imeti to pri sebi, pa razmisli o Zimbri

Mi smo to enkrat probali par let nazaj.

Bejž od tega...


Pravi strokovnjak, ki je one-man-band in je Zimbro enkrat probal =)

Res si doprinesel k razpravi.

Pa da se vrnem on-topic. Mene tudi zanimajo rešitve, kjer je nebo jasno in brez oblakov. Zimbra smo samo probali in je je nismo resno skonfigururali, ker je zmanjkalo volje in časa. Imate še kakšen predlog. Free as in speech je zelo pomembno.

giovanni_ ::

ZA colaboration je SharePoint čisto ok, če imate MS licence je že vključen.

če ni denarja, pa dropbox :)

Invictus ::

jukoz je izjavil:


Pravi strokovnjak, ki je one-man-band in je Zimbro enkrat probal =)

Res si doprinesel k razpravi.

Pa da se vrnem on-topic. Mene tudi zanimajo rešitve, kjer je nebo jasno in brez oblakov. Zimbra smo samo probali in je je nismo resno skonfigururali, ker je zmanjkalo volje in časa. Imate še kakšen predlog. Free as in speech je zelo pomembno.

Cela firma je probala.

Zadeva sux. Exchange je svetlobna leta naprej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

crniangeo ::

Zimbra ni pravi odgovor, predlagam O365, stestirano in je top shit za tisti denar,

https://products.office.com/sl-si/busin...
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Invictus ::

Ko sešteješ vse stroške z licencami WIndowsov in Exchanga, nakupom serverja ter plačilom administratorja, je za malo firmo O365 prav poceni.

Par let nazaj sem našel en excel, kjer si vstavil noter podatke, pa se je splačalo imeti svoj server šele nekje pri 400 userjih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SeMiNeSanja ::

Odvisno kako drag server kupiš in katere proizvode (licence) na njega namestiš....

johnnyyy ::

Mi smo uporabljali Zimbro, pred leti pa smo prešli na O365. Nekih težav z Zimbro nismo imeli, prehod pa je bil bolj politične kot tehnične narave (cena). Trenutno me najbolj moti pri O365 ker ne podpirajo protokola caldav, ter maili "brez destinacije". Je pa res da uporabljamo predvsem mail in koledarje. Zraven imamo še owncloud, za ostale podatke. Owncloud je posebej uporaben, ko je potrebno večje količine podatkov (nekaj 100Mb) spravit do stranke. Redmine s SVNjem in GITom pa je služil za bugtracking, vendar se ni prijel (men osebno je preveč češki, poleg tega SVN počasi odpira). Zadnje čase sem testiral taigo (taiga.io), pa se mi zdi (na uč) precej boljša zadeva kot Redmine.

Na koncu je vse odvisno kakšen je vaš workflow in kakšno je vaše delo. Pri nas je tako da en potrebuje SVN ker mu program podpira le tega, jaz dobim ošpice če mi ga kdo omeni, drugim je cloud bolj uporaben kot SVN in GIT skupaj itd. Ko se to razdeli na različne OSje in potrebe pridemo do celotnega nabora SWja.

jukoz ::

Invictus je izjavil:

Ko sešteješ vse stroške z licencami WIndowsov in Exchanga, nakupom serverja ter plačilom administratorja, je za malo firmo O365 prav poceni.

Par let nazaj sem našel en excel, kjer si vstavil noter podatke, pa se je splačalo imeti svoj server šele nekje pri 400 userjih.


Kdo neki ti je pa ta excel pripravil? SAP? =)

Office 365 je za nas no-go. Določene stranke imajo to, še več jih je na Googlu. Določene pa ne morejo imeti oblakov, zaradi podatkov, ki jih obdelujejo. Uporabnik mora sam oceniti ali lahko uporablja cloud ali ne, še le na to lahko začne izbirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

E-mail strežnik - lasten ali zunanja rešitev

Oddelek: Izdelava spletišč
312965 (1877) Spock83
»

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

Oddelek: Programska oprema
192354 (299) MrStein
»

Samopodpisan certifikat na Outlook Office 365/Win10

Oddelek: Operacijski sistemi
162651 (2260) poweroff
»

Office 365 ali Google G-suite

Oddelek: Programska oprema
224562 (3573) antrim
»

Office 356

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
3515036 (11900) andromedar

Več podobnih tem