» »

Azijske pikapolonice

Azijske pikapolonice

Temo vidijo: vsi

max00slo ::

Tole spada definitivno med probleme človeštva. Letos so malce pohitele... ponovno prihaja čas te nadloge. Ima kdo kakšen način, kako se jih rešiti? Na masovni ravni? Najdejo vsako malo luknjico v hiši in pridejo notri... lansko leto je bila fasada polna njih... ko se je sonce premaknilo, so se tudi one preselile na drugo stran hiše... Sesalec jih "odstrani", sesal pa ne bom 24/7. Ampak če v teh vročih dneh ne moreš imeti odprtega okna pa prezračit hiše je pa tudi koren.

Kako s to golaznijo?
Si non confectus, non reficiat.

GupeM ::

Komarniki so pomoje edina rešitev, da ti ne pridejo v hišo. Na fasadi pa menda niso moteče.

hr_natakar ::

max00slo je izjavil:

Tole spada definitivno med probleme človeštva. Letos so malce pohitele... ponovno prihaja čas te nadloge. Ima kdo kakšen način, kako se jih rešiti? Na masovni ravni? Najdejo vsako malo luknjico v hiši in pridejo notri... lansko leto je bila fasada polna njih... ko se je sonce premaknilo, so se tudi one preselile na drugo stran hiše... Sesalec jih "odstrani", sesal pa ne bom 24/7. Ampak če v teh vročih dneh ne moreš imeti odprtega okna pa prezračit hiše je pa tudi koren.

Kako s to golaznijo?


Marsikdo si zeli imet pikapolonice ti pa cisto nasprotje. A ves, koliko so v bistvu pikapolonice koristne, da se je v ljudstvu uveljavljalo prepricanje, da prinasajo sreco. V bistvu pikapolonice jedo nezazelene skodljivce na povrtninah na vrtu. Predvidevam, da vrta nimas ali pa spricas pridelek in ti je malo mar za koristnost teh
tako zazeljenih zivalic.

IL_DIAVOLO ::

Kelnar, ne palamudi s tem. To je nekoristna oranžna mrces, pa se smrdi ko svinja.

hr_natakar ::

ne zelim prevec modrovat ampak premislite o alternativnih resitvah. Osebno verjamem v karmo, kjer se ti sesteva in odsteva pozitivna in negativna karma. Z ubijanjem zivali si logicno ne pridobis pozitivne. Ce pa zivalim omogocis zivljenje, ce zasadis rastline, s katerimi se hranjo tako ljudje kot zivali, se bo scasoma nakopicila pozitivna karma.

Za nasa zivljenja, dokaj zdrav planet in hrano se imamo zhvaliti nasim prednikom, ki so nam zapustili stevilna drevja, sadovnjake, znanje in modrost. Ne zapravimo tega v par generacijah. Zelo je pomembno kaksen svet zapustimo zanamcem in posledicno tudi svojim inkarnacijam za naprej.

svecka ::

jaz sem hotel celo kupiti pikapolonice, pa jih nikjer ne dobim. Imam ogromno uši in bi mi požrešne pikapolonice prav prišle. Edino mravlje so problem, ker branijo uši pred pikapolonicami.

shmandi ::

Tema je o harlekinskih (pika)polonicah. So invazivna in škodljiva tujerodna vrsta.
Res pa uspešno uničujejo listne uši, zato so jih tudi uvozili.
https://www.delo.si/novice/slovenija/ha...

wajdujc ::

Komarniki, komarniki, komarniki. Na fasado pa pozabi

max00slo ::

Imam komarnike ampak še vedno pridejo mimo. Drugače pa - kakšne komarnike pa imate, da se prostori sploh kaj prezračijo :)?

@Kelnar - ja, to niso naše lepe rdeče pikapolonice. To je satan v več barvah. Črne, oranžne, rumene... ni da ni. Prej je bilo vse ok z našimi pikapolonicami, te so hudičeve in plod antikrista. Malce me zaneslo ampak res niso za nikamor...
Si non confectus, non reficiat.

wajdujc ::

Ventilator proti komarniku, od zunaj. Ko je v hiši tema pa jih dvignem. Nekaj teh žvali še vstopi, ampak nič v primerjavi s prej

WhiteAngel ::

hr_natakar je izjavil:

ne zelim prevec modrovat ampak premislite o alternativnih resitvah. Osebno verjamem v karmo, kjer se ti sesteva in odsteva pozitivna in negativna karma. Z ubijanjem zivali si logicno ne pridobis pozitivne. Ce pa zivalim omogocis zivljenje, ce zasadis rastline, s katerimi se hranjo tako ljudje kot zivali, se bo scasoma nakopicila pozitivna karma.


:O

Mrčes pobijam kot za stavo in imam zelo v redu karmo, hvala.

GupeM ::

WhiteAngel je izjavil:

Mrčes pobijam kot za stavo in imam zelo v redu karmo, hvala.

Samo počakaj še malo. Če ne bo v tem življenju, pa v afterlifeu. Če še potem ne bo nič, pa v naslednji reinkarnaciji. ČE še potem ne bo nič ... potem se pa oglašaj :D

Matejjjjj ::

svecka je izjavil:

jaz sem hotel celo kupiti pikapolonice, pa jih nikjer ne dobim. Imam ogromno uši in bi mi požrešne pikapolonice prav prišle. Edino mravlje so problem, ker branijo uši pred pikapolonicami.


v zdravem okolju ni problemov z njimi, tudi pri nas nikoli še nisem videl teh živalic. za spopad z ušmi pa je najbolje računati s strigalicami, te so najbolj učinkovite.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

protiprašna mrežica za okno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423164 (2360)          
»

Insekti in žužki pri oknu pri belem dnevu kaj je to?

Oddelek: Loža
212293 (1551) TheBlueOne
»

A rastline res odganjajo mrces?

Oddelek: Znanost in tehnologija
232774 (1726) SmeskoSnezak
»

Kaj je s pikapolonicami?

Oddelek: Loža
7997 (952) brodul
»

Kako se znebiti vinskih mušic?

Oddelek: Loža
124496 (4147) šernk

Več podobnih tem