» »

polnjenje telefona preko USB-ja v avtu

polnjenje telefona preko USB-ja v avtu

helo ::

1.
v avtu imam USB priključek in vanj sem vstekal usb kabel in nanj telefon da se bi polnil.... a to traja celo večnost da se premakne za procent...

2.
imam tudi "Konverter" za USB v vtikac za vzigalnik v avtu in nanj priklopil ta usb kabel in priklopil da se polni telefon...traja celo večnost...

1.a.
ali je vtikač za usb v avto presvoh?

2.b
ali je tisti koverter za usb v luknji za vzigalnik presvoh in potrebujem boljsi konverter...

3.
sedaj se sprašujem, sem kupil "slab kabel"..da tako počasi polni..ne vem so različni za prenos podatkov in za polnenje ti usb kabli.... kaj sploh vpliva na hitrost polnjenja amperi volti al kaj? na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu take opreme...?

hvala

darkolord ::

Možno je vse troje, najbolj verjetno je sicer kriv kabel.

To enostavno probaš, da kabel vzameš domov in ga priključiš na polnilec, ki je prišel zraven telefona.

Na hitrost polnjenja vplivata napetost (volti) in tok (amperi). USB ima standardno napetost 5 voltov, ampak če je telefon novejši in polnilec malo bolj pameten, se lahko telefon s polnilcem zmeni za višjo napetost in s tem doseže hitrejše polnjenje.

Če je kabel slabši, ima pretanke žičke in ne zmore dovesti dovolj toka za hitro polnjenje. Na videz je žal težko ocenit, če kabel imaš, ga poskusiš s telefonovim polnilcem in če polni počasi, ga lahko spraviš v okrogel fascikel (koš za smeti). Sicer pa kupiš kakšnega, ki posebej omenja hitro polnjenje.

Vuli ::

a ne piše nič na teh konverterjih, ki jih imaš, kolikšen output ima? Ponavadi je gor kaka nalepka. po vsej verjetnosti je usb oz (2b) samo 5v-0.5A outputa .
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Han ::

Rabiš QiuckCharge polnilec - pretvornik za 12V, ki izpljune več kot 1A.

DePalmo ::

Točno tako. Če imaš prvi polnilec ki si ga našel za v avto, je to problem. Poišči kateri hitri način polnjenja podpira tvoj telefon, nato pa poišči tak polnilec za v avto. Preden sem sam naredil tako, se mi je telefon med navigacijo praznil, sedaj se ponavadi nafila v dobri uri če je čisto prazen. Imam pa polnilec kjer lahko gor filam Xiaomi in Huawei. To menda veš da ni samo en "quick charge" standard, ampak ima vsak proizvajalec svojega?

drzni86 ::

DePalmo je izjavil:

Točno tako. Če imaš prvi polnilec ki si ga našel za v avto, je to problem. Poišči kateri hitri način polnjenja podpira tvoj telefon, nato pa poišči tak polnilec za v avto. Preden sem sam naredil tako, se mi je telefon med navigacijo praznil, sedaj se ponavadi nafila v dobri uri če je čisto prazen. Imam pa polnilec kjer lahko gor filam Xiaomi in Huawei. To menda veš da ni samo en "quick charge" standard, ampak ima vsak proizvajalec svojega?


Zaupaš katerega si vzel? Sam vse vzel dva pocenska iz Kitajske pa noben niti polnil ni...

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

blackbfm ::

anker z amazon.de.. to kar se prodaja po slo trgovinah od generičnih chargerjev je vse bolj šrot

BigWhale ::

darkolord je izjavil:

Če je kabel slabši, ima pretanke žičke in ne zmore dovesti dovolj toka za hitro polnjenje. Na videz je žal težko ocenit, če kabel imaš, ga poskusiš s telefonovim polnilcem in če polni počasi, ga lahko spraviš v okrogel fascikel (koš za smeti). Sicer pa kupiš kakšnega, ki posebej omenja hitro polnjenje.


USB kabli imajo ponavadi 24AWG ali pa 28AWG zicke. Slednji na malo daljsi razdalji pridela ze za skoraj 1V padca napetosti, to se pa potem ze pozna pri hitrosti polnjenja. Tok sam po sebi ni omejen, vec ga gre skozi zico, bolj se zica segreva. :>

RokX ::

Z aplikacijo Ampere lahko preveriš s kakšnim tokom ti polnilec polni telefon. Počakaš par sekund da se umeri. Upoštevaj, da ti od polnilnega toka odšteva tudi porabo telefona.

Tudi sam sem zadovoljen z Anker polnilci. Tako za v vtičnico kot avtopolnilec. (https://www.mimovrste.com/avto-polnilni...
Kdor kuha ta nekaj zakuha

IL_DIAVOLO ::

https://www.ebay.com/itm/Fast-Car-Charg...

To rabis, v usb-ju je problem.

blackbfm ::

Z aplikacijo Ampere lahko preveriš s kakšnim tokom ti polnilec polni telefon. Počakaš par sekund da se umeri. Upoštevaj, da ti od polnilnega toka odšteva tudi porabo telefona.


Pri samsungu (verjetno tudi drugje?) je tako da čim prizgeš zaslon pade moč polnjenja..tako da maximuma ko je v fast charge načinu nikoli ne vidiš, če sploh pride do tja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

XS!D3 ::

Pri cheap kitajcih nikoli ne veš, kaj boš v resnici dobil. Priporočam Anker/Aukey. Imam enega 4 portnega Aukeya v avtu že leta in služi super (do 2.4A@5V po portu in na enem portu QC 3.0 z do 12V/1.5A, če se ne motim). Sem pa imel vseeno problem z enim USB-C kablom, preko katerega se OnePlus 6 ni polnil dovolj hitro ozioma se je praznil ob navigaciji. Zamenjal kabel in je bilo po tem vse ok.

Če pa hočeš dejansko hitro polnenje (kjer se običajno naprava zmeni tudi za višjo napetost), je pa za preverit, kaj sploh tvoje naprave podpirajo. Večina novejših verjetno podpira Qualcom Quick Charge 3/4, nekateri imajo svoje lastniške ala Dash od OnePlus, za hitro polnjenje jabolčnih naprave pa rabiš USB-PD (in obvezno priklop čez USB-C). Jaz imam recimo za ta namen Satechi 72W TYPE-C PD CAR CHARGER ADAPTER, ki brez problem s 60W polni USB-C laptope ali hitro polni novejše iPhone/iPade (z USB-C Lightning kablom). Sicer pa se recimo iPhone 11 Pro Max s kvalitetnim kablom tudi na 2.4V/5A ne prazni ob navigaciji, glasbi, itd,.., le počasneje se polni. S kakšnim švohnejšim adapterjem in pretankim kablom zna bit pa že problem.

DePalmo ::

drzni86 je izjavil:

Zaupaš katerega si vzel? Sam vse vzel dva pocenska iz Kitajske pa noben niti polnil ni...

Jaz tudi jemljem kitajske, naši oz. EU posredniki si jemljejo preveliko provizijo da bi naročal pri njih.

Vzel sem točno tegale: https://www.ebay.com/itm/SuperCharge-Fa... in preverjeno hitro fila Huawei P20 Pro in Xiaomi Mi A2, za ostale ne morem trditi. Načeloma če imajo iste standarde, bi jih tudi moralo podpirat. Moraš pa pazit da je tudi kabel pravi. Po kar nekaj testiranih kablih, mi tale deluje odlično: https://www.aliexpress.com/item/3284755...

blackbfm ::

Odsvetujem unbranded china export smeti.. Nekje šparajo, garantirano.. dostikrat na varnosti

GupeM ::

Po tem, ko sem obupal nad generičnimi cheap polnilci sem vzel tega oz nekaj podobnega.

https://www.amazon.com/Charger-Anker-Po...

Zdaj mi vse naprave polni tako kot je treba, ne glede na to, ali imam USB A -> USB C kabel, ali pa USB C -> USB C.

XS!D3 ::

Ja Anker/Aukey je preverjena roba, tudi za kable ne kupujem več nič drugega (no USB-C mogoče še uni)). Več al manj vse preko amazona. Satechi polnilec sem vzel, ker je bil eden redkih 60W PD (+12W QC), ki je uporaben tudi za laptop, ampak je ravno tako poznana in kvalitetna zadeva. Glede na vrednost telefona/avta v primarjavi s polnilcem/kablom in škodo, ki jo imaš lahko zaradi shitty polnilca, ne bi več reskiral s poceni jajci, ki ti na koncu še polnijo ne tako, kot je treba.

IL_DIAVOLO ::

Meni ze 1 leto dela brez problema. Zadeve ne gorijo kar tako lol

Edino ce mas forda :D

MrStein ::

BigWhale je izjavil:

Tok sam po sebi ni omejen

V bistvu je. Obstaja prav fizikalna veličina z imenom "maksimalni tok".

(detajlno: odvisna je od materijala in premera žice, ampak ker se to dvoje v kablu ne spreminja, je končni rezultat: maksimalen tok)

Aja, če koga zanima: če ta tok presežeš, žička zgori oziroma se stali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

DePalmo je izjavil:

To menda veš da ni samo en "quick charge" standard, ampak ima vsak proizvajalec svojega?

Qualcomm Quick Charge (na kratko QC) je standard od podjetja Qualcomm. Ker ta proizvaja CPU oziroma SoC za veliko telefonov, je to en najbolj razširjenih. Obstaja več verzij: 1.0 2.0 3.0 4 in 5
4 vključuje tudi podporo za USB PD standard


USB Power Delivery (na kratko USB-PD) podpira ga večina laptopov z USB-C vhodom za napajanje, skoraj vse naprave Apple zadnjih 3-4 let.

Drugi, proprietary standardi, predvsem starejši (za 5-10 W).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Pa mimogrede: so kje podatki, kaki USB port ima kateri avto?

Ker taki z 0,5A so bolj zapravljanje prostora kot kaj drugega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Tok sam po sebi ni omejen

V bistvu je. Obstaja prav fizikalna veličina z imenom "maksimalni tok".


Obstaja nekaj cemur recejo 'ampacity' ampak ne gre za nek kvazi rating. Obstaja tudi 'current rating', ki se navaja v specifikacijah za vodnike/zice. V prvem primeru gre za maksimalni tok, ki ga lahko prenese vodnik brez vecjega segrevanja v drugem gre pa za tok pri katerem vodnik crkne, ali prid do pregretja samega vodnika ali pa se stopi izolacija.

MrStein je izjavil:


(detajlno: odvisna je od materijala in premera žice, ampak ker se to dvoje v kablu ne spreminja, je končni rezultat: maksimalen tok)
Aja, če koga zanima: če ta tok presežeš, žička zgori oziroma se stali.


Saj sem napisal, da vec toka tece skozi zico, bolj se segreva. Vsakomur je jasno, da se zica ne more v neskoncnost segrevat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817788 (8573) rdecaluc
»

polnenje telefona brez polnilca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184058 (3173) louser
»

Bo EU predpisala enotne polnilce mobilnikov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7120582 (13727) MrStein
»

Usb C kabel iz kitajske

Oddelek: Pomoč in nasveti
295101 (3974) VIP58
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223423 (2828) Lonsarg

Več podobnih tem