» »

oled burn in

oled burn in

helo ::

zanimajo me konkretne izkusnje z oled tvji. je res taksna nevarnost burnina ?? neke splosne debate sem ze bral...

zdi se mi da ni take nevarnosti kot jo napihujejo, ali pač? ne bi pa rad imel vzganega logota od kanala a, in podobno v tvju,,,...sploh ker pogosto zaspim ob tvju in je prizgan prakticno cel dan....skoraj...:)

IvoJan ::

po dveh letih redne uporabe(prizgan je 10-12 ur dnevno) moj philips 55OLED803 ne kaze nobenih znakov burn-ina.
edit: TV kanalov ne gledamo, veicnoma se predvaja kaka glasba na YT ali pa serija na netflixu.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

TOP ::

To je vedno loterija in bo še nekaj,časa,dokler ne dajo garancije vsaj 5 let šele takrat se bo reklo,da je redko mogoča.Drugače pa eni so dobili eni ne.Ko sem jaz kupoval TV sem veliko prebral o temi in razni forumi,nakoncu sem prišel do zaključka,redko kdo ga po 3 letih uporabe ni dobil.Lahko kupiš pa če boš mal pazu,pomoje ne boš dobil.

MonkeyHead ::

14.2.2018 sem nabavil LG OLED, zadeva laufa minimalno 8 ur na dan, ker je v YT vklopljen za glasbo, kak ps4 in netflix. Zaenkrat ni burnina, ste mi pa dali malo mislit.

Kako burn in nastane? Enaka slika na pavzo xy časa? Kako se izognit?

Invictus ::

Daš en malo bolj dinamičen screensaver...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MonkeyHead ::

Po defaultu je črn in občasno se krogla razlicnih barv pojavi, zmeraj v drugem kotu TV-ja. Torej je toto? :)

IvoJan ::

MonkeyHead je izjavil:

14.2.2018 sem nabavil LG OLED, zadeva laufa minimalno 8 ur na dan, ker je v YT vklopljen za glasbo, kak ps4 in netflix. Zaenkrat ni burnina, ste mi pa dali malo mislit.

Kako burn in nastane? Enaka slika na pavzo xy časa? Kako se izognit?

najveckrat se v panelo vzgejo kako logoti kanalov ki so vedno na istem mestu.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

korenje3 ::

helo je izjavil:

zanimajo me konkretne izkusnje z oled tvji. je res taksna nevarnost burnina ?? neke splosne debate sem ze bral...

zdi se mi da ni take nevarnosti kot jo napihujejo, ali pač? ne bi pa rad imel vzganega logota od kanala a, in podobno v tvju,,,...sploh ker pogosto zaspim ob tvju in je prizgan prakticno cel dan....skoraj...:)


Če zaspiš pred tv se bo videlo. Naslednji dan. Izgine pa s časom.
Če ne gledaš TV ampak kako video vsebino iz interneta potem ni bojazni.

Recimo transparentne logotipe so razvili ravno zaradi burnin pri plazma tvjih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Gatsu ::

Slabi 2 leti uporabe Philips OLED 803. Nikoli nisem opazil image retention kaj šele da bi imel perma burnin. TV se uporablja za gledanje Netflix, HBO GO, NBA in igranje iger na PS4. TV ima vgrajenih kar nekaj zaščit - pixel shifting, screensaver če zazna statično sliko, prisilno čiščenje slike po cca 12 urah neprekinjenega delovanja itd.

Hikari ::

Moj LGC6 je tudi bp po 4 letih.

helo ::

torej dejansko ni takih problemov, in je burn in pretirana skrb.... nisem se nikogar slisal da bi dejansko imel tezave z burninom.......

hdx ::

Kolega je dobil burn in po enem letu zaradi fife. Je pa igral po več ur na dan

WhiteAngel ::

Wait what? OLED nima burnina, svetilnost pade izrabljenim diodam.

Zstiller ::

WhiteAngel je izjavil:

Wait what? OLED nima burnina, svetilnost pade izrabljenim diodam.


Daj se zamisli kaj si napisal. Zapeče se notri statična slika, ki je izrabila te diode. pri samsungu so bili to navigacijski gumbi, kjer to so rešili na način, da se neopazno zamikajo sem in tja, da ne pride do burn ina.

Old Spice ::

Obujam temo. Spogledujem se z idejo, da bi vzel Sony-jev KD-55A8 OLED TV. Sem pa v precepu, ker bi bil TV priključen na media PC. V praksi to pomeni, da bi se Windows 10 elementi (orodna vrstica ipd.) prikazovali neprekinjeno po več ur, praktično vsak dan uporabe. Kako je s tem v primeru OLED zaslona? Je bolje, da OLED preskočim?

Machete ::

Če hočeš biti miren preskoči. Jaz sem edino nastavil, da se win10 start vrstica skriva, okna s konstantnimi elementi včasih malo ročno zamaknem ali dam da niso čisto full screen pa malo premikam, pa če grem kam za več kot 15 min ugasnem tv. Je pa res, da uporabljam tv samo zvečer 2-4 ure zelo mešane uporabe. Vklopljene imam tudi vse varnostne možnosti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dkasteli ::

Imam LG OLED približno 3 leta in pol in se je slika vtisnila v panel. Malo je to posledica set top boxa od Telemacha (D3), Malo PS4 in Fife (nogometno polje spodaj v sredini) ... "Pixel shift" oz. kar je alternativa na LGju je bila vseskozi vklopljena.

Imel sem prej 5 let Panasonic plazmo, ki naj bi bila bolj problematična. Ob istem načinu uporabe v petih letih ni bilo zapečenega nič.

Problem je, da panel ni pod garancijo in so vse dodatne garancije enostaven BS.

Torej, to je bil prvi, zadnji in edini OLED televizor, ki sem ga kdaj kupil. Isto velja tudi za LG. Lahko sicer razpravljamo da naš način uporabe TVja ni primeren za OLED .... lahko pa tudi da je OLED ena velika nat...

To je moj cent na to temo.

z0mbie ::

helo je izjavil:

zanimajo me konkretne izkusnje z oled tvji. je res taksna nevarnost burnina ?? neke splosne debate sem ze bral...

zdi se mi da ni take nevarnosti kot jo napihujejo, ali pač? ne bi pa rad imel vzganega logota od kanala a, in podobno v tvju,,,...sploh ker pogosto zaspim ob tvju in je prizgan prakticno cel dan....skoraj...:)


Za TV ti ne znam povedati, ti pa lahko povem za telefon, da ima konkreten burn in po 2 letih. Zato sem raje kupil QLED tv, kljub temu, da te bojo vsi prodajalci prepricevali, kako je pa burn-in bav bav itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

matjash ::

Oled philips 803

Otroci so mi pridelali konkreten burn-in in saj so puščali televizijo odprto na programu brez transparentnega logotipa (nickelodeon)

Fajn viden je na svetlih odtenkih. Prav tako se mi je malo po izteku garancijskega obdobja pridelala horizontalna črna črta velikosti enega piksla čez cel ekran, kjer piksli ne delajo. Na levem koncu zaslona v tej črti celo malo spreminjajo svetlost iz črne v belo ponavadi med prehodom iz svetle slike v zelo temno. Kdaj tudi po izklopu televizije.
... bolje pozno kot nikoli.

z0mbie ::

helo je izjavil:

neke splosne debate sem ze bral...


Problem vseh teh splosnih debat je, da vse znanje iz njih izhaja od preprodajalcev / fake reviewerjev. Brez veze se zahebavat, OLED ni toliko boljsi, da bi se moral sploh ukvarjati s tem, razliko bos (ali pa tudi ne) videl samo v trgovini, ko bos imel skatlo doma ne bos vec vedel ali je slika boljsa/slabsa od alternative, nabavi QLED tv in pozabi na burn in.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung pokazal 292-palčni televizor

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
288192 (4868) MrStein
»

Zaslon OLED

Oddelek: Mobilne tehnologije
376624 (5270) kozorog
»

Pixel 2 XL ima težave z zaslonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5017479 (14398) Machete

Več podobnih tem