» »

Silovita eksplozija v Bejrutu

Silovita eksplozija v Bejrutu

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Invictus ::

Varilec je zažgal pirotehniko med delom.

Eksplozija je pa nastala zaradi 2700 ton amonijevega nitrata, zaplenjenega leta 2014, in skladiščenega tam.

Če gledaš posnetke, vidiš kako se vžiga priotehnika, do same eksplozije seveda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eric_cartman ::

Aftermath eksplozije..



Meni tole zgleda grozno.. To je bilo za tisto ta visoko stoplnico.. V "zavetju" načeloma.. Pa je vseeno totalno zmasakriralo ulico.. To res ni kar nekaj tako eksplozija.. To je faking mental, da so imeli nekaj takega sredi tako obljudenega območja spravljenega.

Me zanima koliko je objektov po Evropi/Sloveniji/Svetu takih, ki vsakodnevno ogrožajo na stotine življenj po nepotrebnem... ;(

tikitoki ::

JGandolfini je izjavil:

tikitoki je izjavil:



Menda slabe tri tone natrijevega nitrata.

Zakaj je bil tam skladiscen toliko let? Soslednje nesrecnih nakljucji, ki jim je sledila nesposobnost, brezbriznost in verjetna skorumpiranost odgovornih oseb.


Misliš tri kilotone.


Pisalo je ton.

DeeJay je izjavil:

Zdej bo pa sledilo prelaganje odgovornosti naslednjih X let.


Odgovorne bi bilo treba postaviti pred strelski vod, Al pa do življenjsko v zapor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Jure14 ::

tikitoki je izjavil:


Pisalo je ton.

Na tisti zgornji sliki skladišča je v eni vreči 1 tona.
In vreč je (veliko)več kot 3.

kamiKaZaA ::

Ravno, ko nekaj prileti v skladišče (ptica, dron ali raketa) naenkrat vseka. Hmmmm...
https://twitter.com/Esrabilgicoff/statu...

LightBit ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ravno, ko nekaj prileti v skladišče (ptica, dron ali raketa) naenkrat vseka. Hmmmm...
https://twitter.com/Esrabilgicoff/statu...

Hitr pobit vse ptiče. :))

kamiKaZaA ::

LightBit je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Ravno, ko nekaj prileti v skladišče (ptica, dron ali raketa) naenkrat vseka. Hmmmm...
https://twitter.com/Esrabilgicoff/statu...

Hitr pobit vse ptiče. :))

Nobena žival na Svetu se nebi spustila v neko goreče gmoto. Tako da tukaj ptič odpade, je pa bil to nek zelo napreden iztrelek, kateri ni puščal za seboj sledi. Edina razlaga bi mi bila, da je bil odvržen iz neba (letala).

Ta video res odpira ogromno vprašanj. Že res, da je v skladišču bilo 2750 ton amonijevega nitrata, ampak ko sem včeraj bral malo o tem, je zapisano, da le detonator lahko sproži eksplozijo in da snov (amonijev nitrat) ne eksplodira četudi gori.

Zdaj pa bodi pameten kaj je res in kaj ni, ter kaj je glavni vzrok, da je vtrgalo skladišče z 2750 tonami amonijevega nitrata. Požar? Odvržena bomba z letala?

LightBit ::

vostok_1 ::

Je malo nenavadno ja. Tudi hitrost mi je malce prevelika za biti ptič, tko po občutku. Še posebej, ker ne gre za vrabca če bi to bil ptič (saj se ga vidi že par ulic dol). Timing je perfekten.

A je res tako čudno, da ne bi šlo za nek moderen stealth izstrelek? Mislim, tehnologijo imamo že vsaj 30 let. Sedaj jo zgolj optimiziramo in miniaturiziramo.

Vsaka obveščevalna agencija vredna svoje soli pa bi vedela, da ima sovražnik sredi mesta nakopičen amonijev nitrat v povsem nezavarovani lokaciji.

Nenazadnje butast folk danes z mobiji snema in uploada skoraj vse kar počne. V resnici ni tako težavno prideti do teh informacij, tudi brez terenskih obveščevalcev.

I'd say 50/50. Covert operativc zanetil ogenj, nato pade stealth bomba oz. ogenj naredi že svoje.
Ne gre za zaroto no.
To je standardna praksa vojskovanja.
Sabotaže ali poskusi sabotaž so bili med preteklimi vojnami nekaj povsem vsakodnevnega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Že ko sem prvič videl video sem gledal, če pada kaka bomba kje. Sem pa napačno gledal vertikalno. To bi bilo preveč očitno.
Glide bomba, ki leti nizko je bolj radar proof.

Sicer pa glede koliko ulic preleti ta reč v tem času...četudi perspektiva ni najboljša...je at least worth inspecting.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kamiKaZaA ::

LightBit je izjavil:

Ammonium nitrate disasters @ Wikipedia

Amonijev nitrat je glavna sestavina več vrst gnojil, gospodarskih razstreliv kot sta ANFO in donarit in tudi ilegalno pridelanih razstreliv kot ANNM ali GRG-1.

V čisti obliki ni preveč uporaben kot eksploziv, saj je higroskopen ter izredno neobčutljiv na udarce in temperaturo. Njegova eksplozivna moč dosega približno 40 % moči TNT, za detonacijo pa potrebujemo t. i. ojačevalec detonatorja (manjša količina brizantnega eksploziva). Ta neobčutljivost se izkorišča za izdelavo varnih eksplozivov za uporabo v rudnikih in kamnolomih.

Kaj tebi ni tukaj jasno?

wajdujc ::

vostok_1 je izjavil:

Že ko sem prvič videl video sem gledal, če pada kaka bomba kje. Sem pa napačno gledal vertikalno. To bi bilo preveč očitno.
Glide bomba, ki leti nizko je bolj radar proof.

Sicer pa glede koliko ulic preleti ta reč v tem času...četudi perspektiva ni najboljša...je at least worth inspecting.

Toooo! Vedno ustvariti dvom, pa čeprav je najbolj idiotski! Tudi peruti so nadeli tej bombi da se bolje mimetizira ko ptič! ;((;((:|

vostok_1 ::

Ta zadeva preleti kar nekaj ulic v zelo kratkem času.
In kot vidite, tudi ni ravno majhna...saj gre krepko čez električne vodnike, ki začnejo pri snemalcu.

@wajdujc

Glede na to, da nisi prebral niti ene knjige na to temo, lahko si kar tiho.
Nimaš pojma kaj vse je že razvito.
Da, tudi droni v obliki ptičev.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kamiKaZaA ::

wajdujc je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Že ko sem prvič videl video sem gledal, če pada kaka bomba kje. Sem pa napačno gledal vertikalno. To bi bilo preveč očitno.
Glide bomba, ki leti nizko je bolj radar proof.

Sicer pa glede koliko ulic preleti ta reč v tem času...četudi perspektiva ni najboljša...je at least worth inspecting.

Toooo! Vedno ustvariti dvom, pa čeprav je najbolj idiotski! Tudi peruti so nadeli tej bombi da se bolje mimetizira ko ptič! ;((;((:|

Imaš kaj logičnega razmišljanja? Se ti zdi možno, da bi se katerakoli žival na Svetu spustila v tako goreče skladišče?

Za namig: poglej kaj počnejo živali, ko izbruhne požar v Avstraliji. Imaš ogromno posnetkov.

wajdujc ::

@vostok Kere knjige si pa ti prebral na to temo? Droni s frfotajočimi perutmi za začetne deep state kovertne operatničke?

@kamikaza iz opazovanja posnetka je videti da ta ptič leta precej bližje snemalcu kot požaru, sam je precej bolj logično razmišljanje to, da to frfotajoče bitje vname tako eksplozijo

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Ta zadeva preleti kar nekaj ulic v zelo kratkem času.
In kot vidite, tudi ni ravno majhna...saj gre krepko čez električne vodnike, ki začnejo pri snemalcu.

@wajdujc

Glede na to, da nisi prebral niti ene knjige na to temo, lahko si kar tiho.
Nimaš pojma kaj vse je že razvito.
Da, tudi droni v obliki ptičev.

Ja nostradamus.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

You're not funny. Prebral sem svetovno uspešnico na to temo. Sedaj pa snađi se.


Sicer pa fullscreenano je malce drugače, kot v minimizirani resoluciji.
Dejansko mi zgleda, da sredi leta malce zaplapola in spremeni trajektorjo.

Kot rečeno 50/50. Lahko gre za nesrečo, lahko za sabotažo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

gddr85 ::

švoh posnetek, je pa dober material za naslednjih 10+ strani ugibanja ;)

vostok_1 ::

Ni najboljši ne. Malo več resolucije ne bi škodilo.

No, kakorkoli že. Ptič ali bomba. Če ni danes pa bo kmalu. Kamikaze droni so že standardna oprema modernih vojsk.
Sosedje pa imajo že leta v uporabi loitering municijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kamiKaZaA ::

gddr85 je izjavil:

švoh posnetek, je pa dober material za naslednjih 10+ strani ugibanja ;)

To se pa strinjam. Sem pogledal še ostalih 10+ posnetkov in ustavljal posnetek, pa nikjer niti približno ne vidiš tega črnega objekta, ko prileti noter v skladišče. Zato tudi razmišljam v drugo skrajnost. Lahko da je ta posnetek ena zelo dobra fotomontaža.

wajdujc ::

Vostok, spomni se na linkedinu spremeniti status iz experta o svetovnih epidemijah na experta o dronih in bližjevzhodnih eksplozivih!

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

You're not funny. Prebral sem svetovno uspešnico na to temo. Sedaj pa snađi se.


Sicer pa fullscreenano je malce drugače, kot v minimizirani resoluciji.
Dejansko mi zgleda, da sredi leta malce zaplapola in spremeni trajektorjo.

Kot rečeno 50/50. Lahko gre za nesrečo, lahko za sabotažo.

Lahko grem kupit loto / lahko pa ne. Ja 50/50. Verjetnost da se nostradamu napoved uresnici je odvisna ce zamenjam vrata.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

wajdujc ::

vostok_1 je izjavil:

Prebral sem svetovno uspešnico na to temo. Sedaj pa snađi se.

To zveni kot 300 confirmed kills navy seal copypasta ;((

kamiKaZaA ::

vostok_1 je izjavil:

Ni najboljši ne. Malo več resolucije ne bi škodilo.

No, kakorkoli že. Ptič ali bomba. Če ni danes pa bo kmalu. Kamikaze droni so že standardna oprema modernih vojsk.
Sosedje pa imajo že leta v uporabi loitering municijo.

Saj pravim. Možnosti je ogromno. Sem pa vedno bolj prepričan, da prave resnice ne bomo nikoli izvedeli.

vostok_1 ::

Najvrjetneja je IMO, sabotaža na terenu. Saj se vidi po slikah, da securityja najbrž ni, vprašanje če sploh ključavnica bila gor.
Folku se itak jebe kaj je notri.
Lahko je šlo za vandalizem, ampak glede na regijo in državo o kateri govorimo...mogoče je bil ta vandalizem malo manj vandalski.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

LightBit ::

kamiKaZaA je izjavil:

LightBit je izjavil:

Ammonium nitrate disasters @ Wikipedia

Amonijev nitrat je glavna sestavina več vrst gnojil, gospodarskih razstreliv kot sta ANFO in donarit in tudi ilegalno pridelanih razstreliv kot ANNM ali GRG-1.

V čisti obliki ni preveč uporaben kot eksploziv, saj je higroskopen ter izredno neobčutljiv na udarce in temperaturo. Njegova eksplozivna moč dosega približno 40 % moči TNT, za detonacijo pa potrebujemo t. i. ojačevalec detonatorja (manjša količina brizantnega eksploziva). Ta neobčutljivost se izkorišča za izdelavo varnih eksplozivov za uporabo v rudnikih in kamnolomih.

Kaj tebi ni tukaj jasno?

Marsikaj mi ni jasno. Ne poznamo dejstev. Lahko samo ugibam najverjetnejšo možnost, ki sodeč po zgodovini takih dogodkov ne potrebuje napredne rakete ki leti kot ptič.
Si morda preveril, da je v skladišču res samo v čisti obliki in ni nič drugega v bližini?

V linku:
Large stockpiles of the material can be a major fire risk due to their supporting oxidation, and may also detonate, as happened in the Texas City disaster of 1947 which led to major changes in the regulations for storage and handling.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

Vuli ::

A zdej bodo spet teorije zarote. Vesoljci so podtaknili ogenj, da se bomo skregali kdo ima prav in kdo ne.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

wajdujc ::

Vuli je izjavil:

A zdej bodo spet teorije zarote. Vesoljci so podtaknili ogenj, da se bomo skregali kdo ima prav in kdo ne.

Brez teorij zarote imajo profit le lokalna pogrebna podjetja

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Najvrjetneja je IMO, sabotaža na terenu. Saj se vidi po slikah, da securityja najbrž ni, vprašanje če sploh ključavnica bila gor.
Folku se itak jebe kaj je notri.
Lahko je šlo za vandalizem, ampak glede na regijo in državo o kateri govorimo...mogoče je bil ta vandalizem malo manj vandalski.

No Debil ti pomagam,

1. Slika skladisca kjer so hranili amonijev nitrat je objavljena. Kaj je narobe s sliko ?
ti pomagam :
- vrece ne smes postaviti eno na drugo.
- vrece morajo biti dovolj narazen da se hladijo.
- za hlajenje se uporablja prsilce.

Verjetno so ti minimalni standardi za anfo z razlogom, tako da pojdimo na tocko dve.

2. slika 2 kaze dim iz taistega skladisca :
- prietel je veretno ne samo en protehnicni izdelek ki je vgal anfo

3. Kaj je potrebno za explozijo anfa.
- zaradi gorenja je bila visoka temperatura, ampak zaradi tega ne bo prislo do explozije.
- gorece pirotehnicno sredstvo je priletelo in detoniralo , ergo je prislo do pritiska, ki je potreben za detonacijo.

Od tu dalje , je posmortem jasen.
Neizobrazeni debili kot ti, pa sanjate o stelth bombah in ostalih oslarijah ki so verjetne tako kot zadetek na lotu v koceptu ne kupim listka in pri treh vratih zamenjam dva ger je statisticno vecja verjetnost da se za vrati nahaja loto listek z dobitkom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LightBit ::

Če prav razumem, je tudi možno da se pritisk poveča zaradi gorenja in zato raznese.
Sicer za to bi bilo potrebno da se pritisk ne bi mogel sprostiti dovolj hitro.

pegasus ::

Zaradi požara je kak del ostrešja padel dol na vreče in s tem sprožil kabum. Čisto nič paranormalnega ...

IL_DIAVOLO ::

Poleg udarnega vala je sumljiva se en zadeva. Med samim požarom je ves cas nekaj bliskalo in prsketalo aka efekt ko rakete spuščaš. To ne more bit gnojilo right?

Mr.B ::

LightBit je izjavil:

Če prav razumem, je tudi možno da se pritisk poveča zaradi gorenja in zato raznese.
Sicer za to bi bilo potrebno da se pritisk ne bi mogel sprostiti dovolj hitro.

1tonske vreče so bile naložene ena na drugo nekaj let. Verjetno da so bile vreže po teh letih zaradi nepravilenga skladiščenja "kamene" kocke.
Do ekslopzije pride le, če je dovol velik pritisk, to dosežeš le z detonacijo. Glede na to da je zraven gorela pirotehnika, sem prepričan da je bilo dovolj možnih virov detonacije, ki bi sprožila dovolj pritiska da se šla stvar v luft.

Grorenje in tolčenje s kladivom itd ne povzroči dovolj sile da zadeva explodira. Verjetno pa da zadeva ni bila zračena, zaradi nepreimernega skladiščenja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

Neverjetno kako močna je bila ta eksplozija. Kaj takega še nisem vido. Upam, da libanonci dobijo zadosti pomoč.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pecorin ::

Teroristi so podtaknili gnojilo pred 6 leti in zeleli strenirano ptico poslati nad skladisce, da bi odvrgla z zelo natancnimi padali voden detonator, ampak je razvoj padal trajal predolgo. Tako so tja poslali agenta, da podkuri. Ko je to videl razvijalec padal/krotilec ptice, ni hotel videti, da bi vse delo slo v nic in je v paniki namontiral detonator direktno na ptico in jo poslal v akcijo kamikaza-style.
Cisto mozno...

dexterboy ::

Kako to, da so skladiščili amonijev nitrat in pirotehniko skupaj?
Kako to, da jih niso vsaj fizično ločili med seboj?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tone31 ::

to kaj je pecorin napisal je najbolj verjetno mi se zdelo

wajdujc ::

ovčji sir deli resnico, lahko potrdim, na yt sem gledal posnetke s ptico, kjer je jasno slišati da zakriči alahakbar preden gre v stavbo

PacificBlue ::

Before and after explosion.

https://mobile.twitter.com/Maxar/status...

Scaramouche1 ::

Logično je da bodo teorije zarote ko pa živijo tam kjer je veliko terorizma, da bi se to zgodilo v neki EU državi, bi bilo drugače...

vostok_1 ::

V tistem delu planeta, je to nekaj povsem normalnega. Če se bi to zgodilo na norveškem ali Portugalskem, šure. Skoraj gotovo nesreča.
Dol pa...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

wajdujc ::

Toliko teh tropičij in namigovanja, pa večina resnih eksplozij z več mrtvimi v EU v zadnjih desetetjih je posledica terorizma. Pa ob novi bi itak takoj pravili da je to delo teroristov. Ne vem če se delate idiote ali ste

tikitoki ::

Jure14 je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Pisalo je ton.

Na tisti zgornji sliki skladišča je v eni vreči 1 tona.
In vreč je (veliko)več kot 3.


Na tistih vrecah pise 1000. niti ne vem ali gre to za isto skladisce in so to doticne vrece.

SeMiNeSanja ::

tone31 je izjavil:

to kaj je pecorin napisal je najbolj verjetno mi se zdelo

Nak, pozabil je na svizca, ki zavija čokolado!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

PacificBlue ::

Poblisknilo je tako, kot gledamo v filmih ob jedrskih eksplozijah. Bila sva pri Modri mošeji. Prišlo je v dveh valovih, naenkrat je vse ven zmetalo, poslovalnice, pisarne, ljudi, potem nas je zagrnila črna noč, to se vidi na posnetkih, ki sva vam jih poslala. Z Bojano sva planila v zavetje in od tam snemala ljudi, ki so bežali. Potem sva se čez kako uro približala do našega hotela, kjer je bil Aleks, ki je bil ob eksploziji samo 250 metrov od samega centra eksplozije," je za Prvi dnevnik dejal Tomo Križnar.


https://www.rtvslo.si/svet/bliznji-vzho...

mtosev ::

A je bilo omenjeno, da je 300k ljudi ostalo brez svojega doma?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vostok_1 ::

300k??
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Koraaz ::

še huje, izgubili so glavno pristanišče, ki povezuje državo z ostalim svetom, v bližini pa so imeli silose/skladišče, kjer so imeli 85% zaloge pšenice in ostale pomembne dobrine. Ravnokar povedal na 24ur.

Mi pa ni jasno, kaj je delalo 2700 ton amonijevega nitrata v skladišču celih 6 let? Skladišče ni namenjeno temu, da stvar kopičiš tam dlje časa, ampak, ti je v interesu, da stvar prodaš naprej.

mtosev ::

So rekli da je tole prišli iz ladje kateri so prepovedali nadaljnje plutje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Matejjjjj ::

Ta post je namenjen le izobraženim, po možnosti s certifikatom eksplozijske varnostii. Ne debilom teoretikom zarot.

Nisem gledal slik. Me pa zanima, ali je pri nastanku eksplozije nitrata imela pšenica tudi kakšno vlogo? Pšenica je odličen eksploziv, lahko bi bila vir nadtlaka...



PS tudi sam sem preživel veliko industrijsko eksplozijo prahu zaradi elektrostatčnega naboja.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamnolom

Oddelek: Loža
161663 (785) Marko84
»

SpaceX v eksploziji izgubil raketo in satelit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5215459 (11623) noraguta
»

2 eksploziji po koncu bostonskega maratona (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25839196 (30945) Keyser Soze

Več podobnih tem