» »

Geforce vs. Quadro

Geforce vs. Quadro

burekar ::

Prebral sem sarumanovo temo na forumu pomoč in nasveti in sem tudi sam preuredil svojega Geforce-a. Saruman je spraševal o tem, kje prestaviti upor na kartici, da kartico spremenimo v Quadro-ta.
Pohitritve so do 300%!!!!!!!!
Za modifikacijo pojdite pogledat sem:
http://go4.163.com/~xtennis/G-Quadro/Qu...

Razlaga:
Quadro je profesionalna grafična kartica za high end sisteme in ima obilo funkcij in vsega možnega. Nvidia sux!!!(vmesn stavek). Geforce in Quadro sta delana na istem!!! proizvodnem traku, edina razlika med njima je več RAM-a na Quadru in malo večja frekvenca delovanja (Geforce-a si lahko brez težav malo navijemo), ter v enem malem neumnem uporu. Ta upor Geforcu zaklene določene funkcije, lahko jih uporablja samo Quadro. Če ta upor pravilno prestavimo, si iz Geforce-a naredimo pravega Quadra- s tem privarčujemo več kot
100 000 SIT!!!
Razlike med Quadrom in Geforce-om lahko vidimo na nvidiinem offišal sajtu- nvidia sucks ass!-prekleti komercialni prasci, ki normalnim smrtnikom ne pustijo uživat!!!
btw- detonatorji so delani tud za Quadra
-hurray.
Torej, vse kar rabimo je en spajkalnik in mirno roko, ali pa zadevo nesemo kakšnemu štromanju. Največje pohitritve sem jaz opazil v Qvaki 2 (iz 70fps na 144fps) in pa pri 3D Studiu Max 3.0 (vse dela občutno hitreje, približno trikrat!)

Zaključek:
Nvidia is a donkey rappin`, shit eating cockmaster. Priznam, čipe majo dobre, sam 3dfx je bil uporabniku bolj prijazna firma.

Huey P ::

burekar pa je delovalo???

:|:|:|:|:|:|
..::DOOM III: The Legacy::..

ChiefThunder ::

Ja... a ni dobr s tolk mal truda nardit dobro kartico, pa še keša pršparaš ful?
A je kdo že videl Quadrota v Sloveniji v prosti prodaji (ne mislim modificiranega)?
:P

AndrejX ::

A se javi kdo, ki mu zadeva že deluje?

burekar ::

Seveda je delovalo. Najprej sn počaku, da se je na novo zalotan upor mal ohladil pa pogledal, če je v redu fiksiran. Nato kartico dau nazaj v kišto in pol minute mi je pulz dvignal (nisn glih dober štromar, pa ne zaupam vase). Ko je pršu okna, je bla 600x 400 grafika, pa se mi je mal čudn zdel. Nato mi napiše, da je najdu nov hardware: QUADROTA!!-jupi. Inštaliram ene 10.x Detonatorje in restartam. Ej, noro je, 3D Max mi leti dost bolj, špili tud. Mislim, da še zeloooooooooooooooooo lep cajt ne bim kupoval nove grafične kartice. Če bo pa slučajn kje mal štekal, ga bom pa en mau navil.
Za tiste, ki ne veste, Quadro je med profesionalnimi karticami na samem vrhu, lahko jo primerjamo tud s tistimi v Silicon Graphicsih, sam da so tam druga, ki so hitrejša od AGP-ja.

burekar ::

Gromski šef:
V Sloveniji se ga da tud zrihtat, sam men se zdi škoda 200 Francetov za nekaj, kar se da dobit že za 25-Quadro 2 MXR. Na enem ceniku sn ga že vidu, sam se ne spomnem, od katere firme.

ns-miha ::

jest sm modificiral winfastovga mx v mxr pa dela ko sus.
se mal sem ga navel pa je !
Serius Sam mi leti tudi na najvisjih resolucija, pa imam samo 600@900 c2.
en frend ma pa p3 700 pa mx not drugac pa vse isto kot jest, pa se mu zatika.

FANTJE MAL STRAHU ZA PREDELAVO SE SPLACA.

p.s. DRUGAC ZGUBIS PA SAM 30 cukov.
:D:D

burekar ::

Miha44:
No vidiš, kak se lahk zdej smejiš folku, ki je dal več $ za računalo.
Drgač pa folk pazte kak delate, ker si lahk kej pokvarte, upori niso ravno veliki, pa če ste nerodne narave, dejte res raj kakmu štromarju.

burekar ::

p.s:
Za Quadrota 2 MXR mogoč res, a ko sn jest kupu Geforce-a 256 DDR je bil neki čez 60 000, Quadro pa okrog 190 000.

OrlyTM ::

Burekar ... a to si ti modificiral GF 256 DDR-a al kaj ... a si kej testirov igre ki tečejo prek direct X, kolkr jaz vem, profi kartice niso lih DirecX optimizirane ... dej mal še to stestirej plz.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

VASkO ::

ne rabis flesat BIOSa za Quadro? Je isti kot za MX? Sprememba je samo lotanje in ze dela ali se kaj drugo treba?

ChiefThunder ::

Kokr sem jaz v Jokerju prebrau, ta upor odklene nekaj dodatnih funkcij, kar pa ne bi smelo vplivati na same igre.

OrlyTM ::

no ... sam tolk da vas obvestim, tut jest mam zej Quadro :))) o testih in performansah, vas obvestim naknadno.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

burekar ::

Orly:
Če boš flashu povej, če ti je uspel. Jest nisn, pa je vseen v redu. Drgač pa se zlo fajn počutim zarad Quadrota v kišti, veliko bolje se da delat v 3D Studiu Max, mam 256MB RAM-a, pa sn delu tak render, da je bil sistem low on memory.

jRk0 ::

ChiefTunder:Quadro v prosti prodaji majo v PCS Computers pr nas na Ptuju. Sicer te tam komot napizdijo, tak da ne vem al je modificiran al je pravi. Drugače pa stane okoli 200k SIT. www.pcs-slo.com
You fuck up once, you loose two teeth.

OrlyTM ::

Burekar, a si ti dobu kje bios za flashat al kaj ... ?
če maš, lahk sendaš na mejl: Mail !


lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

burekar ::

Nisn ga dobu, sej se sprašujem, če bi se mi ga sploh splačal flashat. Če ga bo kdo, naj to prosim javi v tem forumu.

VASkO ::

burekar, a treba BIOS flashat, da kartica deluje kot Quadro ali ne? Zakaj bi ga pol sploh fleshat ti hotel, ce ti zdaj dela? Ali kaj steka?

burekar ::

Nč ne šteka, sam pri zagonu računala se pojavijo Geforcovi podatki. Če bi kadarkoli prodaju kartico, a se ti ne zdi, da bi za "Quadrota" dobu mal več, kot pa za Geforce-a?

Paramedic ::

Pa ne morš bit tak prasec pa prodat mx-a za quadrota. to je nateg! (pa ne od zadaj). Prodaš ga lahko kot modificiranega mx-a.
End transmission.

burekar ::

Nimam MX-a, 256 ProDDR Quadrota mam:)

Binji ::

Ze zgleda ku krava, ce se slisi ku krava pol je krava (oziroma v tem primeru Quadro:D). Je pa res mal nateg to ker si ze prej povedal da ima Quadro vec memorije kot MX-ka.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

element ::

A se da modificirat Winfast GeFora 2mx dh pro -> Quadro mx? Dejte mi plis poslat mail, če se da! Mail tuki!

:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mod TI4 v quadro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241469 (1188) Dr_M
»

Hardware mod fx5950 ultra

Oddelek: Navijanje
232490 (2041) lopov
»

Imam problem za 200.000 SIT

Oddelek: Strojna oprema
71020 (714) igorb
»

Nvidia Quadro

Oddelek: Kaj kupiti
121471 (1280) OrlyTM
»

Geforce Quadro 2 mx!

Oddelek: Navijanje
221324 (1059) AndrejX

Več podobnih tem