» »

Zavarovanje kredita

Zavarovanje kredita

xerror ::

Kakšno življensko zavarovanje je najboljše za zavarovanje v primeru smrti, da se poplača stanovanjski kredit? Zavarovalnice ponujajo naložbena, ampak tega bi se raje izognil. Kaj ste vzeli vi?

eric_cartman ::

Če imaš ornk kredit, se pravi 100 000 € + si zavaruj življenjsko in bolezni, če nočeš zapufat domačih. Pač imaš pokrito.. Življenje je nepredvidljivo in moraš razmišljat tudi o tem..

Meni so ga ponujali pri kreditu zraven. Pa sem vzel ločeno prek Merkurja in vinkulacijo police na stanovanjski kredit, ker sem dobil boljšo ponudbo plus še nezgodno in v primeru bolezni imam zraven paket. Mislim, da krije 30 najbolj pogostih bolezni.

Plačujem pa za vse skupaj kar sem naštel 34 €.

RockyS ::

Odvisno od tega kaj že imaš.

Načeloma pa je najbolje vprašati banko, s katero zavarovalnico oni sodelujejo in kaj ti lahko ponudijo. Večina bank nudi zavarovanje samo za primer smrti. Kar je ok samo v primeru, da imaš bolezni in druge poškodbe (invalidnost itd.) pokrite že s katerim drugim zavarovanjem.
Potem pa vidiš kaj se ti splača, ali kombinirati ali vse vzeti preko enega zavarovanja.

LitralSM ::

Riziko življenjsko. Za znesek okrog 100k so mi naračunali nekje 20eur na mesec na 20 let.
Je pa odvisno od starosti in še n drugih parametrov

svecka ::

LitralSM je izjavil:

Riziko življenjsko. Za znesek okrog 100k so mi naračunali nekje 20eur na mesec na 20 let.
Je pa odvisno od starosti in še n drugih parametrov


Skoda mesečno plačevati, reči da boš plačal naenkrat za vseh 20 let znesek, boš prišparal. Tud če povečaš kredit za vrednot zavarovanja za 3k, bo še zmeraj cenejše kot, da vsak mesec dajaš 20€. vsaj 1k€ boš prišparal na dolgi rok.

LitralSM ::

Riziko življenjsko zato, ker če po treh mesecih začneš sostanovati s črvi, nekdo dobi teh 100k.
V najboljšem primeru plačaš teh 60eur in skrite stroške, v najslabšem pa še ostale .

Lonsarg ::

Življensko definitivno ker je res poceni(pa še v zameno ne rabiš več AO+ pri avtomobilskem torej še tam prišparaš). Jaz sem se nato še invalidsko, ker tam je tista lestvica eksponentna in za višjo invalidnino dobiš višji znesek, kar pomeni da za osnovni znesek komot vzameš manj kot je kredit. Poleg tega si kot invalid še bolj v breme tistemu s katerim si skupaj v gospodinjstvu kot če si mrtev. Invalidako plus življensko skupaj pokrijeta večino nesrečnih slučajev (naprimer če je bolezen huda boš v večini primeriv bodisi umrl bodisi dobil potrjeno invalidnino, torej ne rabiš zavarovanja za bolezen). Življensko po odplačanem kreditu nima nekega smisla več če ima partner ok službo, invalidsko pa ima smisel tudi po kreditu vse dokler si relativno mlad (starejsi kot si več invalidske penzije namreč dobiš)

Tiste bolezenske so pa precej slaba ponudba, dražje kot zgoraj omenjeni dve zadevi + tok dodatnih pogojev da imaš sam ene 50% šans ob kaki bolezni, da je na seznamu in kaj sploh dobiš.

Slabi so tudi tisti obični nezgodni paketi z raznimi bolnišničnimi dnevi in takimi bedarijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10025068 (4168) lolipop2
»

Zavarovanje z varčevanjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513543 (6934) energetik
»

Katera zavarovanja imate in kaj ste že koristli?

Oddelek: Loža
457024 (5417) ;-)
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630425 (27768) Struklio
»

Življenjsko zavarovanje? Da, ne?

Oddelek: Loža
166872 (6455) jernejl

Več podobnih tem