» »

Izraba letnega dopusta

Izraba letnega dopusta

Milkywayy ::

Sem na letnem dopustu, torej dva tedna. Videl sem, da mi je delodajalec za en dan namesto dopusta dal koriščenje viška ur. Kolikor vem se letni dopust mora izkoristiti skupaj vsaj dva tedna, ali lahko imam kakšne probleme oziroma je to sploh dovoljeno? Dopust je plačan, prosti dan pa ne..

Lp

fikus_ ::

Delodajalec ti mora omogočiti 10 delovnih dni dopusta skupaj.

V tvojem primeru je siva cona, načeloma si se ti dogovoril za dopust.

Evolve ::

o đizs kakšen problem...

Milkywayy ::

Gre se zato da verjetno to piše v kolektivni pogodbi in da ni slučajno kakšna kršitev iz moje strani

SeMiNeSanja ::

To kolektivno pa bi rad videl, v kateri piše, da MORAŠ koristiti letni dopust najmanj 2 tedna SKUPAJ.

To je čisto tvoja stvar, na kakšen način se dogovoriš za izrabo letnega dopusta. Kolektivna pa določa, KOLIKO dni ga boš sploh imel.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

kuglvinkl ::

SeMiNeSanja je izjavil:

To kolektivno pa bi rad videl, v kateri piše, da MORAŠ koristiti letni dopust najmanj 2 tedna SKUPAJ.

To je čisto tvoja stvar, na kakšen način se dogovoriš za izrabo letnega dopusta. Kolektivna pa določa, KOLIKO dni ga boš sploh imel.


Če se prav spomin, je to ZDR,
Your focus determines your reallity

WizzardOfOZ ::

Jaz tudi mislim, da je določeno, da moraš vzeti 10 dni v kosu. Če je to 5 dni dopusta in 5 dni koriščenja ur, ne dela neke panike, samo da je skupaj 10 dni.

Milkywayy ::

SeMiNeSanja je izjavil:

To kolektivno pa bi rad videl, v kateri piše, da MORAŠ koristiti letni dopust najmanj 2 tedna SKUPAJ.

To je čisto tvoja stvar, na kakšen način se dogovoriš za izrabo letnega dopusta. Kolektivna pa določa, KOLIKO dni ga boš sploh imel.


Zakon o delovnih razmerjih..

Lahko da je določeno v kolektivni da gre za kršitev in potem lahko najebem po domače

K0l1br1 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

To kolektivno pa bi rad videl, v kateri piše, da MORAŠ koristiti letni dopust najmanj 2 tedna SKUPAJ.


(1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih, s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.

techfreak :) ::

K0l1br1: To ni kolektivna, ampak zakon.

K0l1br1 ::

techfreak :) je izjavil:

K0l1br1: To ni kolektivna, ampak zakon.

Še vedno velja, tudi če je zakon. Oziroma najprej je zakon, če je kolektivna boljša, velja kolektivna, itd.

IL_DIAVOLO ::

Zdaj bojo firme forsirale, da se tega 2 tedenskega dopusta ne bo.

Milkywayy ::

Razlika je tudi da je dopust plačan, za začetku leta pritiski, da se splanira ves dopust zdaj pa nekaj po svoje..

kixs ::

Za en dan bos koristil ure - vendar mora biti visek vsaj 8 ur. En dan dopusta bos pa koristil enkrat drugic. Vse je pa "placano" iz tvojega zepa.

Odvisno od podjetja je kako se visek ur prenasa iz meseca v mesec, enako tudi za letni dopust v novo leto.

koyotee ::

Milkywayy je izjavil:

Razlika je tudi da je dopust plačan, za začetku leta pritiski, da se splanira ves dopust zdaj pa nekaj po svoje..


Pac korona dela svoje. Pri nas je bilo tudi receno da bomo vsi hkrati na kolektivnem. Junija so nam sporočili, da bo v avgustu polno dela in naj se v oddelku skupaj zmenimo kdaj bo kdo sel, da se bo dalo kolikor toliko normalno delati. 10 dni skupaj pa je po ZDR in ne kolektivni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust vprašanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13418572 (8856) MadMicka
»

Letni dopust

Oddelek: Loža
214445 (3177) Alien123
»

Koriščenje lanskega dopusta

Oddelek: Loža
304511 (3530) <b>klima</b>
»

Vprašanje glede dopusta ( delo )

Oddelek: Loža
132848 (2173) GrimReaper
»

Problem pri delodajalcu - dopust

Oddelek: Loža
238893 (1444) AndrejO

Več podobnih tem