» »

Katere pisarne in prostori so vam bolj povšeči?

Katere pisarne in prostori so vam bolj povšeči?

«
1
2

Vazelin ::

Sterilno, nevtralno, lahko bi rekli minimalistično okolje v novem Apple Campusu:





Ali igrivo, lahko bi rekli norčavo delovno okolje v Googlu z raznoraznimi tobogani, nap chamberji in podobno?



I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Cruz ::

Google. Am millennial.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Vazelin ::

@Mavrik: si se že spustil po tistem toboganu v Zurichu?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

borut_p ::

Nic od tega. Openofice je zgresen trend. Potem je tretja slikca se najboljs

Vazelin ::

borut_p je izjavil:

Nic od tega. Openofice je zgresen trend. Potem je tretja slikca se najboljs

Ja, v bistvu še nobenega nisem slišal, da bi res pohvalil to varianto pisarn. :) Verjetno je sweet spot tja max. 4 osebki v eni pisarni.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ganon ::

Na srečo ne delam v pisarni. Če bi, si ne bi želel odprte pisarne. Vse zgoraj prikazano je čisti obup.

HotBurek ::

Pisarna, ki je urejena in kolturno bližje "nam".

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

2dark ::

Applove izgledajo totaliristično, dikatorsko.. obupno ..

Med tema dvema google..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Vazelin ::

A ste opazili menzo od Googla ko jim "weed" iz stropa dol raste?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Dag ::

Nobena od teh variant. Klasična pisarna z največ dvema človekoma je zame edina sprejemljiva možnost, če naj bom produktiven.

Sam delam od doma, sem pa že od nekaj ljudi slišal "hvalabogu za korono", ker bo pospešila ukinjanje odprtih pisarn.

Zanimivo sicer, da imajo šefi in direktorji vedno svoje pisarne, medtem ko zaposlenim vbijajo v glavo, kako je open office kul, ker omogoča prost pretok idej, večjo kreativnost, yada, yada.

Ales ::

V nekaterih branžah je to dejansko res. Ampak gotovo ne pri programiranju. Pri sistemski administraciji pa morda že.

HotBurek ::

Se pravi; programerji načeloma potrebujejo dlje časa mir (in zato zaprte pisarne), medtem ko sistemski administratorji lahko delajo v večjih skupini (in v odprti pisarni).

Mogoče bi lahko rekel, da je delo programerja bolj dolgoročno, sistemskega administratorja pa fixanje/popravljanje/izboljševanje na krajši rok (fleksibilnost).

Zanimivo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Dag ::

Moje področje je bolj kreativa in ima minimalno zveze s programiranjem, pa ne bi mogel delati v odprti pisarni. Kajti da padem v flow, ki ga rabim za kreativnost in nove ideje, ne smem imeti okrog sebe motečih dejavnikov.

Mogoče je open office primeren za kakšno komercialo, računovodstvo, support, ipd., kjer je že zaradi same narave dela veliko kontakta med ljudmi in ni toliko potrebe po popolni koncentraciji, flowu, poglobljenemu reševanju težav.

Kvinta ::

Kafič je najboljša pisarna lepo te strežejo od spredaj pa od zadaj nobenih stroškov nimaš ,če jih na sestanek pride 10 so zelo veseli itd za bolj mirne duše so na voljo tudi knjižnjice al pa kr na prostem v hosti :O
A.C.A.B

c3p0 ::

V take prostore bi dal mogoče prodajnike, ma kake sistemce.

Ales ::

Pri nekaterih vrstah del je pretok informacij znotraj enega prostora velik plus. Sploh tam, kjer več ljudi dela isto ali podobno delo in kjer se ti komot zgodi, da odkrivaš toplo vodo medtem ko je sodelavec nekaj že rešil.

Pri nekaterih pa ravno obratno, delaš individualne naloge in rabiš mir in koncentracijo, prost pritok skorajda nepovezanih informacij pa ti prav nič ne pomaga.

Vse to so že zdavnaj "odkrite" zadeve, nič posebno novega...

Tody ::

Ales za prvi odstavek ne rabis odprtih pisarn samo vodjo, ki ve kaj dela

Invictus ::

Nobena...

Hočem svoj kubik, kjer mi folk ne more gledat čez rob...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dexterboy ::

Ma kakšna odprta pisarna.... đizs
Nas je 8 v pisarni pa si dostikrat hebemo mater... no pa še vse ostalo po spisku.
Najbolj sem produktiven zvečer, ko ni nikogar in vem, da ne bo telefonov...
Ko se lahko posvetiš svojemu delu in ne da ti vakih 5 minut vskače en lolek na foun ali pa na mail.
Škoda je le ta, da zaklenejo bajto in moram domov...
Pogrešam zmožnost dela ponoči. To je tisti pravi power grid :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Senior Dev ::

Invictus je izjavil:

Nobena...

Hočem svoj kubik, kjer mi folk ne more gledat čez rob...

Taki sociopati ne pridejo daleč ker ne znajo sodelovat z drugimi homo sapiensi. Jaz bi ti dal nič več kot 15€ na uro da mi delaš na remote iz brloga po 14 ur na dan.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Vazelin ::

Invictus bi pomoje kar jeb*l ježa, da gre sedaj v kak običajen šiht, kjer bi sedel še z ene parimi v pisarni, ko je bil navajen furat "lone wolf" workstyle:D Tut drugi bi bili "full veseli" v pisarni, ko dobijo enega takega "grumpy" mofota not :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

Jaz se na open office ne morem navadit.
Tudi opažam, da ljudje postanejo malo čudni v takem okolju: ne da se jim poslušat, gobcali pa bi. Mogoče se jim zato ne da poslušat, ker se možgani navadijo, da morajo v open office ignorirat 90% zvokov, ki se jih ne tičejo.
Delo od doma je bolje za dušo. Občasno pa prav paše priti v tako pisarno, ker rabimo spremembe in se naveličamo enega in istega.

Ales ::

Tody je izjavil:

Ales za prvi odstavek ne rabis odprtih pisarn samo vodjo, ki ve kaj dela

Vodja ti ne more prenašat vseh informacij naprej, ker kot prvo, nima pojma, katero informacijo rabiš danes ali boš morda rabil jutri, in kot drugo, sploh ne bo zraven, ko bo taka informacija šla mimo.

Se mi zdi da se tukaj preveč na ozko gleda samo na eno vrsto poklicev, predvsem na določenih IT področjih, o drugih pa se ne razmišlja. Ampak dobro, morda je bila uvodoma tema tako zastavljena. Skratka, sam ne govorim samo o takih pisarnah.

Institucionalno znanje ni termin kar tako...

zee ::

Domaca pisarna FTW.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gagatronix ::

Open floor plan je bedarija, pa naj bo v pisarni ali pa v stanovanju.

mitjau ::

Pisarna po moje je idealna za 2-3 ljudi max. Sem sistemc. V zadnjem času tudi prodajalec. Občasno kaj sprogramiram.. če ne najdem že narejene skripte ali programčka.
Delal sem že sam v pisarni in v pisarni z 12imi. V pisarni z 12imi je bilo dobro samo druženje, za zahtevno delo, kjer si se moral skoncentrirati ni.
Če si sam v pisarni , je malo dolgčas in ti fali družba, no vsaj meni.
Zgornje pisarne so za mene neproduktivne, všeč pa mi je googlova menza.

njyngs ::

Lastna ali domača pisarna. Open space je kul, če hočeš debatirat s sodelavci o včerajšnji tekmi ali pa nakupu bajte. Ampak za to že obstaja prostor - čajna kuhinja/jedilnica.

Invictus ::

Senior Dev je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nobena...

Hočem svoj kubik, kjer mi folk ne more gledat čez rob...

Taki sociopati ne pridejo daleč ker ne znajo sodelovat z drugimi homo sapiensi. Jaz bi ti dal nič več kot 15€ na uro da mi delaš na remote iz brloga po 14 ur na dan.

Daj ne nabijaj... Pojma nimaš...

Ko delam, rabim svoj mir. Ne da mi cel kup amaterjev uletava non stop z vprašanji. oz. se mi dere čez mizo...

Očtno ti še ni bilo treba resno delati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Invictus: v današnjih časih ima pogosto biti teamplayer prednost pred tehnično dovršenostjo.;) Mislim, da je Senior hotel to izpostaviti
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

njyngs je izjavil:

Lastna ali domača pisarna. Open space je kul, če hočeš debatirat s sodelavci o včerajšnji tekmi ali pa nakupu bajte. Ampak za to že obstaja prostor - čajna kuhinja/jedilnica.

Točno to...

Ko nekdo hoče komunicirtati s tabo, naj:

- pusti msg na skype, teams, itn... in ne pričakuje takojšnega odgovora
- dvigne svojo rit, in pride osebno do mene v mopj kubik, kjer je glasnost nižja od pogovorne, da se ne moti ostalih

Vse ostale opcije so pač moteče. Večina folka najprej vpraša, ker se jim ne ljubi googlat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

Invictus: v današnjih časih ima pogosto biti teamplayer prednost pred tehnično dovršenostjo.;) Mislim, da je Senior hotel to izpostaviti

Mislim, da Senior nima pojma kako se danes res dela. V učinkoviti firmi... Sploh, če dela samo v Sloveniji...

Sam sem team player, ampak tudi moje delo mora biti narejeno. Zato mi butasta vprašanja mladcev samo kradejo čas. Zato so dnevni sestanki, in prej ko mularijo navadiš na organiziranost, manj je sestankov.

Obstaja pregovor,

Če nimaš nič za delat, skličeš sestanek.

Tako so nekateri non-stop zaposleni in zato je tudi tak odpor proti delu na domu. Ker bi nekateri izgubili svojo "funkcijo" v firmi, ki pa je večina samo neučinkovito vodenje in največkrat samo teženje...

Meeting roomi obstajajo z razlogom, ne pa da se folk dere v open officu...

NA open office je večina firm šla zato, ker je ceneje, in ker lahko v manjši prostor nabutaš več folka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nekikr ::

v današnjih časih ima pogosto biti teamplayer prednost pred tehnično dovršenostjo.

In kako ima dejstvo, da rabiš mir, ko nekaj aktivno delaš, veze s tem da posledično nisi team player? Prednost open offica je samo v tem, kot je rekel Invictus, da lahko delodajalec več ljudi natlači skupaj. Nobene druge prednosti ni. Skupaj naj dela le toliko ljudi, kot je nujno potrebno, če je to sploh potrebno, ostali naj bodo ločeni.

perpetum ::

Mater, sami overachieverji na tem forumu. Za mene, ki sem bolj lene sorte je open office super. Doma ko me noben ne gleda, se vcasih tezko prisilim delat. Kar se tice motenj, so pa noise canceling slusalke super. Tudi sodelavci te manj motijo, ko jih uporabljas.

Meni je bilo med koro doma obupno. Res pa je, da smo med korono prisli ravno v fazo projekta, kjer je bilo ogromno kolaboracije med oddelki.

asdf_jklc ::

Open ofice je nočna mora - vsi gobcajo cel cajt, nobenga mira. S tega vidika je ta korona zlata vredna. V miru ustanem ob 5tih zjutaj, nikjer žive duše in vse poštimam. Ekipo poštimam preko JIRE, code reviews in kratkih sestankov. Vsi zadovoljni, pisarne še vedno zaprte.

Delo v pisarni, ni večje kazni - moja produktivnost je za 50% nižja. Cel cajt bla bla bla bla, nobeden tiho, skos edn neki sprašuje - to ne pele nikamor.

DolLoad ::

`Open office` kot koncept zmanjsanja casa, ki ji potreben za komunikacijo med sodelavci, ki delajo v istem kontkstu ni zgresen. Problem se pojavi, ko se ta koncept zlorabi za sparanje pri poslovnih prostorih, kar v
extremih privede celo do tega, da cela firma dela iz istega prostora (z izjemo samega vrha firme seveda). Narajenih je ze bilo kar nekaj studij, ki so pokazale, da je to izredno slaba praksa vendar nisem opazil, da bi se trend zacel obracati. Mogoce bo korona experiment pomaknil stvari na bolje, ko bodo ljudje prisli nazaj v pisarne in bodo na novo izkusili kako je delati v cebelnjaku.

Dolgo sem mislil, da je problem open offica v ljudjeh, ki ne znajo oceniti kaj je primerno obnasanje v pisarni in kaj ni oz. kako glasno lahko govoris preden si motec. Vendar z izjemo kaksne glasne stajerke zaradi katere se tresejo vse sipe v firmi, ko se krohota v menzi je problem nekje drugje. Verjetnost, da ti bo nekdo zmotil koncentracijo eksponentno raste s stevilom ljudi v prostoru. In zanimivo je tudi, da je tudi v popolni tisini folk se zmeraj motec. 10 ljudi v pisarni nanese kar nekaj izletov na WC, kjer po moznosti se potrkajo po tvoji mizi, ker ima 50% milenijcev vsaj blago obliko kompulzivne motnje. Eni celo zehajo tako, da to na zunaj zgleda bolj kot aerobika. Seveda najhujsa oblika terorizma v pisarni je smrad. In to od AXE body spray ljubiteljev do dam z ultra sladkimi parfumi in seveda tistih, ki za deodorant ali tus se slisali niso. Zmago v tej kategoriji dobi kadilec. Obstaja neka terna smradu kadilca, ki pride is cik pavze na dezevni dan in obesi tisto odurno jakno zraven tvoje glave, ki je slabsa od mokrega cucka v dvigalu.

Vsi ti problemi so zlahka resljivi ampak ponavadi noben ne razmislja o njih v kontekstu izboljsanja psihicnega stanja zaposlenih. Zdravi ljudje, ki imajo dobre pogoje za delo so produktivni. Vsako odstopanje od normale negativno vpliva na celo firmo. Zanimivo je tudi, da zaposleni sami ne najdejo tocno razloga zakaj tezko drzijo koncentracijo in zakaj tudi, ko ni motenj sami zaplavajo v neproduktivnost po kratkem casu ker enostavno niso navajeni delati v ciklih daljsih od 10 minut. Vecinoma krivijo sebe in to z razlogom, da pac niso dovolj dobri. In tako se kuha zabo dokler ne dobi odpoved ali v bolj progresivnih firmah `burnout`.

TheBlueOne ::

Od teh dveh absolutno googlov koncept. Iz sterilnega okolja bi zbezal, sem raje mizar v delavnici, kot progrmaer pri Applu.

Vanadium ::

Dag je izjavil:

medtem ko zaposlenim vbijajo v glavo, kako je open office kul, ker omogoča prost pretok idej, večjo kreativnost, yada, yada.


Delal nekaj časa v open space office. Podn od podna, ko imaš na drugi strani telefona človeka v delavnici in se dereš v slušalko, da te un sliši, pa še cela firma zraven... In potem pride arhitekt in pride do ideje, da se uvede talk & metting kabine kjer bi kao sprejemal klice, ljudi, ipd... In direktor navdušeno ploska in onanira kako dobra rešitev in kaj si mi mislimo. Vsi sodelavci so bili tiho (kimavčki) in pridem jaz na vrsto, da izrazim mnenje in mu rečem da je to totalna bederija. Itak zgražanje na polno, da nisem odprt za ideje, ne razmišljam out od the box in jim rečem če lahko analogno demonstriram, da to ne pije vode kakor open space ne. Zgrabim slušalko (službenih mobitelov, ali prenosnih telefonov nismo imeli zaradi škrtosti) in skoraj spulim telefon iz zidu in mu demonstriram, da je kabel prekratek (pa sem najbližje sedel do bodočih kabin). In se vrli arhitekt in šef gledata čukasto kako to rešit in potem odobrijo prenosne telefone. In jaz izjavim spet po ploskanju kimavčkev, da to še ni vse. Rabimo še vse delovne postaje dat na podaljšek, da jo lahko tja odnesem in pogledam grafiko oz 3d model v miru v 1x1m kabini ali kako so si to oni zamislili... Na koncu so naredil kabine, vrgli stran denar drli smo se pa še vedno vsi en prek drugega.

Skratka open space je totalno brezveze (vsaj meni) dej mi office z maksimalno 3 folka not in to je to ne pa cel oddelek, ki se dere en čez drugega...

MIHAc27 ::

Jaz sem bil vedno v pisarni z največ še enim sodelovcem. To mi je bilo vedno v redu.
Enkrat sem servisiral računalnik v call centru, kjer so imeli open office in vsak svojo kockico... ma jaz sem imel teh telefonistov dovolj že po 2-3 urah. Sem bil ves vesel, ko sem zaključil in odšel.

Glede samega vprašanja... itak bolj povšečen je Googlov koncept. Vse belo/sterilno je za doktorje.

Smurf ::

Malce kontra. Jaz sem se celo zivljenje poskusal izogibati popolni tisini (razen, ko res potrebujem 100% mir za brainstormanje) ravno zato, da imam bolj natrenirano koncentracijo. Ne vem, vsaj moje izkusnje je, da ce delas v popolni tisini, se na to hitro navadis, potem pa te iz tira vrze vsaka malenkost. Tako pa nimam problema z delom recimo na letaliscih/letalih in podobno neidealnih okoljih.

Invictus ::

Na letališčih pač delaš kako urco, pa še to večinoma administracijo.

Tam zadeva ni moteča, ker gre bolj za šum vsega skupaj. Vsaj pri meni.

Ko se pa v pisarni vsakih 5 minut nekdo dere, ponavadi za brez zveze, je pa to ultra moteče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

roli ::

Mislim, da je pri primerjanju slik zgoraj/spodaj treba upoštevati še to, da so zgornje obviously renderji (ali slike nevseljenih prostorov) spodnje pa dejanske slike. Ker noben office ne bo izgledal tako prazno, ko bodo ljudje že vseljeni. Ko ti enkrat v office dodaš predmete se precej spremeni slika. Če odvzameš ljudi in predmete iz drugega seta slik nekako izgledata oba isto.

Kar se pa open office-ov tiče... Jaz nimam nobenih problemov z njimi pa delam sedaj že mnogo let tako. Po pravici povedano se mi zdi, da bolje vpliva na mojo koncentracijo. Ker imaš vsake toliko časa kako distrakcijo ti tako onemogoča, da bi ti mislil odtavale nekam in bi samo geldal v ekran brez, da bi kaj razmišljal.
http://www.r00li.com

Gagatronix ::

@rolihandrej, ce imas na sihtu cas da praznoglavo strmis v ekran pomeni, da je tvoj siht dokaj nekoristen. Oziroma si ti odvec.

perpetum ::

Gagatronix je izjavil:

@rolihandrej, ce imas na sihtu cas da praznoglavo strmis v ekran pomeni, da je tvoj siht dokaj nekoristen. Oziroma si ti odvec.
Aja oprosti predsednik, kjer vsaka tvoja minuta odloca med zivljenjem in smrtjo. Pri nas en normalen build traja med 15min-1h, tezko je v pipeline tako zapolnit, da sem skos polno zaseden in skoncetriran.

dexterboy ::

Gagatronix je izjavil:

@rolihandrej, ce imas na sihtu cas da praznoglavo strmis v ekran pomeni, da je tvoj siht dokaj nekoristen. Oziroma si ti odvec.

A teorija, da je nesposoben vodstveni kader, ker ne zna najti delo zaposlenim, pa ne bomo omenjali, ali kaj? Danes je en odveč, jutri drugi, nato tretji... ja, BRAWO!, sam nesposoben folk odhaja, mar ne? Stalno trdim, da če ti dva ali pa trije v enem letu odidejo stran, pa so prej delali 10 in več let, pa je to kolektiv 30-ih ljudi, je to znak, da je nekaj HUDO narobe! Jebem ti te izraze o "kadrovski fluktaciji", ker mi to dvigne pokrovko!!! Če je tako, dejte telefonske vaših deklet, s katerimi ste 10+ let. Da jih še mi malo "prepihamo". Sej je to normalno, a ne, a ne?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Invictus ::

perpetum je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

@rolihandrej, ce imas na sihtu cas da praznoglavo strmis v ekran pomeni, da je tvoj siht dokaj nekoristen. Oziroma si ti odvec.
Aja oprosti predsednik, kjer vsaka tvoja minuta odloca med zivljenjem in smrtjo. Pri nas en normalen build traja med 15min-1h, tezko je v pipeline tako zapolnit, da sem skos polno zaseden in skoncetriran.

Ste pač amaterska firma, ki špara tam, kjer ne bi smeli. Pri build mašini...

Za build je max 30 sekund, drugače developerju pade koncentracija. Očitno vaši šefi tega niso brali...

https://www.joelonsoftware.com/2000/08/...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

roli ::

Gagatronix je izjavil:

@rolihandrej, ce imas na sihtu cas da praznoglavo strmis v ekran pomeni, da je tvoj siht dokaj nekoristen. Oziroma si ti odvec.

8 ur na nek intelektualen posel ne moreš bit skoncentriran pa, če si superman. Mislim, da je po statistikah dober utilization developerjev okoli 40-50%.
http://www.r00li.com

Šmorn ::

Največje število ljudi v pisarni je zame 4. Vse ostalo je nepotreben dodaten hrup. Trenutno smo skupaj IT in razvoj, pa razvoj stalno nekaj debatira in ni variante da polovico dneva normalno delaš.

WhiteAngel ::

Invictus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Invictus: v današnjih časih ima pogosto biti teamplayer prednost pred tehnično dovršenostjo.;) Mislim, da je Senior hotel to izpostaviti

Mislim, da Senior nima pojma kako se danes res dela. V učinkoviti firmi... Sploh, če dela samo v Sloveniji...

Sam sem team player, ampak tudi moje delo mora biti narejeno. Zato mi butasta vprašanja mladcev samo kradejo čas. Zato so dnevni sestanki, in prej ko mularijo navadiš na organiziranost, manj je sestankov.

Obstaja pregovor,

Če nimaš nič za delat, skličeš sestanek.

Tako so nekateri non-stop zaposleni in zato je tudi tak odpor proti delu na domu. Ker bi nekateri izgubili svojo "funkcijo" v firmi, ki pa je večina samo neučinkovito vodenje in največkrat samo teženje...

Meeting roomi obstajajo z razlogom, ne pa da se folk dere v open officu...

NA open office je večina firm šla zato, ker je ceneje, in ker lahko v manjši prostor nabutaš več folka.


Tole bo kar držalo. Tudi nindže rabijo mir, da dobro opravijo svoje delo. Koda mora biti dobra, tako kot morajo biti šraufi dobri, ki držijo mašino na mestu. Nima veze al si team player al ne - na koncu mora biti delo opravljeno. Mladci se morajo pa navaditi, da najprej maksimalno probajo sami rešit problem, šele potem pa spraševati seniorje.

Saj teli poskusi z open offici so drugače kar zanimivi. Firme imajo pač pomanjkanje dobrega tehničnega kadra in zato zaposlijo tudi manj-geekovski kader in poskušajo omehčati meje med junior in senior tudi z open offici in team buildingi. Problem pa je, da mislijo, da če se "družijo" s senior developerji, da bodo tudi sami ratali nindže. Ampak kilometrine in fokusa pač ne dobiš z druženjem, ampak z lastnim delom.

perpetum je izjavil:

Pri nas en normalen build traja med 15min-1h


^^ to se sliši zelo narobe 8-O

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Ne gre se nujno za tišino ampak za to, da ti ne gredo ljudje na živce. Invictus zgleda zatežen star prdec zato je normalno, da mu gredo hrupi okoli na živce. Saj se tudi na formu stalno nekaj pizdi, tako tudi v pisarni ne more biti neka hudo prijetna družba. Jaz ko doma programiram ne morem biti v tišini: ali si dam muzko ali pa kakšne videe, kjer se naprimer strižejo.
Najprej moraš poskrbet za to, da ti ne gredo sodelavci, ki delajo hrup, na živce. To je veliko lažje, če s temi sodelavci delate na skupnih projektih kot pa da oni delajo čist neke druge projekte kot ti. To pa mora biti vodstvo dovolj pametno, da skupaj posede ljudi, ki delajo iste stvari. Jaz jih gledam par, s katerimi ne delam in mi gredo počasi na živce. Posebej, ker so taki, ki se branijo dela, taki pa mi dvignejo pisker. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Invictus ::

Ne, ne gredo mi ljudje na živce. Razen idiotov, amaterjev in tistih, ki zaradi svoje lenobe vsakih 10 minut motijo vse po vrsti, čeprav imajo najmanj pomembno nalogo...

Zato je open office shit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avtodom-avtopisarna?

Oddelek: Loža
202109 (1227) nejcek74
»

Temperatura v pisarni

Oddelek: Loža
485951 (3867) energetik
»

Raziskava: odprte pisarne znižujejo storilnost in zmanjšujejo sodelovanje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
328757 (5400) Unknown_001
»

Oprte pisarne so v modi ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510687 (7821) borisk

Več podobnih tem