» »

Photoshop + Vektor

Photoshop + Vektor

ManyMan ::

Zanima me kako naj .psd fajl spremenim v vektor, pac hocem poslati sliko na tiskanje in slika bi morala biti 20 x 20 metrov za to pa rabim vektor ... kako naj ga spremenim ... ilustrator imam

#000000 ::

In verjetno imaš slikco v resoluciji 500×450 ? če je tko zelo težko ali skor nikakor.

LapD ::

20x20m lol ... predvidevam pa, da imaš sliko v photoshopu pobrano iz google images v resoluciji 300x300px

Photoshop ni za vektorje, čeprav ima nekaj orodij (pen, line, custom shape itd.) za to. Če bi pa rad samo spremenil .psd v .ai pa lahko enostavno importaš v illustratorja, ampak vsako povečevanje velikosti bo imelo za posledico izgubo velikosti.

Sicer bo treba vse ročno zrisat;>

BluPhenix ::

Najprej povej za kakšno sliko gre. Ali je to fotografija ali risanica.

Z drugo bi še šlo spreminjanje v vektorje, s prvim pa ne. Fotografija je bitna slika in ko jo povečuješ, moraš interpolirat piksle. Sicer za doseganje večjih printov obstajajo določene metode, ampak ...

Si prepričan, da je to tisto, kar želiš?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

ManyMan ::

Slika ni z googla, ampak je narisana celotna v PS, in je breztezav povecam na format 20 x 20 v PS ko je v PSD fajlu, samo mora biti tisti vektorski format, ker tako zahtevajo v tiskarni

BluPhenix ::

Dej raje napiši kaj so ti rekli v tiskarni, ker to kar tukaj pišeš je bolj malo logično.

Si v PS risal z "vektorji" al z bitnimi orodji?

Vprašanje: zakaj nisi risal direkt v illustratorju?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

LapD ::

Potem pa ti lepo shrani ta .psd in odpri illustratorja. Če maš kakšen tekst napisan v PSju ugasni te layerje, da boš imel samo sliko v AIju. Potem tam importaj, v dialogu izberi file in spodaj omogoči funkcijo "link" (nekaj podobnega nevem napamet), ki pa je privzeto mislim da že omogočena. Potem v AIju dodaj še tekst, ki manjka (če ga imaš seveda). Pol pa lepo shrani to .ai datoteko in tiskarju pošlji paketek .psd in .ai.

Highlag ::

Drugače ima zastonjski program Inkscape kar zanimivo orodje za konvertiranje bitnih slik v vektorje.

Za plakate pa ne rabiš imeti tako grozno velike resolucije, kot mogoče kdo misli, ker so piksli kar precej veliki.
Never trust a computer you can't throw out a window

opeter ::

Hmm... za slike večjega formata se lahko uporablja tudi bitna slika, ločljivost niti ni bistvena.
Recimo za en moj znanec je delal fotografijo za platno, ki bo na enem bloku. Končna tiskana slika je imela 40 dpi ločljivost.
Seveda se taka slika gleda na delač, npr. iz oddaljenosti 30 metrov.

BorutOoo ::

Točno tako kot pravite. Narisana slika ne izgubi kvalitete in jo je toliko lažje povečati z malo izgubljene kakovosti. Glede slikovne slike pa se zelo izgzubi kvaliteta. Photoshop temu kaj ti hočeš sliko narediti ni primeren za to. Photoshop je namenjen predvsem montiranju in fotomontiranju slike. Photoshop uporabljam že 3 leta skoraj vsak dan, ker delam za podjetje z arhitekturo. Sicer pa si lahko vse natančne informacije preberete ravno v photoshopu pod opcijo Help in na njihovi spletni strani. Obstajajo pa tudi .pdf in video vodiči, za vse kar se da delati nasplošno v vseh programih Adoba. In ne pozabite ... Photoshop ima na desetine trikov, za katere vemo zelo malo ljudi :), če želite biti genij v photoshopu in ga obvladati v majhnem prstu, vam priporočam 6mesečni tečaj v nemčiji in franciji, kjer te naučijo vse kar photoshop sam lahko zmore.Te informacije pa najdete na adobovi spletni strani.
In ne pozabite Photoshop je namenjen samo izdelovanju in fotomontiranju slik!

shark_nm ::

Si bom kar sposodil temo.... Ami lahko napiše kdo, kje bi dobil kako tako vektorsko grafiko kot je napirmer tale http://www.talk-mania.com/store/index.p... Rabil bi predvsem kake take ornamente za text ali pa frame. Za mimogrede tehle Vector hoolanders od talk manie ne dobim nikjer

PS: Prav tako me zanima za kak set vektorjev na temo SWIRLS... podobna zadeva http://www.talk-mania.com/store/index.p...

Resnično bi bil hvaležen če bi mi kdo znal svetovati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

#000000 ::

Tega je na tone, samo najt je treba, iščeš lahko pod photoshop brush set al pa ornament brush set, včasih tud kak patern dobr zgleda. Je pa tega kr neki sam dobre zadeve so ponavad za plačat kot tale ki so jo omenil, tele stran je za plačat na deviant art pa je dost zastonj robe, samo najt je treba. evo še swirls

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

shark_nm ::

Hvala...

Saj sem sam pogruntal, da je tega med brushi ful velik...Edin klinc je ko je ponavad vse razmetano. Tam majo pa kar lepo urejeno po setih. No bom še malo prečekiral

Hvala za odgovor

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adobe photoshop in Roland pc60 printer

Oddelek: Programska oprema
61456 (1363) janko771
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174434 (4096) darkolord
»

kako popraviti bitno sliko!

Oddelek: Programska oprema
81017 (950) #000000
»

Photoshop -> Corel?

Oddelek: Programska oprema
182332 (2102) ali3n
»

Bitna slika v vektorsko sliko (iz linij v kocke?)

Oddelek: Programska oprema
92530 (2345) ali3n

Več podobnih tem