» »

NLB kartica

NLB kartica

Scaramouche1 ::

Po izgubljeni mi pošljejo novo!

Dobim to z čipom do 25€, kjer ne rabiš vtipkati kode.

ne vem več a delajo kartice brez čipov ali pa moram novo vzet in spet dati 10€!

Problem je da se mi je zadnjič zgodilo da sem po dveh dneh ugotovil da sem jo zgubil, ker nisem šel v trgovino!

Se da ta del kartice mogoče uničiti?

mojsterleo ::

Vse NLB kartice so brezkontaktne že nekaj časa (razen kreditne VISE, kjer so NFC uvedli šele pred kratkim).

Navadne po moje sploh ne moreš več naročiti.

smacker ::

Če ne znaš kartice čuvat, jo imej v omari in kupuj z gotovino.

techfreak :) ::

Ce ti jo ukradejo, in kupijo nekaj za teh 25 EUR, si ti kriv, ali banka to pokrije?

Scaramouche1 ::

destroyer2k ::

mojsterleo je izjavil:

Vse NLB kartice so brezkontaktne že nekaj časa (razen kreditne VISE, kjer so NFC uvedli šele pred kratkim).

Navadne po moje sploh ne moreš več naročiti.


Moja kreditna VISA ki jo imam iz 2018 ima NFC.

dope1337 ::

Po mojih izkusnjah (na oko bi rekel pred slabimi 5 leti), sem na NLB, za kartico brez NFC doplacal ~8€.

Takrat jim kartice z NFCjem niso delovale na nekaterih POS terminalih v ZDA (ker so tam v taksnih stvareh pac 10 let za leseno zlico - spilajo na ziherco), docimer so jim kartice brez NFCja delovale povsod (drugi certifikati - so I've been told).

Povprasaj na lokalno NLB izpostavi, vendar ne biti presenecen, ce bos moral doplacati oz. ti bodo ponudili samo kartico z NFCjem. Mogoce obstaja tudi moznost, da to funkcionalnost za tvojo kartico izklopijo - vendar dvomim, saj nekateri POS terminali spustijo doloceno vsoto transakcije cez, ceprav "trenutno" nimajo vzpostavljene povezave (imajo nekaksen "trustee system" - spet odvisno od ponudnika POS).

Sry za litanijo ... TL;DR povprasaj na maticni banki xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Scaramouche1 ::

dope1337 je izjavil:

Po mojih izkusnjah (na oko bi rekel pred slabimi 5 leti), sem na NLB, za kartico brez NFC doplacal ~8€.

Takrat jim kartice z NFCjem niso delovale na nekaterih POS terminalih v ZDA (ker so tam v taksnih stvareh pac 10 let za leseno zlico - spilajo na ziherco), docimer so jim kartice brez NFCja delovale povsod (drugi certifikati - so I've been told).

Povprasaj na lokalno NLB izpostavi, vendar ne biti presenecen, ce bos moral doplacati oz. ti bodo ponudili samo kartico z NFCjem. Mogoce obstaja tudi moznost, da to funkcionalnost za tvojo kartico izklopijo - vendar dvomim, saj nekateri POS terminali spustijo doloceno vsoto transakcije cez, ceprav "trenutno" nimajo vzpostavljene povezave (imajo nekaksen "trustee system" - spet odvisno od ponudnika POS).

Sry za litanijo ... TL;DR povprasaj na maticni banki xD


hvala za info, bom probal sam preluknat, kot je na tutorialu, če ne deluje, pošljem poizvedbo!

zee ::

dope1337 je izjavil:

Po mojih izkusnjah (na oko bi rekel pred slabimi 5 leti), sem na NLB, za kartico brez NFC doplacal ~8€.

Takrat jim kartice z NFCjem niso delovale na nekaterih POS terminalih v ZDA (ker so tam v taksnih stvareh pac 10 let za leseno zlico - spilajo na ziherco), docimer so jim kartice brez NFCja delovale povsod (drugi certifikati - so I've been told).

Povprasaj na lokalno NLB izpostavi, vendar ne biti presenecen, ce bos moral doplacati oz. ti bodo ponudili samo kartico z NFCjem. Mogoce obstaja tudi moznost, da to funkcionalnost za tvojo kartico izklopijo - vendar dvomim, saj nekateri POS terminali spustijo doloceno vsoto transakcije cez, ceprav "trenutno" nimajo vzpostavljene povezave (imajo nekaksen "trustee system" - spet odvisno od ponudnika POS).

Sry za litanijo ... TL;DR povprasaj na maticni banki xD


Revolut je novembra lani delal v ZDA brez problema. Z in brez NFC-ja. Sam sicer kartic sploh ne nosim s sabo in vse placujem bodisi z Applovo uro ali s telefonom.

Also: NLB? Resno?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Scaramouche1 ::

zee je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Po mojih izkusnjah (na oko bi rekel pred slabimi 5 leti), sem na NLB, za kartico brez NFC doplacal ~8€.

Takrat jim kartice z NFCjem niso delovale na nekaterih POS terminalih v ZDA (ker so tam v taksnih stvareh pac 10 let za leseno zlico - spilajo na ziherco), docimer so jim kartice brez NFCja delovale povsod (drugi certifikati - so I've been told).

Povprasaj na lokalno NLB izpostavi, vendar ne biti presenecen, ce bos moral doplacati oz. ti bodo ponudili samo kartico z NFCjem. Mogoce obstaja tudi moznost, da to funkcionalnost za tvojo kartico izklopijo - vendar dvomim, saj nekateri POS terminali spustijo doloceno vsoto transakcije cez, ceprav "trenutno" nimajo vzpostavljene povezave (imajo nekaksen "trustee system" - spet odvisno od ponudnika POS).

Sry za litanijo ... TL;DR povprasaj na maticni banki xD


Revolut je novembra lani delal v ZDA brez problema. Z in brez NFC-ja. Sam sicer kartic sploh ne nosim s sabo in vse placujem bodisi z Applovo uro ali s telefonom.

Also: NLB? Resno?



noob here, kako se plačuje s telefonom?

zee ::

Apple ima Apple Wallet, kamor vneses kreditno kartico, nakar lahko placujes preko Apple Pay-a. Podobno storitev na Androidih se imenuje Google Pay.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Scaramouche1 ::

zee je izjavil:

Apple ima Apple Wallet, kamor vneses kreditno kartico, nakar lahko placujes preko Apple Pay-a. Podobno storitev na Androidih se imenuje Google Pay.


Imam NLB..

techfreak :) ::

AFAIK ima NLB svojo aplikacijo za NFC placevanje za Android.

OK.d ::

Mu nič ne "nuca", ker je izgubil kartico;)
LPOK.d

dope1337 ::

@zee

Kot se rekel, to je bilo pred cca. 5 leti, ko so NFC bancne zaceli uvajati pri nas in so kartice z NFCjem povzrocale tezave ameriskim POS terminalom, tiste brez so delale lepo. Dandanes je praksa pri obeh najbrz ze utecena - nisem bil cez luzo v zadnjih 3. letih, tako da ne morem trditi zagotovo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225187 (1719) Badwolff
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14944143 (16715) Excavator
»

Mi Band 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11819535 (5844) OK.d
»

Unicenje NFC na placilni kartici (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
9020712 (17482) St235
»

Brezkontaktno plačevanje z Google Wallet

Oddelek: Novice / Android
3013875 (12942) Looooooka

Več podobnih tem