» »

Cena produkta odvisna od lokacije iskanja?

Cena produkta odvisna od lokacije iskanja?

Comandante ::

Rabim nova soncna ocala. Odlocim se za klasiko, Ray Ban RB3025 W0879, nepolarizirane, ker rad vidim na displaye. Zacnem googlati kje se jih dobi ugodno. Povsod pri nas cene 120€, plus minus par evrov. Pogledam trgovine pri severnih sosedih, cene tu tu. Okej, 120€ torej, bom narocil.

Danes jih hocem v sluzbi (v Avstriji) narociti, in tu se zacne hec. Cena na isti internetni strani slabih 85€. Ja kul, narocim, itak, deal leta. Ne vem kako vceraj nisem videl te ponudbe? Narocim na edel-optics.at, drugod so imeli podobne cene, okoli 85€. Krivim google, da mi v Avstriji in Sloveniji mece ven razlicne zadetke. Kakorkoli, kul, dobil dobra ocala za dober denar.

Pridem domov v Slovenijo, odprem isto internetno stran, ocala 120€. ¿Qué puta?

Je taksno nategovanje stalna praksa? Na kaksnem Amazonu recimo tega nisem opazil?

Bojevnik ::

Sem opazil isto na steamu. Ne spomnim, ker spil je bil. Samo, ko sem ga iskal brez da bi bil logiran (v Avstraliji), je bi dosti ceneje.
Pa ne gre samo po lokacijah. Spomnim se nekega "skandala", ko so za bookinge hotelov, racunali vec tistim, ki so odprli stran iz Applovega browserja, kot iz drugih (oz. nekaj na to foro, to je bilo ze leta nazaj....).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

Kvinta ::

To je blo včasih pri Majdicu enako cena na si višje kot na at sicer pa Rayban sem jaz dobil Justin pri nas za 90€ vsepovsod kjerkoli sem takrat gledal pa so bla 140€
A.C.A.B

K0l1br1 ::

Bike24 isto. Če se prijaviš, različna cena od prijavljene. Najbrž imajo vračunan riziko slovenskih nategunov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Qcube ::

K0l1br1 je izjavil:

Bike24 isto. Če se prijaviš, različna cena od prijavljene. Najbrž imajo vračunan riziko slovenskih nategunov.


Je tudi odvisno koliko je davek v državi kjer kupuješ. Če izbereš Avstrijo ti bo računalo 20%, itd.

Comandante ::

Qcube je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Bike24 isto. Če se prijaviš, različna cena od prijavljene. Najbrž imajo vračunan riziko slovenskih nategunov.


Je tudi odvisno koliko je davek v državi kjer kupuješ. Če izbereš Avstrijo ti bo računalo 20%, itd.

Razumem da je na .at in .si razlicna cena, kljub istemu ponudniku (ddv, specifika trga ipd). Tudi Lidl/Hofer imata vedno drazje produkte, bolj kot gres na jug (transport, ddv, ...).

Cudno pa mi je da mi na .at nudijo 30% razlike v ceni, odvisno od moje lokacije. Vidim da fenomen ni omejen samo na ocala...

Šimpanz ::

To je isto kot ko sem pred leti iskal poceni let za Anglijo. Ko pogledam prvič je bil cena cca. 40 €, še malo googlam in se odločim da vzamem. Grem spet na isto stran hočem kupiti, cena 65 €. Si mislim, da je še kdo kupil karte in so se podražile. Pokličem ženo in ona pravi, da ji na kaže ceno 40 €. Pogledam še enkrat meni kaže 65 €. Grem na kolegov comp in tudi tam kaže 40 €. Hitro kupim. Potem berem na enem forumu da je to pogosta fora ponudnikov letalskih poletov. Ko greš prvič iskati ti ponudijo nizko ceno, ko greš nato ponovno gledat isti artikel smatrajo, da ga boš kupil in dvignejo ceno. Ker si odločen za njih boš najbrž požrl malo višjo ceno in se ti ne bo dalo iskati drugje.

shadeX ::

Je taksno nategovanje stalna praksa?


To "ni" nategovanje - le cene so prilagojene različnim trgom. Tudi trgovine kot so npr Hofer imajo določene izdelke dražje v Sloveniji kot pa v Avstriji, ampak ne z namenom da slovence oberejo do kosti. Slovenci smo se že odločili da bomo za isti produkt plačali več kot avstrijci, cena je potem le prilagojena temu mindsetu.

Pomni: Zadeva je vredna toliko, kolikor je trg pripravljen za njo plačat.

P.S: Koliko je cena produkta na trgu tudi nima nobene veze kakšne so na tistem trgu plače - Če se v švici odločijo da 1l mleka ni vreden 1EUR (kot načeloma pri nas) in ga začnejo kupovat pri kmetu za 0.40EUR, potem bodo tudi tam primorani spustiti cene za liter mleka.

Torej v tvojem primeru - avstrijcem tista očala niso vredna 120EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

HappyPills ::

Hmm tole pa nevem če bo šlo skoz. Razumem, da je razlika v ceni zaradi DDV ki mora bit obračunan se pravi Nemčija 16% (trenutno) Slo 22% torej 6% razlika. Da bi pa glede na IP znotraj EU na isti spletni strani bile različne cene pa to krši eu pravila trga. Cene morajo biti namreč enake za lokalca ali za tebe tujca.
Gre za cenovno diskriminacijo, kar je zrelo za prijavo.
https://europa.eu/youreurope/citizens/c...

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Comandante je izjavil:

Rabim nova soncna ocala. Odlocim se za klasiko, Ray Ban RB3025 W0879, nepolarizirane, ker rad vidim na displaye. Zacnem googlati kje se jih dobi ugodno. Povsod pri nas cene 120€, plus minus par evrov. Pogledam trgovine pri severnih sosedih, cene tu tu. Okej, 120€ torej, bom narocil.

Danes jih hocem v sluzbi (v Avstriji) narociti, in tu se zacne hec. Cena na isti internetni strani slabih 85€. Ja kul, narocim, itak, deal leta. Ne vem kako vceraj nisem videl te ponudbe? Narocim na edel-optics.at, drugod so imeli podobne cene, okoli 85€. Krivim google, da mi v Avstriji in Sloveniji mece ven razlicne zadetke. Kakorkoli, kul, dobil dobra ocala za dober denar.

Pridem domov v Slovenijo, odprem isto internetno stran, ocala 120€. ¿Qué puta?

Je taksno nategovanje stalna praksa? Na kaksnem Amazonu recimo tega nisem opazil?

Več klikov, večja cena.....simple praksa vseh grebatorjev oz. lupilcev naroda
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Sheteentz ::

Šimpanz je izjavil:

To je isto kot ko sem pred leti iskal poceni let za Anglijo. Ko pogledam prvič je bil cena cca. 40 €, še malo googlam in se odločim da vzamem. Grem spet na isto stran hočem kupiti, cena 65 €. Si mislim, da je še kdo kupil karte in so se podražile. Pokličem ženo in ona pravi, da ji na kaže ceno 40 €. Pogledam še enkrat meni kaže 65 €. Grem na kolegov comp in tudi tam kaže 40 €. Hitro kupim. Potem berem na enem forumu da je to pogosta fora ponudnikov letalskih poletov. Ko greš prvič iskati ti ponudijo nizko ceno, ko greš nato ponovno gledat isti artikel smatrajo, da ga boš kupil in dvignejo ceno. Ker si odločen za njih boš najbrž požrl malo višjo ceno in se ti ne bo dalo iskati drugje.

Kaj če človek v tem primeru pobriše piškotke?

valdo ::

K0l1br1 je izjavil:

Bike24 isto. Če se prijaviš, različna cena od prijavljene. Najbrž imajo vračunan riziko slovenskih nategunov.

Lahko nasvet za Bike.24 kako potem iz SLO videti "DE" cene?
Hvala!
Lp

Ales ::

Sheteentz je izjavil:

Kaj če človek v tem primeru pobriše piškotke?

Odvisno od implementacije sledenja. Lahko da zadošča, lahko pa da tudi ne. Lahko sledijo tudi IP-jem, lahko se gredo še browser fingerprinting, itd.. V glavnem, nekaj od tega lahko zmedeš že s postopki na strani obiskovalca, nekaj pa je odvisno od strežniške strani.

starfotr ::

Ne samo od lokacije, tudi od napolnjenosti baterije je odvisna cena.

In razne aplikacije ter tudi piškotiki in brskalniki beležijo vse žive parametre, ki nato s statistično obdelavo izluščijo kaj posamezen parameter naredi in nato uporabijo te zadeve proti potrošniku, da lahko zvišajo ceno, če so kriteriji izpolnjeni.

SeMiNeSanja ::

Cene se baje znajo spreminjati tudi glede na uro dneva in tip naprave s katero nakupuješ.

Eni so naredili celo znanost iz tega, kdaj komu ponuditi kakšno ceno - seveda z namenom, da se čim več zasluži.

Ker pa so ti algoritmi 'cela znanost' imajo seveda lahko tudi hrošče. Največji hrošč je, če uspeš pogruntati, da te nekdo vleče za nos - sploh če tudi ugotoviš, kako mu lahko vrneš milo za žajfo in to izkoristiš v svoje dobro.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

bobby ::

No shit Sherlock!
A si se vceraj rodil?
Probaj razmislit, zakaj je temu tako? Pa ne samo v smeri portosnika ampak smeri ponudba /povpraševanje.
VSE, KAR JE DIGITALNE VSEBINE, je za moje pojme NEPOMEMBNO, kje na tej orbiti imenovani Zemlja sem, je isto. Prej, ko se boste zaceli bunit, zakaj pa ima sosed nizjo ceno kot jaz (primerjava Srbije in Slovenije) prej ti bo jasno.
Ne jokat. Ce je v tvojo korist, se bos hvalil ali bil tiho, ce mislis, da se ti godi krivica, bos cel net dvignil v luft. Razmisli.
Dodaj tudi ostale predpostavke in se oglasi.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

borko ::

Bojevnik je izjavil:

Sem opazil isto na steamu.

Za steam lahko primerjaš cene v različnih državah - https://steamdb.info/app/1101360/ - Argentina je trenutno 86% cenejša kot pri nas. Kupiš pa lahko samo s plačilnim sredstvom, izdanim v tisti državi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BOLHA NATEG !!

Oddelek: Kaj kupiti
458483 (5746) freesty
»

Korekcijska zaščitna očala

Oddelek: Loža
4513403 (12736) ulemek
»

EU spletne trgovine - višja cena za slovenskega kupca

Oddelek: Kaj kupiti
294869 (3880) Mr.B
»

Prilagajanje spletnih cen profilu uporabnikov buri duhove (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5620031 (16815) gzibret

Več podobnih tem