» »

EU spletne trgovine - višja cena za slovenskega kupca

EU spletne trgovine - višja cena za slovenskega kupca

bastadu ::

Torej po EU spletnih trgovinah opažam, da če kupuješ kot Slovenec te doletijo višje cene, kot so originalno oglaševane na določeni strani. Kot primer dajem strani amazon.de (neke slušalke stanejo 159,99 EUR, ko pa se pijavim v sistem se cena zviša na 164,03 EUR) in pa electronic4you.si (iste slušalke, na strani electronic4you.at stanejo 149 EUR, na strani electronic4you.si pa 163,07 EUR). Zanima me, zakaj je temu tako? Saj že tako plačaš višjo poštnino ...

Mavrik ::

Zato ker ima Nemčija 19% DDV (oz. Mehrwertsteuer - MwSt.), mi pa 22%? Glih 3% razlike nekje dobiš ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Brane22 ::

Ne verjamem. DDV ti plačaš lokalno, torej tam in po lokalni tarifi, ki velja za štacuno, ne glede na poreklo kupca AFAIK - če gre za fizično osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jernejl ::

Če pri nekem podjetju znesek dobav v drugo EU državo preseže neko mejo, se mora v tisti državi identificirati za DDV.
Amazon in electronic4you imata slovensko ID številko za DDV in obračunavata slovenski DDV za dobave v Slovenijo, npr.:
http://www.electronic4you.si/unternehme...

bastadu ::

To bi znala ena od razlag, samo pri electronic4you vseeno ne opraviči skoraj 10% zvišanja cene ...

Invictus ::

Očitno višja marža zaradi zajebavanja slovenskih kupcev.

V UK smo Slovenci precej na slabem glasu in veliko angleških firm niti noče pošiljat v Slovenijo, ker so jih že prinesli okoli.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bastadu ::

UK je poglavje zase, tam jih zelo veliko sploh ne pošilja izven UK ...

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:


V UK smo Slovenci precej na slabem glasu in veliko angleških firm niti noče pošiljat v Slovenijo, ker so jih že prinesli okoli.

Pa ja de, dej no dej. Slovenci znamo okol prnest samo sami sebe.

bastadu je izjavil:

UK je poglavje zase, tam jih zelo veliko sploh ne pošilja izven UK ...

Zato pa imaš kurirske/poštne službe, ki delajo točno to česar trgovci sami ne... gredo v štacuno kjer si naročil artikel in ti ga dostavijo na dom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

DHL paket 30 kil iz Nemčije v Slovenijo je 40EUR, iz Slovenije v Nemčijo pa 120EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

opeter ::

Jep, cene so poskočile, sploh pošiljanje v tujino/EU države. Še pred leti sem v Nemčijo prodal svojega starega PowerMac-a G4 s cel kup dodatki, poštnina je bila okoli 25 € za skoraj 50 kilogramov. Danes bi za pošiljanje plačal vsaj ene 5x toliko.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

shadow7 ::

bastadu je izjavil:

To bi znala ena od razlag, samo pri electronic4you vseeno ne opraviči skoraj 10% zvišanja cene ...


Cca. takšno razliko so imeli še takrat, ko je bil SLO in AT DDV 20%.

Če se prijaviš z AT podatki in naročiš oseben prevzem v trgovini, imaš AT ceno.

Če oseben prevzem ni izvedljiv/racionalen, potem potrebuješ nekoga, ki ima pogodbo s kurirsko službo in preko njega naročiš gor prevzem ter dostavo k tebi. Malenkost dražje kot običajna dostava. Seveda moraš prej robo plačati.
Verjetno imajo to storitev vse kurirske službe, ne vem pa če katera za nepogodbene stranke.

BlaY0 ::

opeter je izjavil:

Jep, cene so poskočile, sploh pošiljanje v tujino/EU države. Še pred leti sem v Nemčijo prodal svojega starega PowerMac-a G4 s cel kup dodatki, poštnina je bila okoli 25 € za skoraj 50 kilogramov. Danes bi za pošiljanje plačal vsaj ene 5x toliko.

Hmm, ne vem kdaj je to bilo... jaz sem slabe 4 leta nazaj pošiljal 25 kil v Nemčijo in je bila cena 108€.

erkgheoruugh ::

To smo že pisali. Vse trgovine, ki naredijo promet preko nekega zneska (ne vem točno med 30 in 50k €), morajo registrirati firmo pri nas in tudi obračunati slovenski DDV ter ga odvesti slovenski državi. Zato je v nekaterih spletnih trgovinah višja cena, ko poveš od kje si, kam boš pošiljal.
Tukaj pa gre najbrž za kako foro zaradi dražje poštnine ali kaj podobnega. Sploh majdič-sedanji electronic4you vem, da je imel te finte.

mailer ::

Naj poskusi nekdo te stvari normalno in prek VPN(če ima možnost izbire več držav). Me zanima razlika v ceni.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

BlaY0 ::

Trgovec oziroma ponudnik storitve v ceno lahko "vkomponira" vse svoje stroške, materialne in nematerialne.Valda bo cena za Avganistan neprimerno višja, saj je recimo treba najeti podjetje za varovanje, če želiš da pošiljka sploh pride do naslovnika...

Pri nas je pa pač treba najprej čez Alpe splezat potem ti pa cel kup birokratov pod noge zmeče še več kupov polen, valda da boš to zaračunal nekomu ali pa raje sploh ne boš prodajal.

opeter ::

BlaY0 je izjavil:

opeter je izjavil:

Jep, cene so poskočile, sploh pošiljanje v tujino/EU države. Še pred leti sem v Nemčijo prodal svojega starega PowerMac-a G4 s cel kup dodatki, poštnina je bila okoli 25 EUR za skoraj 50 kilogramov. Danes bi za pošiljanje plačal vsaj ene 5x toliko.

Hmm, ne vem kdaj je to bilo... jaz sem slabe 4 leta nazaj pošiljal 25 kil v Nemčijo in je bila cena 108EUR.


Pomlad, 2007.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bastadu ::

Razen višjega SLO davka, če že trgovina mora Sloveniji odvajati davek, ne vidim drugega razloga za dodatne stroške (razen seved poštnine, ampak to tako plača kupec), kateri bi za kupca iz katerekoli druge države EU bili višji kot za kupca, ki stanuje v isti državi kot trgovina ... Namreč tudi sam imam spletno trgovino in pošiljam po celi EU in me boli k*rac, iz katere države je kupec, glavno da plača razliko v višini poštnine ... niti na pamet mi ne pade, da bi za nemca imel ene cene, za slovence pa druge ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

erkgheoruugh ::

Glej. Ikea avstrija in Italija imata za kar nekaj artiklov različne cene in je fajn preverit, če kaj več nabavljaš.
Podobno smo pred časom ugotavljali za avstrijski in slovenski Hofer pri nekaterih izdelkih.
Najbolj preprost odgovor na zakaj, je odgovor, zato, ker lahko. Ti se pa kot potrošnik odločiš ali boš kupoval pri njih ali pa ne in jih pošlješ nekam.

bastadu ::

To ni ista zadeva, kot primer se lahko že samo stroški dela v avstriji in italiji razlikujejo, ali stroški izgradnje trgovine, stroški birokracije itd., od tod lahko izvirajo različne cene v obeh državah. Če pa kupiš preko spleta, niso tu stroški za prodajalca nič drugačni kot za lokalnega kupca trgovine, ne vem no, še vedno mi ni čisto jasno ... Morda so v ozadju tudi kakšne pogodbe dobaviteljev, da za določene države ne smejo prodajati pod neko mejno ceno, da ne trpijo lokalne trgovine ...

mtosev ::

Jaz ko kupujem tukaj www.computeruniverse.net plačam 19% nemškega davka. cene za slovence je ista nemškimi cenami
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

bastadu je izjavil:

Če pa kupiš preko spleta, niso tu stroški za prodajalca nič drugačni kot za lokalnega kupca trgovine, ne vem no, še vedno mi ni čisto jasno...

Primer... recimo da prodajaš v velikih količinah nekaj na nek velik trg. Z neko zavarovalnico imaš zavarovane vse posle za toliko in toliko za ta trg. Pojavi se nov trg, recimo Slovenija kjer je ocena da boš naredil 1/1000 svojega prometa. Greš spet na zavarovalnico in glej ga zlomka, zavarovanje poslov za to 1/1000 prometa ti opilijoj v razmerju 1/10 (dražje) napram prejšnjemu. Torej lahko to razliko vkomponiraš v ceno artikla/storitve za ta "mali" trg ali pa enostavno rečeš "Mah briga me za tistih 37 slovenskih pigzigmarjev" in enostavno ne porodajaš Slovencem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bastadu ::

Ne razumem v kakšnem zavarovanju je govora? Če je že kakšno dodatno oz. višje zavarovanje za Slovenijo, naj ga upoštevajo pri poštnini ...

BlaY0 ::

Vem da ne... premalo prodaš, da bi vedel. Ko te bo nekdo nasamaril za 500.000€ boš vedel...

bastadu ::

Mogoče iz mojih postov ni jasno, ampak tukaj govorimo o malo prodaji, cifre ki jih pišeš so totalno izven okvirjev ... Pa še kako bi sploh lahko koga nategnil, saj moraš pri večini EU trgovin, če sploh pošiljajo v SLO, tako ali tako vse v naprej plačat ...

BlaY0 ::

Povej mi koliko prometa ima electronic4you (o tem smo govorili). Drugače za male se pa strinjam. Mali bo imel prej enako ceno povsod kot veliki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

erkgheoruugh ::

Evo še link, da majdič plačuje DDV v Sloveniji za slovenska naročila. To sicer ne pojasni celotne razlike v ceni, nekaj pa že.

Hayabusa ::

btw, če iščeš po ajpesu http://www.ajpes.si/prs z njihovo davčno številko ne najde ničesar, tako da ne vem, kaj naj bi tvoj link "dokazoval".
http://www.electronic4you.si/unternehme...
Vidi se samo da imajo svojo izpostavo v Slo, za katero je pristojen du MB.


Rezultati iskanja [ AKTIVNE ENOTE ]: Število zadetkov: 0 (prikazujem 0 - 1)

Iskanje je bilo izvedeno z naslednjimi pogoji:
Davčna številka: SI867556
Iskanje po zgodovinskih imenih: Da
Status: aktivna enota

Ni zadetkov! Spremenite iskalne pogoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

erkgheoruugh ::

Moj link dokazuje, da je Majdič presegel vrednost prodaje 35k€ v Sloveniji in se bil dolžan registrirat kot zavezanec za DDV ter ga mora tako tudi obračunat slovenskim kupcem preko spleta. Kar najbrž delno vpliva na ceno.

Pa saj je večina večjih firm taka. No za foro sem šel gledat še zadnji račun od Amazona (uk), kjer imam prav tako obračunan VAT v vrednosti 22%. In prav tako je Amazon v registru davčnih zavezancev in prav tako ga ne najde na Ajpesu. So what?
Še vedno plačaš višjo ceno, ker si iz Slovenije kot če bi bil iz druge države članice, kjer imajo nižji davek.
To sploh ni slovenska posebnost, ampak jo določa direktiva EU, samo druge države imajo precej višji prag.

jernejl ::

Davčne številke znotraj EU se lahko preveri tukaj:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vi...

Mr.B ::

Do Celovca iz Ljubljana je cca slaba ura, in tam okoli 70 km. Gratz in podobno je tudi relativno blizu, pač od koder prihajaš.
Greš tja. Če ne drugega si samo da si tankal tam nekako razen časa na nuli. Vse ostalo pa je bolj ali manj ceneje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Aliexpress

Oddelek: Loža
191519 (1115) zee
»

nakup LCD TV pri electronic4you

Oddelek: Zvok in slika
79701 (6988) Georgy87
»

Nakupovanje pri Majdic.at

Oddelek: Kaj kupiti
97189 (6571) odklop

Več podobnih tem