» »

Motorne in električne rikše v Sloveniji?

Motorne in električne rikše v Sloveniji?

UganiKdo ::


Tema ima samo 5 strani. Nalašč ti ga ne bom linka. Preberi temo, je tudi za tvoje razumevanje dobro. To da zadnjih 30 strani teme prebereš preden karkoli pišeš v katerokoli temo bi ti moralo biti samoumevno.


Bolj kot prebiram temo bolj ugotalvjam, da imaš hude duševne motnje, ker kar ne najdem izračuna o tem kako z 0,6€na uro pokriješ car sharing service. Si prepričan, da nisi to zapisal v svojih mokrih sanjah?

Dajva se tako zmenit: dokler ne pokažeš v katerem postu si opravil analizo ki upošteva vse stroške in prišel do izračuna 0,6€ na uro, te upravičeno smatramo za debila?

Urbano#Desno ::

Marko40 je izjavil:

Mater tale zadeva pa ne zgleda švoh, porab 2,2 kWh na 100 km, kar znese 0,18 EUR na 100 km.

To da do zadnjega znaka verjameš kitajskim specifikacijam ne priča ravno o tvoji neizmerni inteligenci s katero se tako rad pohvališ.:))

Urbano#Desno ::

UganiKdo je izjavil:


Tema ima samo 5 strani. Nalašč ti ga ne bom linka. Preberi temo, je tudi za tvoje razumevanje dobro. To da zadnjih 30 strani teme prebereš preden karkoli pišeš v katerokoli temo bi ti moralo biti samoumevno.


Bolj kot prebiram temo bolj ugotalvjam, da imaš hude duševne motnje, ker kar ne najdem izračuna o tem kako z 0,6€na uro pokriješ car sharing service. Si prepričan, da nisi to zapisal v svojih mokrih sanjah?

Dajva se tako zmenit: dokler ne pokažeš v katerem postu si opravil analizo ki upošteva vse stroške in prišel do izračuna 0,6€ na uro, te upravičeno smatramo za debila?


Nekje je res nekaj računal na način (številke so iz glave, ampak so nekje v njegovih velikostnih razredih).
avto stane 1000 EUR
rentam 10 ur na dan
365 dni v letu
servis bo ene 50EUR na leto
na uro rentanja zaslužim 10EUR
avto za jurja laufa 15 let (10ur na dan, vsak dan)
stroškov dela ni, ker vse delam sam
elektrika me stane 0.22EUR na uro vožnje
nikoli ne gre nič narobe/ se ne pojavi nič nepredvidljivega

in potem pride ena magično nizka številka in seveda super profit.

novi jeff bazes ti pravim. :))

pegasus ::

Marko40 je izjavil:

Mater tale zadeva pa ne zgleda švoh, porab 2,2 kWh na 100 km,
Poglej si malo Shell Eco Marathon, kategorijo UrbanConcept Mileage Challenge in kakšne številke dosegajo tam. Ugotoviš, da je 2.2KWh na 100km ogromno, pravzaprav zelo potratno. Še študentarija ti zna narest bolj učinkovita vozila ...

UganiKdo ::

Urbano#Desno je izjavil:

UganiKdo je izjavil:


Tema ima samo 5 strani. Nalašč ti ga ne bom linka. Preberi temo, je tudi za tvoje razumevanje dobro. To da zadnjih 30 strani teme prebereš preden karkoli pišeš v katerokoli temo bi ti moralo biti samoumevno.


Bolj kot prebiram temo bolj ugotalvjam, da imaš hude duševne motnje, ker kar ne najdem izračuna o tem kako z 0,6€na uro pokriješ car sharing service. Si prepričan, da nisi to zapisal v svojih mokrih sanjah?

Dajva se tako zmenit: dokler ne pokažeš v katerem postu si opravil analizo ki upošteva vse stroške in prišel do izračuna 0,6€ na uro, te upravičeno smatramo za debila?


Nekje je res nekaj računal na način (številke so iz glave, ampak so nekje v njegovih velikostnih razredih).
avto stane 1000 EUR
rentam 10 ur na dan
365 dni v letu
servis bo ene 50EUR na leto
na uro rentanja zaslužim 10EUR
avto za jurja laufa 15 let (10ur na dan, vsak dan)
stroškov dela ni, ker vse delam sam
elektrika me stane 0.22EUR na uro vožnje
nikoli ne gre nič narobe/ se ne pojavi nič nepredvidljivega

in potem pride ena magično nizka številka in seveda super profit.

novi jeff bazes ti pravim. :))


ja, ja, tole bi rad da še enkrat likat, ker da se ubijem ne najdem (pač neumen in nesposoben, kot je že večkrat ugotovil). Ker je za umret smešno, kako brez stika z realnostjo je.

Marko40 ::

hojnikb je izjavil:

Janez, še kr poskušaš? Ok.

Debilčku je treba dobazat da se moti in da je debilček :) Ime je pa fake in ravno s tem namenom je bil ustvarjen youtube kanal ;) V glavnem: NAROBE SI IMEl. Pametoval si in debiličil o stvareh o katerih dokazano nimaš najmanjšega pojma. Ne delaj si tega, škodi tvojemu že tako manjhnemu ugledu. Upam da ti je to šola. Če o stvari ne veš nič, potem drži gobec in ne poš izpadel neumen. As simple as that. :)


Reče dežurni trol, ki rabi nov nick praktično vsak teden :)


Jaz ugled imam in nisem trol. Sedaj pa se drži teme in drži visok nivo tega foruma, saj si forum kot je Slotech to zasluži. :)

UganiKdo ::

dragi debil,

prosim za podatke, ki jim mi neumni in nerazgledani sogovorniki še kar ne najdemo.

Hvala,

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:


Tema ima samo 5 strani. Nalašč ti ga ne bom linka. Preberi temo, je tudi za tvoje razumevanje dobro. To da zadnjih 30 strani teme prebereš preden karkoli pišeš v katerokoli temo bi ti moralo biti samoumevno.


Bolj kot prebiram temo bolj ugotalvjam, da imaš hude duševne motnje, ker kar ne najdem izračuna o tem kako z 0,6€na uro pokriješ car sharing service. Si prepričan, da nisi to zapisal v svojih mokrih sanjah?

Dajva se tako zmenit: dokler ne pokažeš v katerem postu si opravil analizo ki upošteva vse stroške in prišel do izračuna 0,6€ na uro, te upravičeno smatramo za debila?


Narobe ugotavljaš ker si shizofren in ne zaznavaš pravilno realnosti. Nimam nobenih duševnih motenj, ti pa imaš najmanj kretenizem. Ti bom skopiral, ker si nespodoben sam najti (druga stran teme drugač če si slep), debil pa si samo ti, jaz nisem: Za 3 EUR NA LETO, si lahko celo leto izposojaš Bicikelj LJ. Edini pogoj je da je vožnja krajša od ene ure. Kar valda je brez problema (to je narejeno sam zato da folk vrne kolo ko ga ne rabi).

Nikoli nisem trdil da so občine znane po učinkovitosti. Omenil sem samo da zasebno podjetje bi seveda hotelo masten profit.

Na leto lahko upoštevaš cca 3000 ur izposoje (pri ceni 1 EUR bi bilo še precej več). Glede na povprečno hitrost gibanja po mestu in dejstvo da pri taki ceni, bi ljudje tudi šli recimo v trgovini in bi avto stal, lahko upoštevamo 0,5 EUR štroma na uro (nizka tarifa čez noč, za to ceno dobiš 6,25 kwh, poraba na 100 km je recimo 10 kWh tako kot pri Twizzyju, računaj da bi vsaj tretjino časa stal, ko bi bil folk po opravkih, pa verjeno celo veliko več kot tretjino. Verjetno bi stal polovico časa. Ampak upoštevajmo tretjino da smo na varni strani. Upoštevaj recimo povprečno čez mesto 50 km/h, pa še to sem preveč rekel. To pomeni 5 kWh. Upoštevamo še da se giba samo 2/3 časa, pride 3,3 kWh, kar bi stalo 0,26 EUR. Sem zaokrožil na 0,5 EUR samo zato da nebo kdo rekel da sem premalo upošteval). Torej to je 1500 EUR prihodka na leto (1 EUR na uro bi stala izposoja). Tak avto ti zdrži 15 let brez problema. Če stane 5 jurjev (uvožneni s kitajske so toliko) to pomeni da se odplača v dobrih treh letih.

Ne samo da bi cena brez profita lahko bila 1 EUR na uro, še celo precej manj bi lahko bila.
Zgodovina sprememb…

UganiKdo je izjavil:

dragi debil,

prosim za podatke, ki jim mi neumni in nerazgledani sogovorniki še kar ne najdemo.

Hvala,


Debil si samo ti, jaz ne. Zaleti se z glavo s steno in napizdi svojo gnilo fuknjeno mtko, ker te je tako prizadetega rodila! Pač si nespodoben najt post, tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Marko40 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Mater tale zadeva pa ne zgleda švoh, porab 2,2 kWh na 100 km, kar znese 0,18 EUR na 100 km.

To da do zadnjega znaka verjameš kitajskim specifikacijam ne priča ravno o tvoji neizmerni inteligenci s katero se tako rad pohvališ.:))


Nisem napisal da verjamem do zadnjega znaka specifikacijam. Moja inteligenca je velika, potrjeno, tvoja pa je glede na tvoje neumne poste neznatna.To je kanadska firma, ne kitajska, delano je v Ameriki:

Velometro Mobility @ Wikipedia

https://www.velometro.com/

Ne razumeš niti izračunov preko palca, tudi če so specifikacije 30 % off, so what? To ne spremeni dejstva da se voziš praktično zastonj. Ti bom še bolj slikovito povedal, ker dvomim da boš drugače razumel: popolnoma vseeno je ali je strošek vožnje 0,18 EUR po specifikaciji, ali pa je 0,24 EUR v primeru da je specifikacija 30 % off. Je pa izmerjena poraba električnega skiroja 1 kWh na 100 km, specifikacija za tole enclosed električno kolo pravi 2,2 kWh na 100 km, kar je popolnoma realna številka sklepajoč na porabo električnega skiroja..pa tudi če bi bilo celo 3 kWh / 100 km, does it really matter? The answer is NO! Vse to je praktično zastonj, par centov razlike ne igra vloge.

Zdaj sem ti razložil podrobno, upam da boš vsaj sedaj razumel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Na leto lahko upoštevaš cca 3000 ur.

to bi pomenilo več kot 8 ur uporabe NA dan 365 dni na leto, pod pogojev da je avto dejansko na voljo vse dni v letu (kar vsak ve da ne bo). glede na to da avnt2go dosega zasedenost med 3 in 4 ure (po besedah direktroja), je ta številka povsem zgrešena.

(nizka tarifa čez noč,

Fail, kaj boš vsak večer vse avtomobile pripeljal domov in priklopil na nočni tok?

Tak avto ti zdrži 15 let brez problema.

Pokaži mi en rental servise, ki uporablja 15 let stara vozila? S tem ,da bi jih ti kekec že kupil rabljena, da bo cena dovolj nizka, torej bi po tvoje nudil storitev z 20 let starimi vozili? Pri čemer niti baterije ne bi rabil menjat v tem času?

Kje je v tem računu licenčnina?

Kje so stroški zaposlenih?

Popravila?

Vzdrežvanje vozil? gume se enako obrabljajo

Registracija?

Zavarovanje vozil in odgovornosti?

Davek?

Razvoj in podpora aplikacije?

Zaključek: števila 0,6EUR stroka na uro (ali pa 1EUR) je lahko ali namerna laž, ali pa kaže na popolno nepoznavanje tematike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Marko40 ::

Urbano#Desno je izjavil:

UganiKdo je izjavil:


Tema ima samo 5 strani. Nalašč ti ga ne bom linka. Preberi temo, je tudi za tvoje razumevanje dobro. To da zadnjih 30 strani teme prebereš preden karkoli pišeš v katerokoli temo bi ti moralo biti samoumevno.


Bolj kot prebiram temo bolj ugotalvjam, da imaš hude duševne motnje, ker kar ne najdem izračuna o tem kako z 0,6EURna uro pokriješ car sharing service. Si prepričan, da nisi to zapisal v svojih mokrih sanjah?

Dajva se tako zmenit: dokler ne pokažeš v katerem postu si opravil analizo ki upošteva vse stroške in prišel do izračuna 0,6EUR na uro, te upravičeno smatramo za debila?


Nekje je res nekaj računal na način (številke so iz glave, ampak so nekje v njegovih velikostnih razredih).
avto stane 1000 EUR
rentam 10 ur na dan
365 dni v letu
servis bo ene 50EUR na leto
na uro rentanja zaslužim 10EUR
avto za jurja laufa 15 let (10ur na dan, vsak dan)
stroškov dela ni, ker vse delam sam
elektrika me stane 0.22EUR na uro vožnje
nikoli ne gre nič narobe/ se ne pojavi nič nepredvidljivega

in potem pride ena magično nizka številka in seveda super profit.


novi jeff bazes ti pravim. :))


Številke ki si jih uporabil in pripisal meni si popolnoma zgrešil, Že takoj na začetku sem rekel da je avto 5 jurjev, ne jurja...naprej se mi niti ne da secirat. Narobe si povedal..

to bi pomenilo več kot 8 ur uporabe NA dan 365 dni na leto, pod pogojev da je avto dejansko na voljo vse dni v letu (kar vsak ve da ne bo). glede na to da avnt2go dosega zasedenost med 3 in 4 ure (po besedah direktroja), je ta številka povsem zgrešena.


Ne drži, številka ni zgrešena. Če bi bila cena izposoje majhna, potem bi bila izposojenost definitivno 8 ur na dan, si lahko kar prepričan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Ne drži, številka ni zgrešena. Če bi bila cena izposoje majhna, potem bi bila izposojenost definitivno 8 ur na dan, si lahko kar prepričan.


If wishes were horses
Beggars would ride,
If turnips were watches
I would wear one by my side.
And if if's and an's were pots and pans,
The tinker would never work!

Marko40 ::

Fail, kaj boš vsak večer vse avtomobile pripeljal domov in priklopil na nočni tok?


Ni fail, avtomobili se bodo oddajali na oddajni postaji, tako kot ima Avant2go in se jih bo priklopilo na štrom.. tako kot dela Avant2go ane, ni kle neke znanosti al kaj ti kvačkaš.

Pokaži mi en rental servise, ki uporablja 15 let stara vozila? S tem ,da bi jih ti kekec že kupil rabljena, da bo cena dovolj nizka, torej bi po tvoje nudil storitev z 20 let starimi vozili? Pri čemer niti baterije ne bi rabil menjat v tem času?


Električni avtomobili zdržijo več kot 15 let..ker zdržijo več kot navadni bencinarji tko da..Kekec jaz nisem, to si ti..kje sem napisal da bodo rabljena? kar nekaj neumno narobe predvidevaš.. NOVA bodo, taki mini avti so na kitajskem par jurjev (jaz sem za zihr upošteval več in dal 5 jurjev v izračun). Baterije zdržiji več kot 15 let pri električnih avtih..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Unava1lable ::

Če se tale naš marko šteje za res nekega hudega inženirja smo lahko še veseli da tolk mal letal dol pade. :D

Marko40 ::

Kje je v tem računu licenčnina?

Kje so stroški zaposlenih?

Popravila?

Vzdrežvanje vozil? gume se enako obrabljajo

Registracija?

Zavarovanje vozil in odgovornosti?

Davek?

Razvoj in podpora aplikacije?

Zaključek: števila 0,6EUR stroka na uro (ali pa 1EUR) je lahko ali namerna laž, ali pa kaže na popolno nepoznavanje tematike.


Prvič: ne razumeš ti izračunov preko palca: tudi če bi bila realna vrednost dvakrat večja, torej 1,2 € na uro, to še vedno dokaže point. Razumi že vendar!

UganiKdo ::

Marko40 je izjavil:

Fail, kaj boš vsak večer vse avtomobile pripeljal domov in priklopil na nočni tok?


Ni fail, avtomobili se bodo oddajali na oddajni postaji, tako kot ima Avant2go in se jih bo priklopilo na štrom.. tako kot dela Avant2go ane, ni kle neke znanosti al kaj ti kvačkaš.


ROFL ampak res z vsaki mpostom poveše večji iditoizem. Pa nadaljujmo:

- Kje si upošteval strošek zakupa prostora za izgradnjo polnilnice?
- Kje si upošteval stroške postavitve in vzdrževanja polnilnic?

In last but not least: A si res tako neumen, da verjameš da je kw elektrike na taki polnilnici obračunan po nočni tarifi za gospodinjstva? Kaj boš pa naredil če baterije zmanjka čez dan?

Marko40 ::

Unava1lable je izjavil:

Če se tale naš marko šteje za res nekega hudega inženirja smo lahko še veseli da tolk mal letal dol pade. :D


Izračuni preko palca imajo svoj namen, natančni imajo pa svoj namen. Za druge gre 100x več časa, ampak če se point ali neko zadevo lahko dokaže že s prvim, zakaj bi potem porabljal 100x časa. Izvajam pa tako natančne izračune, kot preko palca, oboje ima svoj namen.

UganiKdo ::

Marko40 je izjavil:

Kje je v tem računu licenčnina?

Kje so stroški zaposlenih?

Popravila?

Vzdrežvanje vozil? gume se enako obrabljajo

Registracija?

Zavarovanje vozil in odgovornosti?

Davek?

Razvoj in podpora aplikacije?

Zaključek: števila 0,6EUR stroka na uro (ali pa 1EUR) je lahko ali namerna laž, ali pa kaže na popolno nepoznavanje tematike.


Prvič: ne razumeš ti izračunov preko palca: tudi če bi bila realna vrednost dvakrat večja, torej 1,2 EUR na uro, to še vedno dokaže point. Razumi že vendar!


Problem izračunov preko palca je točno to, da niso realni in narediš z njimi v vsakem postu totalnega bedaka iz sebe. Po tvoji debilni logiki je najcenejša opcija avto, ki ga kupi oči in tanka mamica.

Predvsme pa kakšen izračun čez palec je to, če ne upošteva 90% dejanskih stroškov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Marko40 ::

Kje je v tem računu licenčnina?

Kje so stroški zaposlenih?

Popravila?

Vzdrežvanje vozil? gume se enako obrabljajo

Registracija?

Zavarovanje vozil in odgovornosti?

Davek?

Razvoj in podpora aplikacije?


Vse sem upošteval v izračunu na papir (ni vse napisano), razen licenčnine. Pa tudi licenčnina ne predstavlja več kot nekaj procentov celega profita..zaposlenih ni, bi bil jaz sam, ker bi od tega živel..

UganiKdo ::

ROFL, ti osebno boš skrbel za 50 vozil, 24/7 customer service in vse kar pride zraven? daj nehaj se že smešit.

Če si vse to upošteval potem zgoraj pač lažeš, ker tega v izračunu ni. Kakor tudi lažeš, da si prišel pri upoštevanju vsega tega na 1EUR na uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

Izračun preko palca bi računal strošek elektrike, servisa, itd, vsaj 3 evre na uro, zakupljen plac v mestu vsaj jurja na leto, za vsak 3. avto polnilnico za 5 do 10 jurjev, itd. Ne pa da izračun preko palca začneš s ceno litija in avta iz kitajske tovarne na kitajskem dvorišču. Ker, kot najbrž nisi opazil, pri mojem izračunu preko palca je praktično vseeno kolk stane sam avto, ker je to dejansko najmanjši strošek - če posojaš ta poceni avte.

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Fail, kaj boš vsak večer vse avtomobile pripeljal domov in priklopil na nočni tok?


Ni fail, avtomobili se bodo oddajali na oddajni postaji, tako kot ima Avant2go in se jih bo priklopilo na štrom.. tako kot dela Avant2go ane, ni kle neke znanosti al kaj ti kvačkaš.


ROFL ampak res z vsaki mpostom poveše večji iditoizem. Pa nadaljujmo:

- Kje si upošteval strošek zakupa prostora za izgradnjo polnilnice?
- Kje si upošteval stroške postavitve in vzdrževanja polnilnic?

In last but not least: A si res tako neumen, da verjameš da je kw elektrike na taki polnilnici obračunan po nočni tarifi za gospodinjstva? Kaj boš pa naredil če baterije zmanjka čez dan?


Ni res, ni nobenih idiotizmov z moje strani, je pa z tvoje..žal..nobenih spešl polnilnic ne rabiš, priklopi se na navadno šuko vtičnico..

A si res tako neumen, da verjameš da je kw elektrike na taki polnilnici obračunan po nočni tarifi za gospodinjstva? Kaj boš pa naredil če baterije zmanjka čez dan?


Neumen nisem, lahko pa da si ti. Poslovna elektrika popoči je še cenejša od nizke gospodinjske tarife! Plunil si v lastno skledo! Sam si se ZAKLAN z argumentom :D

Narediš battery swap če zmanjka baterije, prazno zamenjaš s polno.

UganiKdo ::

Neumen nisem, lahko pa da si ti. Poslovna elektrika popoči je še cenejša od nizke gospodinjske tarife! Plunil si v lastno skledo! Sam si se ZAKLAN z argumentom :D
Si, mapak to smo že vemo. o kaki nižji ceni ti sanjaš pri hitri polnilnici?

Narediš battery swap če zmanjka baterije, prazno zamenjaš s polno.

med tem ko odgovrajaš na telefonske klice, menjaš gume, registriraš vozilo, rešuješ prometne prekrške... ja, v mokrih sanjah.

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:

ROFL, ti osebno boš skrbel za 50 vozil, 24/7 customer service in vse kar pride zraven? daj nehaj se že smešit.

Če si vse to upošteval potem zgoraj pač lažeš, ker tega v izračunu ni. Kakor tudi lažeš, da si prišel pri upoštevanju vsega tega na 1EUR na uro.


Da, saj kaj pa imaš za delat,r razen za oddajat vozila in na vsake kvatre peljat na servis če se slučajno kaj pokvari? Kumot za 50 vozil skrbiš. Al pa ajde dajva rečt za 20 vozil.. Smešiš se samo ti, jaz ne. Nič ne lažem, NISI DOJEL POINTA..

Neprofitna cena električenga car sharinga je lahko pod 1 € na uro. Izračunaj si sam.

Utk je izjavil:

Izračun preko palca bi računal strošek elektrike, servisa, itd, vsaj 3 evre na uro, zakupljen plac v mestu vsaj jurja na leto, za vsak 3. avto polnilnico za 5 do 10 jurjev, itd. Ne pa da izračun preko palca začneš s ceno litija in avta iz kitajske tovarne na kitajskem dvorišču. Ker, kot najbrž nisi opazil, pri mojem izračunu preko palca je praktično vseeno kolk stane sam avto, ker je to dejansko najmanjši strošek - če posojaš ta poceni avte.


kakšne 3 € na uro neki, pod 1 € na uro je stroškov, na to pač gor nabiješ profit ane. Avto "polnilnica" je navadna hišna vtičnica, strošek inštalacije je par 10 €, ne pa 5-10 jurjev kaj ti ni?

Dobr fantje, ne da se mi več pisat romanov, več ur že odpisujem.. če ste dojeli ste, če niste pač niste. Lep dan.

UganiKdo je izjavil:

Neumen nisem, lahko pa da si ti. Poslovna elektrika popoči je še cenejša od nizke gospodinjske tarife! Plunil si v lastno skledo! Sam si se ZAKLAN z argumentom :D
Si, mapak to smo že vemo. o kaki nižji ceni ti sanjaš pri hitri polnilnici?

Narediš battery swap če zmanjka baterije, prazno zamenjaš s polno.

med tem ko odgovrajaš na telefonske klice, menjaš gume, registriraš vozilo, rešuješ prometne prekrške... ja, v mokrih sanjah.


Mokre sanje imaš ti, jaz ne. Da klice sprejemaš, gume menjajo na servisu za male dnarje tako kot jih tudi tebi na ICE-ju namenjajo.. kakšna hitra polnilnica neki.. navadna vtičnica.

Dobr fantje, ne da se mi več pisat romanov, več ur že odpisujem.. če ste dojeli ste, če niste pač niste. Lep dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Dajmo se malo poigrat:

50 vozil po 5k eur - 250.000 EUR, registracija in zavarovanje po tarifi za rent a car - minimalno 500 EUR letno.
8 polnilnic - 90.000 EUR (povprečna cena polnilnice, kot je stala Elektro Ljubljana) + letno 1000 EUR za vzdrževanje na polnilnico.
Plača za eno vsesospobno in čudežno osebo, ki vse to vzdžuje 20.000 na leto.
MOL licenca za uporabo carshare parkirnih mest in brezplačno parkiranje v LJ - 1.000 EUR na leto na vozilo za ponudnike z 50 vozili.
Gume 100 EUR na leto na vozilo.

Bodimo fanatiki in recimo, da s enič ne pokvari in zdrži 10 let (najmanj torej 2x toliko kot bi dejansko).

Strošek vozil 250.000 + 25.000x10 = 500.000 EUR
Polnilnice 90.000 + 8000x10 = 170.000 EUR
Plača za enega vsemogočnega kekca: 200.000 EUR
MOL 500.000 EUR
Gume 50.000 EUR

Skupaj 1.420.000 EUR, ali slabih 30.000 EUR na vozilo. Če upoštevamo še realnih 3-4 ure uporabe na dan vsakega od vozil pa smo že pri 3 EUR na uro.

A zdaj končno vidiš kakšnega idiota delaš iz sebe? 3 EUR na uro je brez da sploh upoštevaš porabo električne energije in predpostavljaš, da bo 50 vozil 10 let delovalo brez ene okvare ali izgubljenega dneva, da o prometnih nesrečah ne govorimo. In še tukaj je totalno nora in zgrešena predpostavka, da bo vse to obvladovala ena oseba.

Avto "polnilnica" je navadna hišna vtičnica, strošek inštalacije je par 10 €, ne pa 5-10 jurjev kaj ti ni?

ROFL, Daj pokliči bedake na Elektro Ljubljana, jim boš prihranil 11.000 EUR po postaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Marko40 ::

Ni polnilnic sploh. Je navadna gospodinjska ali pisarniška vtičnica. Ti pa sanjaš 8 polnilnic za 90.000 EUR. Ti govoriš o hitrih polnilnicah, ki za ta primer niso potrebne. Ne spoznaš se na zadevo, hitre polnilnice imajo svoj namen, za mini električne avte, ki jih polniš čez noč pa niso smiselne in ne potrebne. Nobenga idiota ne delam iz sebe, napisal sem dejstva. 3,3 kWh kolikor bi na uro skuril mesti avto, ki se ne vozi skos z mestno vožnjo, stane 0,26 EUR. Govoriš kot da bi bil štrom nevem kako drag.Nimaš prav, ni res kar si napisal. Vse kar si me obtožil ne drži. Ne da se mi secirat, sem že preveč časa zabil za ovrčanje napačnih trditev soforumašev. Ne da se mi več pisat romanov, več ur že odpisujem.. če ste dojeli ste, če niste pač niste. Lep dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

Ni polnilnic sploh. Je navadna gospodinjska ali pisarniška vtičnica.
To boš imel kabel od tam, od kjer prihajajo ideje in boš za vozili zadej teku, da bodo skoz polna ali pa se bodo zvečer kot kravce zbrale ob tebi, da jih boš priklopil na isti kabel?

UganiKdo ::

Marko40 je izjavil:

Ni polnilnic sploh. Je navadna gospodinjska ali pisarniška vtičnica. Ti pa sanjaš 8 polnilnic za 90.000 EUR. Ti govoriš o hitrih polnilnicah, ki za ta primer niso potrebne. Nimaš prav, ni res kar si napisal. Vse kar si me obtožil ne drži. Ne da se mi secirat, sem že preveč časa zabil za ovrčanje napačnih trditev soforumašev. Ne da se mi več pisat romanov, več ur že odpisujem.. če ste dojeli ste, če niste pač niste. Lep dan.

Hisna vticnica? Kdo ti bo pa to dovolil postavit na javnem parkiriscu? Kako na to priklopis 50 avtomobilov?

Marko40 ::

Fantje vi mešate hitre polnilne postaje in navaden 240 V priklop, ki ti ga izvede skupaj z polnilnim mestom vsak električar za 300 €.

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

Fantje vi mešate hitre polnilne postaje in navaden 240 V priklop, ki ti ga izvede skupaj z polnilnim mestom vsak električar za 300 €.

Kar sredi tržaške boš to imel? Poleg faksa, kjer si top5, bogi oni?

Marko40 ::

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Ni polnilnic sploh. Je navadna gospodinjska ali pisarniška vtičnica.
To boš imel kabel od tam, od kjer prihajajo ideje in boš za vozili zadej teku, da bodo skoz polna ali pa se bodo zvečer kot kravce zbrale ob tebi, da jih boš priklopil na isti kabel?


Ne dalaj se neumnega in ne trosi bedarij. Bo tako kot ima Avant2go. Avte se oddaja na oddajni postaji, in jih nato priklopijo da se napolnijo. Nimajo hitril polnilnih postaj za 11 jurjev po eni. Imajo navaden 240 V priklop za 300 EUR.

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Fantje vi mešate hitre polnilne postaje in navaden 240 V priklop, ki ti ga izvede skupaj z polnilnim mestom vsak električar za 300 EUR.

Kar sredi tržaške boš to imel? Poleg faksa, kjer si top5, bogi oni?


Oddajna postaji bosta 2, tako kot ima Avant2go. Bosta tam kjer pač bosta. Bogi kdo? Ti?

UganiKdo je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Ni polnilnic sploh. Je navadna gospodinjska ali pisarniška vtičnica. Ti pa sanjaš 8 polnilnic za 90.000 EUR. Ti govoriš o hitrih polnilnicah, ki za ta primer niso potrebne. Nimaš prav, ni res kar si napisal. Vse kar si me obtožil ne drži. Ne da se mi secirat, sem že preveč časa zabil za ovrčanje napačnih trditev soforumašev. Ne da se mi več pisat romanov, več ur že odpisujem.. če ste dojeli ste, če niste pač niste. Lep dan.

Hisna vticnica? Kdo ti bo pa to dovolil postavit na javnem parkiriscu? Kako na to priklopis 50 avtomobilov?


Kakšno javno parkirišče? Popolnoma napačno si predstavljaš. Oddajna postaji bosta 2, tako kot ima Avant2go,tam se jih bo polnilno na 400 AC (navaden trofazni tok), kar je napetost v običajni vtičnici. 100 A varovalka zadostuje za priklop 50 avtomobilov, ki se napolnijo preko noči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Kje pa stojijo polnilnice avant2go, ce ne ob javnih parkiriscih?

In ne to niso hisne vticnice in ne, je bistveno drazje od 300e.

A si se sploh vprasal kolikonte bo stalobsamo dovoljenje za polnilnice? Al mislis da lahko to postavis kjer tebi pase?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

Ne dalaj se neumnega in ne trosi bedarij. Bo tako kot ima Avant2go.
Ampak ti nimaš niti enega navadnega priklopa. Niti rikše, če smo že pri tem. Niti firme. Samo kos papirja, ki ga napačno razumeš.

Marko40 je izjavil:

Kakšno javno parkirišče? Popolnoma napačno si predstavljaš.
50 rikš v ljubljani na baterije? Še vrane se ti bodo smejale.

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:

Kje pa stojijo polnilnice avant2go, ce ne ob javnih parkiriscih?

In ne to niso hisne vticnice in ne, je bistveno drazje od 300e.

A si se sploh vprasal kolikonte bo stalobsamo dovoljenje za polnilnice? Al mislis da lahko to postavis kjer tebi pase?


No, moje ne bo na javnih parkiriščih. Avte se bo oddajalo na nekaj oddajnih postajah, kjer se bo zadeva tudu polnila. Strošek priklopa na navaden trofazni tok je izredno poceni.

50 rikš v ljubljani na baterije? Še vrane se ti bodo smejale.


Niso rikše.

Nekaj takega:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

na nekaj oddajnih postajah,
Kako bo to zgledalo? Kiosk s kabli?

Marko40 je izjavil:

Niso rikše.
V naslovu teme piše, da so rikše.

UganiKdo ::

No, moje ne bo na javnih parkiriščih. Avte se bo oddajalo na nekaj oddajnih postajah, kjer se bo zadeva tudu polnila. Strošek priklopa na navaden trofazni tok je izredno poceni.


Kje pa bo? A imas parcele po celi ljubljani?
A imas tudi parkirisca po celi ljubljani, al kje bodo parkirani tvoji avti?

Marko40 ::

Ali pa nekaj takega:

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

Ali pa nekaj takega:


Kaj je to za ena grdoba? V to pričakuješ, da bodo šli noter prostovoljno.

Marko40 ::

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

na nekaj oddajnih postajah,
Kako bo to zgledalo? Kiosk s kabli?

Marko40 je izjavil:

Niso rikše.
V naslovu teme piše, da so rikše.


Zgledalo bo tako kot mora zgledat. Tako lepo, parkirišče z trofaznimi vtičnicami, tako kot imaš v kampih za priklop elektrike.

Tole poglej: :) Ni grdoba, to lahko pravi samo nekdo ki je grdoba sam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

na nekaj oddajnih postajah,
Kako bo to zgledalo? Kiosk s kabli?

Marko40 je izjavil:

Niso rikše.
V naslovu teme piše, da so rikše.


Zgledalo bo tako kot mora zgledat. Tako lepo, parkirišče z trofaznimi vtičnicami, tako kot imaš v kampih za priklop elektrike.

Rabiš parcelo. Rabiš štrom. Rabiš čapca. To stane.

UganiKdo ::

In kje bos to poslavil? Imas parcele po celi ljubljani? Pa parkirisca? Na podlagi cesa pa ti bo Elektro dovolil priklop takih postaj?

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

Tole poglej: :) Ni grdoba, to lahko pravi samo nekdo ki je grdoba sam :)
Torej je kolo, samo bolj fancy zgleda. In dražje. In bolj neuporabno. Jao, zeh.

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:

No, moje ne bo na javnih parkiriščih. Avte se bo oddajalo na nekaj oddajnih postajah, kjer se bo zadeva tudu polnila. Strošek priklopa na navaden trofazni tok je izredno poceni.


Kje pa bo? A imas parcele po celi ljubljani?
A imas tudi parkirisca po celi ljubljani, al kje bodo parkirani tvoji avti?


Zakaj bi moral imeti parcele in parkirišča. Parcele za oddajne postaje se vzame v najem ali kupi. Parkirišča pa ne rabiš, kot tudi ti za dvojega dizla ne rabiš kupiti parkirišča ko greš v trgovino..

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

na nekaj oddajnih postajah,
Kako bo to zgledalo? Kiosk s kabli?

Marko40 je izjavil:

Niso rikše.
V naslovu teme piše, da so rikše.


Zgledalo bo tako kot mora zgledat. Tako lepo, parkirišče z trofaznimi vtičnicami, tako kot imaš v kampih za priklop elektrike.

Rabiš parcelo. Rabiš štrom. Rabiš čapca. To stane.


Seveda stane, ampak ne dosti. Moj celoten point je, da je cena 20 € na uro kot ponujajo ponudniki carsharinga v Ljubljni popoln nateg. Že v tujini je precej ceneje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

vzame v najem ali kupi.
Mala šala. Stane pa toliko kot en dizel par m2.

Marko40 je izjavil:

Parkirišča pa ne rabiš, kot tudi ti za dvojega dizla ne rabiš kupiti parkirišča ko greš v trgovino..
Rabiš rabiš. Kje boš imel vso to konjenico spravljeno, ko ne bo obratovala? V stanovanju ob skiroju? Al se boš švercal ob trgovinah. Bo hitro palk te mušice odpeljal.

Marko40 ::

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Tole poglej: :) Ni grdoba, to lahko pravi samo nekdo ki je grdoba sam :)
Torej je kolo, samo bolj fancy zgleda. In dražje. In bolj neuporabno. Jao, zeh.


Je tricikel. Električni. Z katem si hitrejši kot z kolesom in zaščiten pred dežjem in ostalo nesnago. Seveda je uporabno. Ne razmišljaj tako ozkogledno, razmišljaj širše. :)

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

Moj celoten point je, da je cena 20 € na uro kot ponujajo ponudniki carsharinga v Ljubljni popoln nateg. Že v tujini je precej ceneje..
Tudi ti boš drag. Sploh ker si misliš, da boš poceni. Seveda iz te burleske ne bo nič. Ljudje že imajo bicikle.

Marko40 ::

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

vzame v najem ali kupi.
Mala šala. Stane pa toliko kot en dizel par m2.

Marko40 je izjavil:

Parkirišča pa ne rabiš, kot tudi ti za dvojega dizla ne rabiš kupiti parkirišča ko greš v trgovino..
Rabiš rabiš. Kje boš imel vso to konjenico spravljeno, ko ne bo obratovala? V stanovanju ob skiroju? Al se boš švercal ob trgovinah. Bo hitro palk te mušice odpeljal.


Že 3x sem ti odgovoril da bodo 2 ali 3 oddajne postaje, kjer se bodo zadeve filale. Pa še kar nabijaš v prazno..

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Moj celoten point je, da je cena 20 € na uro kot ponujajo ponudniki carsharinga v Ljubljni popoln nateg. Že v tujini je precej ceneje..
Tudi ti boš drag. Sploh ker si misliš, da boš poceni. Seveda iz te burleske ne bo nič. Ljudje že imajo bicikle.


Ljudje imajo bicikle. To pa je 100x boljša zadeva, tudi mnogo hitrejša in mnogo bolj uprorabna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

Z katem si hitrejši kot z kolesom in zaščiten pred dežjem in ostalo nesnago. Seveda je uporabno. Ne razmišljaj tako ozkogledno, razmišljaj širše. :)
Hitrejši nisi, ker je max 25. Tudi če bi bil hitrejši, ne more mimo količkov in mimo ramp, okrog pešcev in peskov pa je že loterija. Čez zebro bo tudi težka, ker bodo babice sicer kot keglji. Po cesti pa tole ne sme.

Marko40 je izjavil:

Že 3x sem ti odgovoril da bodo 2 ali 3 oddajne postaje, kjer se bodo zadeve filale. Pa še kar nabijaš v prazno..
Nope, ne bodo, ker ne bodo imele biti kje. Če pa bodo, bo drago.... več kot bicikl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Marko40 ::

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Moj celoten point je, da je cena 20 EUR na uro kot ponujajo ponudniki carsharinga v Ljubljni popoln nateg. Že v tujini je precej ceneje..
Tudi ti boš drag. Sploh ker si misliš, da boš poceni. Seveda iz te burleske ne bo nič. Ljudje že imajo bicikle.


Drag bom toliko kolikor bom lahko drag da bo profit maksimalni. Z preveliko ceno ti pada procent časa v najemu. Z premalo ceno se ti profit niža, nekje vmes pa je točka kjer je profit maksimalen. Tam bo moja cena.

Moj point je, da je stroškov samo 1 EUR na uro. Seveda da bom ceno nabil na 10 EUR na uro ali več če jo bom lahko..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Parcele za oddajne postaje se vzame v najem ali kupi.


Kar spet nisi uposteval v ceni 1euro na uro.

Parkirišča pa ne rabiš, kot tudi ti za dvojega dizla ne rabiš kupiti parkirišča ko greš v trgovino..
in kaj bos, vsak vecer 50 avtov domov odpeljal? Kaj mislis kater lastnik parkirisca ti bo dovolil parkirat 50 avtomobilov brez placila?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22832830 (28708) c3p0
»

Imeti avto

Oddelek: Loža
447473 (5327) jype

Več podobnih tem