» »

Motorne in električne rikše v Sloveniji?

Motorne in električne rikše v Sloveniji?

Marko40 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Marko40 je izjavil:


Govoriš popolne numnosti. Niso torpeda, ne peljejo se random. Niso kolo, ampak so BOLJŠA prevozna sredstva od kolesa. Ustaviti jih seveda je mogoče in to zelo zelo hitro, ker imajo dobre disk zavore na zadnjem kolesu in elektromagnetno zavoro na sprednjem kolesu. Ustavi se iz polne hitrosti do nule v manj kot 4 metrih, če adjustaš zavoro iz stock v bolj agresivno pozo pa v cca 3 m. Ustavi se prej kot velika večia koles.

:D
Če je na poti drevo pa v 2 cm.


Pri avtu velja dosti podobno ;) S tem da skiro nosi zanemarljivo malo energije v primerjavi z avtom.

Sicer pa nevem na katerem planetu živiš, amapk na Zemlji se ljudje navadno ne zabijajo z kolesi in skiroji v drevesa. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Marko40 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Nič se ne polomijo.
Saj ga je kitajc naredu, kaj se ne bo polomil. Vsaka stvar se polomi, pa se skiro ne bo. Samo pravo silo rabi ali pa ustrezno luknjo, pa je nesreča tu, saj so skiroji nevarna in neobvladljiva vozila, konstrukcijsko pa niso dvigalo.


Ne polomijo se v 1-2 mesecih. Zdržijo 5 let brez problema, verjetno pa 10 let.

Luknja skiroja ne polomi. Sprobano. Skiroji niso nevarna in neobvladljiva vozila. Avtomobili so nevarna in neobvladljiva vozila, konstrukcijsko pa niso dvigalo.


Kaj ko bi namesto nabijanja v tri dni začel malo operirat z dejstvi:

https://mashable.com/article/escooter-l...

Rental scooter pa pet let je približno tak orealno kot tvoj kitajski avto za 1000EUR. BTW, se zmeniva da mi za 2.000 enga zrihtaš? Ampak pričakujem, da urediš vse do registracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:

Marko40 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Nič se ne polomijo.
Saj ga je kitajc naredu, kaj se ne bo polomil. Vsaka stvar se polomi, pa se skiro ne bo. Samo pravo silo rabi ali pa ustrezno luknjo, pa je nesreča tu, saj so skiroji nevarna in neobvladljiva vozila, konstrukcijsko pa niso dvigalo.


Ne polomijo se v 1-2 mesecih. Zdržijo 5 let brez problema, verjetno pa 10 let.

Luknja skiroja ne polomi. Sprobano. Skiroji niso nevarna in neobvladljiva vozila. Avtomobili so nevarna in neobvladljiva vozila, konstrukcijsko pa niso dvigalo.


Kaj ko bi namesto nabijanja v tri dni začel malo operirat z dejstvi:

https://mashable.com/article/escooter-l...

Rental scooter pa pet let je približno tak orealno kot tvoj kitajski avto za 1000EUR. BTW, se zmeniva da mi za 2.000 enga zrihtaš? Ampak pričakujem, da urediš vse do registracije.


Moj čas za rihtanje ni zastonj, koliko me plačaš na uro?

Se nima kaj pokvarit na skiroju po enem mesecu da se ne bi splačalo popravit. Prijatelj ima 4 leta skiro brez popravil, razen 2x je menjal zračnico ki stane 3€. Tako da je verjami nebulozam in ne pametuj.

Daj povej ti pametnjakovič kaj se pri skiroju recimo M365 lahko pokvari v 1-2 mesecih da se ne splača popravljati in plačevati za servis?! Govoriš popolne debilizme. Vem celotno zgredbo in vse dele in njihove cene.

UganiKdo ::

Moj čas za rihtanje ni zastonj, koliko me plačaš na uro?

saj si rekel, da so avti po 1000€. Torej imaš do 2.000 kolikor ti plačam še kar nekaj lufta. Al bomo sedaj končno ugotovili, da teh čudežnih avtov za 1000€ ni?

Daj povej ti pametnjakovič kaj se pri skiroju recimo M365 lahko pokvari v 1-2 mesecih da se ne splača popravljati in plačevati za servis?! Govoriš popolne debilizme. Vem celotno zgredbo in vse dele in njihove cene.

jaz ne vem kaj ti veš (kaže da bore malo), ampak zograj imaš na konkretnih primerih narejene analize. Povprečna doba je bila 28 dni. V nadaljevanju članek govori o tem, da si žellijo prit do vozil, ki bi bila dovolj vzdržljiva, da bi v sharingu zdržala 12-18 mesecev. Tako ,da res ne vem na podlagi česa sanjaš o 5 in več letih.

Se nima kaj pokvarit na skiroju po enem mesecu da se ne bi splačalo popravit. Prijatelj ima 4 leta skiro brez popravil, razen 2x je menjal zračnico ki stane 3€. Tako da je verjami nebulozam in ne pametuj.

Kaj ko bi se ti odločil ali govorimo o zasebni rabi ali o sharingu? Bo precej manj shizofreno, pa še nebuloz ne boš rabil širit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Urbano#Desno ::

UganiKdo je izjavil:


Kaj ko bi se ti odločil ali govorimo o zasebni rabi ali o sharingu? Bo precej manj shizofreno, pa še nebuloz ne boš rabil širit.

Zahtevaš preveč.
On bo imel floto skirojev ki jih bo sam pobiral po mestu, sam servisiral, IT podpora bo bruder, on bo tudi delal v support centru, uporabniki bodo full pazili na skiroje in 10 ur na dan bodo v uporabi (pa čeprav baterija morda zdrži 2 ure) pa zamenjal jih bo po 4 letih in seveda računal bo precej manj kot za izposojo računajo danes firme ki delajo izgubo. :))

Marko40 ::

saj si rekel, da so avti po 1000EUR. Torej imaš do 2.000 kolikor ti plačam še kar nekaj lufta. Al bomo sedaj končno ugotovili, da teh čudežnih avtov za 1000EUR ni?


Ofak za kakšne glupe stvari se ti usajaš..ko v vrtcu.

Lepo sem napisal da je avto, katerega link je prilepil Urbano#desno jurja+poštnina. Čr nisi pismen ni moj problem. Do 2 jurja je pošnina. Če ga bom pa rihtal zate me boš mogel pa še konkretno plačat po uri, ker moja ura je vredna ;)

jaz ne vem kaj ti veš (kaže da bore malo)


Sam sebi si daješ avtogole, najprej da neveš kaj jaz vem, nato v drugem stavku pa že delaš debilne trditve. Smešiš se. Vem več kot boš ti kdajkoli vedel in vem veliko.

Povprečna doba je bila 28 dni. V nadaljevanju članek govori o tem, da si žellijo prit do vozil, ki bi bila dovolj vzdržljiva, da bi v sharingu zdržala 12-18 mesecev. Tako ,da res ne vem na podlagi česa sanjaš o 5 in več letih.


28 dni je nebuloza, ti pa si ji verjel. Nima na skuterju kaj crkniti po toliko časa da se ne bi splačalo popravljat. Ali tudi cel avto fukneš stran ker se ti obrabi brisalec? Ti zgleda ja, početje tvoji pameti primerno. Pametni pa seveda nebodo stran fuknili celega avta, samo zato ker brisalec za vetrobransko steklo ne dela.

Nisi odgovoril na vprašanje:

Daj povej ti pametnjakovič kaj se pri skiroju recimo M365 lahko pokvari v 1-2 mesecih da se ne splača popravljati in plačevati za servis?! Govoriš popolne debilizme. Vem celotno zgredbo in vse dele in njihove cene.

Tako ,da res ne vem na podlagi česa sanjaš o 5 in več letih.


Na podlagi večih skirojev znancev, ki jih uporabljajo brez problemov in popravil že leta. Pa tudi če bi se ti kontroler pokvaril (se skoraj nikoli), 30 EUR je nov kontroler, v četrt ure ga imaš zmontiranega... valda ne boš zato celga skiroja stran fuknu. Dobr ti ja k si neumnen, ampak pametn folk pa tega ne bo delal. Sploh pa obstaja garancija. Zdrava pamet ti pove, da nima kaj crkniti po enem mesecu tako da se ne bi splačalo popravljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Kripto mesi ::

Glede na to, da maš čas pisat neumnosti po slotechu je tvoja ura bore malo vredna :))

Marko40 ::

1:10000 je ogromno. Skiroji so očitno zelo nevarna stvar. Fireball2x.


Napisal sem pod 1:10000. Se definitvno vžge več telefonov kot pa skirojev. Zakaj potem uporabljaš telefon? Več šanse je da boš imel nesrečo z avtom kot pa da ti bo zagorel skiro, zakaj se potem še voziš z avtom? Original M365 skiro se ni še nikoli vžgal, vžgalo se je samo ene par ponaredkov. In to samo ene par na celem svetu. Se vžge dosti več bencinskih in dizelskih avtov, kot pa skirojev. Naftni derivati so vnetljiva zadeva ;)

Kripto mesi je izjavil:

Glede na to, da maš čas pisat neumnosti po slotechu je tvoja ura bore malo vredna :))



Ne drži. Na kurac mi gre da ljudje narobe mislijo. Ljudje morajo mislit prav. Moja moralna dolžnost pa je da jih na pravo pot usmerim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

pegasus ::

Marko40 je izjavil:

Na kurac mi gre da ljudje narobe mislijo. Ljudje morajo mislit prav. Moja moralna dolžnost pa je da jih na pravo pot usmerim.
Mlad si še in naiven. Ne skrbi, te bo minilo ... samo daj času čas.

Marko40 ::

Mogoče bi lahko rekel da sem relativno mlad (pa še to ne ravno), ampak naiven pa definifivno nisem niti malo.

Kripto mesi je izjavil:

Glede na to, da maš čas pisat neumnosti po slotechu je tvoja ura bore malo vredna :))


Kar pišem niso neumnosti, kar bi, če bi se na zadevo spoznal, tudi vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

28 dni je nebuloza, ti pa si ji verjel. Nima na skuterju kaj crkniti po toliko časa da se ne bi splačalo popravljat. Ali tudi cel avto fukneš stran ker se ti obrabi brisalec? Ti zgleda ja, početje tvoji pameti primerno. Pametni pa seveda nebodo stran fuknili celega avta, samo zato ker brisalec za vetrobransko steklo ne dela.

Torej imamo na eni strani analizo konkretnega podjetja, ki se ukvarja z rentanje elektrnoskih skirojev in na drugi strani zablojenega nakladača, ki si domišlja, da vse ve, naredit ni pa sposobne nič?

Le čemu verjet...

Marko40 ::

V podjetju seveda vejo da lažejo. Zablojen nakladač jaz nisem, sem sposoben, vem pa več kot boš ti kdajkoli vedel in vem veliko. Drugega kot žalitev tako ne znaš, si ko v vrtcu.. izmeček.

Nima na skuterju kaj crkniti po toliko časa da se ne bi splačalo popravljat. Ali tudi cel avto fukneš stran ker se ti obrabi brisalec? Ti zgleda ja, početje tvoji pameti primerno. Pametni pa seveda nebodo stran fuknili celega avta, samo zato ker brisalec za vetrobransko steklo ne dela.

Nisi odgovoril na vprašanje:

Daj povej ti pametnjakovič kaj se pri skiroju recimo M365 lahko pokvari v 1-2 mesecih da se ne splača popravljati in plačevati za servis?! Govoriš popolne debilizme. Vem celotno zgredbo in vse dele in njihove cene.

UganiKdo ::

Ne drži. Na kurac mi gre da ljudje narobe mislijo. Ljudje morajo mislit prav. Moja moralna dolžnost pa je da jih na pravo pot usmerim.


If at first you don't succeed, losing may be your style.

Marko40 ::

Govoriš debilizme.

1ST MYTH: E-SCOOTERS LAST ONLY 28 DAYS

FACT: The claim that a general and definitive product lifetime applies to e-scooters is false. All depends on the quality of the product as well as on the maintenance and repair processes of the respective provider. First-generation scooters in the US were not designed for rental, were often insufficiently maintained and therefore did not last very long. From the very beginning, TIER has tackled this issue and can successfully claim that since the second (current) generation of its scooters, all individual parts are replaceable.

TIER has such highly professionalised and frequent maintenance and repair cycles, that scooters hardly ever have to be taken out of service due to technical defects.

;);)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

V podjetju seveda vejo da lažejo.

Ker? Se njihova zgodba ne sklada z tvojimi forumskimi blodnjami? Kaj ti resno misliš, da podjetje meče stra el. skiroje po enem mesecu, ker nimajo bolj pametnega dela?

V podjetju seveda vejo da lažejo. Zablojen nakladač jaz nisem, sem sposoben, vem pa več kot boš ti kdajkoli vedel in vem veliko. Drugega kot žalitev tako ne znaš, si ko v vrtcu.. izmeček.

Ko boš sposoben sestavit poslovni načrt po katerem bodo blodnje, ki si jih natrosil v tej temi, se bo dalo sploh resno pogovarjat. Do takrat pa je več kot očitno, da o zadevi pojma nimaš in to skrivaš za kupom žalitev in praznimi floskulami.

Marko40 je izjavil:

Govoriš debilizme.

1ST MYTH: E-SCOOTERS LAST ONLY 28 DAYS

FACT: The claim that a general and definitive product lifetime applies to e-scooters is false. All depends on the quality of the product as well as on the maintenance and repair processes of the respective provider. First-generation scooters in the US were not designed for rental, were often insufficiently maintained and therefore did not last very long. From the very beginning, TIER has tackled this issue and can successfully claim that since the second (current) generation of its scooters, all individual parts are replaceable.

TIER has such highly professionalised and frequent maintenance and repair cycles, that scooters hardly ever have to be taken out of service due to technical defects.

;);)



Vir? ali so tele ravno kar sam setavil? Ker zgornji članek riše drugačno sliko. Pa četudi je 28 dni res kratka doba, je seveda trdit, da el skiro zdrži pet let dnevne izposoje naravnost debilno, če še proizvajalci priznavajo, da se trudijo naredit produkt, ki bi to zdržal ENO leto.

Tako, da bo treba kaj več kot PR članke, da te bo kdo resni jemal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:

V podjetju seveda vejo da lažejo.

Ker? Se njihova zgodba ne sklada z tvojimi forumskimi blodnjami? Kaj ti resno misliš, da podjetje meče stra el. skiroje po enem mesecu, ker nimajo bolj pametnega dela?

V podjetju seveda vejo da lažejo. Zablojen nakladač jaz nisem, sem sposoben, vem pa več kot boš ti kdajkoli vedel in vem veliko. Drugega kot žalitev tako ne znaš, si ko v vrtcu.. izmeček.

Ko boš sposoben sestavit poslovni načrt po katerem bodo blodnje, ki si jih natrosil v tej temi, se bo dalo sploh resno pogovarjat. Do takrat pa je več kot očitno, da o zadevi pojma nimaš in to skrivaš za kupom žalitev in praznimi floskulami.

Marko40 je izjavil:

Govoriš debilizme.

1ST MYTH: E-SCOOTERS LAST ONLY 28 DAYS

FACT: The claim that a general and definitive product lifetime applies to e-scooters is false. All depends on the quality of the product as well as on the maintenance and repair processes of the respective provider. First-generation scooters in the US were not designed for rental, were often insufficiently maintained and therefore did not last very long. From the very beginning, TIER has tackled this issue and can successfully claim that since the second (current) generation of its scooters, all individual parts are replaceable.

TIER has such highly professionalised and frequent maintenance and repair cycles, that scooters hardly ever have to be taken out of service due to technical defects.

;);)



Vir? ali so tele ravno kar sam setavil? Ker zgornji članek riše drugačno sliko. Pa četudi je 28 dni res kratka doba, je seveda trdit, da el skiro zdrži pet let dnevne izposoje naravnost debilno, če še proizvajalci priznavajo, da se trudijo naredit produkt, ki bi to zdržal ENO leto.



Lažeš in govoriš debilizme.
https://www.tier.app/the-7-myths-about-...

Se njihova zgodba ne sklada z tvojimi forumskimi blodnjami?


Blodiš ti, jaz ne. Nimaš niti osnovne logike in verjameš vsaki nebulozi brez da bi uporabil možgane. Nima na skuterju kaj crkniti po toliko časa da se ne bi splačalo popravljat. Ali tudi cel avto fukneš stran ker se ti obrabi brisalec? Ti zgleda ja, početje tvoji pameti primerno. Pametni pa seveda nebodo stran fuknili celega avta, samo zato ker brisalec za vetrobransko steklo ne dela.

Nisi odgovoril na vprašanje:

Daj povej ti pametnjakovič kaj se pri skiroju recimo M365 lahko pokvari v 1-2 mesecih da se ne splača popravljati in plačevati za servis?! Govoriš popolne debilizme. Vem celotno zgredbo in vse dele in njihove cene.

Ko boš sposoben sestavit poslovni načrt po katerem bodo blodnje, ki si jih natrosil v tej temi, se bo dalo sploh resno pogovarjat. Do takrat pa je več kot očitno, da o zadevi pojma nimaš in to skrivaš za kupom žalitev in praznimi floskulami.


To velja zate, si pač navaden trol. Kar sem napisal so dejstva, ne pa blodje ali floskule. O zadevi imam pojma, ti ga žal nimaš.

Aha kar sestavil sem v petih minutah. Saj ne da je stran že leta gor na netu. Debil. Lej tkole je: boli me kurac, zarad mene pa misli narobe. Fukni stran svoj avto, po tem ko se ti je pokvaril brisalec za 10 EUR. Neumen si ravno toliko. Boli me kurac zate, zarad mene če vsak mesec stran fukneš avto ali skiro, saj boš to tud sam plačal. Neumnost se pač plača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Marko40 ::

Stran je gor že najmanj od 7.marca. In seveda po tvoji debilni pameti sem jo jaz danes ob dvanajstih naredil ane? Debil. https://web.archive.org/web/*/https://w...

UganiKdo ::

Torej, ce citiram to stran, ki si jo ti linkal je zivljenska doba e scooterja v rental okolju PRovsko napihnjena na 24 mesecev?

Torej si lagal ko si govoril o petih letih?

Toliko o dejstvih in temu da siris nebuloze.

Bi bilo pa dobro da si pogledas definicijo kaj dejstva so. Hint: to da ti nekja zmotno verjames tega me narwdi za dejstvo. Tudi PR clanek je bistveno nizje kot konkretna analiza ki temelji a preverljivih podatkih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Marko40 ::

Seveda nisem lagal. Govoril sem resnico. Bralno razumevanje ti dela težave. Piše da je življenska doba NAJMANJ 24 mesecev. Lahko je tudi 5 let. Nebuloze širiš in jim verjameš ti, jaz ne.

Nisi odgovoril na vprašanje:

Daj povej ti pametnjakovič kaj se pri skiroju recimo M365 lahko pokvari v 1-2 mesecih da se ne splača popravljati in plačevati za servis?! Govoriš popolne debilizme. Vem celotno zgredbo in vse dele in njihove cene. Prijatelj je naredil že več kot 5 tisoč km in vozi skiro že 4 leta brez popravil (razen dvakrat zračnica, ki stane 3 EUR). Drugi prijatelj ga vozi že 4 leta.. A ti praviš en mesec, za koji kurac. Manjka ti zdrava pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Marko40 ::

Pri takšnem spajkanju imaš veliko možnost da celico preveč segreješ ni trajno poškoduješ, zato se uporablja spot velder.


Ni res. Če veš kaj delaš in nisi nesposoben te možnosti ni. Spot welder se uporablja iz drugih razlogov: predvsem zaradi več kot 10x večje hitrosti, ter možnosti da tudi manj uspodobljeno osebje dela konsistentne in dobre spoje.

Spajkanje ti da veliko boljši električni spoj, ki je tudi mehansko stabilnejši in bolj odporen proti vibracijam. Res pa da traja vsaj 10x več časa da narediš spoj. Vendar za doma popraviti en skiro na leto to nima veze. V industriji kjer je čas denar, se seveda zato uporabljajo spot welderji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Marko40 je izjavil:

Seveda nisem lagal. Govoril sem resnico. Bralno razumevanje ti dela težave. Piše da je življenska doba NAJMANJ 24 mesecev. Lahko je tudi 5 let. Nebuloze širiš in jim verjameš ti, jaz ne.

Nisi odgovoril na vprašanje:

Daj povej ti pametnjakovič kaj se pri skiroju recimo M365 lahko pokvari v 1-2 mesecih da se ne splača popravljati in plačevati za servis?! Govoriš popolne debilizme. Vem celotno zgredbo in vse dele in njihove cene. Prijatelj je naredil že več kot 5 tisoč km in vozi skiro že 4 leta brez popravil (razen dvakrat zračnica, ki stane 3 EUR). Drugi prijatelj ga vozi že 4 leta.. A ti praviš en mesec, za koji kurac. Manjka ti zdrava pamet.


Zakaj bi ti moral odgovarjat na vprašanje, če si se že v naprej odločil, da veš odgovor?

ejstvo je da tako članek, ki sem ga jaz dal, kot članek, ki si ga ti dal govorita o bistveno krajši življenski dobi, kot si jo ti izmišljaš. Tudi vir, ki ga ti navajaš (pa je skrajno provski in brez vsakih podatkov) ptiznava, da so bile življenske dobe električnih skirojev izjemno kratke, kadar so se uporabljali za izposojo. In razen tebe, ki si si 5 let potegnil iz riti nobeden ne govori o takih številka. En članek navaja, da se trudijo doseč 12-18 mesecev življenske dobe. Tvoj vir pa govori o tem, da odsegajo dve leti. Torej zelo zelo daleč od izmišljene številke o kateri ti govoriš.

tudi idiotsko sklicevanje na to, da si moral popravljat pri skiroju, ki ga za osebno rabo uporabljaš mogoče 5x na teden po pol ure, vse pove o tem, da nimaš popolnoma nobenega stika z realnostjo kako se el. skiroji obnašajo kadar morajo so uporabljeni v okviru sharing storitev.

Ampak mislim, da smo vsi razumeli. Vse kar je od tebe je kup napihovanja, neverodostojnih trditev, laganja in bluzenja. Ko boš pa sposoben skupaj spravit kak produkt, ki bo tako revolucionarno spremenil mobilnost, kot tukaj prodajaš pa lahko naprej.

Več na temo pričakovane dobe: https://urbanmobilitydaily.com/free-flo...
Z viri in kompetentnimi ljudmi, ki dejansko kaj vedo o temi, ne pa forumskim nabijanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Kvinta ::

Izmeček :)):)):))
A.C.A.B

Urbano#Desno ::

UganiKdo je izjavil:

......


Zastonj se trudiš. Vse kar pišeš mu je bilo že parkrat povedano a on se je pač odločil da edina prava resnica je tista ki se mu je prikazala ko je ležal na kavču. :)) Vsi ki v praksi obratujejo zagotovo lažejo in zavajajo on sicer še ni poskusil delovati v tem poslu, ampak ve da je tako. :D Nivo predšolska vzgoja. :)

Marko40 je izjavil:


Ni res. Če veš kaj delaš in nisi nesposoben te možnosti ni. Spot welder se uporablja iz drugih razlogov: predvsem zaradi več kot 10x večje hitrosti, ter možnosti da tudi manj uspodobljeno osebje dela konsistentne in dobre spoje.

Seveda da je res. Spot welder bo precej manj segrel celico in naredil precej boljši spoj in če je pogoj da nisi nesposoben potem tebi definitivno ne priporočam spajkanja celic.

Zgodovina sprememb…

Marko40 ::

Zakaj bi ti moral odgovarjat na vprašanje, če si se že v naprej odločil, da veš odgovor?


Ti trdiš debuloze da skiroji zdržijo samo en mesec, ne jaz. Zato še enkrat:

Daj povej ti pametnjakovič kaj se pri skiroju recimo M365 lahko pokvari v 1-2 mesecih da se ne splača popravljati in plačevati za servis?!

ejstvo je da tako članek, ki sem ga jaz dal, kot članek, ki si ga ti dal govorita o bistveno krajši življenski dobi, kot si jo ti izmišljaš. Tudi vir, ki ga ti navajaš (pa je skrajno provski in brez vsakih podatkov) ptiznava, da so bile življenske dobe električnih skirojev izjemno kratke, kadar so se uporabljali za izposojo. In razen tebe, ki si si 5 let potegnil iz riti nobeden ne govori o takih številka. En članek navaja, da se trudijo doseč 12-18 mesecev življenske dobe. Tvoj vir pa govori o tem, da odsegajo dve leti. Torej zelo zelo daleč od izmišljene številke o kateri ti govoriš.


Viri lažejo, kar če imaš vsaj malo pameti veš. Če pameti nimaš pač ne.

tudi idiotsko sklicevanje na to, da si moral popravljat pri skiroju, ki ga za osebno rabo uporabljaš mogoče 5x na teden po pol ure, vse pove o tem, da nimaš popolnoma nobenega stika z realnostjo kako se el. skiroji obnašajo kadar morajo so uporabljeni v okviru sharing storitev.


Ne gre za nobeno idiotsko skicevanje, gre za dejstva. Se nima kaj pokvarit v enem mesecu, tako da se ne bi splačalo popravit. Če jih pa niso popravljali, so pa že neumni, njihov problem. Tale članek ZLAGANO pove da grejo tile skiroji KAO samo 163,2 milje, kar je 261 kilometrov. Jaz sem pa naredil že 2000 km z njim, lahko prilepim tudi dokaz za to v aplikaciji ki meri kilometre.

Oni pravijo tole, kar je ČISTA LAŽ:

The average vehicle went 163.2 miles over 92 trips during its lifetime.

Ampak mislim, da smo vsi razumeli. Vse kar je od tebe je kup napihovanja, neverodostojnih trditev, laganja in bluzenja. Ko boš pa sposoben skupaj spravit kak produkt, ki bo tako revolucionarno spremenil mobilnost, kot tukaj prodajaš pa lahko naprej.


Vsi smo razumeli in videli da govoriš popolne debilizme, vemo zakaj.. Od mene ni nobenega napihovanja, neveredostojnih dejstev, laganja in bluzenja; napisal sem DEJSTVA, ki ti jih pove zdrava pamet. Tvoje obtoževanje mene pa je samo prihološka projekcija tvojih lastnih lastnosti. Kot diplomirani inženir delam na svojem lastnem prototipu, ki je v postopku patentne prijave in podobnega na svetu še ni. Ne sežeš mi do kolen, pamet ti je tudi tuja.

Lej tkole je: boli me kurac, zarad mene pa misli narobe. Fukni stran svoj avto, po tem ko se ti je pokvaril brisalec za 10 EUR. Neumen si ravno toliko. Boli me kurac zate, zarad mene če vsak mesec stran fukneš avto ali skiro, saj boš to tud sam plačal. Neumnost se pač plača.

Kvinta je izjavil:

Izmeček :)):)):))


Si ti, jaz ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

IL_DIAVOLO ::

Vesolje, pozdravljen :)

Marko40 ::

Zastonj se trudiš. Vse kar pišeš mu je bilo že parkrat povedano a on se je pač odločil da edina prava resnica je tista ki se mu je prikazala ko je ležal na kavču. :)) Vsi ki v praksi obratujejo zagotovo lažejo in zavajajo on sicer še ni poskusil delovati v tem poslu, ampak ve da je tako. :D Nivo predšolska vzgoja. :)


Ti si vzel podatke samo ENEGA podjetja, ene lažnive študije. Druga podjetja povejo po resnici da je življeska doba daljša. Prav tako v svojem neumno debilnem razmišljanju predvidevaš da stane servisna ura enako kjerkoli na svetu na svetu enako. Ti misliš da serviser skirojev zasluži enako v Sloveniji ali v Ameriki. Debilizem brez primere. Ker tudi od cene servisne ure je odvisno kaj se splača popravljati. Plače v Sloveniji in Ameriki seveda niso enake, pa tudi če ti shizofreno misliš da so.

Seveda da je res. Spot welder bo precej manj segrel celico in naredil precej boljši spoj in če je pogoj da nisi nesposoben potem tebi definitivno ne priporočam spajkanja celic.


Ni res. Če veš kaj delaš in delaš pravilno ni možnosti da poškoduješ celico s spajkanjem. Sposoben sem, ti debilćek pa nisi. Zaspajkal sem že ogromno celic brez problema. Tukaj pa uporabnik hojnikb trdi da se celic ne da zaspajkati in da spajka slabo steče in podobne nebuloze.

Dokaz:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

tikitoki ::

Marko40 je izjavil:

Pa ustrezajo ta kinderjajcka Evropskim standardom za prometno varnosti, kaksen imajo Euro NCAP in ali ustrezajo standardom prebivalstva, ki so vajeni kolkotolko kvalitetnega sedenja in transporta, ne pa da znotraj slisis kako se sraufi premikajo v podvozju in iz sosednjega avta radijsko postajo.


Glede da zadeva že uspešno obratuje v Italiji predvidevam da ustrezajo evropskim standardom. Tvoji pomislike so pa samo tvoje nerealne fantazije. Klik: https://www.delo.si/lokalno/ljubljana-i...

Zgleda popolnoma normalen mini avto. Pa še električen je, kar je bistvo.


In kolk stano taksno malo cudo? Mal je problem ,ce bi s tem zelel iti kam, kjer ni elektrike.

Marko40 ::

tikitoki je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Pa ustrezajo ta kinderjajcka Evropskim standardom za prometno varnosti, kaksen imajo Euro NCAP in ali ustrezajo standardom prebivalstva, ki so vajeni kolkotolko kvalitetnega sedenja in transporta, ne pa da znotraj slisis kako se sraufi premikajo v podvozju in iz sosednjega avta radijsko postajo.


Glede da zadeva že uspešno obratuje v Italiji predvidevam da ustrezajo evropskim standardom. Tvoji pomislike so pa samo tvoje nerealne fantazije. Klik: https://www.delo.si/lokalno/ljubljana-i...

Zgleda popolnoma normalen mini avto. Pa še električen je, kar je bistvo.


In kolk stano taksno malo cudo? Mal je problem ,ce bi s tem zelel iti kam, kjer ni elektrike.


Stane cca 5 jurjev uvožen z Kitajske. :) No to je za po mestu in okolici, kjer ta sharing tudi deluje. Dosega imajo po cca 100 km. Ampak tako ali tako ko ga oddaš ga hkrati priklopiš na polnjenje.

UganiKdo ::

Viri lažejo, kar če imaš vsaj malo pameti veš. Če pameti nimaš pač ne.

Ti pa seveda tega ne počneš (čeprav je dokumentirano v tej temi) in širiš samo Sveto resnico?

Jaz sem pa naredil že 2000 km z njim, lahko prilepim tudi dokaz za to v aplikaciji ki meri kilometre.

Kaj imaj tvoja osebna izkupnja z enim skirojem veze z statističnimi podatki podjetja, ki se ukvarja z rentanjem skirojev? Kaj misliš, da je bolj verodostojno?

Ti si vzel podatke samo ENEGA podjetja, ene lažnive študije.

Za razliko od tebe, ki izhajaš iz ene lastne izkušnje? in to dokazanega lažnjivca? Kar je DEJSTVO in ker sem napisal z velikimi črkami zagotovo drži.

Marko40 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Pa ustrezajo ta kinderjajcka Evropskim standardom za prometno varnosti, kaksen imajo Euro NCAP in ali ustrezajo standardom prebivalstva, ki so vajeni kolkotolko kvalitetnega sedenja in transporta, ne pa da znotraj slisis kako se sraufi premikajo v podvozju in iz sosednjega avta radijsko postajo.


Glede da zadeva že uspešno obratuje v Italiji predvidevam da ustrezajo evropskim standardom. Tvoji pomislike so pa samo tvoje nerealne fantazije. Klik: https://www.delo.si/lokalno/ljubljana-i...

Zgleda popolnoma normalen mini avto. Pa še električen je, kar je bistvo.


In kolk stano taksno malo cudo? Mal je problem ,ce bi s tem zelel iti kam, kjer ni elektrike.


Stane cca 5 jurjev uvožen z Kitajske. :) No to je za po mestu in okolici, kjer ta sharing tudi deluje. Dosega imajo po cca 100 km. Ampak tako ali tako ko ga oddaš ga hkrati priklopiš na polnjenje.


Dobro rastejo te številke, od rikš za 1000€, ki jih sicer nisi sposoben dobavit za 3.000 eur, smo sedaj pri avtih za 5.000. Še malo pa bomo ugotovil,da so I3 v bistvu poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

No to je za po mestu in okolici, kjer ta sharing tudi deluje. Dosega imajo po cca 100 km. Ampak tako ali tako ko ga oddaš ga hkrati priklopiš na polnjenje.
Tele gajbe so vsaj toliko nevarne kot skiroji, ki so extra nevarni, kar se vidi po pilotih, ki jih poskušajo upravljati.

m0LN4r ::

Ok, dovolj ste debatiral, je ze Marko kaj od povedanega raliziral?

Se ze vozi naokoli z rikso?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

Niti z biciklom se ne vozi.

Urbano#Desno ::

K0l1br1 je izjavil:

Niti z biciklom se ne vozi.

Danes je bil z mamo v mestu:D

Marko40 ::

Ti pa seveda tega ne počneš (čeprav je dokumentirano v tej temi) in širiš samo Sveto resnico?


Jaz pamet imam, za tebe tega ne moremo trditi glede na povedano v tej temi..

Kaj imaj tvoja osebna izkupnja z enim skirojem veze z statističnimi podatki podjetja, ki se ukvarja z rentanjem skirojev? Kaj misliš, da je bolj verodostojno?


Nisem lažnivec, ti pa si. Pa še tak brez zdrave pameti. Druga podjetja ne lažejo. Ti si vzel samo eno podjetje kot primer (ostala ki pa povejo po resnici pa ignoriral), pa še to podjetje je v ameriki, kjer je servisna ura dražja. Neverodostojno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Urbano#Desno ::

Si bil včeraj na predstavitvi?
Kdaj bo pričetek posla?

Marko40 ::

Dobro rastejo te številke, od rikš za 1000EUR, ki jih sicer nisi sposoben dobavit za 3.000 eur, smo sedaj pri avtih za 5.000. Še malo pa bomo ugotovil,da so I3 v bistvu poceni.


Ne, številke ne rastejo, samo ti si nesposoben slediti toku pogovora. Šlo je za dva različna avta, vsaj ima svojo ceno.

Urbano#Desno je izjavil:

Si bil včeraj na predstavitvi?
Kdaj bo pričetek posla?


Sem bil, vendar ne za carsharing. Šlo je za drugo zadevo.

K0l1br1 je izjavil:

Niti z biciklom se ne vozi.


Res je, z biciklom se ne vozi nikoli, še najmanj pa ob petkih takrat ko se voziš ti.

Urbano#Desno je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Niti z biciklom se ne vozi.

Danes je bil z mamo v mestu:D



To so tebe slikal. ;)

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

No to je za po mestu in okolici, kjer ta sharing tudi deluje. Dosega imajo po cca 100 km. Ampak tako ali tako ko ga oddaš ga hkrati priklopiš na polnjenje.
Tele gajbe so vsaj toliko nevarne kot skiroji, ki so extra nevarni, kar se vidi po pilotih, ki jih poskušajo upravljati.


Govoriš na popolne neumnosti, ki se ne skladajo z dejstvi. Mnogo bolj nevaren je avtomobil, pa se z njim še vseeno voziš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Ti si vzel samo eno podjetje kot primer

jaz sem vzel študijo, ki temelji na podatkih. Kaj pa ti? PRvsko sporočilo in lastno ničevo vsevednost?

Druga podjetja ne lažejo.

seveda ne, tako kot se ti nisi zlagal v tej temi. Če kdo temu seveda verjame.

Kdaj bo pričetek posla?

Takoj, ko se navadi samostojno uporabljat kahljico. Torej tistega leta, ki se bo začelo na petek 13.

Marko40 ::

Hojnikb:

POGLEJ KAKO LEPO SE SPAJKA ;) Še druga stran baterije ane :) Ne pametuj o stvareh o katerih nimaš blage veze. Upam da ti je to šola. če o stvari nič ne veš, ne drži svoj gobec zaprt. Simple as that.



POjdi ti še raje malo kolesarit ob petkih ovca ena!

Takoj, ko se navadi samostojno uporabljat kahljico. Torej tistega leta, ki se bo začelo na petek 13.


To velja zate, jaz uporabljam WC. Si pač debil.

seveda ne, tako kot se ti nisi zlagal v tej temi. Če kdo temu seveda verjame.


Ne, nisem se zlagal niti enkrat. Na skiroju nima kaj crkniti v enem mesecuz da se ne bi dalo in splačalo povpraviti. Pika in basta. Če bi vedel kako poceni so komponente bi to vedel.

jaz sem vzel študijo, ki temelji na podatkih. Kaj pa ti? PRvsko sporočilo in lastno ničevo vsevednost?


Ti si vzel samo eno lažnivo študijo, vse druge študije ki pravijo drugače pa ignoriral. Pa še tisto študijo ki si vzel, je podjetje po neumnosti se odločilo ob vsaki napaki skiro vržti stran, kar pa ni ekonomsko učinkovito, ker se ga veliko bolj splača popraviti, kar ostale firme delajo. Pa še zadnji udarec: firma je v ameriki, kjer majo serviserji po 5x večjo urno postavko kot v Sloveniji. Torej v sloveniji se splača popravljati stvari ŠE BOLJ. Ker komponente so izredno poceni: pogooglaj in poišči na aliexpress za M365 deli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Kvinta ::

POGLEJ KAKO LEPO SE SPAJKA


Zaj ti bo ziher reko da na zelenih pa plavih baterijah to ne gre teh je največ :))
A.C.A.B

Marko40 ::

Naj še kdo raje pove kako se ne da spajakat celic knede?



Kvinta je izjavil:

POGLEJ KAKO LEPO SE SPAJKA


Zaj ti bo ziher reko da na zelenih pa plavih baterijah to ne gre teh je največ :))


hahahahah ja točn to :)):)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

vse druge študije ki pravijo drugače pa ignoriral

Link, ali spet lažeš?

Urbano#Desno ::

Marko, torej kdaj žačneš delati nor denar z oddajanjem avtov po 5EUR na uro?

UganiKdo ::

Pa saj to on v bistvu že dela, zato pa ima čas trolat po forumu.

Marko40 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Marko, torej kdaj žačneš delati nor denar z oddajanjem avtov po 5EUR na uro?


Če se bom tega lotil bom oddajal po največ kolikor bo trg še pripravljen plačat. Verjetno je to vsaj 15 € na uro.

Urbano#Desno ::

Marko40 je izjavil:


Če se bom tega lotil bom oddajal po največ kolikor bo trg še pripravljen plačat. Verjetno je to vsaj 15 € na uro.

A zdaj pa že ČE. Po 15 praviš še vedno deluje ugodno samo za ta denar pa pričakujem avte kot pri Avant2Go in ne kitajsko rikšo. A nisi izračunal da boš že pri 5EUR v par letih jeff bezos kategorija?

Marko40 ::

Kot sem povedal, računal bom največ kolikor bo trg še dopuščal. Avant2go računa 23 EUR na uro za Smarta. Ne bo rikša (zato ker sem prepričan da imajo ljudje proti rikšam predsodke), amapak bo avto nekje v rangu tega kar ima share'nGo v svoji floti. Jaz bom cenejši (15 je veliko ceneje kot 23 EUR na uro). Če 15 EUR na uro ne bo šlo v promet, bom ceno spustil na recimo 11-13 EUR na uro.



https://www.electricbikescootercar.co.u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

reeves ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vesolje, pozdravljen :)

Je naš diplomirani inženir iz Mense tole, kajne :)):))

Marko40 ::

Nekje takle avto. Čist fanj zadeva za po mestu.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Urbano#Desno ::

Marko40 je izjavil:

Kot sem povedal, računal bom največ kolikor bo trg še dopuščal. Avant2go računa 23 EUR na uro za Smarta. Jaz bom cenejši (15 je veliko ceneje kot 23 EUR na uro). Če 15 EUR na uro ne bo šlo v promet, bom ceno spustil na recimo 11-13 EUR na uro.

No še kakšen slo-tech popust pa smo na 5. Jaz verjamem vate da lahko obogatiš pri 5 evričih na uro.:))

Marko40 je izjavil:



https://www.electricbikescootercar.co.u...

Eno je privat uporaba drugo pa sposojanje random folku za drobiž, to ti je tudi že bilo pojasnjeno pa se nekako ne prime.:))

Marko40 ::

No še kakšen slo-tech popust pa smo na 5. Jaz verjamem vate da lahko obogatiš pri 5 evričih na uro.:))


Morda bo kakšen kupon za 5 EUR na uro samo za eno vožnjo. Samo toliko da ljudje probajo da je zadeva kul in jih navadiš na svojo storitev. Seveda bi se dalo obogateti pri 5 EUR na uro. Stroškov je pod 1 EUR na uro. Vendar pri 15 EUR na uro obogatiš še bolj in hitreje ane :)

Sigurno je med lastniškim skirojem in tistim za sposojo razlika, nisi povedal nič novega kar ne bi že vedel. Nisi razumel kaj sem ti hotel povedati: moj point je da karkoli je narobe z skirojem, se ti bolj ekonomsko splača popraviti, kot pa vreči stran in kupiti nov skiro. V Sloveniji pa sploh, ker je še servisna ura mnogo cenejša. Rezervni deli so izredno poceni. Do 50 skirojev, kar je za Ljubljano veliko lahko celo brez problema servisiraš sam, glede na to da od te firme tudi živiš in bogatiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22832830 (28708) c3p0
»

Imeti avto

Oddelek: Loža
447473 (5327) jype

Več podobnih tem