» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1382 / 1489
»»

globoko grlo ::

Jest sm se vprasu za arb, kaj ga je picl, mam jih pa ene 600, tko da nism glih market mover :)


Nism su pa nc raziskvat kaj se dogaja.

A 1337 ma kj veze z 1337x.to?

Anyway, bodi dope in vrzi kksno profitabilno kost vec nam siromakom.

Ajd
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

dope1337 ::

Nimam nobenih kosti za metat, če sm iskren.

Osebno zadnje čase veliko delam na CL LPing preko Ramses Exchange (Arbitrum STIP Backfund). Ampak se je najprej potrebno izobrazit o nevarnostih CL poolinga (leveraged IL).

Primer: CL ARB/ETH na -10%/+10% = 600% APR večino časa. 50% nagrad v obliki ARB(STIP backfund - še 10 tednov), 50% nagrad v obliki xoRAM. Dodatno še pridobljeni feeji.
Primer2: CL USDC/USDC.e na 1tick = ~60% APR večino časa. Nagrade isto kot zgoraj.

Je pa veliko nevarnosti tukaj, tako da previdno. Osebno sem pred kratkim zaradi Gamma (ALM - Asset Liability Management) exploita izgubil nekaj stabilcev, ki bodo povrnjeni v roku 8 mesecev (takšen je njihov izračun). Tudi v roku enega ali dveh let bo vredi. Ipak so stabilci in s tem izpostavljeni samo inflaciji.

To je to od mojih kosti. Gamble responsibly.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Lennzi ::

dope1337 je izjavil:

Nimam nobenih kosti za metat, če sm iskren.

Osebno zadnje čase veliko delam na CL LPing preko Ramses Exchange (Arbitrum STIP Backfund). Ampak se je najprej potrebno izobrazit o nevarnostih CL poolinga (leveraged IL).

Primer: CL ARB/ETH na -10%/+10% = 600% APR večino časa. 50% nagrad v obliki ARB(STIP backfund - še 10 tednov), 50% nagrad v obliki xoRAM. Dodatno še pridobljeni feeji.
Primer2: CL USDC/USDC.e na 1tick = ~60% APR večino časa. Nagrade isto kot zgoraj.

Je pa veliko nevarnosti tukaj, tako da previdno. Osebno sem pred kratkim zaradi Gamma (ALM - Asset Liability Management) exploita izgubil nekaj stabilcev, ki bodo povrnjeni v roku 8 mesecev (takšen je njihov izračun). Tudi v roku enega ali dveh let bo vredi. Ipak so stabilci in s tem izpostavljeni samo inflaciji.

To je to od mojih kosti. Gamble responsibly.

Priznam, da 94% texta ne razumem. 😀

dope1337 ::

Sej jz tud priznam, da je spakedravščina ;((

Nekje na nivoju Warkrafta
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

PrihajaNodi ::

dope1337 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Je Nodi. Ampak golo ponavljanje besede "ICP" v navezi z "moon" ne doda prav dosti k debati, se ti ne zdi?

Koliko se jim je povečala računska moč v zadnjem letu npr? iz njihovega dashboarda (https://dashboard.internetcomputer.org/) to ni trivialno razbrati. Mi lahko pomagaš?

Koliko ponujenih resource-ov je dejansko porabljenih? Zdej ... če daš ti na trg računsko moč, ki je nekonkurenčna, ti nič ne pomaga npr.

Imajo kakšne res velike integracije iz web2 na vidiku oz. ali že furajo kakšno storitev gor? Ali bo kmalu SAP prešaltal na ICP, da ne bo potrebno njihovim strankam imeti bare metal? Saj je DePIN, bolj varno kot bare metal ali ne?


Sam kako nam tale zapis pomaga, ko zadeva ze strga gate? In kaj, naj sedaj mecemo notri v upanju da bo slo se x2, x100?Ce bi tole objavil prejsnje leto v medvedu pa bi bila razlika, ja


Lahko bi mi npr. odgovoril na vprasanja, ker me zanima. Predvidevam, da so zate trivialna, saj si ze dolgo promotor ICPja.

Pac ... debatiramo, ne obsojamo.

Pozabljas bistveno razliko da sm js icp shilal ko je bil 2.9 plus Rose.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dope1337 ::

Ja nodi, res je, ampak dojemi prosim, da bi bilo dobrodoslo dodati kaksen kontekst/vsebino tvojemu shillanju.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Lennzi ::

dope1337 je izjavil:

Sej jz tud priznam, da je spakedravščina ;((

Nekje na nivoju Warkrafta

Ne zaradi pravopisa. Ne bi mi škodoval kakšen kurs iz ITja.

PrihajaNodi ::

dope1337 je izjavil:

Ja nodi, res je, ampak dojemi prosim, da bi bilo dobrodoslo dodati kaksen kontekst/vsebino tvojemu shillanju.

A sam pa ne bi znal malo pobrskati po spletu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dope1337 ::

Bom Nodi. Hvala za nasvet.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

PrihajaNodi ::

Ne pozabt en kup shilanja od tik toka
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

globoko grlo ::

Ja dope hvala, se pridruzujem unmu na 94 posto nerazumevanja.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

doktorproof ::

dope1337 je izjavil:

Ali pa recimo ... Se ni nihče vprašal, zakaj ARB tako trga gate od 22.12.2023? Ne samo napram ETH, temveč tudi napram ostalim večjim L2?

https://docs.celestia.org/developers/ar...

Pač ... če bi mogoče pomagali ljudem slediti, kaj se dogaja na sceni, bi lažje odločali o svojih vlaganjih. Ne pa "insidoooor info" in pa "sem vam rekel" in takšne nebuloze.

Ampak ja ... Mogoče ponovno precenjujem tole nit. Moja napaka.


Ni dolgo nazaj, ko sem spraševal za ARB, pa sem dobil nekaj linkov, ki so ga kazali v slabi luči. Zato sem prodal kar sem ga imel po 2,pa še nekaj... Kaj je potem s tem ARB? Je to za met ali ne?

IgorCardanof ::

IgorCardanof je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Če si indikator, da je vrh balona, potem prosim ne. Sicer pa kar :)

XTZ danes gor 30%. Je 3. po top gainerjih med top 100. Lahko samo upamo, da tokrat indikator ne dela. Sicer pa začnimo odštevat 36 ur. Če indikator dela, bomo vsaj enkrat v tem času več kot 10% nižje.


Fk this.


Indikator s skoraj 100% hit rateom. Noro kako dobro dela.

Ob času posta 49k, sedaj smo na 44.7k.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

doktorproof je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Ali pa recimo ... Se ni nihče vprašal, zakaj ARB tako trga gate od 22.12.2023? Ne samo napram ETH, temveč tudi napram ostalim večjim L2?

https://docs.celestia.org/developers/ar...

Pač ... če bi mogoče pomagali ljudem slediti, kaj se dogaja na sceni, bi lažje odločali o svojih vlaganjih. Ne pa "insidoooor info" in pa "sem vam rekel" in takšne nebuloze.

Ampak ja ... Mogoče ponovno precenjujem tole nit. Moja napaka.


Ni dolgo nazaj, ko sem spraševal za ARB, pa sem dobil nekaj linkov, ki so ga kazali v slabi luči. Zato sem prodal kar sem ga imel po 2,pa še nekaj... Kaj je potem s tem ARB? Je to za met ali ne?


Za moje pojme si ga prodal za cisto lepo ceno, glede na to da je bila mediana okoli 1,2$ dolgo casa.

Ga je za imeti? Kaj pa vem … jz sm pristas “tickle-down” pristopa, kjer liquidity farmam kovance bolj prominentnih projektov, katere vec ali manj ali:
- prodam za low cap/early stage projekte
- dodam v svoj LP izkljucno za namene farmanja

Cisto odvisno koliko si se pripravljen ukvarjati z vsem skupaj.

P.S. glede na to, da bo naslednji hype odobritev ETH ETFov, bi predlagal da vrzete uc na L2-je, ki so se v zagonu, kot tudi tiste, ki se prihajajo: Mantle (ze zunaj), Linea, Scroll
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

residual ::

Kdo ve kaj se dogaja z pepe bsc coinom
PEPE COIN BSC

Pred meseci kupil za 10 evrov... zdaj kaze wallet 2000 evrov. A je bil kak lising ali je scam. Pancake in uniswap ga ne mores swapat oz. Kaze realno 10 evrov vrednost. Cmc pa res 70.000% 0d 8.1. dalje. Ima kdo kak nasvet kako narest swap?

Špricer ::

residual je izjavil:

Kdo ve kaj se dogaja z pepe bsc coinom
PEPE COIN BSC

Pred meseci kupil za 10 evrov... zdaj kaze wallet 2000 evrov. A je bil kak lising ali je scam. Pancake in uniswap ga ne mores swapat oz. Kaze realno 10 evrov vrednost. Cmc pa res 70.000% 0d 8.1. dalje. Ima kdo kak nasvet kako narest swap?


Nategnili so te. Rossi hvala. Sem še ponoči skočil z vlaka, dejansko je sell the news.

PacificBlue ::

Vsi mediji so pisali o potrditvi bitcoin ETFs.
Če to ni sell the news..
Nateg na suho

@residual

Se ga ne bi dotaknil niti s palco
I’m out.
:3

Matheus ::

PacificBlue je izjavil:

Vsi mediji so pisali o potrditvi bitcoin ETFs.
Če to ni sell the news..
Nateg na suho


Sam sem raje pretopil vse skupaj v FIAT nekaj dni pred potrditvijo ETF-ja. Ko ti vse medijske hiše kar na silo želijo napolniti žepe, potem veš, da nekega ornk pumpa v ceni nebo.

Sem pa presenečen, da tudi padec zaenkrat ni tako velik kot so morda pričakovali določeni "sell the news" napovedovalci.

Bo za spremljati naslednje dni. Jaz mislim, da bo v nedeljo/ponedeljek spet cel trg močno oživel in bo tole samo ena mini korekcija.

Bomo videli.

matic492 ::

Bull bo, ko se ga bo najmanj pričakovalo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

dope1337 ::

Bull bo takrat k bo Rossi reku, pa nic prej. 92 procentno.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Špricer ::

Matheus je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Vsi mediji so pisali o potrditvi bitcoin ETFs.
Če to ni sell the news..
Nateg na suho


Sam sem raje pretopil vse skupaj v FIAT nekaj dni pred potrditvijo ETF-ja. Ko ti vse medijske hiše kar na silo želijo napolniti žepe, potem veš, da nekega ornk pumpa v ceni nebo.

Sem pa presenečen, da tudi padec zaenkrat ni tako velik kot so morda pričakovali določeni "sell the news" napovedovalci.

Bo za spremljati naslednje dni. Jaz mislim, da bo v nedeljo/ponedeljek spet cel trg močno oživel in bo tole samo ena mini korekcija.

Bomo videli.


Bomo videli. Sem sicer pričakoval to, vendar me je presenetilo.

PrihajaNodi ::

dope1337 je izjavil:

Bull bo takrat k bo Rossi reku, pa nic prej. 92 procentno.


Legenda pravi da je short pri rossiju odprt do 18. Sicer pa mini zelo mini korekcija preden se gre na 60 k
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Špricer ::

Ali je možno, da prodajajo velike ribe, ker prehajajo v etf?

Ajki ::

dope1337 je izjavil:

Je Nodi. Ampak golo ponavljanje besede "ICP" v navezi z "moon" ne doda prav dosti k debati, se ti ne zdi?

Koliko se jim je povečala računska moč v zadnjem letu npr? iz njihovega dashboarda (https://dashboard.internetcomputer.org/) to ni trivialno razbrati. Mi lahko pomagaš?

Koliko ponujenih resource-ov je dejansko porabljenih? Zdej ... če daš ti na trg računsko moč, ki je nekonkurenčna, ti nič ne pomaga npr.

Imajo kakšne res velike integracije iz web2 na vidiku oz. ali že furajo kakšno storitev gor? Ali bo kmalu SAP prešaltal na ICP, da ne bo potrebno njihovim strankam imeti bare metal? Saj je DePIN, bolj varno kot bare metal ali ne?


InternetComputer je imel v zadnjih dveh letih ogromno izboljšav, večina niti nima pojma kako drugačen je ta projekt od ostalih ker njegova konkurenca niso ledger chaini ampak gobalni cloud hosting.

Pri vseh blockchainih, vsi servici ko so zgrajeni na njih so gostovani centralizirano bodisi lasten server stack po vsej verjetnosti pa AWS cloud. Pri ICP je po razlika to da dejansko vse je na chainu, chain je tudi web server kjer lahko smartcontracte pišeš v kateremkoli WASM jezitku npr Rust,C++,Python,TypeScript,C++,Motoko itd...

Tako kot zanimivost da je takoj jasna razlika, pri Ethereum je 24KB maximalna velikost smart contracta pri Solani je 10MB, pri ICP zadnji nadgradnji je 400GB kar pomeni da na ICP bi praktično spravil v en smartcontract cel Ethereum in Solanin eco system.

Poleg res hudega napredka z native Bitcoin in Ethereum integraciji prihaja konec januarja Bitfinity EVM L2 za Bitcoin kar pomeni da vse EVM smarcontracti so lahko direktno portani na ICP in tam izvajajo vse direktno na Ethereum chainu + imajo isto direkten dostop do Bitcoin chaina. V naslednje pol leta se bo tukaj direktno začelo dogajati zelo veliko.

Kaj so še naredili, odprli so 20 ICP Hubov po celem svetu kjer sodelujejo z vladami in izobraževalnimi ustanovami za šolanje programiranja projektov na ICP. Npr Indonesia On-chain ki je bila lani v medijih se gradi na ICP kjer lokalni hub tesno sodeluje z vlado.

Glede globalnih projektov je bil zelo odmeven projekt z Roland Berger kjer je na ICP narejen sistem za VRC (več spodaj)
https://www.prnewswire.com/news-release...

Švicarski My_Lugano app jih je posvojil za Bitcoin L2 https://decrypt.co/155275/mylugano-cryp...
Dela se na enterprise Saas sistemu: https://funded.app/projects/openbook-33...

V glavnem lahko bi šilal še pa još v 2024 se bo pojavljajo precej projekot veliko se jih dela v stelth in sem in tja pride kakšna informacija na discordih.

Tako da osebno daleč največ stavim na ICP in njegovo prihodnost, pri ostalih vsi dejansko isto delajo le nakteri hitreje in ali ceneje, ICP je pa tukaj da bodo vsi servisi za te chaine narejeni na njemu in dejansko native komunicirali s katerimkoli drugim chainom.
https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

Špricer ::

And yet je ICP komaj 19. po mc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

matic492 ::

"komaj"
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Špricer ::

matic492 je izjavil:

"komaj"


Daleč prej je solana, ki ima zelo nestabilno in slabo tehnologijo.

matic492 ::

Cuz FTX / SBF

Je že bila debata v tej temi :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Ajki ::

Špricer je izjavil:

And yet je ICP komaj 19. po mc...


O tem ti razlagam, kdaj bo pa zanimiv za nakup ko bo 3 po MC ?
10. Decembera 2023 je bil 32 po mc https://coinmarketcap.com/historical/20...
https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

bozicek ::

Malce za info
Sedaj samo prodat

Moja mi danes pošlje na šiht sms, če se ji splača kupit BTC (nazadnje je vprašala ko je bila ADA po 2€) in da bi spet kaj malega vložila

Tako da...
Darila letos samo za poredne

IgorCardanof ::

Ja božiček, sam ti si svojo vpeljal v kripto, tako da ni lih dumb retail.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

IgorCardanof ::

Sej vem, naslednič ko bo indikator spet kazal za prodat, bom pa prodal, bo šlo pa gor. :|
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

Xtz je indikator
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IgorCardanof ::

Res ... Dvomim, da obstaja kaj boljšega na marketu kot XTZ.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

globoko grlo ::

A se upa kdo napovwdat do kam pademo?
Jest pravm 35K.

Support je pa kje?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

IL_DIAVOLO ::

Kar lepa korekcija.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

miha98 ::

Kje so zdaj tisti, ki so govorili da gremo do 50 k ... evo nobi pa cardanoff pa kbogec ... kriptoznalci pravi

DarwiN ::

Sej pa je šlo do 50 oziroma nekaj čez 49k.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

IgorCardanof ::

miha98 je izjavil:

Kje so zdaj tisti, ki so govorili da gremo do 50 k ... evo nobi pa cardanoff pa kbogec ... kriptoznalci pravi


Dal sem ti indikator, ki ti z 99% pove, kdaj bo market crashal, ti pa si se zmer mala nehvalezna pizda?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

To je korekcija??? Lol
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

AllStarc ::

Nisem noben poznavalec ampak tole je čista igra velikanov. Akumulirali so Btc vnaprej, vedeli da bo "odobren" ETF in sedaj prodali ogromno količino po visoki ceni( 4000btc grayscale). Sicer pa berem da se še večje količine preprodajajo na posebnih trgih po dogovorjenih cenah, mimo menjalnic.
Veliki igralci Wallstreet-a so enostavno tako naštudirani, da se poigravajo z vsemi.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

Mato989 ::

lahko se poigravajo kolikor želijo dejstvo je da je 21mil BTCjev ne kolikor oni želijo, vsak ki hodla jemlje iz obtoka enako vsak ki izgubi denarnico.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

AllStarc je izjavil:

Nisem noben poznavalec ampak tole je čista igra velikanov. Akumulirali so Btc vnaprej, vedeli da bo "odobren" ETF in sedaj prodali ogromno količino po visoki ceni( 4000btc grayscale). Sicer pa berem da se še večje količine preprodajajo na posebnih trgih po dogovorjenih cenah, mimo menjalnic.
Veliki igralci Wallstreet-a so enostavno tako naštudirani, da se poigravajo z vsemi.


Vse gre gor x5 minimalno (razen iso standardov) pol pade za 10% se pa joka tu. Kje si bil ko je bil btc 25 k. Spal v jami?
Smesni komentarji. Valda da ne bo slo skoz gor
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Špricer ::

PrihajaNodi je izjavil:

AllStarc je izjavil:

Nisem noben poznavalec ampak tole je čista igra velikanov. Akumulirali so Btc vnaprej, vedeli da bo "odobren" ETF in sedaj prodali ogromno količino po visoki ceni( 4000btc grayscale). Sicer pa berem da se še večje količine preprodajajo na posebnih trgih po dogovorjenih cenah, mimo menjalnic.
Veliki igralci Wallstreet-a so enostavno tako naštudirani, da se poigravajo z vsemi.


Vse gre gor x5 minimalno (razen iso standardov) pol pade za 10% se pa joka tu. Kje si bil ko je bil btc 25 k. Spal v jami?
Smesni komentarji. Valda da ne bo slo skoz gor


Jaz bi pa malo počakal, da se stabilizira. Morda ima komentator prav, da se poigravajo sedaj in prodajajo nakradene btc.

kriptobog ::

Lep short. Zaprl 90% pozicije (450k) in 10% originalne pozicije mi dela vec kot je vas btc vreden. Zakaj bi sploh holdal coin? :))
Pozicija je bila pa smesno nizka, ker imam toliko nizji leverage na crypto pare. Tvegal sem vsega skupaj 0,2% glavnice :))

A. Smith ::

globoko grlo je izjavil:

A se upa kdo napovwdat do kam pademo?
Jest pravm 35K.

Support je pa kje?
Ok, bom ugriznil. Si upam napovedati, pa upoštevajmo še, da se pogosto zmotim.
Tole sem imel že kakšen mesec zrisano, pa novi artfakti na grafu še vedno pašejo not.


Korekcija je seveda morala biti - Kupuj ob govoricah, prodajaj ob novicah - Ampak skladom je prepovedano kupovati robo vnaprej. Mogoče jim uspe skriti nekaj % robe, nikakor pa ne vse. Mislim, da dosti več korekcije, kot smo je videli, ne bo in bomo šli počasi spet navzgor. In še enkrat, ni šans, da so kar vsi skladi nabavili vso robo vnaprej, ker se nikomur ne sanja, koliko BTC sploh rabijo. Ker ETF skladi nabavijo "robo" šele potem, ko od investitorjev prejmejo denar.

In tista "nabavljanje skladov over the counter, mimo borz, na ceni se sploh ne bo poznalo!". Kakšna nebuloza! Večina BTCjev se valja v cold storage denarnicah. Nov dotok BTCjev je od rudarjev. Ta dotok je omejen. Če se bodo skladi res zažrli v ta dotok novih BTC, potem bo le-teh manj prišlo na borze in cena bo šla GOR. Kapiš?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

wilbur ::

Na osnovi česa se določa kdaj bo halving?

dope1337 ::

Ajki je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Je Nodi. Ampak golo ponavljanje besede "ICP" v navezi z "moon" ne doda prav dosti k debati, se ti ne zdi?

Koliko se jim je povečala računska moč v zadnjem letu npr? iz njihovega dashboarda (https://dashboard.internetcomputer.org/) to ni trivialno razbrati. Mi lahko pomagaš?

Koliko ponujenih resource-ov je dejansko porabljenih? Zdej ... če daš ti na trg računsko moč, ki je nekonkurenčna, ti nič ne pomaga npr.

Imajo kakšne res velike integracije iz web2 na vidiku oz. ali že furajo kakšno storitev gor? Ali bo kmalu SAP prešaltal na ICP, da ne bo potrebno njihovim strankam imeti bare metal? Saj je DePIN, bolj varno kot bare metal ali ne?


InternetComputer je imel v zadnjih dveh letih ogromno izboljšav, večina niti nima pojma kako drugačen je ta projekt od ostalih ker njegova konkurenca niso ledger chaini ampak gobalni cloud hosting.

Pri vseh blockchainih, vsi servici ko so zgrajeni na njih so gostovani centralizirano bodisi lasten server stack po vsej verjetnosti pa AWS cloud. Pri ICP je po razlika to da dejansko vse je na chainu, chain je tudi web server kjer lahko smartcontracte pišeš v kateremkoli WASM jezitku npr Rust,C++,Python,TypeScript,C++,Motoko itd...

Tako kot zanimivost da je takoj jasna razlika, pri Ethereum je 24KB maximalna velikost smart contracta pri Solani je 10MB, pri ICP zadnji nadgradnji je 400GB kar pomeni da na ICP bi praktično spravil v en smartcontract cel Ethereum in Solanin eco system.

Poleg res hudega napredka z native Bitcoin in Ethereum integraciji prihaja konec januarja Bitfinity EVM L2 za Bitcoin kar pomeni da vse EVM smarcontracti so lahko direktno portani na ICP in tam izvajajo vse direktno na Ethereum chainu + imajo isto direkten dostop do Bitcoin chaina. V naslednje pol leta se bo tukaj direktno začelo dogajati zelo veliko.

Kaj so še naredili, odprli so 20 ICP Hubov po celem svetu kjer sodelujejo z vladami in izobraževalnimi ustanovami za šolanje programiranja projektov na ICP. Npr Indonesia On-chain ki je bila lani v medijih se gradi na ICP kjer lokalni hub tesno sodeluje z vlado.

Glede globalnih projektov je bil zelo odmeven projekt z Roland Berger kjer je na ICP narejen sistem za VRC (več spodaj)
https://www.prnewswire.com/news-release...

Švicarski My_Lugano app jih je posvojil za Bitcoin L2 https://decrypt.co/155275/mylugano-cryp...
Dela se na enterprise Saas sistemu: https://funded.app/projects/openbook-33...

V glavnem lahko bi šilal še pa još v 2024 se bo pojavljajo precej projekot veliko se jih dela v stelth in sem in tja pride kakšna informacija na discordih.

Tako da osebno daleč največ stavim na ICP in njegovo prihodnost, pri ostalih vsi dejansko isto delajo le nakteri hitreje in ali ceneje, ICP je pa tukaj da bodo vsi servisi za te chaine narejeni na njemu in dejansko native komunicirali s katerimkoli drugim chainom.


Hvala za lep spis, me pa vseeno še nekaj zanima.

Imaš kakšen dash, kjer bi lahko spremljal uporabo chaina, npr. deploymente, koliko resource-ov je porabljenih, koliko prometa gre čez določen node, itd. Imajo kaj takšnega?

Npr. Akash ima to zelo lepo vizualizirano in je trivialno slediti uporabi njihove rešitve. Pri ICP mi tega nikakor ne uspe najti

Zakaj bi rad dash? Ker njihovi spisi vsebujejo veliko buzzwordov (npr. "enterprise SaaS" je zbral malo več kot 10% iskanih sredstev), ampak je zelo težko priti do dejanskih metrik.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

IL_DIAVOLO ::

Kes se baje prestavlja iz btc-ja v eth.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

A. Smith ::

wilbur je izjavil:

Na osnovi česa se določa kdaj bo halving?

Halving je razpolovitev nagrad pri rudarjenju - potrjevanju/verifikaciji blokov. Vsakih 210 tisoč potrjenih blokov se rudarske nagrade razpolovijo. To je približno vsake 4 leta.

https://www.investopedia.com/bitcoin-ha...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
««
1382 / 1489
»»