» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1122 / 1486
»»

hujsk1999 ::

Nek slovenec bojda drži 15.000 BTC. Lahko kdo potrdi to informacijo?
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Prebranac ::

tonis je izjavil:

PermaBull je izjavil:

Kupil pri 50$ in nikoli prodal. Mam dovolj prihodkov, da mi nikoli ni potrebno prodajat mojega bitcoin stacka za življenske stroške. Vsakih nekaj mesecev še malo dodam. Zagotovo bo bitcoin slej kot prej 100k, 1m in tako dalje. Dolar, evro ali pa bilokatera druga valuta s svojim finančnim modelom slabo opravlja svoje delo.


Živjo...

Uporabniško ime
PermaBull
Čas prve prijave
26.07.2022 20:36:20


Še en prepotentnež trolar

OracleDev ::

hujsk1999 je izjavil:

Nek slovenec bojda drži 15.000 BTC. Lahko kdo potrdi to informacijo?

Drži.

hujsk1999 ::

OracleDev je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Nek slovenec bojda drži 15.000 BTC. Lahko kdo potrdi to informacijo?

Drži.

Hvala za potrditev in lep pozdrav.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

mr_chai ::

OracleDev je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Nek slovenec bojda drži 15.000 BTC. Lahko kdo potrdi to informacijo?

Drži.


username checks out

Prebranac ::

Do 18 ure raste, nato pa dump zaradi 1% dviga fed.

strawman ::

Harmony ONE po $100M hacku njihovega bridga prišli ven s proposalom, kjer bodo odtujene tokene preprosto ponovno mintali, čeprav imajo founderji dovolj veliko zalogo za take primere. :))
Ker imajo hodlerji seveda pri tem glas, lahko izbirajo med 50% in 100% reimbursmentom, in s tem določijo kako močno se hočejo z inflacijo svojih tokenov ustreliti v koleno.
Vir.

IgorCardanof ::

Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Prebranac ::

IgorCardanof je izjavil:

še mal manipulacije

https://www.coingecko.com/en/coins/barn...


Bravo. Se je izkazalo kot sem rekel, da je en velik scam.

Če je spletna stran preveč barvasta je to recept za katastrofo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

mastazeko ::

^^
Skor tko kot tvoje napovedi ;)

Prebranac ::

mastazeko je izjavil:

^^
Skor tko kot tvoje napovedi ;)


Saj bo padlo. Sicer pa počakaj po tej mali pumpici. Jutri bo preplah na borzah, že ponoči azijci dumpnejo.

PrihajaNodi ::

Bla bla bla
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dope1337 ::

strawman je izjavil:

Harmony ONE po $100M hacku njihovega bridga prišli ven s proposalom, kjer bodo odtujene tokene preprosto ponovno mintali, čeprav imajo founderji dovolj veliko zalogo za take primere. :))
Ker imajo hodlerji seveda pri tem glas, lahko izbirajo med 50% in 100% reimbursmentom, in s tem določijo kako močno se hočejo z inflacijo svojih tokenov ustreliti v koleno.
Vir.


Tole je pa res bogo. Ne vem kako se pri doticni verigi blokov upravlja s sredstvi, ki so dodeljena founderjem (ali so ze vsi tokeni v njihovih denarnicah oz. se periodicno sproscajo preko pametne pogodbe?) vendar bi bilo posteno, da community sestavi svoj gov. prop., ki spremeni sproscanje sredstev founderjem tako, da bi se le ta namesto njim dodelila oskodovancev hacka. Ker tole je delanje norca iz raje.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

hamez66 ::

Prebranac je izjavil:

Do 18 ure raste, nato pa dump zaradi 1% dviga fed.



Dobro si zadel, na srečo sem zaprl svoj short.

Prebranac ::

hamez66 je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Do 18 ure raste, nato pa dump zaradi 1% dviga fed.



Dobro si zadel, na srečo sem zaprl svoj short.


Bravo. Počakaj še malo....

hamez66 ::

Ja bi bil kar jezen zdaj, saj sem pri 21650 odprl short, no potem sem ga pa market zaprl pri 21630. Ko sem naslednjič pogledal, pa cena 22800.

Tako sem pa samo bolj slabe volje, ker sem pred tem tudi z izgubo zaprl long in prodal nekaj eth. Sem isto mislil, da bo šlo po fomc dol, kot prejšne 3x, samo očitno je bilo to zdaj že prej "vračunano". V vsakem primeru pa sem pričakoval volatilnost in to smo tudi dobili. V glavnem, portfolio je šel itak gor, ker sem overall long tudi če bi šel malo shorta.

Samo pač... človek se v bull marketih razvadi. Tole trejdanje je bolj tako tako.. sem malo v plusu ta mesec, a ni bogve kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

miha98 ::

malo je dumpnilo gor... kako to? a gremo proti 100 k??? :)

strawman ::

dope1337 je izjavil:

strawman je izjavil:

Harmony ONE po $100M hacku njihovega bridga prišli ven s proposalom, kjer bodo odtujene tokene preprosto ponovno mintali, čeprav imajo founderji dovolj veliko zalogo za take primere. :))
Ker imajo hodlerji seveda pri tem glas, lahko izbirajo med 50% in 100% reimbursmentom, in s tem določijo kako močno se hočejo z inflacijo svojih tokenov ustreliti v koleno.
Vir.


Tole je pa res bogo. Ne vem kako se pri doticni verigi blokov upravlja s sredstvi, ki so dodeljena founderjem (ali so ze vsi tokeni v njihovih denarnicah oz. se periodicno sproscajo preko pametne pogodbe?) vendar bi bilo posteno, da community sestavi svoj gov. prop., ki spremeni sproscanje sredstev founderjem tako, da bi se le ta namesto njim dodelila oskodovancev hacka. Ker tole je delanje norca iz raje.


Definitivno dober predlog.
Če prav razumem, proposale lahko dajejo le elected validatorji, ki so izglasovani glede na efektivni delež staked resursov. Te validatorje pa po vsej verjetnosti zaradi velikega ONE deleža nadzorujejo founderji.
Še en detajl pa je da novi validatorji ne morejo takoj izplačevat nagrad, kar še poveča delež ljudi ki se raje takoj odločijo za ustaljene elected validatorje.
Tudi če bi community electal svojega validatorja (election 1x na epoch.. cca 18 ur) verjetno nimajo dovolj stakea za večino.
Pa še founderji zaprejo pipico za nadaljni plačan razvoj.

IgorCardanof ::

hamez66 je izjavil:

Ja bi bil kar jezen zdaj, saj sem pri 21650 odprl short, no potem sem ga pa market zaprl pri 21630. Ko sem naslednjič pogledal, pa cena 22800.

Tako sem pa samo bolj slabe volje, ker sem pred tem tudi z izgubo zaprl long in prodal nekaj eth. Sem isto mislil, da bo šlo po fomc dol, kot prejšne 3x, samo očitno je bilo to zdaj že prej "vračunano". V vsakem primeru pa sem pričakoval volatilnost in to smo tudi dobili. V glavnem, portfolio je šel itak gor, ker sem overall long tudi če bi šel malo shorta.

Samo pač... človek se v bull marketih razvadi. Tole trejdanje je bolj tako tako.. sem malo v plusu ta mesec, a ni bogve kaj.



GCR je kar povedal, da je zdaj trading meta SELL THE RUMOUR, BUY THE NEWS. Je sel long pri 21k, dober call spet.

IgorCardanof ::

IgorCardanof je izjavil:

Jaro123 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Sej se nismo padli pod 19k.

Trenutno je brezvezna panika, v sredo bomo pumpali preko 25k.


Kakšne zgodbice, zakaj bomo jutri kar pumpali proti 25k? Kakšen je tvoj razlog? Jutri se objavi nova višina obrestnih mer v ZDA, ki bo vrjetno 0,75-1%, kar bo več, bo še bolj slab vpliv na kripto in delniški trg, potem 28.7 bo ZDA uradno v recesiji. Jaz ne vidim, da bomo jutri kar skočili na 25k...Nekateri ste malo preveč zasvojeni s kriptom (moon boisi :D), ki je tudi posledica, da je večina na izgubi.


Vsi vejo, da bo 0.75 dvig. Ce bo 1 dvig, bo presenecenje in reakcija. Ce bo 0.75 ni nobenega presenecenja.



Meh, dezurni forumski trol je mel spet prav.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

OldnSlow ::

Galona gre gor, chipotle,tacobell, mac gor, obrestna mera je nicvredna, konkurenca ne deluje, nadzor ne deluje, odpadki druzbe so zdaj ideal,faza retardiranosti se traja in je globoko zakoreninjena v vecino posameznikov, fed je brezzobi tiger, crypto save haven za vse retardirance sveta? Kako jih obrati?
Govorijo eno, delajo drugo, balance sheet to the moon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OldnSlow ()

dope1337 ::

strawman je izjavil:

dope1337 je izjavil:

strawman je izjavil:

Harmony ONE po $100M hacku njihovega bridga prišli ven s proposalom, kjer bodo odtujene tokene preprosto ponovno mintali, čeprav imajo founderji dovolj veliko zalogo za take primere. :))
Ker imajo hodlerji seveda pri tem glas, lahko izbirajo med 50% in 100% reimbursmentom, in s tem določijo kako močno se hočejo z inflacijo svojih tokenov ustreliti v koleno.
Vir.


Tole je pa res bogo. Ne vem kako se pri doticni verigi blokov upravlja s sredstvi, ki so dodeljena founderjem (ali so ze vsi tokeni v njihovih denarnicah oz. se periodicno sproscajo preko pametne pogodbe?) vendar bi bilo posteno, da community sestavi svoj gov. prop., ki spremeni sproscanje sredstev founderjem tako, da bi se le ta namesto njim dodelila oskodovancev hacka. Ker tole je delanje norca iz raje.


Definitivno dober predlog.
Če prav razumem, proposale lahko dajejo le elected validatorji, ki so izglasovani glede na efektivni delež staked resursov. Te validatorje pa po vsej verjetnosti zaradi velikega ONE deleža nadzorujejo founderji.
Še en detajl pa je da novi validatorji ne morejo takoj izplačevat nagrad, kar še poveča delež ljudi ki se raje takoj odločijo za ustaljene elected validatorje.
Tudi če bi community electal svojega validatorja (election 1x na epoch.. cca 18 ur) verjetno nimajo dovolj stakea za večino.
Pa še founderji zaprejo pipico za nadaljni plačan razvoj.


Popoln recept za centralizacijo PoSa oz. zgosceno volilno moc. Diametralno nasprotje, kar bi kripto moral predstavljati. V BFT (byzantine fault tolerance) consensus tipih PoSov velja pravilo, da lahko 2/3 volilne moci manipulira verigo blokov po lastni volji npr.

Enega izmed dobrih receptov za doseganje enakomerne porazdelitve volilne moci med validatorji ima npr. EVMOS, saj zelijo poleg stejking nagrad dodati se mehanizem liquid stakinga, ki bo porazdeljeval dodatne nagrade denarnicam, ki imajo delegirane kovance validatorjem nizje po lestvici. Je pa mehanizem se v fazi priprave in se ni tocno doloceno kako in kaj. Vec v tem threadu

Kako pa community “nagradi” poizkuse manipulacije, ki tezijo k centraliziranosti PoSa, lahko pa vprasate @takumiasano_jp (twitter profil).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

pangro ::

Vidim da se medvedje ovce brije naprej.

endelin ::

Spet zamudil prodajo ETH za 600eur profita.:P moram nastavit sell order

IgorCardanof ::

endelin je izjavil:

Spet zamudil prodajo ETH za 600eur profita.:P moram nastavit sell order

Nastavi si sell order na 2400.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

hamez66 ::

IgorCardanof je izjavil:


GCR je kar povedal, da je zdaj trading meta SELL THE RUMOUR, BUY THE NEWS. Je sel long pri 21k, dober call spet.



Aha, mi je danes pokazalo njegov twit.

Moj TraderSZ je napovedoval eth pri 1005, potem pa na hitrico obrnil ploščo pri bitcoinu tudi okoli 21200$.

Tale TraderSZ se je kar izkazal v zadnjih 14 dneh. Verjamem, da je tale GCR morda še boljši. Mu ne sledim v tem momentu, ampak mi je večkrat priporočalo kakšnega izmed njegovih twitov, tako da verjetno zamujam na dobrih informacijah. Ja, bo treba kenslat bs in dodati kaj kvalitetnega.

IgorCardanof ::

Kdo bi si mislil, da so novice o recesiji tako bullish 8-)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Prebranac ::

Glede na to, da moje mnenje ne velja bi samo sporočil, da je trebalo se pazit dumperjev, ki lahko v trenutku zradirajo mc za 20%. Nihče ne ve, vendar je pametno že manjši dobiček prodati v določenem procentu in nato kupiti dip z upanjem da še kaj zraste. Sam se bojim, da se nekaj kuha...fyi

endelin ::

Poberem 650eur za eth ali počakam?

mr_chai ::

Mislm, pa kaj mi ni jasn. Zakaj nism kupu ETH pri 800 $

endelin ::

Takrat je bilo jasno da ne more samo padati. In bo odboj. Da gre x2 si seveda nisem mislil

OldnSlow ::

endelin sluzi v bearu, 700 dolares po komadu, za dukattija bo

hunterslo ::

Kaj je to zdej? Je fed dubu nove tonerje za printer?

OldnSlow ::

Nic novega pri jenkijih, edina pot je navzgor, vecna rast. Nakupujemo kmetijsko zemljo in sadimo japke,hruske,fige, sledi trta,olive. Snops bo kmalu redka dobrina, stavim vsaj na x10 gainse long term.

globoko grlo ::

Hudi strokovnjaki klele,samo prepucavanje, da bi pa kdo kj pametnega povedu, to pa ne.

V rit pejte, riti ene!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

IgorCardanof ::

globoko grlo je izjavil:

Hudi strokovnjaki klele,samo prepucavanje, da bi pa kdo kj pametnega povedu, to pa ne.

V rit pejte, riti ene!


Sem povedal, da gremo gor. 25k + pa ste se mi smejali. Zdaj pa imate. Možno, da že Azijci ponoči napumpajo do 25k.

Kot da se ni že 1 mesec govorilo, da bo 0.75% zvišanje in negativen GDP za recesijo. Morš pa v tem primeru res pod kamnom živet, da se nisi pripravu na ta event.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

deco16 ::

No ja jst sm neki malga prodal na 24k. Je kar velik jump bil dans, enkrat bo ziher padlo pod to da dokupim večjo količino kot sem prodal ;)

OldnSlow ::

Cakamo na Bogdanoff scam wick na vsaj 48k, drugace ni zanimiwo.CZ mora distribuirat ogromne kolicine sitkojnow. Eth merge je prirocen eWent za gor in za dol. To bo ludnica, elektro fanatiki se ze vrtijo na rostilju.

PrihajaNodi ::

30k je zihr se ta tedn
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

GupeM ::

Čakam, da gasilci dobijo izplačane dodatke za gašenje na Krasu. To bo poletelo v nebo...

matic492 ::

When 100k?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PrihajaNodi ::

Malo dol da se gre potem na 30k -40k brez panike. Zarinte not to kar mate. Zadnja sansa
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Prebranac ::

PrihajaNodi je izjavil:

Malo dol da se gre potem na 30k -40k brez panike. Zarinte not to kar mate. Zadnja sansa


A tako kot jaz? Ko so me napizdili pubeci?:))

IgorCardanof ::

Zgleda kot da je slet defi szn. Malo bolj resni protokolo rastejo gor.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

hunterslo ::

Fear&Greed index jutri po dolgem času v zelenem? Prodajam avto! Do meka na šiht grem lah z bajkom. Minimalca pa zarivam v POW projekte in upam na price discovery na vsaj enem izmed njih (ETC,RVN,FLUX,ERGO,CFX,FIRO).

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Prebranac je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Malo dol da se gre potem na 30k -40k brez panike. Zarinte not to kar mate. Zadnja sansa


A tako kot jaz? Ko so me napizdili pubeci?:))


Zdej prodaj se kar mas (avto, zeno, hiso, obleke) pa zarin not da dobis profit
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

OldnSlow ::

Kaj ko bi se Holob prodal CZju, postanemo BinanceLand, uvalimo jim pufe, sprejmemo BNB za valuto, se povezemo z BRICS in odhebemo. Poslanci in njihovi podrepniki bodo promotorji, crypto guruji, Alenka Bratusek bo predavala v anglescini. Imeli bomo crypto športne ekipe, tokeniziramo industrijo, legiliziramo opojne substance in prostitucijo.
Himna jasno Vitas-The 7th Element

mastazeko ::

Prebranac je izjavil:

mastazeko je izjavil:

^^
Skor tko kot tvoje napovedi ;)


Saj bo padlo. Sicer pa počakaj po tej mali pumpici. Jutri bo preplah na borzah, že ponoči azijci dumpnejo.


That didn't age well :O

Prebranac ::

Razumi gdor more. Musk prodaja z izgubo, raja kupuje. Ali je to kaka povezava?

Siso ::

s si fant od fare samo nehi s takimi d musk prodaja poceni,ti pa ekonomoja nista lih prjarla

Siso je izjavil:

s si fant od fare samo nehi s takimi d musk prodaja poceni,ti pa ekonomouks nista lih prjartla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()
««
1122 / 1486
»»