» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1121 / 1486
»»

kow ::

Kripto ne bo nic crknil. Spremenili bodo par vrstic kode in kvantni racunalniki ti ne bodo nic pomagali.

energetik ::

DarwiN je izjavil:


Skratka, če bi lovili zgolj dno, bi bila ta trenutek odločitev za investicijo no-brainer. A žal je stvar precej bolj tvegana in zapletena.
Točno to, če ne bi bilo omenjenih "nevarnosti", bi jaz zdajle vlagal notri precej več. Jaz se najbolj bojim, da se oblasti resno spravijo prepovedat menjavo fiat-kripto oz. kripto kriminalizirajo in s tem večini folka vzamejo pogum in možnosti za investirat. Kar pomeni padec cene.

Vse ostalo me ne skrbi, če imam BTC in ETH na Ledgerju. Ampak zgoraj napisano me zadržuje, da ne vržem notri 5-mestnih cifer fiata.
vires in numeris

Prebranac ::

energetik je izjavil:

DarwiN je izjavil:


Skratka, če bi lovili zgolj dno, bi bila ta trenutek odločitev za investicijo no-brainer. A žal je stvar precej bolj tvegana in zapletena.
Točno to, če ne bi bilo omenjenih "nevarnosti", bi jaz zdajle vlagal notri precej več. Jaz se najbolj bojim, da se oblasti resno spravijo prepovedat menjavo fiat-kripto oz. kripto kriminalizirajo in s tem večini folka vzamejo pogum in možnosti za investirat. Kar pomeni padec cene.

Vse ostalo me ne skrbi, če imam BTC in ETH na Ledgerju. Ampak zgoraj napisano me zadržuje, da ne vržem notri 5-mestnih cifer fiata.


Pametno razmišljaje. Problem je v kriminalizaciji ali banu. Narod bo bagholder, neglede na tehnologijo...

https://live.finance.si/9002422/Fed-v-p...

Veselo bo. Počelo je

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

IgorCardanof ::

Mislim, da vecina pricakuje 0.75 dvig in ne bo nix takega. Hkrati pa Bela Hisa spreminja definicijo recesije, tako da tudi v recesiji nismo. UpOnly.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PacificBlue ::

5 let nazaj je bil eth cca 200$.

Hodl!
I’m out.
:3

endelin ::

Zamudil eth pri 1650usd za prodajo;((
To bi bilo 600usd profita

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Siso ::

Kupi jjebeni dip

delavec44 ::

I bought the dip, but the dip dipped :D

energetik ::

 dip

dip

vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IgorCardanof ::

Ful ste smešni. Tu folk zgublja vse kar ima s kupovanjem dipov, vi pa takele mediocre meme delate in se delate norca iz njih ...
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Tri največje napake, ki sem ju naredil ta balon, je bil nakup Cardanota pri 2.8$ na kos s skoraj 50% portfolia, druga največja napaka je bila ne nakup pasjih kovancev, tretja največja napaka pa leverage trejdanje sedaj v tem zmanipuliranem marketu ...
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

IL_DIAVOLO ::

Cetrta je bila naslajanje na neuspehih drugih.

Karma is a bitch.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IgorCardanof ::

Tudi to ni lepa moja lastnost ja.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

pangro ::

IgorCardanof je izjavil:

Tri največje napake, ki sem ju naredil ta balon, je bil nakup Cardanota pri 2.8$ na kos s skoraj 50% portfolia, druga največja napaka je bila ne nakup pasjih kovancev, tretja največja napaka pa leverage trejdanje sedaj v tem zmanipuliranem marketu ...


leverage pa short pozicija verjetno?

endelin ::

Kdaj spet ETH 1650 da cashoutam?:|

Prebranac ::

endelin je izjavil:

Kdaj spet ETH 1650 da cashoutam?:|


Prošlo je. Čakaj na dip. Prodaj vsaj z malo dobička če nisi pohlepen. Potem v dipu kupiš še več.

dope1337 ::

Fun fact ...

Pravkar sem prisel do spoznanja, da v kolikor Ethereumu uspe migracija na PoS, ne bodo s tem nic manjsi tx feeji.

Rollupi imajo smisel tudi v post PoW eri.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

IgorCardanof ::

dope1337 je izjavil:

Fun fact ...

Pravkar sem prisel do spoznanja, da v kolikor Ethereumu uspe migracija na PoS, ne bodo s tem nic manjsi tx feeji.

Rollupi imajo smisel tudi v post PoW eri.


Res je. Podobno kot EIP 1559 ni imel popolnoma nobene veze s tem kakšni bojo novi feeji. Samo pač nerazgledani kriptasi so širili svoje neresnice. Dela pa ETH na tem, da bojo manjši feeji, z drugimi rešitvami.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

IgorCardanof je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Fun fact ...

Pravkar sem prisel do spoznanja, da v kolikor Ethereumu uspe migracija na PoS, ne bodo s tem nic manjsi tx feeji.

Rollupi imajo smisel tudi v post PoW eri.


Res je. Podobno kot EIP 1559 ni imel popolnoma nobene veze s tem kakšni bojo novi feeji. Samo pač nerazgledani kriptasi so širili svoje neresnice. Dela pa ETH na tem, da bojo manjši feeji, z drugimi rešitvami.


No … EIP 1559 je glede feejev dosti pripomogel pri volatilnosti (manjsi spajki) ter veliko tezje je dolgorocno vzdrzevati visoke feeje, tudi ob povecanem povprasevanju po potrjevanju txov. Pa pustmo to …

Fora je, da naceloma se eth-ju preprosto hebe za tx feeje. To nalogo bodo popolnoma prepustili rollupom. Oni (se vedno) zelijo biti samo premium varuh varnosti omrezja (pika).

Imam obcutek, da bo dosti folka razocaranega xD potrebno bo zgraditi “nove” ekosisteme na posameznih rollupih, se pravi, da mora imeti vsak rollup svoj dex, lending platformo, nft market, itd. Edino, ce bodo ustvarili pogoje, da bodo vsi rollupi in s tem likvidnost na njih, povezani. Ampak, v trenutni izvedbi, ne vidim kako bi to lahko funkcioniralo.

To mi celo izgleda tako, kot da bi ethereum rad postal polkadot, brez tega, da je potrebno placati narocnino, da ti txe potrjuje relay chain.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

ViperR ::

Eth bi rad samo zgradi hype, da ga folk kupuje.

Prebranac ::

Sem vedel da ni za zaupat azijcem. Dumpajo še pred vikendom.

martincek1 ::

FireSnack je izjavil:

Spet sem pravilno napovedal dno ko sem stavil vse pri 19k. Pod 20k ne gremo več nikoli, je preveč institucij v igri. Enostavno je bilo preveč orkestriranega FUD-a vsepovsod. Tiktok je bil preplavljen z novicami o bankrotih in kripto kataklizmi, Facebook sponzoriran FUD v vrednosti 600 mio dolarjev. Kaj mislite da bo res BTC še kdaj pod 20k? Manj kot 1% verjetnosti.


Oh hi there! :)

IgorCardanof ::

Sej se nismo padli pod 19k.

Trenutno je brezvezna panika, v sredo bomo pumpali preko 25k.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

Kakšna panika, jasno je bilo da bo korekcija na ~4h nivoju, saj je pri 24k zadel v dolgoročno trendno črto. Zdaj bo po mojem naredil na 1W nivoju RSI divergenco tam v prvi polovici avgusta. In potem gasa proti vsaj 30k.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Motion ::

energetik je izjavil:

Kakšna panika, jasno je bilo da bo korekcija na ~4h nivoju, saj je pri 24k zadel v dolgoročno trendno črto. Zdaj bo po mojem naredil na 1W nivoju RSI divergenco tam v prvi polovici avgusta. In potem gasa proti vsaj 30k.


Dvomim da vidimo 30k pred oktobrom novembrom

IgorCardanof ::

Motion je izjavil:

energetik je izjavil:

Kakšna panika, jasno je bilo da bo korekcija na ~4h nivoju, saj je pri 24k zadel v dolgoročno trendno črto. Zdaj bo po mojem naredil na 1W nivoju RSI divergenco tam v prvi polovici avgusta. In potem gasa proti vsaj 30k.


Dvomim da vidimo 30k pred oktobrom novembrom


Ravno do takrat bo relief. Potem pa takoj jeseni nov sok, ko bo pac folku postalo jasno v kaki situaciji smo.
Alternativa je seveda, da se spet vzge printer, ampak to bo pa vodilo potem do drugih problemov in se hujse situacije kasneje.

Sicer pa zelo podpiram ukrepe, da se omeji ogrevanje na 20 stopinj in manj. Nimas nobenega razloga da folk kuris na 26 stopinjah pozimi.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Jaro123 ::

IgorCardanof je izjavil:

Sej se nismo padli pod 19k.

Trenutno je brezvezna panika, v sredo bomo pumpali preko 25k.


Kakšne zgodbice, zakaj bomo jutri kar pumpali proti 25k? Kakšen je tvoj razlog? Jutri se objavi nova višina obrestnih mer v ZDA, ki bo vrjetno 0,75-1%, kar bo več, bo še bolj slab vpliv na kripto in delniški trg, potem 28.7 bo ZDA uradno v recesiji. Jaz ne vidim, da bomo jutri kar skočili na 25k...Nekateri ste malo preveč zasvojeni s kriptom (moon boisi :D), ki je tudi posledica, da je večina na izgubi.

TheMentor ::

dope1337 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Fun fact ...

Pravkar sem prisel do spoznanja, da v kolikor Ethereumu uspe migracija na PoS, ne bodo s tem nic manjsi tx feeji.

Rollupi imajo smisel tudi v post PoW eri.


Res je. Podobno kot EIP 1559 ni imel popolnoma nobene veze s tem kakšni bojo novi feeji. Samo pač nerazgledani kriptasi so širili svoje neresnice. Dela pa ETH na tem, da bojo manjši feeji, z drugimi rešitvami.


No … EIP 1559 je glede feejev dosti pripomogel pri volatilnosti (manjsi spajki) ter veliko tezje je dolgorocno vzdrzevati visoke feeje, tudi ob povecanem povprasevanju po potrjevanju txov. Pa pustmo to …

Fora je, da naceloma se eth-ju preprosto hebe za tx feeje. To nalogo bodo popolnoma prepustili rollupom. Oni (se vedno) zelijo biti samo premium varuh varnosti omrezja (pika).

Imam obcutek, da bo dosti folka razocaranega xD potrebno bo zgraditi “nove” ekosisteme na posameznih rollupih, se pravi, da mora imeti vsak rollup svoj dex, lending platformo, nft market, itd. Edino, ce bodo ustvarili pogoje, da bodo vsi rollupi in s tem likvidnost na njih, povezani. Ampak, v trenutni izvedbi, ne vidim kako bi to lahko funkcioniralo.

To mi celo izgleda tako, kot da bi ethereum rad postal polkadot, brez tega, da je potrebno placati narocnino, da ti txe potrjuje relay chain.



Kakorkol obračas ta Etherum na dolgi rok mi izgleda en tak kaos s temi L2 solutioni, da kr glava boli. Pa kera resna firma se bo odločila sploh razvijat v tem kaosu na tem omrežju. Etherum bo v naslednjih 5ih letih ravno toliko ranljiv oziroma je že, da bo vojna med L1 še zelo napeta. Upam, da kdo res ne misli, da je ETH trenutno v kakem podobnem položaju kot je bil Google leta 2005 in bo šel ALL IN, ker misli, da je ETH dominanca 100%. Lahko, da novega Googla v L1 niti še ni na trgu. Tudi ta počasen razvoj samega omrežja ETH ni za nikamor. Da bi Google zadevo razvijal tako počasi bi najbrš še vedno uporabljali MatKurjo za search engine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

IgorCardanof ::

Jaro123 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Sej se nismo padli pod 19k.

Trenutno je brezvezna panika, v sredo bomo pumpali preko 25k.


Kakšne zgodbice, zakaj bomo jutri kar pumpali proti 25k? Kakšen je tvoj razlog? Jutri se objavi nova višina obrestnih mer v ZDA, ki bo vrjetno 0,75-1%, kar bo več, bo še bolj slab vpliv na kripto in delniški trg, potem 28.7 bo ZDA uradno v recesiji. Jaz ne vidim, da bomo jutri kar skočili na 25k...Nekateri ste malo preveč zasvojeni s kriptom (moon boisi :D), ki je tudi posledica, da je večina na izgubi.


Vsi vejo, da bo 0.75 dvig. Ce bo 1 dvig, bo presenecenje in reakcija. Ce bo 0.75 ni nobenega presenecenja.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

DarwiN ::

V četrtek ob 14.30 bo tudi uradno potrjena recesija v ZDA. In v Evropi je slika seveda podobna oziroma še hujša. Ko upoštevaš še katastrofalno stanje v samem kriptu z rekordnim nezaupanjem vlagateljev... Kaj lahko človek potemtakem pričakuje? Stvari bodo še slabše, preden bo šlo na bolje. Kriptozima in veliki reset sta IMHO najbolj verjeten scenarij. Or what?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

IL_DIAVOLO ::

Buy the fear.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DarwiN ::

To je ena opcija, ja. 8-)

Ampak BTC je še vedno 2x višje kot je bil septembra 2020.. Še nedavno torej, pred pičlimi ~20 meseci je bil BTC 2x nižje kot danes, pa je bilo takrat makroekonomsko stanje v svetu in kriptu rožnato napram danes. Tega očitno nihče ne upošteva. :|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

IgorCardanof ::

DarwiN je izjavil:

V četrtek ob 14.30 bo tudi uradno potrjena recesija v ZDA. In v Evropi je slika seveda podobna oziroma še hujša. Ko upoštevaš še katastrofalno stanje v samem kriptu z rekordnim nezaupanjem vlagateljev... Kaj lahko človek potemtakem pričakuje? Stvari bodo še slabše, preden bo šlo na bolje. Kriptozima in veliki reset sta IMHO najbolj verjeten scenarij. Or what?


Bela hisa je ze napisala, da dva zaporedna negativna kvartala ne pomenita recesije. :D

https://twitter.com/AltcoinPsycho/statu...

Tako da ja. Masovno sirjenke dezinformacij in laganje raji, je meta zadnjih let. Pa lahko tudi po pisanju na forumu vidis, da marsikoga zelo lepo perejo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

DarwiN ::

Igor, ravno po tej objavi sem sklepal, da je negativen BDP praktično že potrjen in s tem tudi recesija. Želijo preventivno malo pogasit strasti, da v četrtek ne bo prehude reakcije po nepotrebnem. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TheMentor ::

še vedno smo kar lepo nad prejšnjimi lowi. Tale BDP par promilov nižji ne bo nič prinesel. Mal korekcije potem pa počas gor. Zaenkrat tale upočasnitev FEDu kar dobro uspeva. V takem tempu ne bo neke hude rasti, ampak tudi padci ne bodo hudi. Dipi se kar pokupijo. Poleg tega je v Reverse repo 2.5 triljona, kar pomeni da tudi v primeru neke panike ima FED na voljo 2.5 triljona, da sprosti v market preden sploh začne razmišljat o navitju printerja in znižanju obrestnih mer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

kow ::

Tudi meni se zdi, da FED trenutno lepo pocasi zateguje. Prej ali slej se bo nekaj zlomilo - ampak itak nimajo izbire. Earningsi korporacij so zaenkrat povsem solidni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheMentor ::

V takem tempu bo nezaposlenost počasi naraščala, kreditov bo manj, cene stanovanj bodo padala. Trenutno ne vidim, da bi se lahko ponovil kak 2008 scenarij tako na hitro kot se je takrat vsulo vse v pol leta. Razen, če se v ameriki niso nič naučili in so v zadnjih 10ih letih dajali kredite za stanovanja spet na lepe oči ali, če se sesuje kompletni ameriški bond market, ampak to je kar malo nerealno glede na to, da ima FED nekaj zaloge. Ampak tudi, če pride nek hud market crash. Fora je, da v realni sektor bomo crash začutili z zamikom vsaj enega leta. Torej SP500 bo že v recvovery mode, ko bo realni trg crash šele zadelo. Saj ponata naših natolčevanj je kdaj kupit dip, k ne? :)

IgorCardanof ::

Pa res mislis da je boljse pocasno padanje skozi leta kot hiter crash?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

TheMentor ::

IgorCardanof je izjavil:

Pa res mislis da je boljse pocasno padanje skozi leta kot hiter crash?


Zakaj pa misliš, da je hiter crash rešitev. Problemi trenutno so taki, da jih hiter crash ne bo rešil. 2008 skoraj noben ni pričakoval crasha in se je zgodil. Trenutno usi na trnih kdaj bo crash. Cilj je kontrolirano zniževanje inflacije, da se gospodatstvo sproti lahko prilagaja in da se ne zganja panika. Hiter crash in V okrevanje nebi inflacijo znižal nič. Inflacija je v realnem sektorju in dokler ukrepi centralnih bank pridejo tja traja lahko 2 ali 3 leta še posebej sedaj, ko tudi centralne banke zelo počasi uveljavljajo ukrepe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

IgorCardanof ::

Omenjas kako bo fed naredil, da ne bo hitrega crasha a kar hocem povedat je, da ce bo 5 let padalo pocasi, potem so svojo delo naredili katastrofalno slabo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

Bitcoin je še lepo nad 20k. Kar pomeni da je situacija ok.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

TheMentor ::

IgorCardanof je izjavil:

Omenjas kako bo fed naredil, da ne bo hitrega crasha a kar hocem povedat je, da ce bo 5 let padalo pocasi, potem so svojo delo naredili katastrofalno slabo.


Pomoje noben tukaj ne ve kaj je res najboljše. Gledat zadeve samo iz strani SP500 je pomoje tema. Naprintal smo čist preveč v zadnjih 10ih letih. Enkrat treba zapitek plačat. Ali se to poskuša rešiti počasi in kontrolirano z čim manj škode podjetjem in zaposlenim, kjer imajo podjetja čas na prilagajanje. Ali pa se naredi totalni kaos na hitr je za debatirat. Ne moreš pa pričkaovat, da boš 10 letno nenormalno printanje rešil z enim crashom :)). Že 2008 crash je rabil ene 5 let, da se je realno gospodarstvo stabiliziralo. Da bi sedaj na hitro dvignili obrestne mere na 8% bi bla pomoje taka panika na trgih, da bi se pobiral 10 let. Da ne govorimo koliko brezposelnih bi dobili zaradi propada podjetij in totalni kaos.

Pintanje denarja je pač prenašanje kupne moči iz prihodnosti v sedanjost. In ker prihodnost enkrat pride in ker si kupno moč že porabil pride do obdobja streznitve in zategovanje pasu. Tudi alkoholik se ne ozdravi v pol leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

IL_DIAVOLO ::

Kripto oz. btc je simulacija. Not if, but when.

1 btc = 1M
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kripto ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kripto oz. btc je simulacija. Not if, but when.

1 btc = 1M


Velika verjetnost je, da bo v desetih letih realnost 1 BTC = 1 mio USD

Money is mindset!

Prebranac ::

Škoda ker nite prodali eth na 1600.

IgorCardanof ::

Prebranac je izjavil:

Škoda ker nite prodali eth na 1600.


Škoda, ker niste prodali Bitcoina na 920$ 10. decembra 2013.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

OldnSlow ::

Smo ga in po mnogo nizjih cenah tudi, ce pa si preprican, da bo slo samo gor do 2030/2040 pa kar allin in diamond hands. Slabih scenarijev je mnogo, lahko pa seveda upas,da nadaljujejo s printanjem in ponovno upas, da bo ravno nicvredni tether najbolj rastel, offline cene seveda x10brez subvencij x15, oziroma kdo vec da, ker res nimamo delavcev in nam manjka surovin. Hoteli ste globalizacijo, zdaj jo imejte, veselica bo ko se Italija zapre, taljan kot taljan bo poskrbel zase, kaksna EU.
Ker smo long term, gledamo samo tedenske in mesecne grafe, zoom out in srecno, only way is up to the moon, baje.

PermaBull ::

Kupil pri 50$ in nikoli prodal. Mam dovolj prihodkov, da mi nikoli ni potrebno prodajat mojega bitcoin stacka za življenske stroške. Vsakih nekaj mesecev še malo dodam. Zagotovo bo bitcoin slej kot prej 100k, 1m in tako dalje. Dolar, evro ali pa bilokatera druga valuta s svojim finančnim modelom slabo opravlja svoje delo.

Prebranac ::

PermaBull je izjavil:

Kupil pri 50$ in nikoli prodal. Mam dovolj prihodkov, da mi nikoli ni potrebno prodajat mojega bitcoin stacka za življenske stroške. Vsakih nekaj mesecev še malo dodam. Zagotovo bo bitcoin slej kot prej 100k, 1m in tako dalje. Dolar, evro ali pa bilokatera druga valuta s svojim finančnim modelom slabo opravlja svoje delo.


Super. Večina pa all in samo za tebe pri 50k.

tonis ::

PermaBull je izjavil:

Kupil pri 50$ in nikoli prodal. Mam dovolj prihodkov, da mi nikoli ni potrebno prodajat mojega bitcoin stacka za življenske stroške. Vsakih nekaj mesecev še malo dodam. Zagotovo bo bitcoin slej kot prej 100k, 1m in tako dalje. Dolar, evro ali pa bilokatera druga valuta s svojim finančnim modelom slabo opravlja svoje delo.


Živjo...

Uporabniško ime
PermaBull
Čas prve prijave
26.07.2022 20:36:20
««
1121 / 1486
»»