» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
749 / 1490
»»

PrihajaNodi ::

Mine se ne proda.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vaščan ::

Ste kr pogumni jaz sem sedaj za par dni dal v stabilne kovance. Nekako imam občutek da bo slab teden.

Senior Dev ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mine se ne proda.

Tezus gre do konc leta čez 100$. To se drži.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

Senior Dev je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mine se ne proda.

Tezus gre do konc leta čez 100$. To se drži.

Ne
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

PrihajaNodi je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mine se ne proda.

Tezus gre do konc leta čez 100$. To se drži.

Ne

Da
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

maldic ::

a je borzni komentar prvic omenil avax?

PrihajaNodi ::

maldic je izjavil:

a je borzni komentar prvic omenil avax?

Drzi. Pravi da btc zgleda kot varno zatocisce
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dope1337 ::

vaščan je izjavil:

Danes sem šel skozi par projektov. Veliko jih ima precej problemov kot tudi plusov. Solana je zanimiva zaradi timestampa ki ga uporablja to bi bilo pametno uporabit tudi v drugih projektih. Polkadot je super zamišljen z namenom povezave projektov da lahko delujejo Interoperabilno ima tudi svoj testnet kusamo kar je sploh super in mislim da bo uspel. Cardano je ravno dovolj pred eth 2.0 da jim bodo poizkusili pobrat precej projektov preden eth 2.0 dodelajo pos. projektov ki se pripravljajo na cardano je čez 2000. Kmalu bodo začel z optimizacijo tps delovalo bo glede na bazene za stake prevelikih bazenov ne pustijo ker bi potem postalo premalo decentralizirano.cardano hydra bi v teoriji zmogla prebavt do 1000tps na en bazen trenutno je okrog 3000bazenov. Cardano dela v obe smeri poskuša najti neko srednjo pot med decentralizacijo sistema ter centraliziranimi storitvami ter se zaveda potrebe po Interoperabilnosti med različnimi sistemi. Meni je projekt blazno všeč upam da uspe. Phantom tud zanimiv projekt omogoča da vse projekte na eth portaš direktno k njim brez spreminjanja kode ali res minimalno plus so minimalni fiji. Uporablja Dag in ne blokchain. Se bo videlo kako se to obnese v prihodnosti potencial je. O teh projektih sem danes malo bral vsi so mi zanimivi in mislim da imajo v naslednjih 5letih potencial 10x ali več. Me pa zanima tisti ki vas zanimajo podrobnosti o projektih in kako delujejo da napišete vaša mnenja saj pomoje bomo na ta način našli tiste par diamantov ki bodo na koncu vladali kripto svetu.


Osebno sem pred pricetkom trenutnega bulla (v maju) stavil dosti na ATOM in LUNA, predvsem zaradi prihajajocih upgrade-ov (Gravity Bridge iz ATOM strani in Columbus-5 iz LUNA). Moram priznati, da me zanima, kaksen bo doprinos likvidnosti iz strani LUNA (ATOM se nima native stable coina npr) ter ali bodo obe omrezji (plus Solana in Polkadot) zmogli potencialne obremenitve omrezja. ATOM bo pod velikom pritiskom, saj deluje kot primarni hub v IBCju in srcno upam, da so se pjebi pripravili na prihajajoce. Keplr, kot primarna chrome extension denarnica se mora malo pristaviti k loncu, saj se ze trenutno ob vecjih obremenitvah (npr. Epoch cas OSMOta kr dodobra obremeni njihove streznike).

Polke na dolge staze ne vidim kot enega vecjih igralcev, saj mi princip parachainov ne vliva upanja.

Cardano me vidim kot primarnega konkurenta ETH, saj jih bo slednji na casovnici prehitel v implementaciji (Beacon+ZK Rollupi).

Pri Solani mora se preteci nekaj vode, da bomo videli kako se bodo soocili s trenutno situacijo - vsi se ucimo na napakah. Obljube so velike, realizacija je se dalec - kot se je zadnjic tudi izkazalo.

ETH bo v bliznji prihodnosti ( < 5let) vsekakor drzal primat me altcoin-i. Veliko bo odvisno od implementacije ZK Rollop-up na podlagi konsenza med core dev elipo (@kow, moram se malo posuti s pepelom, sem zadnjic pogledal podcast #2 med Lex Fridmanom in Vitalikom in prisel do nekaj novih spoznanj glede usmeritve ETH Found. - zna bit zanimivo, kmalu).

HEX, ONE, FTM se pa nisem dovolj dodobra obdelal, da bi upal karkoli stavit na njih.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

PrihajaNodi ::

A ne se ne dela zk-roolop z mino?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

PrihajaNodi je izjavil:

A ne se ne dela zk-roolop z mino?


Ti saljivec ti
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

martincek1 ::

MOVR nihče ni kupil?

mr_chai ::

martincek1 je izjavil:

MOVR nihče ni kupil?


par jurčkov not vrgu in pozabu. A je šlo kj gor ?

BorutO ::

A bejž ... par jurjov vržeš v eno stvar in pozabiš? :) Jaz pozabim na tiste coine, ki mam notri pod 100 dolarjev, ker je taka cena, da mi je res vseeno, če gre kam ali ne ... Kar pa je okoli jurja, pa že spremljam malo, ne vsak dan, ampak pozabim pa zagotovo ne. :)

PrihajaNodi ::

Sej isto ce se cepis pozabis
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vaščan ::

Še dobro da sem dal vse v stabilce tole zna jit še dol.

endelin ::

Lepo je šlo tole dol;((
Sem vedu da bi moral vreči vse v stable ker se je cel teden cap gibal plus minus nekaj%

IL_DIAVOLO ::

Vse ravno ne, nekaj pa. Tak da safu.

Dobra predikcija slotecha.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Jaz sem včerja mislil pretvorit USDC v nekaj pa sem rekel da bo jutri drop in evo ga... samo škoda da ni padlo še malo bolj... je dokaj mali drop tole... če bi bilo x2 dropa bi verjetno zdaj šel USDC in =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

A je že blo kdaj tako da ko se market dolgo obdobje kak teden giblje tam tam da potem ni bilo dropa?:D

PrihajaNodi ::

Odvisno kaj držiš. Men je mina konkretno padla
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

endelin je izjavil:

A je že blo kdaj tako da ko se market dolgo obdobje kak teden giblje tam tam da potem ni bilo dropa?:D


Seveda je blo, ko je rastlo... je kak teden počivalo pa spet rastlo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Motion ::

 BTC/USDT

BTC/USDT



Če ne zaklučimo danes nad 46k potem gremo najverjetneje dol do 40k (modra črta)

Mato989 ::

Kar bi bilo super, ampak vprašanje je kakšna je verjetnost ČE zaključimo nad 46,6k da ne bomo padli pod 46,6k "jutri"...

To sprašujem z vidika razmisleka pretvorit USDC v kovance...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Motion ::

Vrh ichimokuja običajno v takih razmerah ni nevem kak močan support, pa še modra ichimoku črta je pod rdečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

tommorrow ::

dope1337 je izjavil:

vaščan je izjavil:

Danes sem šel skozi par projektov. Veliko jih ima precej problemov kot tudi plusov. Solana je zanimiva zaradi timestampa ki ga uporablja to bi bilo pametno uporabit tudi v drugih projektih. Polkadot je super zamišljen z namenom povezave projektov da lahko delujejo Interoperabilno ima tudi svoj testnet kusamo kar je sploh super in mislim da bo uspel. Cardano je ravno dovolj pred eth 2.0 da jim bodo poizkusili pobrat precej projektov preden eth 2.0 dodelajo pos. projektov ki se pripravljajo na cardano je čez 2000. Kmalu bodo začel z optimizacijo tps delovalo bo glede na bazene za stake prevelikih bazenov ne pustijo ker bi potem postalo premalo decentralizirano.cardano hydra bi v teoriji zmogla prebavt do 1000tps na en bazen trenutno je okrog 3000bazenov. Cardano dela v obe smeri poskuša najti neko srednjo pot med decentralizacijo sistema ter centraliziranimi storitvami ter se zaveda potrebe po Interoperabilnosti med različnimi sistemi. Meni je projekt blazno všeč upam da uspe. Phantom tud zanimiv projekt omogoča da vse projekte na eth portaš direktno k njim brez spreminjanja kode ali res minimalno plus so minimalni fiji. Uporablja Dag in ne blokchain. Se bo videlo kako se to obnese v prihodnosti potencial je. O teh projektih sem danes malo bral vsi so mi zanimivi in mislim da imajo v naslednjih 5letih potencial 10x ali več. Me pa zanima tisti ki vas zanimajo podrobnosti o projektih in kako delujejo da napišete vaša mnenja saj pomoje bomo na ta način našli tiste par diamantov ki bodo na koncu vladali kripto svetu.


Osebno sem pred pricetkom trenutnega bulla (v maju) stavil dosti na ATOM in LUNA, predvsem zaradi prihajajocih upgrade-ov (Gravity Bridge iz ATOM strani in Columbus-5 iz LUNA). Moram priznati, da me zanima, kaksen bo doprinos likvidnosti iz strani LUNA (ATOM se nima native stable coina npr) ter ali bodo obe omrezji (plus Solana in Polkadot) zmogli potencialne obremenitve omrezja. ATOM bo pod velikom pritiskom, saj deluje kot primarni hub v IBCju in srcno upam, da so se pjebi pripravili na prihajajoce. Keplr, kot primarna chrome extension denarnica se mora malo pristaviti k loncu, saj se ze trenutno ob vecjih obremenitvah (npr. Epoch cas OSMOta kr dodobra obremeni njihove streznike).

Polke na dolge staze ne vidim kot enega vecjih igralcev, saj mi princip parachainov ne vliva upanja.

Cardano me vidim kot primarnega konkurenta ETH, saj jih bo slednji na casovnici prehitel v implementaciji (Beacon+ZK Rollupi).

Pri Solani mora se preteci nekaj vode, da bomo videli kako se bodo soocili s trenutno situacijo - vsi se ucimo na napakah. Obljube so velike, realizacija je se dalec - kot se je zadnjic tudi izkazalo.

ETH bo v bliznji prihodnosti ( < 5let) vsekakor drzal primat me altcoin-i. Veliko bo odvisno od implementacije ZK Rollop-up na podlagi konsenza med core dev elipo (@kow, moram se malo posuti s pepelom, sem zadnjic pogledal podcast #2 med Lex Fridmanom in Vitalikom in prisel do nekaj novih spoznanj glede usmeritve ETH Found. - zna bit zanimivo, kmalu).

HEX, ONE, FTM se pa nisem dovolj dodobra obdelal, da bi upal karkoli stavit na njih.


Jaz sem ONE omenila že zelo dolgo nazaj in ga kupila zelo malo. Enako ADA po 3 cente, ampak zelo malo :D. Če gre po poti ADE, je tale cena še zelo nizka, ampak nimam nič fiata :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tommorrow ()

Jerry000 ::

Zakaj takšen poskok, prvo ful raste pol čez noč hitro pade in spet. Ampak kolikor gledam same dobre novice. Zakaj taki padci?

Mato989 ::

Verjetno kaj z CME futures gap med vikendom?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vaščan ::

Kitajska firma stečaj borza špekulacije september. One mi je trenutno blazno zanimiv cena dobra za jit noter ampak tale teden bom jaz gledal od daleč. September mi je sumljiv mesec za kripto mogoče proti koncu meseca če bodo indikatorji za premik navzgor grem nazaj.

Motion ::

Zgodovinsko gledano je september slab mesec tako za borzne indekse kot za kripto. Sej je neki tabela na netu sam se mi jo neda iskat.

boolsheat ::

Jerry000 je izjavil:

Zakaj takšen poskok, prvo ful raste pol čez noč hitro pade in spet. Ampak kolikor gledam same dobre novice. Zakaj taki padci?


Kake dobre novice? Kitajska ekonomija je pred kolapsom, razpoloženje na trgih je temu primerno... >:D

Anney ::

We just bought the dip.
150 new coins!
El Salvador now holds 700 coins.


Če tole ni dobra novica, potem ne vem.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

IL_DIAVOLO ::

Hudi popusti, cant wait 8-)

Človek bi se kredit vzel.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Aquafriend ::

A ni vceraj bitboycek povedal, da bo cez 2 tedna kripto dosegel vrhunec bull trenda? Oziroma ga je vsaj tako citiral Carl The Moon na svojem videoposnetku? Spet kontraindikator?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

10% da bi še šlo dol, pol pa grem all in z USDC... in čakam do pomladi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheMentor ::

Dokler smo nad 37k smo kul. Če gremo pod je pa večja verjetnost, da gremo na 25k kot pa na 100k. Trenutno še vedno večja verjetnost za 100k.

Aquafriend ::

Motion je izjavil:

Zgodovinsko gledano je september slab mesec tako za borzne indekse kot za kripto. Sej je neki tabela na netu sam se mi jo neda iskat.

Ja, ampak so pozabili povedat, zakaj je september tako pomemben. Vsak september se zacne oziroma konca judovsko leto. Verjetno pa veste, da financn trg obvladuje pescica ljudi, med katerimi je verjetno dost taksnih, ki prakticirajo to vero ali obicaje. Za kripto sem ze povedal, da je vcasih dober september vcasih pa ne, je pa lahko prelomnica za kak nov trend. Kot zanimivost, dump se je zgodil ravno na judovsko novo leto.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Dokler bo delta v vzponu, bo imo FED nadaljeval printanje. Ne pricakujem vecjih nominalnih padcev SP500. Ce pade 10% v letu dni, je to v resnici bolj 15% zaradi inflacije. Ce ne vec.

vaščan ::

Zaenkrat gre vse lepo po planu b. Zanimivo napovedali so konec septembra najnižjo vrednost 43k. Tale kitajski problem lahko spravi ceno še precej pod to vrednost pred koncem meseca kar bi bil pa potem zares ugoden nakup v kolikor se oktobra bull nadaljuje.

boolsheat ::

Tole je zabavno:
https://twitter.com/Quinnvestments

Tale crash je lepo napovedal čez vikend.

Aquafriend ::

 total marketcap

total marketcap



Graf, ki prikazuje total marketcap, torej celotno kripto trzno kapitalizacijo. Kot vidite je na zelo pomembni meji. Na spodnjem suportu, tako da je zdaj potrebno spremljat ce se sveca zakljuci nad ali pod narisano vodoravno mejo. Drugac pa tudi dost kovancev je trenutno nekje na trendlinijah.

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Anney je izjavil:

We just bought the dip.
150 new coins!
El Salvador now holds 700 coins.


Če tole ni dobra novica, potem ne vem.


To je dobra novica, ker? To je pljunek v morje.

endelin ::

Mato989 je izjavil:

10% da bi še šlo dol, pol pa grem all in z USDC... in čakam do pomladi!

A greš v usdc ali iz usdc v coine?

Mato989 ::

če pade še 10% oz. btc do tam nekje 43k grem verjetno all in
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ViperR ::

boolsheat je izjavil:

Anney je izjavil:

We just bought the dip.
150 new coins!
El Salvador now holds 700 coins.


Če tole ni dobra novica, potem ne vem.


To je dobra novica, ker? To je pljunek v morje.


Niti ni tako malo, ker vedno vec kovancev izstopa iz trga v roke long term holderjev.

energetik ::

Mislim da bo čas, da še kaj evričev nakažem na Bitstamp. Dobra razprodaja.

Pa še svoj wallet si moram zrihtat, nisem več tako miren s kovančki na menjalnici. Na Raspberryja si bom vrgel Electrum in ga imel offline kot cold wallet, za šitkojne pa kar Exodus.

endelin ::

Kako je nazadnje po crashu popoldne hitro zraslo. Še malo in bomo na podobnih levelih;(( samo da sedaj ne izgleda da bi kaj raslo kvečjemu še down the drain

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

vaščan ::

Zdej bo vse odvisno od ameriškega trga ko se oni zbudijo kaj bo. Nekateri predvidevajo še majhen dodaten crash v štartu popoldne pa naj bi se stabiliziralo. Če ne bo tako gre pa tole lahko še fejst dol.

DePalmo ::

Katere indikatorje ste gledali da ste napovedali tale padec? In kako prepoznati tak padec?

Naslednjič vas pač poslušam, tokrat nisem ... Sicer sem še vedno all in in pač dolgoročno, ampak nebi bilo slabo če bi s takimi dipi povečal število kovancev.

energetik ::

endelin je izjavil:

Kako je nazadnje po crashu popoldne hitro zraslo. Še malo in bomo na podobnih levelih;(( samo da sedaj ne izgleda da bi kaj raslo kvečjemu še down the drain
Vklopi tedenske sveče, pa potem tole ne izgleda popolnoma nič posebnega. Kvečjemu nadaljevanje majskega medveda.

DePalmo je izjavil:

Katere indikatorje ste gledali da ste napovedali tale padec? In kako prepoznati tak padec?

Naslednjič vas pač poslušam, tokrat nisem ... Sicer sem še vedno all in in pač dolgoročno, ampak nebi bilo slabo če bi s takimi dipi povečal število kovancev.
RSI diverenca, MACD zavoj navzdol, ni naredil higher high in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Motion ::

endelin je izjavil:

Kako je nazadnje po crashu popoldne hitro zraslo. Še malo in bomo na podobnih levelih;(( samo da sedaj ne izgleda da bi kaj raslo kvečjemu še down the drain


Ni močnih odboejv ker ni novega kapitala. To kar gledamo je bolj prelivanje med stable in BTC za potrebe akomulacije.
««
749 / 1490
»»