» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
709 / 1491
»»

strawman ::

@vaščan
Mislim, da Bitcoin vidiš v napačni luči. S kombijem ne boš podiral hitrostnih rekordov, še vedno pa ga boš vzel namesto motorja, če moraš kaj kam pretovorit. Ali bolj primerni analogiji - iz zlatih palic ne boš šel delat aviona, ker imaš za to bolj primerne kovine.

Argumenti, kot so PoW, visoka potrata električne energije in število transakcij so by design, in se jih da do neke mere spremeniti s spreminjanjem velikosti bloka ali težavnosti rudarjenja. Hoskinson določena dejstva prikladno izpusti, kar je razumljivo, saj pumpa Cardano. Tudi ni res, da se na tem blockchainu in okoli njega nič ne razvija. Je pa precej bolj zaključen produkt, kot kake ostale valute.

Bolj, kot se razvija kripto svet, bolj se pozablja na enega od treh stebrov kriptovalut - decentraliziranost (poleg skalabilnosti in varnosti), ki je po mojem mnenju še najbolj pomemben. Oziroma, se jo implementira na načine, ki precej omejujejo končne uporabnike (npr. 32 ETH za full node, 5k€+ za Solana validator server). Sej razumem, trenutno smo v fazi, ko so vroče štručke v kripto svetu skalabilnost, hitrost, TPS, in tako dalje, in je treba nekje ustvarit kompromise. Vendar imamo sedaj projekte, ki jih v celoti validira neka centralna entiteta.

Razna PoS validiranja, kot ga imata Cardano in Algo, so super za tak namen. Čeprav trdim, da je za pravo decentraliziranost treba razdeliti "delavce" in "lastnike". Če projekt cilja na global transaction layer bo pač uporabil druge parametre, kot če cilja na store of value ali peer-to-peer exchange. To, da z BTC ne boš v trgovini kupil mleka, je jasno že več let. No, mogoče z raznimi L2 solutioni, vendar jih ostali projekti močno prehitevajo.

Še ena težava (ali pa razlika), ki jo vidim pri nekaterih projektih, so hype men.
Vitalik, Hoskinson, Micali in podobni imajo zaradi svoje inteligence ali karizme ogromno vlogo pri kapitalizaciji in razvoju svojih kriptovalut, pa tudi ogromno jih imajo v lasti. Zdaj, ali je to dobro ali slabo težko rečem. Ni pa idealno da se celoten ekosistem začne razvijat v neko corporate smer, kjer se na te ljudi gleda kot CEO-je, ki samo čakajo kdaj lahko dumpajo svoje share.

IgorCardanof ::

PersonaRuda je izjavil:

Fantje pripnite se. Mislim, da bo to ta teden tako turbulentno poletelo kot že dolgo ne. Če se bo zgodovina ponovila, potem najkasneje do naslednje nedelje prebijamo novi ATH.

PersonaRuda je izjavil:

... naj bo ta moja napoved še posebej, namesto v tistem dolgem komentarju, kjer je vsa razlaga :)

Torej moja nova napoved:
BTC 80k - v 1. polovici avgusta 2021

BTC 100k - v 1. polovici oktobra 2021

BTC 150k - v 1. polovici novembra 2021

BTC 200k - v 2. polovici novembra 2021

BTC 250k - v 1. tednu decembra 2021

BTC 300k - v 2. tednu decembra 2021

Novi BTC ATH - konec 2. tedna decembra 2021 (cca. 340k - 380k)


Tak, da brez panike...


Kaj pa, če se ne ponovi? Vse je enkrat prvič. Tako bi se tudi prvič v tej temi zgodilo, da bi 3-4 naenkrat isti dan zanihali na veji...

No jaz ne bom med njimi. Čakam do decembra 2021, da prebijemo 300k. Če pa še takrat ne bo nič od tega, pa HODL do leta 2030, če je treba... Če pa kaj imam, imam čas in potrpljenje. Vložil pa sem toliko, kolikor lahko izgubim, brez da bi utrpel kakšno finančno škodo. Torej potisnil not le par tisočakov.


Zakljuci s tem. Prva alinejca je ze kljukica in druga bo tudi. Kdor sedaj ni allin v kriptu, si zasluzi biti reven (in delat v fabrki kot senior dev).

Ben Dover ::

Šokantno točna napoved, kamikaza the prophet has spoken! :O

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

IgorCardanof je izjavil:

Projekt katerega se pomoje splača imeti na očeh v prihodnjih dneh je MoonPot. To je stranski projekt izredno uspešnega Beefy.finance. Kar se gre je to, da stejkaš (trenutno) CAKE za lep APY, hkrati pa si udeležen v loteriji za visoke nagrade.

Danes so imeli IDO, 500$ skupne prodaje, cena 1$ na token, jutri je pa listing. Glede na ves hype okoli projekta, zna bit vredu play.
Sam nisem prišel v ido.

https://play.moonpot.com/#/


Nekaj dni je mimo, kdorkoli je kupil je v lepem plusu. Ce si kupil v najslabsem moznem trenutku in sicer 1h po launchu, si v plusu kakih 10%. Ido cena je bila 1$ in prakticno kdorkoli je lahko kupil po ceni med 1-2$ nekaj ur po launchu. Sedaj smo na 4.3$

https://www.dextools.io/app/pancakeswap...

vaščan ::

Zanimivo bo še letos tole. Teško si pa jaz predstavljam da bo bitcoin kar potrojil marcet cap in dosegel 120k. V 2020 razumem da je šel Mcap iz 200b na 1t ampak iz 1t na 3t uff velik je to dnarja za vložit. Naprimer eth če bodo res zagrabil in se bo dnar vložil lahko prileze na 1t to bi blo potem okrog 10k na 1eth. Jaz si predstavljam da bi moralo precej sedaj vloženega keša iz btcja pretočit se v eth in posledično btc sploh nebi dosegel tako visokih vrednosti. Če se motim in btc res doseže letos vrednosti nad 100k bo pa to sploh super za ves cripto.

Mato989 ::

Ja ampak v 2019 je folk isto govoril da težko verjamejo da bi Mcap BTC potrojil bla bla bla...

Potrebno je razumet da se market cap računa kot zadnja cena x supply...

Če bo ETH 10k bo btc skoraj zagotovo 100k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

m0LN4r je izjavil:

Smo zdaj na poti do 100k konc avgusta?
Samo vprasam.


Zakaj? Saj ti cakas na 12k.

Senior Dev ::

Sem kupil 5 lepih parcel kjer bom postavil lepe hiške da se malo opere kripto denar. Čakam še na odgovor Porshe Slovenija za GT3. Gremo to the moon!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Gregor P ::

GT3 in ne Taycana?!? Ti pa si za cajtom :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kow ::

To je kr mal brezveze, sam gor gre.

Mato989 ::

kow je izjavil:

To je kr mal brezveze, sam gor gre.


Kje?

Dokler ne bo BTC >65k ne gre samo gor
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Vidim, da si salty, ker nisi kupoval pod 40k :))

Mato989 ::

Nisem mel niti namena :)) Tak da to ni problem, samo vedno me zmoti ko kdo napiše da gre samo gor, pol pa pogledam pa mizerni procenti na 1h in 24h...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Poglej weekly. Izgleda, da bo (vsaj za eter) 4. zaporedna zelena. Ce to ni "gre sam gor", pol res ne vem kaj je bull.

IgorCardanof ::

vaščan je izjavil:

Zanimivo bo še letos tole. Teško si pa jaz predstavljam da bo bitcoin kar potrojil marcet cap in dosegel 120k. V 2020 razumem da je šel Mcap iz 200b na 1t ampak iz 1t na 3t uff velik je to dnarja za vložit. Naprimer eth če bodo res zagrabil in se bo dnar vložil lahko prileze na 1t to bi blo potem okrog 10k na 1eth. Jaz si predstavljam da bi moralo precej sedaj vloženega keša iz btcja pretočit se v eth in posledično btc sploh nebi dosegel tako visokih vrednosti. Če se motim in btc res doseže letos vrednosti nad 100k bo pa to sploh super za ves cripto.


Sam sicer dajem lepe moznosti, da je tole relief run, tako kot smo jih imeli ze kar nekaj.

Ampak eden (zelo mocen) case za bulle je ta, da je fed rekel, da bo printal denar dokler lahko in da mu je popolnoma vseeno za vse ostalo in kaksne so potencialne posledice.

Tako da ce grejod delnice v nebo, ni razloga, da ne bi sel tudi kripto. Ko bosta dolar in evro totalno zjebana in devalvirana, je pa tako ali tako caa, da presedemo na kaksno bolj "nadzorovano" valuto. Recimo kako tako, kjer je vse jasno koliko je je in ni vodena s strani skoruptiranib vlad.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

kow je izjavil:

Poglej weekly. Izgleda, da bo (vsaj za eter) 4. zaporedna zelena. Ce to ni "gre sam gor", pol res ne vem kaj je bull.


Mhm.... samo je razlika če gre weekly gor par % ali pa weekly za 50% vsak teden recimo...

Dokler ne bodo novi ATHji je tole bolj weak... pa 50k+ btc vsaj za začetek
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Prebijamo 46k olleo oleeeeeeeeeeeo leoleeeeeeeeee GT3 Porshe!!!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

energetik ::

Mislim, da smo kar na dobri poti. ATH iz januarja smo že lepo presegli, prav tako se je 4h sveča že zaključila nad padajočo trendlinijo, ki povezuje zadnja 2 velika vrhova (64 in 60k). Če se še dnevna sveča nad njo zaključi, bi lahko bil to nov support, torej okoli 45k. No, če bo šlo zdaj lepo gor, mora vseeno močno preseči prejšnji ATH, sicer bo lahko padec precej hujši kot je bil jun/jul.

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

energetik je izjavil:

Mislim, da smo kar na dobri poti. ATH iz januarja smo že lepo presegli, prav tako se je 4h sveča že zaključila nad padajočo trendlinijo, ki povezuje zadnja 2 velika vrhova (64 in 60k). Če se še dnevna sveča nad njo zaključi, bi lahko bil to nov support, torej okoli 45k. No, če bo šlo zdaj lepo gor, mora vseeno močno preseči prejšnji ATH, sicer bo lahko padec precej hujši kot je bil jun/jul.


Po mojem avtomatsko ce se slucajno prebije 65k in obdrzi, da gremo v kratkem na 80k+ in vec.

Aquafriend ::

nekaj grafov samo kot zanimivost,
ni financni nasvet, niti priporocilo, vasa odlocitev, vasa odgovornost.

 btc/usd

btc/usd



vse je odvisno od bitcoina, ki je zaenkrat nad narisanim suportom, belo odebeljeno crto, ki je nekje med 40.800 in 41.000 usd.

 doge/btc

doge/btc



doge/btc
narisan suport crta, ki kot kaze je zaenkrat zdrzal in zakljucil sveco nad suportom


 shib/btc

shib/btc


shib/btc recimo da se je odbil na suportu. Suport je lahko med narisano belo crto in malo nizje je crtkana crta. Recimo, da je med tem dvem nekje suport, ki pa je do zdaj zdrzal.

 shib/doge

shib/doge



razmerje med shiba/doge v zadnjem casu sta nekje tam tam, je pa zelo bliz suport linije. Shiba ima sicer nekje od 2 do 3 procenta lufta nad suportom proti doge ampak ce se dnevna sveca zakljuci pod tem suportom, bi potem bil doge v prednosti.

kow ::

Iz 30k (ko ste bili previdni oz. bolje receno pesimisti) smo sli na 45k. Torej 50% v nekaj mesecih. Lahko bi sedaj mirno prodajali. Potem pa kupovali dipe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PersonaRuda ::

kow je izjavil:

Iz 30k (ko ste bili previdni oz. bolje receno pesimisti) smo sli na 45k. Torej 50% v nekaj mesecih. Lahko bi sedaj mirno prodajali. Potem pa kupovali dipe.

Kupuje se na 80k+. Prodaja pa na 67k, ko bo spet panika in misel, da je s kripotm konec in da ko bomo padli iz 80k+ na 67k, da gremo še bolj dol. :)

Kripto ::

Zanimivo:

Money is mindset!

Senior Dev ::

Nekaj malo postov je v tej temi. Kaj vi sploh kaj služite od teh rekordov? :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Aquafriend ::

Ali kdo izmed vas pozna koga, ki je postal multimilijonar s pomocjo kripto trejdanja? Vas zanima kako zivijo, kako se trenutno pocutijo? Kaksna je razlika med njihovim zivljenjem zdaj in prej? Verjetno poznate kripto zasluzkarja Luka Lah, ki je pogosto v slovenskih novicah. Sem ze omenil, da sem iz firbca pogledal nekatere videoposnetke na njegovem yt kanalu (zdaj nekatere posnetke ne najdem, verjtno jih je izbrisal?)

Na enem izmed teh posnetkov je bil na rojstnodnevni zabavi, kjer se je druzil z enim od kripto trjedarjev in milijonarjev, ki tudi zivijo na baliju. Ime mu je Cameron Fous.
Cameron Fous je pred kratkim posnel video, v katerem iz svojega luksuznega hotela cez okno gleda na revno sosesko iz mesta Dzakarta (indonezija) Med luksuznim hotelom in revno sosesko ju loci le reka. Cameron Fous pravi, da se otroci, ki se igrajo v revni soseski verjetno bolj srecni kot je on sam. Da denar ne more kupiti mentalne srece. Sem tudi gledal nekaj prejsnjih videov. Se mi zdi, da nima ravno srece na ljubezenskem podrocju. Se en dokaz, da denar in materialne stvari se niso pogoj, da boste bolj srecni.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Naj da meni denar bom jaz nesrečen za njega on pa se naj pridruži otrokom dol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

globoko grlo ::

Evo, sem mal zapustil tole temo, ker se ni nič dogajal, zdej pa spet neki raste, torej kaj zdej kupt?

Pa neki "defi" kovanci nej bi bli perspektivni, a lahko kdo kj več pove o tem?

Tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

m0LN4r ::

Ali kdo izmed vas pozna koga, ki je postal multimilijonar s pomocjo kripto trejdanja?
Z 5 evri v BTCju bolj tezko.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Aquafriend ::

Mato989 je izjavil:

Naj da meni denar bom jaz nesrečen za njega on pa se naj pridruži otrokom dol

sej ti si ze kar nekaj zasluzil odkar si prisel v kripto, kajne? koliko bolj si srecen od takrat?

m0LN4r ::

Jaz bom srecen sele, ko bom imel v lasti _VSAJ_ 100 BTCjev, do takrat bo pa treba se nekaj bull runov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

Aquafriend je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Naj da meni denar bom jaz nesrečen za njega on pa se naj pridruži otrokom dol

sej ti si ze kar nekaj zasluzil odkar si prisel v kripto, kajne? koliko bolj si srecen od takrat?


Dosti, ker imam mikro kredit namesto ubijalskega itd...

Ampak še bolj srečen bi pa bil če bi imel še ene 300k... res pa je, da po par milijončkih pa denar več ne bi vplival na občutek sreče...

Prosim če nehaš nabijat o tem, ker je res nadležno... ja denar sam po sebi ne prinese 100% sreče... ampak je pa velika pomoč...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz bom srecen sele, ko bom imel v lasti _VSAJ_ 100 BTCjev, do takrat bo pa treba se nekaj bull runov.

ja sej, ponavad se tako zacne. Najprej si ponavad zacetnik rece, ko zasluzim prvih 1000 eur bom zelo srecen. Potem ko to doseze, pa si zastavi visji cilj. Ko enkrat doseze visji cilj si potem zastavlja vedno visje cilje. Pa saj vidite, da kripto milijonarjem, v resnici multi milijonarjem ali pa celo milijarderjem se zmeraj ni zadost. Se vedno iscejo tisto "sreco". Cameron je pravilno ugotovil v cem je catch, ker je pac inteligenten pa tudi nekaj izkusenj s tem ima, saj trejda ze kar dolgo casa.

m0LN4r ::

Ce bi bil jaz multimiljonar, bi trejdal nekdo drug zame. Jaz bi pocel bolj "eksoticne" stvari ta cas rajsi. Bi se pa kot receno med 100-200 bitcoini umaknil iz kripto in sel drugam v nekaj, kar ni vsake 1-2 leti rollercoaster.

Pa saj vidite, da kripto milijonarjem, v resnici multi milijonarjem ali pa celo milijarderjem se zmeraj ni zadost.
Po mojih informacijah veliko kriptomiljonarjev zelo hitro pristane na socialni al pa v burgerkingu. Ne vsi, da se razumemo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

mr_chai ::

m0LN4r je izjavil:

Ce bi bil jaz multimiljonar, bi trejdal nekdo drug zame. Jaz bi pocel bolj "eksoticne" stvari ta cas rajsi. Bi se pa kot receno med 100-200 bitcoini umaknil iz kripto in sel drugam v nekaj, kar ni vsake 1-2 leti rollercoaster.

Pa saj vidite, da kripto milijonarjem, v resnici multi milijonarjem ali pa celo milijarderjem se zmeraj ni zadost.
Po mojih informacijah veliko kriptomiljonarjev zelo hitro pristane na socialni al pa v burgerkingu. Ne vsi, da se razumemo.


Vem, sam crypto je tak vlakec smrti, da tudi tem, ki gredo nazaj v McDonalds, omogoča ponovni vzpon.

m0LN4r ::

mr_chai je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ce bi bil jaz multimiljonar, bi trejdal nekdo drug zame. Jaz bi pocel bolj "eksoticne" stvari ta cas rajsi. Bi se pa kot receno med 100-200 bitcoini umaknil iz kripto in sel drugam v nekaj, kar ni vsake 1-2 leti rollercoaster.

Pa saj vidite, da kripto milijonarjem, v resnici multi milijonarjem ali pa celo milijarderjem se zmeraj ni zadost.
Po mojih informacijah veliko kriptomiljonarjev zelo hitro pristane na socialni al pa v burgerkingu. Ne vsi, da se razumemo.


Vem, sam crypto je tak vlakec smrti, da tudi tem, ki gredo nazaj v McDonalds, omogoča ponovni vzpon.
Res je, al pa se z lambotom vozis v mekica delat, da ga lahko tankas in servisiras do naslednjega pumpanja :)

PS: Sicer pa lambo in slovenske ceste, ajajajaj. Pol si ze kupis kak mal cenejsi avtek in stanovanje pri Nordschleifi, no razen ce smo bolj pozerske sorte potem to ne pride v postev.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

globoko grlo ::

globoko grlo je izjavil:

Evo, sem mal zapustil tole temo, ker se ni nič dogajal, zdej pa spet neki raste, torej kaj zdej kupt?

Pa neki "defi" kovanci nej bi bli perspektivni, a lahko kdo kj več pove o tem?

Tnx



Zgleda, da ste spregledal, pa vas še 1x sprašujem :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

strawman ::

Aquafriend je izjavil:

Ali kdo izmed vas pozna koga, ki je postal multimilijonar s pomocjo kripto trejdanja? Vas zanima kako zivijo, kako se trenutno pocutijo? Kaksna je razlika med njihovim zivljenjem zdaj in prej?


Da, vendar ne samo s trejdanjem. Večinoma diamond hands z BTC, XRP in ETH, ter nekaj rudarjenja. Pred 2021 je bil na 7-mestni številki, zdaj pa je verjetno že na 8-mestni. Dvomim tudi, da si je večino izplačal.
Včasih smo kot študenti skupaj kupovali crypto, saj so bile fiat-> crypto provizije precej večje, sedaj nisva več toliko v stiku.
Programiral je včasih, programira tudi zdaj, le da so sedaj na socialnih omrežjih vsak mesec slike iz druge države. :))

FutureMill ::

A je se kdo k verjame da bo chainlink 1000$? :P

Aquafriend ::

globoko grlo je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Evo, sem mal zapustil tole temo, ker se ni nič dogajal, zdej pa spet neki raste, torej kaj zdej kupt?

Pa neki "defi" kovanci nej bi bli perspektivni, a lahko kdo kj več pove o tem?

Tnx



Zgleda, da ste spregledal, pa vas še 1x sprašujem :)

jaz nisem spegledal ampak nisem strokovnjak, da bi ti razlagal za defi. Ce bo kdo zelel kaj povedat, bo ze napisal.

vaščan ::

Hehe milijonarji narobe razmišljate jaz bi rad postal milijonar zato da si bom lahko kupil orodje takšno kakršnega hočem da bom lahko v miru delal in ustvarjal ter si vsake toliko časa privoščil oddih s familijo brez da me skrbijo finance. Prjatli in drušna ostanejo isti To je lajf.

Mana ::

Če ne bi bila žrtev spletne prevare bi lahko imela 1000 evrov dobička, tako jih imam pa 5 evrov dobička od bitkonja.

In sedaj rabim baldrijan, ne pijem več kave, pa še vedeževalca, mi je dal ful dober nasvet (je vedel kako sem v kuu***, dajansko se sploh ni hotel z mano pogovarjat, sej sem res). Pa še feng shui delam, vse od kristalov, do luči in zvončkov iz bambusa, pa še enciklopedijo magičnih rastlin imam (sem kupila roža za denar, pa kovance imam na rdečem prtičku), pa knjigo sem prebrala Skrivnosti milijonarjevega uma (k jo dojameš ugotoviš, da je zelo praktična) ampak ko mi je padla na tla sem vedela, da bo šlo nekaj po zlu in potem sem bila žrtev spletne prevare, čeprav me je ravno ta knjiga spodbudila, da sem začela migat, sej še migam samo opekla sem že konkretno, kot pravijo, osel gre enkrat na led, jaz sem že bila.

In prvi dobiček 5 evrov! Za kavico, pa to je čudež, da mam dobiček. To bo šlo v zgodovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mana ()

enemon ::

m0LN4r je izjavil:

mr_chai je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ce bi bil jaz multimiljonar, bi trejdal nekdo drug zame. Jaz bi pocel bolj "eksoticne" stvari ta cas rajsi. Bi se pa kot receno med 100-200 bitcoini umaknil iz kripto in sel drugam v nekaj, kar ni vsake 1-2 leti rollercoaster.

Pa saj vidite, da kripto milijonarjem, v resnici multi milijonarjem ali pa celo milijarderjem se zmeraj ni zadost.
Po mojih informacijah veliko kriptomiljonarjev zelo hitro pristane na socialni al pa v burgerkingu. Ne vsi, da se razumemo.


Vem, sam crypto je tak vlakec smrti, da tudi tem, ki gredo nazaj v McDonalds, omogoča ponovni vzpon.
Res je, al pa se z lambotom vozis v mekica delat, da ga lahko tankas in servisiras do naslednjega pumpanja :)

PS: Sicer pa lambo in slovenske ceste, ajajajaj. Pol si ze kupis kak mal cenejsi avtek in stanovanje pri Nordschleifi, no razen ce smo bolj pozerske sorte potem to ne pride v postev.


Tudi nemške ceste niso, da bi se ravno z lambom vozil. Avtoceste imajo pa slabše kot pri nas.

vaščan ::

Vsak ki razmišlja, da bi bil dovolj bogat, da mu nebo treba v lajfu več delat je na fejst napačni poti. Človk je taka čudna socialna žvau, da more nekej pametnga počet če ne psiha trpi in posledično pride do uničenja samega sebe. Zato tudi nepropadli milijonarji še naprej delajo cele dneve, da bi imel še več milijonov čeprav jim ne koristijo kaj dosti ampak to jim gre dobro od rok in človk itak najrajš nekaj dela kar mu leži. Škoda da sem jaz bolj za fizična dela dober tako da definitivno kripto milijonar nebom:) Lahko pa naredim en nft z lesa in železa v realnem svetu.

Mato989 ::

vaščan je izjavil:

Vsak ki razmišlja, da bi bil dovolj bogat, da mu nebo treba v lajfu več delat je na fejst napačni poti. Človk je taka čudna socialna žvau, da more nekej pametnga počet če ne psiha trpi in posledično pride do uničenja samega sebe. Zato tudi nepropadli milijonarji še naprej delajo cele dneve, da bi imel še več milijonov čeprav jim ne koristijo kaj dosti ampak to jim gre dobro od rok in človk itak najrajš nekaj dela kar mu leži. Škoda da sem jaz bolj za fizična dela dober tako da definitivno kripto milijonar nebom:) Lahko pa naredim en nft z lesa in železa v realnem svetu.



Neumnost... nekaj je da nekaj počneš (tu se strinjam) samo bistveno kar želimo je to da nismo odvisni od budilke ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vaščan ::

Neumnost... nekaj je da nekaj počneš (tu se strinjam) samo bistveno kar želimo je to da nismo odvisni od budilke ipd...
Točno tako

globoko grlo ::

Zato nej pa en hit pove kam zarinem dnar

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

PersonaRuda ::

globoko grlo je izjavil:

Zato nej pa en hit pove kam zarinem dnar

tnx

Roko na srce. Če bi to vedel, bi vrgel stanovanje not, počakal magari leto dni, dve ali tri, ter potem živel kot kralj. Žal pa tega ni. Tvegaš v karkoli vložiš. Lahko, da bo šlo gor ali pa ne. Tudi iz danes na jutri lahko ravno ta tvoj kovanec propade kot tudi poleti v nebo.

globoko grlo ::

To itak, sam nimam pojma kam nej sploh dam, zato pa sprašuem.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

vaščan ::

Če neveš kaj bi naredu daj v bitcoin zaenkrat je gazda če bo šu gor gre vse gor če gre dol gre vse dol. Tisto da boš naredu 10x ali 100x je toliko večji rizik in moraš kar fejst raziskat kaj in kako pa še to se lahko hitro nategneš.

Drgač si malo pozen kupoval se je okrog 25-30k. Pa dobr pravjo da bo prej ali slej prilezel do 100k letos ali drugo leto tako da upanje umre zadnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

Senior Dev ::

Kako mastno služimo s kriptovalutami. Nihče nam ne more nič, denar se kar množi sam od sebe... Razmišljam o nakupu nogometnega kluba.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin
««
709 / 1491
»»