» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
585 / 1489
»»

DeeJay ::

sell in May and go away
Don't f with me.

spanoul39 ::

Zdravo družba, ker je tako velik hype okoli kripto valut sem se odločil da investiram nekakšnih 100-200e za začetek v kripto valute, da vidim, če se da kaj zaslužit na ta račun. Kaj predlagate za začetek v mislih imam kakšen vechain, dogecoin (kaj mislite je hype lažen in je že dosegel vrh?) cardano? Vsakega odgovora se veselim in sem odprt na kakšne druge nasvete. LP

enemon ::

DeeJay je izjavil:

sell in May and go away


Si ziher da smo vstopili v bear?

gandolfino ::

Za tak drobiž bi se sam osebno šel kazino kripto in kupil Sanshu Inu; lahko se posreči in boš naslednji BorutO
(njemu je uspelo, z malimi vložki je postal milijarder, resda v Shiba Inu, ma vseeno..)

DeeJay ::

enemon je izjavil:

DeeJay je izjavil:

sell in May and go away


Si ziher da smo vstopili v bear?


pomojem noben ni.... to je sam old wall street saying.
Don't f with me.

IgorCardanof ::

Danes so najbolj popularni in dobickonosni kovanci na naslednjega tipa:

- lepo ali pa mogoce malo perverzno ime (da se dvigne vsem pubertetnikom na tiktoku)
- supply vsaj 10 na 12, optimalno je 10 na 15, 10 na 18 je ze malo pretiravanje. Sweet spot je 10 na 15. To zato, da lahko kupis veliko kovancev in sanjaris koliko denarja bos imel, ko bo en kovanec vreden 1$. Kar je seveda mozno, ce je Bitcoin lahko prisel do 60k.
- Transaction burn. Nujno vsaj 10%, vecina izbere 12%, nisem se zasledil prpjektov, ki bi ta % se bolj potegnili gor. 12% se zaenkrat zdi optimalno. Od teh 12% se mora nujno vsaj 7% razdeliti holderjem, 3% se burna za vedno, 2% pa gredo v nek druzbeno koristen namen. Lahko je to charity, lahko se s tem resuje macke, pse, drevesa, lakoto, delfine, kar koli je pac potrebno resevat in bi palilo pri ljudeh.
- LP tokeni morajo biti burnali/zaklenjeni.
- Development ekipa ne sme imeti javnih denarnic, vse je okej, ce imajo skrivne denarnice.
- Roadmap mora izgledat nekako tako:
* Q2: Website launch, Coingecko listing, development team AMA
* Q3: Coinmarketcap listing, Major CEX application, big marketing campaign
* Q4: Major CEX listing, website redesign

- Spletna stran v izdelavi


Vec tock kot projekt zgoraj pokljuka, vecji potencial ima. Sedaj pa pejmo vsi na luno 8-)

enemon ::

Glede na informacije, da ima tether samo 3% kritja, je verjetno pametno iti v BUSD, USDC?

gandolfino ::

Endelin in enemon
Skrijta se oba v mišje luknje, medved išče baje samo vaju!

PrihajaNodi ::

Ko zenske zacnejo investirati, pomeni kmalu pok balona....
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Morison ::

gandolfino je izjavil:

lahko se posreči in boš naslednji BorutO
(njemu je uspelo, z malimi vložki je postal milijarder, resda v Shiba Inu, ma vseeno..)

Daj prosim nehaj, ker mi kar slabo pride, ko te berem.
Ne vem kdo je tu gor večji trol TI ali ta borut.
Pa kakšen miljonar, človek je revež v denarnici in v glavi. In vi mu še verjamete kaj tukaj naklada.
Sam sebe "prepričuje" koliko je-bo zaslužil, pa če tudi jo je kupil po 0,00000000000001€ gre njegova šiba že več kot teden dni samo navzdol, on pa še kar vsak dan tukaj trola koliko se mu je dvignil.
Ne vem no, mogoče ima on kakšne svoje grafe, kjer se mu dviguje:))

IgorCardanof ::

Hvalil si se, kako si zasluzil na dogeju, Borutu pa ne privoscis, da je nekaj deset 10$ obrnil v 30k$ s Shibo?

Tipicna slovenska zavistnost.

MisterR ::

enemon je izjavil:

Glede na informacije, da ima tether samo 3% kritja, je verjetno pametno iti v BUSD, USDC?


Imaš kak (novejši) link za to trditev?

gandolfino ::

$telcoin bo jutri pumpal-
neki novice da so v drugi rundi za pridobivanje U.S. bančne licence

S telcoinom si bom kupil novega Porsche Cayenne E-Hybrid-a

Morison ::

IgorCardanof je izjavil:

Hvalil si se, kako si zasluzil na dogeju, Borutu pa ne privoscis, da je nekaj deset 10$ obrnil v 30k$ s Shibo?

Tipicna slovenska zavistnost.

Ne sodi po sebi! Briga mene, itek nobenega ne poznam. Vsakemu privoščim! Toda če samo nekaj časa bereš njegove komentarje vidiš, da naklada sto na uro. Ne rečem da na začetku ni nekaj zaslužil. Toda zadnje dni tako naklada in laže da že sam sebi verjame.
Sorry samo nisem mogel bit tiho, ker že par dni berem to nakladanje in mi gre kar na bruhanje.

Anney ::

gandolfino je izjavil:

$telcoin bo jutri pumpal-
neki novice da so v drugi rundi za pridobivanje U.S. bančne licence

S telcoinom si bom kupil novega Porsche Cayenne E-Hybrid-a


Kaj si z vrano kupil, mogoče vikendico nekje na veliki planini, ali jo imaš v rukzaku?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

gandolfino ::

Anney je izjavil:

gandolfino je izjavil:

$telcoin bo jutri pumpal-
neki novice da so v drugi rundi za pridobivanje U.S. bančne licence

S telcoinom si bom kupil novega Porsche Cayenne E-Hybrid-a


Kaj si z vrano kupil, mogoče vikendico nekje na veliki planini, ali jo imaš v rukzaku?


Krypto je za potrpežljive dragi Anney, poglej si spodnjo sliko:

Apartma z izjemnim pogledom v zimskem središču pa že mam, vabljen da koristiš bone:)

@Mandlc, spet si zamudil izjemno priložnost da bi bil tiho..

enemon ::

BTC očitno nižje od 43k več ne gre, očitno močan support?

Anney ::

gandolfino je izjavil:

Anney je izjavil:

gandolfino je izjavil:

$telcoin bo jutri pumpal-
neki novice da so v drugi rundi za pridobivanje U.S. bančne licence

S telcoinom si bom kupil novega Porsche Cayenne E-Hybrid-a


Kaj si z vrano kupil, mogoče vikendico nekje na veliki planini, ali jo imaš v rukzaku?


Krypto je za potrpežljive dragi Anney, poglej si spodnjo sliko:

Apartma z izjemnim pogledom v zimskem središču pa že mam, vabljen da koristiš bone:)

@Mandlc, spet si zamudil izjemno priložnost da bi bil tiho..


Samo vprašal sem, ne bit hud, torej rugzak. Kaj pa pasji sklad, bo kaka guma za clia?

Sred pomladi ne bom trošil bonov za zimsko središče, hvala, drugič.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

hdx ::

enemon je izjavil:

BTC očitno nižje od 43k več ne gre, očitno močan support?


support je nekje na 42k. Kot trenutno kaže, bo prebil tudi tega.

PrihajaNodi ::

Da pade na 20-25 bi blo kul
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrimoZ_ ::

enemon je izjavil:

BTC očitno nižje od 43k več ne gre, očitno močan support?


Famous last words.

In before Elon...

BorutO ::

Morison je izjavil:

gandolfino je izjavil:

lahko se posreči in boš naslednji BorutO
(njemu je uspelo, z malimi vložki je postal milijarder, resda v Shiba Inu, ma vseeno..)

Daj prosim nehaj, ker mi kar slabo pride, ko te berem.
Ne vem kdo je tu gor večji trol TI ali ta borut.
Pa kakšen miljonar, človek je revež v denarnici in v glavi. In vi mu še verjamete kaj tukaj naklada.
Sam sebe "prepričuje" koliko je-bo zaslužil, pa če tudi jo je kupil po 0,00000000000001€ gre njegova šiba že več kot teden dni samo navzdol, on pa še kar vsak dan tukaj trola koliko se mu je dvignil.
Ne vem no, mogoče ima on kakšne svoje grafe, kjer se mu dviguje:))


Tako, za pametnjakoviče, kot si ti ... shiba mi dela čez 10k vložka, torej 1,8mrd imam zdaj shibe. Če shiba gre iz ... recimo 0,000014 na 0,000017, je to koliko jurjev? :) Dva dni nazaj sem pri 13 kupil, pri 17 prodal in čakal, da je nazaj malo padlo. Zdaj jo imam kupljeno pri 15k in jo bom pustil tako do jutri, ker ne vem kaj se bo čez noč dogajalo. Trol gor ali dol ... vsakemu svoje.

gandolfino ::

Ladja se potaplja, podgane bežijo, čakamo na kapitana Elona da nas reši..

@Anney poleti je v gorah zelo fajn! V miru na svežem gorskem zraku lahko trejdaš bitcoine8-)

Anney ::

gandolfino je izjavil:

Ladja se potaplja, podgane bežijo, čakamo na kapitana Elona da nas reši..

@Anney poleti je v gorah zelo fajn! V miru na svežem gorskem zraku lahko trejdaš bitcoine8-)


Vem da je v gorah fino, samo trejdam ne zato bom ostal v nižinah. Sej poznaš unega domačega, kdor visoko leta... pa naprej.

Btw ladja še nikam ne gre, kapitan pa naj se umakne, če ne ga bodo umaknili.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

gandolfino ::

BorutO je izjavil:

Morison je izjavil:

gandolfino je izjavil:

lahko se posreči in boš naslednji BorutO
(njemu je uspelo, z malimi vložki je postal milijarder, resda v Shiba Inu, ma vseeno..)

Daj prosim nehaj, ker mi kar slabo pride, ko te berem.
Ne vem kdo je tu gor večji trol TI ali ta borut.
Pa kakšen miljonar, človek je revež v denarnici in v glavi. In vi mu še verjamete kaj tukaj naklada.
Sam sebe "prepričuje" koliko je-bo zaslužil, pa če tudi jo je kupil po 0,00000000000001€ gre njegova šiba že več kot teden dni samo navzdol, on pa še kar vsak dan tukaj trola koliko se mu je dvignil.
Ne vem no, mogoče ima on kakšne svoje grafe, kjer se mu dviguje:))


Tako, za pametnjakoviče, kot si ti ... shiba mi dela čez 10k vložka, torej 1,8mrd imam zdaj shibe. Če shiba gre iz ... recimo 0,000014 na 0,000017, je to koliko jurjev? :) Dva dni nazaj sem pri 13 kupil, pri 17 prodal in čakal, da je nazaj malo padlo. Zdaj jo imam kupljeno pri 15k in jo bom pustil tako do jutri, ker ne vem kaj se bo čez noč dogajalo. Trol gor ali dol ... vsakemu svoje.


Borutu sklepam da Mandlcu ne boš daroval 1000kosov Shibe ko bo 1$ in boš milijonar?
Meni pa boš ne, ker te stalno hvalim?

PrihajaNodi ::

Anney je izjavil:

gandolfino je izjavil:

Ladja se potaplja, podgane bežijo, čakamo na kapitana Elona da nas reši..

@Anney poleti je v gorah zelo fajn! V miru na svežem gorskem zraku lahko trejdaš bitcoine8-)


Vem da je v gorah fino, samo trejdam ne zato bom ostal v nižinah. Sej poznaš unega domačega, kdor visoko leta... pa naprej.

Btw ladja še nikam ne gre, kapitan pa naj se umakne, če ne ga bodo umaknili.


Se mesec ali dva pa te ne bo vec v to temo. Seveda v takem trendu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Anney ::

Sem zabeležil tvoj post. Že zdaj sem poredko, nič bat. Ali te mogoče FUD muči?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cezplotnik ::

spanoul39 je izjavil:

Zdravo družba, ker je tako velik hype okoli kripto valut sem se odločil da investiram nekakšnih 100-200e za začetek v kripto valute, da vidim, če se da kaj zaslužit na ta račun. Kaj predlagate za začetek v mislih imam kakšen vechain, dogecoin (kaj mislite je hype lažen in je že dosegel vrh?) cardano? Vsakega odgovora se veselim in sem odprt na kakšne druge nasvete. LP


Trenutno XRP, LTC ali XLM.
Dolgoročno BAT.

Morison ::

BorutO je izjavil:

Morison je izjavil:

gandolfino je izjavil:

lahko se posreči in boš naslednji BorutO
(njemu je uspelo, z malimi vložki je postal milijarder, resda v Shiba Inu, ma vseeno..)

Daj prosim nehaj, ker mi kar slabo pride, ko te berem.
Ne vem kdo je tu gor večji trol TI ali ta borut.
Pa kakšen miljonar, človek je revež v denarnici in v glavi. In vi mu še verjamete kaj tukaj naklada.
Sam sebe "prepričuje" koliko je-bo zaslužil, pa če tudi jo je kupil po 0,00000000000001€ gre njegova šiba že več kot teden dni samo navzdol, on pa še kar vsak dan tukaj trola koliko se mu je dvignil.
Ne vem no, mogoče ima on kakšne svoje grafe, kjer se mu dviguje:))


Tako, za pametnjakoviče, kot si ti ... shiba mi dela čez 10k vložka, torej 1,8mrd imam zdaj shibe. Če shiba gre iz ... recimo 0,000014 na 0,000017, je to koliko jurjev? :) Dva dni nazaj sem pri 13 kupil, pri 17 prodal in čakal, da je nazaj malo padlo. Zdaj jo imam kupljeno pri 15k in jo bom pustil tako do jutri, ker ne vem kaj se bo čez noč dogajalo. Trol gor ali dol ... vsakemu svoje.


LOL
Ne vem ali se ti sploh prebereš kaj pišeš. Tolk enih laži, kot si napisal samo v prejšnem postu ne morš s šleparjem odpelat. Enkrat mi je en "pametnjakovič" povedal en pregovor, ki mu kar verjamem: če verjameš je res.
Lahko ti kakšnen tak prilagojen program ala gandolfino nateguješ, taki ti lahko, da verjamejo.
Jaz ti ne.

gandolfino ::

Ne vem zakaj $FKX(Fort Knoxster) tak močno pumpa, dvakrat sem ga že prodal na 0.00005Eth in pol nisem več vstopil
Zanima me kakšne novice so vzadi če kdo ve?

Anney ::

Ti samo uživaj, edino kar je moraš na telegramu trofit pravo grupo, una ko nosi. Simpl ko pasulj. 8-)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BorutO ::

Ja, Mando ... V redu. Zdaj pa pametuj komu drugemu dalje. :) Meni ne rabiš. Če nisi opazil, ko so mi vsi govorili, naj shibo prodam, pa da delam napako, da jo držim, da verjetno več ne bo nikoli toliko narasla, kot je ipd, je še vedno nisem prodal. Oz. prodal sem jo toliko, da sem jo napumpal zraven te tri dni, ko je cel čas skakala med 0,000013-0,000017. Isto sem delal dva meseca nazaj nekje z bnbjem, ko je par dni zapored skakala krivulja med 200 dolarji pa vse tja do 260 nekje ... Včasih tudi za 15 dolarjev na par minut. Isto se držim tega, da ne prodajam, če sem za par dolarjev v minusu, ker bo zagotovo enkrat nazaj naraslo. Recimo na Bithumbu imam par coinov, ki so že krepko padli in sem krepko v minusu, pa jih še vedno nisem prodal, ker čakam, da mi pride nazaj na nulo. Transakcij sem toliko že naredil, da ko bom nekoč dvignil denar ven, bom rekel davčni samo, da sem vse te coine od nekoga dobil, in mi naj vtrgajo stran, kolikor mislijo, ker tistih par sto transakcij se mi pa res ne bo dalo vsake posebej jim prikazovati.

Mimo grede, napiši mi, kje sem napisal kakšno laž.

Nedasemiveč ::

BorutO je izjavil:

Transakcij sem toliko že naredil, da ko bom nekoč dvignil denar ven, bom rekel davčni samo, da sem vse te coine od nekoga dobil, in mi naj vtrgajo stran, kolikor mislijo, ker tistih par sto transakcij se mi pa res ne bo dalo vsake posebej jim prikazovati.


Pol bodo pa kar dosti "vtrgali" stran :))

sajba10 ::

Ne bodo. Dokler nekomu paše, da je trg tak kot je (gledano globalno), nimajo interesa dregat v njega in ne bo nič. Potem morajo še zakonsko urediti, retrogradnosti pa ne bo. Pa vsak na svojem koncu: amerika, kitajska potem pa nekje vmes EU. Tistih par very bad boyev pa bodo že ulovili za dober javni vtis in igra se bo nadaljevala naprej. SHOW MUST GO ON! Kar se pa tiče mikro okolja pa ja naša davčna kripto regulativa v klincu, vsak vaški odvetnik jo sesuje, sami uradniki pa tudi nimajo neke hude želje se naprezati za tem, ker od tega nič nimajo. Plača pa tako vsak mesec pride ne glede na storilnost. Starejša generacija se spomni SDK-ja e takrat pa je bilo drugače.

kow ::

PrimoZ_ je izjavil:

kow je izjavil:

Tolk hitr sama jamrarija? En usran 25% padec? Noobs.


Če bo začelo nazaj rast smo izgubili par % potencialne rasti.
Če se nadaljuje padec, lahko postaneš bag holder za precej časa ali prodaš s krepkim minusom.

Meni je prva opcija privlačnejša.


Skrivnost je v tem, da ne kupujes shitkojnov. Bagholding je vsa poanta -> kdo pa je obogatel, ce ne bagholderji.
Razen, ce mislis, da je 2T v kriptu nevzdrzno. Jaz mislim, da bo sla stevilka v naslednjih letih gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

enemon je izjavil:

Glede na informacije, da ima tether samo 3% kritja, je verjetno pametno iti v BUSD, USDC?


Pa to je ze davno blo debunkano.... Tether verjetno za 3 procente NIMA kritja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

_wtf_ ::

Vse b zelenem?

enemon ::

Mato989 je izjavil:

enemon je izjavil:

Glede na informacije, da ima tether samo 3% kritja, je verjetno pametno iti v BUSD, USDC?


Pa to je ze davno blo debunkano.... Tether verjetno za 3 procente NIMA kritja...


Novica je stara par dni. Tether ima 3,87% kritja v USD, ostalo v obveznicah, za katere se ne ve, kdo je lastnik.

https://siliconangle.com/2021/05/13/tet...

kow ::

Ve se kdo je lastnik. Verjetno hoces povedati, da ne vemo katere obveznice tocno imajo (torej koliko tvegane so).
Ko pravis, da imajo samo 3% kritja pises bedarije. 3% imajo dejansko v dolarjih na banki. Ampak saj tudi Circle (USDC) nima vse v dolarjih.
Imas "cash and cash equivalents" - torej papirje, ki jih lahko takoj pretvoris v kes (recimo drzavne obveznice). Torej:

"The breakdown, shared with The Block on Thursday, is dated as of March 31, 2021. It shows that Tether held nearly 76% of its reserves in cash and cash equivalents and other short-term deposits and commercial paper."

Samo 76% je podprt s kesom. Ostalo so kripto, zlahtne kovine in korporativne obvezice itd. Skratka, shady so - ampak to vemo ze ves cas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Zdaj berem, da je se slabse kot sem napisal.

Commercial paper, in fact, formed the majority of its cash and cash equivalents category, with a 65% share. Fiduciary deposits formed 24% of the category, reverse repo notes 3.60%, treasury bills about 3%, and actual cash only 3.87%.

V bistvu imajo 10% v kesu (in ekvivalentih), ostalo pa "commercial paper".

Mato989 ::

Ja ampak manj poučeni potegnejo iz zapisa ven da je samo 3,87% v USDjih in da torej ima Tether kritje samo za 3,87% USDTja, (Valvoline press) kar je absurd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ja, saj zato sem napisal, da pise bedarije.

globoko grlo ::

A zdej gremo koncno na luno, al je mars bolj popularn?

Zgoraj je en omenil BAT, zakaj naj bi bil to Prihodnjost?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Mato989 ::

BAT je integriran v Brave Browser, ki je med boljšimi browserji za anonimnost =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gandolfino ::

Dobro jutro
Evo kot sem napisal pred spanjem da bo Telcoin pumpal..guess what $Telcoin že pumpa na polno8-)

Lennzi ::

gandolfino je izjavil:

Dobro jutro
Evo kot sem napisal pred spanjem da bo Telcoin pumpal..guess what $Telcoin že pumpa na polno8-)

Kapo dol, prav vsako napoved zadaneš.
Medtem, ko smo drugi v zadnjih dneh naredili -20%, si ti naredil najmanj+ 500%.

gandolfino ::

globoko grlo ::

Se dobr da jih mam ene 100 :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

gandolfino ::

Lennzi je izjavil:

gandolfino je izjavil:

Dobro jutro
Evo kot sem napisal pred spanjem da bo Telcoin pumpal..guess what $Telcoin že pumpa na polno8-)

Kapo dol, prav vsako napoved zadaneš.
Medtem, ko smo drugi v zadnjih dneh naredili -20%, si ti naredil najmanj+ 500%.


Malo sarkazma razberem med tvojimi vrsticami;)
No imo Telcoin bo kmalu top 10..

Lennzi ::

gandolfino je izjavil:

Lennzi je izjavil:

gandolfino je izjavil:

Dobro jutro
Evo kot sem napisal pred spanjem da bo Telcoin pumpal..guess what $Telcoin že pumpa na polno8-)

Kapo dol, prav vsako napoved zadaneš.
Medtem, ko smo drugi v zadnjih dneh naredili -20%, si ti naredil najmanj+ 500%.


Malo sarkazma razberem med tvojimi vrsticami;)
No imo Telcoin bo kmalu top 10..

Ne ne, ni sarkazem, malo sem zavisten priznam. Odvisno od trenda zadanem približno 6 trejdov od 10 in tudi ko kaj kupim za longterm , dostikrat pade.
Ampak ja, to dela nas povprečneže povprečne. Ni vsak za vse, ali kako pravijo...
««
585 / 1489
»»