» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
465 / 1490
»»

CptHindsight ::

Ja nisem vaš finančni svetovalec in ne odgovarjam za to, kako trejdate. To je nov token, ki je danes prišel ven iz Wault.finance. Presale cena je bila 0.014$ na enega, ampak to ni tako pomembno tu. Najbolj pomembno je to, da ga lahko trenutno farmaš za zelo lep APY in to je to, kar bo požrešne ljudi pripravilo do tega, da ga kupijo. Podobno se je zgodilo tudi pri prejšnem kovancu Swirl Cash.

Nagrade za farmat grejo dol po 1 tednu iz 40 EULER/block na 25 EULER / block, zato bo zagotovo lep padec v 5-6-7 dneh. Ampak do takrat, pa pričakujem rast.

To je moja analiza. Itak pa DYOR, če vam ni do tega, ni potrebe po nakupu. Veliko kovancev pumpa.

oracle ::

SuperKripto je izjavil:

oracle je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

oracle je izjavil:

Zakaj je danes XRP tako potegnil? Kakšna novica?

bolj tehnicna analiza kot novica. Novice so v glavnem za manipuliranje navadnih ljudi. Medtem ko veliki igralci prek svojih medijev strizejo ovce. Zdaj vsi vidite, da je tista novica glede tozbe proti ripplu bila cista manipulacija, ljudje so panicno prodajali pod ceno, zdaj pa cena dosegla ze 90 centov, vec kot pred tozbo. Drugac pa xrp je malo tezje predvidljiv za trejdanje, ker ga whali in tudi vsi drugi vsakodnevno uporabljajo za prenos sredstev med menjalnicami. Whale zamenja bitcoine, ethereume v xrp za hitrejsi in cenejsi prenos sredstev, povzroci spike v ceni in drugi naivnezi mislijo, to je to, bull run. Potem whale proda, cena pa zacne pocas padat. Taksnih primerov je zelo veliko, tako da je tezko locit spike od bull runa.

Hvala za odgovor. Moram pa reči, da se mi zdi odgovor slab. Najprej, kakšna tehnična analiza?

Drugo: Kakšne imaš dokaze za svojo teorijo? A govorimo o istem kovancu? XRP ima drugi največji trading volume, več kot ETH (real volume). To ni nek nelikvidni obskurni projekt, ki ga premika nekdo z malo več keša.

In tretje: Itak si v štartu potrdil, da so novice jaki faktor. Zato pa sprašujem, kakšne so novice. Vi tukaj ste namreč načitani vseh novic.

KappaPride je izjavil:

Kdor zdaj vstopa je gembler

Kdor kupuje BTC in ETH ni nikoli gembler. Kdor kupuje small cap-e je pa vedno gembler. To enim še kar ni jasno.


ogromen del xrp drzi pescica ljudi, verjetno iz ripla. To je znano ze dolgo casa. Ze dolgo preden so bili obtozeni manipuliranje cene. Ne rabijo kes za manipuliranje, ker imajo gromozanski procent vseh xrp. Novice za manipulacijo so bile zelo negativne (SEC tozba), verjetno z namenom, da mali trejdarji prodajo, veliki igralci pa kupijo zelo poceni. potem ko kupijo dovolj pa postopoma objavljajo bolj pozitivne novice. Kar se trenutno zdaj dogaja.


Zakaj se trudiš dati odgovor, če ga ne veš? Nihče ni govoril kaj je bilo par mesecev ali 5 let nazaj. Vprašanje je enostavno: Zakaj je šla cena 65% gor v manj kot 2 dneh? Glede na likvidnost je to primerljivo z BTC in ETH. Se pravi kot da bi šel BTC v dveh dneh do iz 60 na 100k ali ETH iz 2000 na 3000. Tak hud premik ne more biti naključje. Ponavadi za tem stoji novica (oziroma twit, reddit ipd.).

Veliki igralci kupijo poceni in prodajo visoko? Ma nemoj?? :))

Aja, najprej so postopoma lansirali pozitivne novice. Zakaj jih pa ne poveš, če veš, da so?

gandolfino ::

@rektcapital

'Large Cap Altcoins like $ETH and $LTC are setting themselves up for a great upside

But they're also setting up Mid-Cap and Low Cap Altcoins for tremendous upside in the coming weeks as well
#ethereum #Litecoin'

Vsi ki nekaj veljajo na twiterju napovedeujejo izjemen altseason v aprilu..tu na slo-tech pa eni čisto prestrašeni filajo štumfe s fiatom..oni in @PeterSchiff

PrihajaNodi ::

Ce si bil v kripto zimi razumes. Mcaffe je tudi nekaj veljal....
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Apofis ::

Dons k bo konc tega 7 dnevnega obdobja k na binancah holdaš bnbje za TKO, a se bo bnb fajn dampnu?

sebas4 ::

Če verjameš dolgoročno v BTC, je riziko da boš prehitro prodal in nikoli več pridobil nazaj enako vsoto BTC, večji od rizika, da jutri sledi neka korekcija, ki bo pač trajala, dokler ne bo spet nov bull run/cikel.

A) POHLEP 1 Prodam, ker sumim, da bo BTC padel in pol bom vstopil in imel več BTC (Riziko - morda se motim, in BTC raste še par let)

B) POHLEP 2 HODLAM, ker BTC bo šel na Luno in jaz v penzijo (Riziko - Jutri sledi korekcija, in če bi imel stable coin, bi povečal svoj BTC holding).

Kaj imate raje, A ali B? Jaz glede na makro okolje, prepričanje in izkušnje bolj stavim na B varianto.

enemon ::

sebas4 je izjavil:

Če verjameš dolgoročno v BTC, je riziko da boš prehitro prodal in nikoli več pridobil nazaj enako vsoto BTC, večji od rizika, da jutri sledi neka korekcija, ki bo pač trajala, dokler ne bo spet nov bull run/cikel.

A) POHLEP 1 Prodam, ker sumim, da bo BTC padel in pol bom vstopil in imel več BTC (Riziko - morda se motim, in BTC raste še par let)

B) POHLEP 2 HODLAM, ker BTC bo šel na Luno in jaz v penzijo (Riziko - Jutri sledi korekcija, in če bi imel stable coin, bi povečal svoj BTC holding).

Kaj imate raje, A ali B? Jaz glede na makro okolje, prepričanje in izkušnje bolj stavim na B varianto.


Po scenariju B lahko čakaš do naslednjega halvinga, da si povrneš vložek.

CptHindsight ::

gandolfino je izjavil:

@rektcapital

'Large Cap Altcoins like $ETH and $LTC are setting themselves up for a great upside

But they're also setting up Mid-Cap and Low Cap Altcoins for tremendous upside in the coming weeks as well
#ethereum #Litecoin'

Vsi ki nekaj veljajo na twiterju napovedeujejo izjemen altseason v aprilu..tu na slo-tech pa eni čisto prestrašeni filajo štumfe s fiatom..oni in @PeterSchiff


Echo chamber. Spremljaš pač bull twitter. Imaš mnoge druge, ki pravijo drugače.

sebas4 ::

Apofis je izjavil:

Dons k bo konc tega 7 dnevnega obdobja k na binancah holdaš bnbje za TKO, a se bo bnb fajn dampnu?


BNB je precej soliden coin (ful enih use-casov na Binancah), zna pasti, ko bo TKO mimo, ampak če gledaš dolgoročno, ni treba prodajat.

Po scenariju B lahko čakaš do naslednjega halvinga, da si povrneš vložek.


Jah, odvisno kdaj si vstopil 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

CptHindsight ::

Pomoje ne bo padal dol. Sploh ko bo več kot x100 donos na TKO tokenu. Ljudje bojo še bolj noreli notri.

sebas4 ::

Kolk BNB mislite je treba zaklenit da ne zvisiš? 30+?

CptHindsight ::

V vsakem primeru dobiš nekaj. Pričakujem, da boš dobil tam /300 glede na komitan vložek. Torej x300 oversubscription.

sebas4 ::

Hvala, divje tole, v glavnem bolj igra za velike ribe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

CptHindsight ::

Sej tako je v kriptu. Največ služijo menjalnice, nato pa kiti.

In tistih 10-20 whaleov, ki drži ogromne količine BNBja in bo dobilo maksimalno alokacijo 20k, bo v primeru x100 takoj naredilo 2m$. Skratka, kiti služijo na polno v tem.

gandolfino ::

CptHindsight je izjavil:

gandolfino je izjavil:

@rektcapital

'Large Cap Altcoins like $ETH and $LTC are setting themselves up for a great upside


Echo chamber. Spremljaš pač bull twitter. Imaš mnoge druge, ki pravijo drugače.


Ok daj mi pol 2, 3 relevantne @ ki pravijo drugače. Bom še njih sledil

CptHindsight ::

Tale mi je všeč:

https://twitter.com/lightcrypto/status/...

By all means, dance until the music stops.

But, you know, just dance a little closer to the exit.

IL_DIAVOLO ::

sebas4 je izjavil:

Če verjameš dolgoročno v BTC, je riziko da boš prehitro prodal in nikoli več pridobil nazaj enako vsoto BTC, večji od rizika, da jutri sledi neka korekcija, ki bo pač trajala, dokler ne bo spet nov bull run/cikel.

A) POHLEP 1 Prodam, ker sumim, da bo BTC padel in pol bom vstopil in imel več BTC (Riziko - morda se motim, in BTC raste še par let)

B) POHLEP 2 HODLAM, ker BTC bo šel na Luno in jaz v penzijo (Riziko - Jutri sledi korekcija, in če bi imel stable coin, bi povečal svoj BTC holding).

Kaj imate raje, A ali B? Jaz glede na makro okolje, prepričanje in izkušnje bolj stavim na B varianto.


You dont deserve to be rich.

Stay poor.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

gandolfino ::

@IL_DIAVOLO; @sebas4 ima prav tudi z 2. varianto, jaz verjamem da bo BTC v naslednjih 5-10 letih vreden 500k-1milijona $, zelo verjeten scenarij imo
Je to slaba penzija?;)

CptHindsight ::

Tkole se investira v kriptu, s strani enega največjih ekspertov:

https://twitter.com/i/status/1369683656...

sebas4 ::

You dont deserve to be rich.

Stay poor.


Sicer ne vem zakaj tako grob odziv, ampak, the time will tell.

pafewu ::

Mato989 je izjavil:

nitramcek je izjavil:

Kaj se ta trenutek splača kupiti?
Razen BTC in ETH. Ali bo šla vsa zadeva malo dol pa je bolje počakati?
To bo moj prvi malo "večji" nakup...prej sem vložil nekaj 10e v par zadev, da vidim kako to sploh deluje.


Kaj to pomeni večji nakup? Napram tvojim prejšnjim, ali napram tvojemu budgetu v lajfu?

Načeloma je tako da karkoli boš kupil od top 30 razen par izjem kot je BSC, Tether itd... lahko pričakuješ do konca leta vsaj 20% gor če ne bo kakih regulatornih sprememb Worldwide ali v kateri od pomembnih big name držav

LOL KCS je bil skor 10$ :O


spremljaj malo debato, trenutno večina t.i. top 30 leti gor (če bi vedeli do kam/kdaj, bi se že davno upokojili) in kot je Mato omenil, bodo po vsej verjetnosti vrednosti zrasle 20%, možno tudi do 100%, ampak to pomeni, da če zdaj vložiš 25€ boš imel v najboljšem primeru na koncu leta pri top 30-ki 50€.
Res velike dobičke se da trenutno dobiti v predprodajah kovancev, ki sploh še niso na borzah, ko v presaleu npr. kupiš kovanec za 0,1$, potem pa zraste na 3$ ali še več, ampak to so spet tveganja, zato v to vložiš manjši procent celote. Lahko se zgodi da kovanec nikoli ne pride na borzo ali pa na njej samo strmoglavi. Za te zadeve moraš brati mnenja še kje drugje kot na tem forumu (Telegram, Twitter...).
Načeloma kupuješ (bolj stabine), ko malo padejo in prodajaš, ko/dokler rastejo. Preglej grafe od začetka, da ti bo bolj jasno obnašanje trga.
Samo en nasvet (vse ostalo so zgolj predlogi): igraj se samo s tok denarja kolikor ga lahko izgubiš, ker se ti lahko zgodi tudi to.

Elon Tusk ::

Eno noob vprašanje. Na mimovrste sem kupil cold wallet. A je to legit? Zdaj povsod berem, da bi to moral kupiti direktno od proizvajalca in me dela živčnega.

CptHindsight ::

Ja raje ga vrži stran. V primeru, da je tale cold wallet compromised, boš izgubil vse kar boš naložil nanj. Pri takih stvareh se ne zajebavaj. Za kripto, ki je toliko težje sledljiv in se ga da tudi lepo oprat, nekateri ljudje ne poznajo mej, do kam bi šli, da bi nekomu ukradli njegov kripto.

Če ti nekdo sune tvojo kripto denarnico, ne bo nobeno jokanje na policiji, banki ali fbiaju pomagalo. Tega ni več.

IL_DIAVOLO ::

Seveda je legit. Ne poslušaj mojstrov, ki uporabljajo usb za kripto.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

CptHindsight ::

Take stvari se kupuje izključno od preverjenih proizvajalcev (in ne rabljenih), nove!

A_A ::

CptHindsight je izjavil:

Take stvari se kupuje izključno od preverjenih proizvajalcev (in ne rabljenih), nove!

a na mimovrste prodajajo rabljene?

PacificBlue ::

Valda da ce kupis na mimovrse ne kupis rabljenega.
Imam pa jaz enga doma, ga ne rabim..rabi kdo?;)
I’m out.
:3

vudumx ::

Kaj nihče ne spremlja ripple vs SEC? A se zavedamo, kako je od tega odvisna celotna kripto scena?

SasoS ::

Če je rabljen, ni problem, itak ga resetiraš.
Bolj kritično bi blo če bi kdo kompromitiral random generator notri, ampak zato daš pa še dodatno geslo.

Itak pa Trezor pride z holonalepko, če je nalepka OK, potem je tudi naprava ok.

CptHindsight ::

A_A je izjavil:

CptHindsight je izjavil:

Take stvari se kupuje izključno od preverjenih proizvajalcev (in ne rabljenih), nove!

a na mimovrste prodajajo rabljene?


To je splošen nasvet, za vse, ki kupujejo te stvari. Ne izključno za zgornji primer.

IL_DIAVOLO ::

CptHindsight je izjavil:

Take stvari se kupuje izključno od preverjenih proizvajalcev (in ne rabljenih), nove!


Butelj sploh ne ves kak dela cold wallet.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MisterR ::

vudumx je izjavil:

Kaj nihče ne spremlja ripple vs SEC? A se zavedamo, kako je od tega odvisna celotna kripto scena?


Ni kaj za spremljati. Vse kaj se pojavi so napihnjene govorice.

sebas4 ::

a na mimovrste prodajajo rabljene?


Imajo pa odprto embalažo s popustom ;)

MisterR ::

PacificBlue je izjavil:

Valda da ce kupis na mimovrse ne kupis rabljenega.
Imam pa jaz enga doma, ga ne rabim..rabi kdo?;)


To pa ne drži. Kaj misliš, da naredijo z robo ki se vrne?
Zakaj misliš da ne bi mogel kdo podtakniti fake walleta? Ker je Slovenija premajhna? Žal to ne drži v kripto svetu.

gandolfino ::

Breaking: baje SEC nima nič konkretnega proti ripplu in bo sledila poravnava..

sebas4 ::

To je že priced in. Sell the news.

PacificBlue ::

MisterR je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Valda da ce kupis na mimovrse ne kupis rabljenega.
Imam pa jaz enga doma, ga ne rabim..rabi kdo?;)


To pa ne drži. Kaj misliš, da naredijo z robo ki se vrne?
Zakaj misliš da ne bi mogel kdo podtakniti fake walleta? Ker je Slovenija premajhna? Žal to ne drži v kripto svetu.


Dvomim glede na to, kako je zapakirano. Bolj problmeaticne so kaksni fake wallet appi
I’m out.
:3

XRPNERD ::

sebas4 je izjavil:

To je že priced in. Sell the news.


A si sploh pogledu na graf mogoče? :8)

gandolfino ::

sebas4 je izjavil:

To je že priced in. Sell the news.


Aja. Zakaj pa pumpa zdajle?
To je breaking kot sem rekel in velika novica. Riple gre zdaj gor v višave.
Sem ga nabavil 10min nazaj.

vudumx ::

JAz sem all in v xrp od 2013. Torej sem trenutno precej psihično vznemirjen. :S

Glede na potek ripple proti SEC mam občutek, da se nekaj dogaja...

gandolfino ::

BREAKING!!!!

DISCOVERY BY RIPPLE INTO SEC INTERNAL/INTERNAL COMMUNICATIONS HAS BEEN DENIED

vudumx ::

gandolfino je izjavil:

BREAKING!!!!

DISCOVERY BY RIPPLE INTO SEC INTERNAL/INTERNAL COMMUNICATIONS HAS BEEN DENIED


Kaj zdaj točno to pomeni?
Prosim razlago...če kdo ve.

CptHindsight ::

IL DIOBILO: Ti sploh ne veš kakšne vse umazane igrice se ljudje grejo. Recimo en zelo dober ruski hack, ki so ga naredili je, da so v legit trgovino z USBji podatknili svoj spyware. Ta trgovina je bila zelo blizu neki inštituciji v ZDA in seveda so zaposleni tja hodili po usbje, podatki pa nato direktno k rusom.

Hudo drugače. Kucoin je dal 5$ zastonj za porabit na Futures, zato da ga promovirajo. Sem dal najprej 10x long na ETH 2 dni nazaj in prišel iz 5$ na 14$, potem sem pa zaprl pozicijo in mi je reklo, da lahko ta keš poberem šele pri 25$ in sem šel še 10x long na XRP pri 1.01$. Zgleda bom le dobil ta keš ven 8-)

A_A ::

vudumx je izjavil:

gandolfino je izjavil:

BREAKING!!!!

DISCOVERY BY RIPPLE INTO SEC INTERNAL/INTERNAL COMMUNICATIONS HAS BEEN DENIED


Kaj zdaj točno to pomeni?
Prosim razlago...če kdo ve.

https://u.today/breaking-ripple-scores-...

CptHindsight ::

Če komu sede gledat video, kako nek znan hacker analizira program, ki zamenja tvoj clipboard v primeru, da zazna, da si v clipboard shranil btc, eth ali bch wallet address.



BTC wallet, ki ga goljufi uporabljajo ima sedaj 2.5m$ BTC sredstev.
https://www.blockchain.com/btc/address/...

tonis ::

VET je danes prišel točno do trendlinije ki sem jo dal včeraj.

ICON sem prodal pri 2,5 potem mi je ušel prek 3$, zdaj je tik pod mojo prodajno in sem v dilemi če bo upošteval ichimoku in šel nekaj pod 2 ali ne. :))

LTC če je to trikotnik.. če če če, potem je target 315,
ampak res če, ker je deformiran.


BCH je prebil resistance ki sem ga dal včeraj, ampak potrjeno bo v nedeljo, ker je tedenska črta

BTT v korekciji, po moje se bo še spustil
če sem fib tega vala postavil pravilno, je zaenkrat naredil fib50 korekcijo, se mi zdi pa kar realno da bo šel na fib61, kjer je dnevni conversion line:

..ampak to ni napoved, pač špekulacija..

saj vemo - i'm not fajnenšl adwajzer, zgolj občasni opazovalec grafov.

nitramcek ::

gandolfino je izjavil:

BREAKING!!!!

DISCOVERY BY RIPPLE INTO SEC INTERNAL/INTERNAL COMMUNICATIONS HAS BEEN DENIED


To pomeni, da bi vedel it Ripple gor?

Dumber ::

Bo kdo nabavil $BOSON v public sale?

tonis ::

XRP na daljši rok nimam pojma, verjetno res gor, ker smo v bullu.
Na krajši rok pa...
Visoki RSIji, drugo pa da se približuje eni trendliniji na ~1.18, hkrati je tam tudi "zgodovinski" resistance, še iz 2018...

Še najbolj me skrbi pa preboj zelenega ichimoku oblaka na 0.47..

..na grafu se vidi da je to ne prav dolgo nazaj že naredil in se potem vrnil pod ceno preboja. Precej brutalen padec....

Pač, sam povem zakaj jaz (v kratkem) ne bom vstopil :)

CptHindsight ::

Dumber je izjavil:

Bo kdo nabavil $BOSON v public sale?


Bodi pripravljen na vsaj kakih 100-200$ feejev.
««
465 / 1490
»»