» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
461 / 1490
»»

gandolfino ::

Ko bom jaz naredil skoraj x15 iz stotaka si bom kupil eksotično pasmo mačke, tako z dolgim repom.
Samo se bojim če ji stopim na rep da bo zacvilila in me popraskala.

Zgodovina sprememb…

Bobr123 ::

V kratkem bo CryptoBureau objavil video o KLAY tokenu. Pričakujte pump. (Napoved o videu je objavil včeraj v svoji Telegram grupi)

sebas4 ::

TKO na Binancah, koliko BNB boste alocirali?

PrihajaNodi ::

gandolfino je izjavil:

endelin je izjavil:

Itak je jasno da bo tudi v tem bullu glavnina popušila. Vprašanje je samo timing


Točno tako. Zato pa je toliko bolj pomembno da imaš dober timing, priporočam Hublot ali vsaj Rolex.
Nikakor ne Seiko ali bog nedaj Swatch..


Kaj pa Casio?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gandolfino ::

PrihajaNodi je izjavil:

gandolfino je izjavil:

endelin je izjavil:

Itak je jasno da bo tudi v tem bullu glavnina popušila. Vprašanje je samo timing


Točno tako. Zato pa je toliko bolj pomembno da imaš dober timing, priporočam Hublot ali vsaj Rolex.
Nikakor ne Seiko ali bog nedaj Swatch..


Kaj pa Casio?


Casio je kul. Retro

sebas4 je izjavil:

TKO na Binancah, koliko BNB boste alocirali?


Jaz jih držim 40, glede na zanimanje pa dvomim da bom dobil možnost alokacije 1..
Wrx - Indija, Toko - Indonezija
pričakujem pa super rast, na Twiterji sem zasledil da je v Indoneziji velik hype glede TKO

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Lahko BNB prebije do poletja 1000$?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Motion ::

sebas4 je izjavil:

TKO na Binancah, koliko BNB boste alocirali?

Jst jih držim 120 sam dvomim da bom lahko alociral več kot enega morda dva. Mislim pa it potem all in za kake x2 ali x3 kot pri ALICE.

CptHindsight ::

Vidim, da vas kar nekaj tu nima pojma o tem, kako tale subscription model deluje.

sloxl8 ::

Kar nekaj vas govori o shitcoinih, v katere je "smiselno" vlagati ali v katere nameravate vložiti (ali ste že). Ok, eno je, da nekdo reče, da verjame v projekt - ampak to so shitcoini, tj. projekt je realen ali pa je scam. Ampak, na podlagi katerih tehničnih indikatorjev vas nek shitcoin prepriča? Pa ne mi rečt, gemblanje, ker zna vsak na slepo izbrati en shitcoin na 15. strani CMC in vložiti vanj $100 pa upati, da bo iz tega ratal $1m.

Ves čas se tudi vrtimo okrog market capa, ki da je prevelik ali premajhen, in circulating supply-a, zato me zanima, ali lahko na podlagi teh kakorkoli špekuliraš, da bo projekt x10 (ali več).

@CptHindsight, zakaj npr. Siacoin, Dent, Pond, WRX, Fet, Sand, Alpha?

@gandolfino, zakaj npr. eRSDL, Eleven finance, KAI, FXF, Htr, Sha?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

Motion ::

CptHindsight je izjavil:

Vidim, da vas kar nekaj tu nima pojma o tem, kako tale subscription model deluje.


No pa razloži.
Kolokor jst razumem bo po na koncu navoljo 4 ure v katerem se boš lahko prijavil za alokacijo. Nato se bo iz tistih prijavljenih izračunal kakšena je tvoja maksimalna alokacija. In nato boš lahko tolk vložil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

CptHindsight ::

Motion je izjavil:

CptHindsight je izjavil:

Vidim, da vas kar nekaj tu nima pojma o tem, kako tale subscription model deluje.


No pa razloži.
Kolokor jst razumem bo po na koncu navoljo 4 ure v katerem se boš lahko prijavil za alokacijo. Nato se bo iz tistih prijavljenih izračunal kakšena je tvoja maksimalna alokacija. In nato boš lahko tolk vložil.


Narobe. Ti predlagam da mogoče še kaj prebereš prej.

CptHindsight ::

sloxl8 je izjavil:

Kar nekaj vas govori o shitcoinih, v katere je "smiselno" vlagati ali v katere nameravate vložiti (ali ste že). Ok, eno je, da nekdo reče, da verjame v projekt - ampak to so shitcoini, tj. projekt je realen ali pa je scam. Ampak, na podlagi katerih tehničnih indikatorjev vas nek shitcoin prepriča? Pa ne mi rečt, gemblanje, ker zna vsak na slepo izbrati en shitcoin na 15. strani CMC in vložiti vanj $100 pa upati, da bo iz tega ratal $1m.

Ves čas se tudi vrtimo okrog market capa, ki da je prevelik ali premajhen, in circulating supply-a, zato me zanima, ali lahko na podlagi teh kakorkoli špekuliraš, da bo projekt x10 (ali več).

@CptHindsight, zakaj npr. Siacoin, Dent, Pond, WRX, Fet, Sand, Alpha?

@gandolfino, zakaj npr. eRSDL, Eleven finance, KAI, FXF, Htr, Sha?


V tem marketu trenutno nimajo fundamentalsi nobene veze. Vse je trenutno hype in marketing in kaj je popularno na socialnih omrežjih. Vsi, ki vlagajo sedaj, nimajo nobenega pojma v kaj vlagajo in za kaj kovanec katerega kupujejo sploh je, kaj je ideja projekta itd. Torej spremljaš socialna omrežja, kaj se shilla, kako razmišljajo idioti, ki sedaj prihajajo v kripto in si tam. Druga stvar pa je tudi ta, da nekako projekti za katerimi stoji Binance, v zadnjih tednih neprestano rastejo. Iz tedna v teden se menja kateri tip sitkojnov je popularen, zadnje tedne so je to Binance IEO season in pa low sats altcoins season.

sebas4 ::

RE TKO Zakleneš iz spot wallet določeno št BNB, omejen si s tvojim max alocation ki so ga zračunal glede na 7dnevno povprečje tvojih BNB (spot+savings acc). Glede na zaklenjene BNB in odziv izračunajo koliko TKO dobiš, ostale BNB ti vrnejo v SPOT. To je to, pol pa daš par 3X recimo sell order ko odprejo trading par. Samo odstotek bo verjento med 5-10% NPR zakleneš 10BNB dobil boš TKO le v vrednosti enega BNB. Mogoče še manj.

sloxl8 ::

CptHindsight je izjavil:

sloxl8 je izjavil:

Kar nekaj vas govori o shitcoinih, v katere je "smiselno" vlagati ali v katere nameravate vložiti (ali ste že). Ok, eno je, da nekdo reče, da verjame v projekt - ampak to so shitcoini, tj. projekt je realen ali pa je scam. Ampak, na podlagi katerih tehničnih indikatorjev vas nek shitcoin prepriča? Pa ne mi rečt, gemblanje, ker zna vsak na slepo izbrati en shitcoin na 15. strani CMC in vložiti vanj $100 pa upati, da bo iz tega ratal $1m.

Ves čas se tudi vrtimo okrog market capa, ki da je prevelik ali premajhen, in circulating supply-a, zato me zanima, ali lahko na podlagi teh kakorkoli špekuliraš, da bo projekt x10 (ali več).

@CptHindsight, zakaj npr. Siacoin, Dent, Pond, WRX, Fet, Sand, Alpha?

@gandolfino, zakaj npr. eRSDL, Eleven finance, KAI, FXF, Htr, Sha?


V tem marketu trenutno nimajo fundamentalsi nobene veze. Vse je trenutno hype in marketing in kaj je popularno na socialnih omrežjih. Vsi, ki vlagajo sedaj, nimajo nobenega pojma v kaj vlagajo in za kaj kovanec katerega kupujejo sploh je, kaj je ideja projekta itd. Torej spremljaš socialna omrežja, kaj se shilla, kako razmišljajo idioti, ki sedaj prihajajo v kripto in si tam. Druga stvar pa je tudi ta, da nekako projekti za katerimi stoji Binance, v zadnjih tednih neprestano rastejo. Iz tedna v teden se menja kateri tip sitkojnov je popularen, zadnje tedne so je to Binance IEO season in pa low sats altcoins season.


Katera socialna omrežja? Daš lahko kakšen konkreten link?

CptHindsight ::

sebas4 je izjavil:

RE TKO Zakleneš iz spot wallet določeno št BNB, omejen si s tvojim max alocation ki so ga zračunal glede na 7dnevno povprečje tvojih BNB (spot+savings acc). Glede na zaklenjene BNB in odziv izračunajo koliko TKO dobiš, ostale BNB ti vrnejo v SPOT. To je to, pol pa daš par 3X recimo sell order ko odprejo trading par. Samo odstotek bo verjento med 5-10% NPR zakleneš 10BNB dobil boš TKO le v vrednosti enega BNB. Mogoče še manj.


Krepko manj kot 10%. SafePal je bil oversubscribean za 164x. Torej tam si dobil približno 1/164 svojega komitanega vložka. Za TKO bo ta številka najbrž še mnogokrat večja.

A total of 47,286 participants committed 11,262,241.5940 BNB during the subscription period, representing an oversubscription of 164x.
26 participants reached the 200,000 SFP hard cap, resulting in their allocation being passed down to the remaining users. For further information on how this is calculated, refer to a detailed guide here.
As a reference for users that participated:
Users that committed 50 BNB received an allocation of 245.34246523 SFP and will have 0.35556747 BNB deducted.
Users that committed 500 BNB received an allocation of 2453.42465251 SFP and will have 3.55567474 BNB deducted.
Users that committed 5,000 BNB received an allocation of 24,534.24652518 SFP and will have 35.55674746 BNB deducted.

Zgodovina sprememb…

endelin ::

Najprej sem mislil, da je CptHindsight trol (pač tak nickname), sedaj pa vidim da spremlja zadeve.

mr_chai ::

CptHindsight je izjavil:

mr_chai je izjavil:

CptHindsight je izjavil:

Bravo!! Nasel si clanek iz leta 2019, ko je bil defi niceln in ga sploh nobeden ni poznal. Cestitke!!

Mi das se kaksen clanek iz leta 2011 kako bitcoinmi vreden nic in da sploh nismo ziher, ali je njegova koda vredu? Hvala!


Aha, tvoj edini protiargument je to, da je članek star in nobeden ni poznal defija, ker zdaj ko ga vsi poznajo, pa tega riska ni več. Ok hvala, nč teb ne rabim dokazovati, se raje s steno pogovarjam.


Kolega ti 20 let nazaj govori, da vlozi denar na banko za 3% obresti letno, ti pa mu poisces casopis iz leta 1712, kjer so napisana tveganja hrambe denarja na banki in da lahko lopovi denar na banki ukradejo in ostanes brez vsega. Nezavedajoc, da nismo vec leta 1712 in da je trenutno situacija popolnoma druga.

Btw, izredno nevarno je svoj bitcoin hraniti ves v eni denarnici, ker se lahko nekomu posreci in zadane tvoj privatnj kljuc in ti vse pobere. Veliko boljse je, ce ga razporedis v manjse enote in ga drzis v mnogo denarnicah. V tem primeru cenekdo ugane tvoj privatni kljuc izgubis le en mali koscek, namesto vsega.

Na en člank iz leta 1712 https://www.datadriveninvestor.com/2020... bizgec.

CptHindsight ::

Kje točno pa v tem članku pride IL iz dajanja likviditija v stablecoin poole. Torej BUSD/USDT ali pa DAI/USDT ali pa USDC/USDT ali pa katerikoli drugi par?

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

pafewu je izjavil:

Malce me skrbi, da se boš pri trgovanju s kriptovalutami še bolj opekel, ker zgleda da si malce nespreten (pa brez zamere) ali pa imaš hudo čudno banko. Meni nobena od dveh slovenskih (NLB, NovaKBM) ne pobere več kot 0,5€ pri nakazilu v tujino.
Naj me kdo popravi če ni res.


Od Brexita dalje NLB zaračunava 7€ za nakazilo v UK, tudi če gre po SEPA EUR.
Binance mislim da ima račun v UK...

sebas4 ::

Glede SEPA v GB - nekatere banke tretirajo kot SEPA plačilo v tujino. Jaz sem imel prej nekih 30c provizije sedaj imam 4.5€ Ob nespremenjenem nalogu se je spremenila le provizija.

Krepko manj kot 10%. SafePal je bil oversubscribean za 164x. Torej tam si dobil približno 1/164 svojega komitanega vložka. Za TKO bo ta številka najbrž še mnogokrat večja.


Drži, sem bral neke članke, ki so omenjal 10% samo v praksi je precej manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

nitramcek ::

SasoS je izjavil:

pafewu je izjavil:

Malce me skrbi, da se boš pri trgovanju s kriptovalutami še bolj opekel, ker zgleda da si malce nespreten (pa brez zamere) ali pa imaš hudo čudno banko. Meni nobena od dveh slovenskih (NLB, NovaKBM) ne pobere več kot 0,5€ pri nakazilu v tujino.
Naj me kdo popravi če ni res.


Od Brexita dalje NLB zaračunava 7€ za nakazilo v UK, tudi če gre po SEPA EUR.
Binance mislim da ima račun v UK...


Ja, verjetno bo tole kr držalo. Sem se dva manjsa nakazila (za probo) naredil na Coinbase ja je bilo 0,5e.
Vendar se ni nič prišlo na račun, pa sem zato probal na binance. Upam, da pridejo sredstva po vikendu, da potem kaj več naložim in poskusim svojo srečo.

vanilija ::

vanilija je izjavil:

Ne pisem vec v to temo, pa tudi ne bom vec pisal, ker se mi zdi, da je sla v zadnjih tednih konkretno navzdol po kvaliteti.

Samo tole sem hotel napisat, da je binance objavil nov launchpad projekt - tokocrypto. To je token najbolj popularne indonezijske menjalnice, podobno kot je recimo kcs ali pa bnb. Token gre spet po istem nacinu kot se je slo za safepal, ki je potem takoj ob listingu naredil x20-x40.

Tako da pricakujem, da vkolikor ne bo kak hud market crash v prihodnjih dneh, da bo bnb letel gor.

Pa lep kripto bullmarket vam zelim. Caw.


Ni šlo tako gor kot kakšen shitcoin na Binanceu, je pa vseeno sedaj že več kot 30% višje kot 6 dni nazaj. Za top3 kovanec super.

sloxl8 ::

Jaz sem prej depozit naredil na Revolut (ki je v EU), od tam pa na Binance. Fee je bil 0€.

Ampak, nekaj dni nazaj sem nekje zasledil, da Revolut ne omogoča več nakazovanja na Binance. Tega še nisem preveril, zato morda (upam) ne drži.

ib69 ::

Živjo,
sem nov v svetu crypto. Nekaj časa sem samo spremljal debato, nato sem si odprl račun na binancah, zasledil launcpad TKO, od konca marca držim BNB za nakup TKO, ki bo 7.4.2021. Zdaj me pa zanima ali se bo lahko TKO kupil kot vsi ostali kovanci ali kaj drugače, ker kot berem bo 4 urno obdobje naročnine (kaj to pomeni?) in da morajo uporabniki podpisati pogodbo o nakupu kovancev.
Bil bi zelo vesel, če bi mi lahko nekdo pojasnil, kako izvedem nakup.
Hvala

endelin ::

Danes prebijamo 2TN cap-a?

CptHindsight ::

ib69 je izjavil:

Živjo,
sem nov v svetu crypto. Nekaj časa sem samo spremljal debato, nato sem si odprl račun na binancah, zasledil launcpad TKO, od konca marca držim BNB za nakup TKO, ki bo 7.4.2021. Zdaj me pa zanima ali se bo lahko TKO kupil kot vsi ostali kovanci ali kaj drugače, ker kot berem bo 4 urno obdobje naročnine (kaj to pomeni?) in da morajo uporabniki podpisati pogodbo o nakupu kovancev.
Bil bi zelo vesel, če bi mi lahko nekdo pojasnil, kako izvedem nakup.
Hvala


Sori, v tej temi si bolj merimo, kdo ima daljši kurac, kot pa pomagamo en drugemu.

Senior Dev ::

Danes TikTok pumpa Binance. Gremo moon! 8-)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

keba ::

Senior Dev je izjavil:

Danes TikTok pumpa Binance. Gremo moon! 8-)


Kje to spremljaš za TikTok?

CptHindsight ::

Ja vsi kr mislite, da boste zloadal tiktok pa naslednji mesec kupoval lambota. Ni tako simpl. Vsaka ura ni tiktoku ti zniža iq za par točk. Vse pride s svojimi stroški.

RatedR ::

endelin je izjavil:

Danes prebijamo 2TN cap-a?

Baje smo ga že 8-)
https://cointelegraph.com/news/cryptocu...

keba ::

CptHindsight je izjavil:

Ja vsi kr mislite, da boste zloadal tiktok pa naslednji mesec kupoval lambota. Ni tako simpl. Vsaka ura ni tiktoku ti zniža iq za par točk. Vse pride s svojimi stroški.


to verjamem ja :) niti nisem mislil ga spremljat, če so kje kakšni povzetki, trendi ali kaj podobnega...

Qcube ::

Kaj BorutO je že v penziji z BTT? :D

enemon ::

Qcube je izjavil:

Kaj BorutO je že v penziji z BTT? :D


Če je 1 USD, potem ja.

oracle ::

Zakaj je danes XRP tako potegnil? Kakšna novica?

globoko grlo ::

A se kj ve do kam bo šel Tron al pa dogy? XRP tut lepo raste, še ene 3x tolk pa bom na nuli :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Nedasemiveč ::

Moj paradni konj Blockstack danes napel mišiče.

Ganon ::

XRP-ju se je strgalo. 8-O Pozitivne novice v zadnjih dneh/tednih so naredile svoje. Še dobro, da nisem prodal.

KappaPride ::

Ce gre vsak šitkojn, gre pa se xrp.

velikan ::

The SEC’s vague claims against Ripple have rather ignited a remark made by one of the agency’s attorneys, indirectly indicating that cryptocurrency exchanges could relist XRP without violating any laws.
https://www.kucoin.com/#/?r=1he8b

hamez66 ::

Xrp je pa kr aktiven. Moj kolega bo znoru, nakup pri 1.5, prodaja pri 0.25, zdaj pa taka rast. Pa res je dolgo holdal, od decembra 2017 pa nekje do lani konec leta.

lenovo2 ::

Kako dobite $ iz prodaje kovancev na borzi na svoj račun?

lamborđini ::

Tud tezos zlahka prebil 6$

Mato989 ::

Jebeš tale market, ko sem jaz v kešu gre gor =) GG

Srečno vsem!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Danes so vse borze zaprte, zato folk lahko meče samo v kripto. Bloody Monday se prestavi na torek.

lamborđini ::

Mato989 je izjavil:

Jebeš tale market, ko sem jaz v kešu gre gor =) GG

Srečno vsem!


Pa saj drzis kar nekaj tezosa?

CptHindsight ::

Tole je druga polovica januarja 2018.

Ko gre Tezos na 10$, grem allin notri.

Mato989 ::

Tezosa mam emmm ene 44,89 komadov ja :)

Sem exital ker je bil market preveč čudn... jebiga zdaj bom skeširal teh 50k kar mam pa se naj jebejo x100 še pol ;(

CptHindsight je izjavil:

Tole je druga polovica januarja 2018.

Ko gre Tezos na 10$, grem allin notri.


V drugi polovici januarja je vse dropalo majmun, 13.1.2018 je bil peak :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

lamborđini ::

Mato989 je izjavil:

Tezosa mam emmm ene 44,89 komadov ja :)

Sem exital ker je bil market preveč čudn... jebiga zdaj bom skeširal teh 50k kar mam pa se naj jebejo x100 še pol ;(


Ma ja, jeba je to (poznam). Drugac pa vsi vlecemo napacne poteze, tist ki prav da jih ne, pa laze. Drz se Mato!

SloJan1984 ::

XRPNERD je izjavil:

SloJan1984 je izjavil:

Jaz sem minal od časa, ko smo kupovali 7900-je za litecoin. Sedaj minam na 8 Radeonov 5700. Ampak nisem nikoli BTCje dvignil v EUR. Kje je najlažje in najceneje? Treba prenoviti streho in bi dvignil približno 0.2 BTCja. Približno koliko mi bo pobrala država? A so kje takšne informacije na kupu? Najdi.si mi ne pomaga...

Seveda sem pregledal zadnjih nekaj strani, a nism videl nobene informacije.


Poskušaj na slovenskem strateškem tehničnem forumu med.over.net


To bo pomota. Mislim, da misliš Ona-On.com? Drugače pa sem tebe našel na btcTObuttplug.borza, kjer upravljaš z butt coini. :D


Hvala ostalim.

tonis ::

XLM na težkem odporu...


XRP ne vem če se bo to dobro izšlo. Na 0.47 ga vidim enkrat v prihodnih tednih
BCH močan resistance na ~641
WAN -||- na ~2.5
ETH ena trendlinija na ~2240
VET


ZIL


BNB zaenkrat do targeta, ki sem ga dal v začetku marca(pa tudi sam nisem verjel da lahko pride do tu, ampak tokrat je bil vzorec upoštevan)


BTC.D (dominanca)
bearish vzorec prebit..


Mato989 je izjavil:

Jebeš tale market, ko sem jaz v kešu gre gor =) GG

Srečno vsem!



Tudi jaz sem čez vikend precej prodal... Nič bat, nobena veselica ni večna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()
««
461 / 1490
»»