» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
463 / 1490
»»

Luka99 ::

PacificBlue je izjavil:

ib69 je izjavil:

Še enkrat prosim, če mi lahko nekdo na kratko razloži ker sem nov v svetu crypto, kako se bo kupoval TKO oz. kaj je treba narediti. Kakor sam razumem Binance določi koliko BNB lahko porabiš za nakup glede tedenskega povprečja. Kaj je treba nato storiti? Ali greš samo pod ta kovanec in "BuY" ali kaj drugega. Lepo vas prosim, da bom jutri zjutraj pripravljen.
Hvala


Znaš angleško? Saj vse piše.

https://www.binance.com/en/support/anno...

težko da bos lahko sploh kaj kupil sam ponavadi vse poberejo "veliki biki" z ogromno BNB-ja. Veliko srece.

FlyingBee je izjavil:

A smo zdaj v sezoni altcoinov, btc dominance dol in potem še btc v nebo, nato pa nazaj na Zemljo?

definitivno je alt season.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luka99 ()

XRPNERD ::

Danes naj bi sodišče odločilo ali sme Ripple dobiti vpogled v SEC-ovo dokumentacijo na podlagi katere so BTC in ETH uvrstili kot "not a security".
Mislim, da je to novica.

oracle ::

XRPNERD je izjavil:

Danes naj bi sodišče odločilo ali sme Ripple dobiti vpogled v SEC-ovo dokumentacijo na podlagi katere so BTC in ETH uvrstili kot "not a security".
Mislim, da je to novica.

Hvala. Sicer šibka novica. Kaj bi šele bilo, če SEC odloči, da XRP dejansko ni security (kar bi se itak moglo zgoditi)??

oracle ::

Zunaj sneg in sem šel brskat po novicah... Kot kaže je enostavno stvar trga. Predolgo je bil podcenjen, strah glede tožbe je zbledel, trejderji iščejo pump n dump opcije. Po tej logiki znajo potegnit tudi drugi staroselci. LTC, EOS, IOTA, XMR. Vsi nekoč top 10 kovanci. In razprodaja novoselcev (vemo keri so).

oracle ::

The Judge also questioned the SEC attorney that, based on his theory, "everyone who sold XRP - including you and me - are selling illegal securities". The SEC lawyer said, "no, under Section 4, only Ripple and affiliates of Ripple can have sold XRP illegally".


vir

To itak vemo. Naj izdajo odločbo, da je XRP kriptovaluta, ki jo je Ripple v začetku narobe prodajal in naj dobijo globo.

CptHindsight ::

Ne počutim se vredu. Mislim, da bom likvidiral 60% binance portofija in del tega dal v bolj varne naložbe, del pa pustil gor za bodoče dipe.

Sitkojn trajderji: Vem, da je lepo gledat, ko kupiš btt s 100$ in potem ti to naraste na 400$ v 2eh tednih in misliš, kako si prijel boga za jajca. Ste kaj razmislili, kje bi bili, če bi vse samo pustili v neki glavni valuti in ko gre ta gor, takrat dobite veliko? Sam sem malo računal in ugotovil, da če bi samo pustil glavnino v BNBju in ne trejdal naokoli, da ne bi bilo dosti razlike v vrednosti portfolija.

Binance je objavil nov launchpool projekt: TLM (Alien worlds)
https://www.binance.com/en/support/anno...

SuperKripto ::

oracle je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

oracle je izjavil:

Zakaj je danes XRP tako potegnil? Kakšna novica?

bolj tehnicna analiza kot novica. Novice so v glavnem za manipuliranje navadnih ljudi. Medtem ko veliki igralci prek svojih medijev strizejo ovce. Zdaj vsi vidite, da je tista novica glede tozbe proti ripplu bila cista manipulacija, ljudje so panicno prodajali pod ceno, zdaj pa cena dosegla ze 90 centov, vec kot pred tozbo. Drugac pa xrp je malo tezje predvidljiv za trejdanje, ker ga whali in tudi vsi drugi vsakodnevno uporabljajo za prenos sredstev med menjalnicami. Whale zamenja bitcoine, ethereume v xrp za hitrejsi in cenejsi prenos sredstev, povzroci spike v ceni in drugi naivnezi mislijo, to je to, bull run. Potem whale proda, cena pa zacne pocas padat. Taksnih primerov je zelo veliko, tako da je tezko locit spike od bull runa.

Hvala za odgovor. Moram pa reči, da se mi zdi odgovor slab. Najprej, kakšna tehnična analiza?

Drugo: Kakšne imaš dokaze za svojo teorijo? A govorimo o istem kovancu? XRP ima drugi največji trading volume, več kot ETH (real volume). To ni nek nelikvidni obskurni projekt, ki ga premika nekdo z malo več keša.

In tretje: Itak si v štartu potrdil, da so novice jaki faktor. Zato pa sprašujem, kakšne so novice. Vi tukaj ste namreč načitani vseh novic.

KappaPride je izjavil:

Kdor zdaj vstopa je gembler

Kdor kupuje BTC in ETH ni nikoli gembler. Kdor kupuje small cap-e je pa vedno gembler. To enim še kar ni jasno.


ogromen del xrp drzi pescica ljudi, verjetno iz ripla. To je znano ze dolgo casa. Ze dolgo preden so bili obtozeni manipuliranje cene. Ne rabijo kes za manipuliranje, ker imajo gromozanski procent vseh xrp. Novice za manipulacijo so bile zelo negativne (SEC tozba), verjetno z namenom, da mali trejdarji prodajo, veliki igralci pa kupijo zelo poceni. potem ko kupijo dovolj pa postopoma objavljajo bolj pozitivne novice. Kar se trenutno zdaj dogaja.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Tud se en omembe vreden ICO:

https://merchanttoken.org/
I’m out.
:3

Superboyy ::

XRP je anti kripto coin.

Jed McCaleb was able to gain $411 million in XRP sales throughout 2020


Long term roke stran. Nikoli ne veš kdaj se bo kak bivši owner spomnil dumpat po par milijonov na dan.

SuperKripto ::

Prevec trejdarjev je verjelo fud novicam o sec tozbi in so prodajal. tisti, ki niso kupili nazaj so se fajn zajebal zdele. Xrp dosegel 1 dolar.

Zgodovina sprememb…

CptHindsight ::

PacificBlue je izjavil:

Tud se en omembe vreden ICO:

https://merchanttoken.org/


Torej nabrat želijo 25m$? V trenutnih razmerah? Najboljši projekti v tem trenutku zbirajo po max 1m-2m$, zakaj jih oni rabijo 25m$? A gradijo novi ethereum?
Gledam timeline, nič pametnega gor? Samo exhange listing, uniswap listing, partnership announcement ... in potem končno ena pametna stvar na roadmapu
The Merchant Payment Gateway and dispute central dApp goes live Q4 2021.
- Ekipe se mi ne da it čekirat, projekt je že padel po mojih kriterijih

Imo projekt, ki je tu da nabere keš od investitorjev in potem nikoli nič ne naredi. V tole ne bi dal niti centa.

XRPNERD ::

SuperKripto je izjavil:



ogromen del xrp drzi pescica ljudi, verjetno iz ripla. To je znano ze dolgo casa. Ze dolgo preden so bili obtozeni manipuliranje cene. Ne rabijo kes za manipuliranje, ker imajo gromozanski procent vseh xrp. Novice za manipulacijo so bile zelo negativne (SEC tozba), verjetno z namenom, da mali trejdarji prodajo, veliki igralci pa kupijo zelo poceni. potem ko kupijo dovolj pa postopoma objavljajo bolj pozitivne novice. Kar se trenutno zdaj dogaja.


Kot sem že parkrat napisal, XRP je dober za tradat.
Dal sem par nivojev, kjer se je dalo dost na zihr tradat. Vsak naj si izračuna koliko bi lahko naredil z vložkom recimo 1.000 €.
BTW pri cca 0.42 $ sem dal komentar, da gre mogoče za obrat trenda na XRP (cca 10 strani nazaj).

pafewu ::

sloxl8 je izjavil:

Jaz sem prej depozit naredil na Revolut (ki je v EU), od tam pa na Binance. Fee je bil 0€.

Ampak, nekaj dni nazaj sem nekje zasledil, da Revolut ne omogoča več nakazovanja na Binance. Tega še nisem preveril, zato morda (upam) ne drži.


Včeraj nakazal iz N26 na Binance in s transakcijo izgubil le 0,1€

Likalnik ::

Po temu tvojem grafu sodeč potem lahko pričakujemo v kratkem večji padec....če gledam graf kjer je skakalo iz 0,24 na 0,64 in nazaj na 0,24 in zopet nazaj na 0,64...al kako?

SuperKripto ::

En model. japonec, pravi, da satoshi nakamoto v japonscini pomeni central intelligence. Zveni kot sluzba za obvescanje lol. Satoshi Nakamoto means "Central Intelligence" in Japanese.

Zgodovina sprememb…

XRPNERD ::

Likalnik je izjavil:

Po temu tvojem grafu sodeč potem lahko pričakujemo v kratkem večji padec....če gledam graf kjer je skakalo iz 0,24 na 0,64 in nazaj na 0,24 in zopet nazaj na 0,64...al kako?


Po mojem grafu BTCUSD pričakujemo tako ali tako večji padec vsega.
XRP grafi so zdej bolj FUD supported, tako da pazljivo. Jaz sem šel danes v buyback XRP takoj ko je prebil 1,00 $ in mam naštiman tight stop zadaj. Morda je FOMO tako velik, da povleče še kakšnih 50% gor te dni.

Superboyy ::

SuperKripto je izjavil:

Prevec trejdarjev je verjelo fud novicam o sec tozbi in so prodajal. tisti, ki niso kupili nazaj so se fajn zajebal zdele. Xrp dosegel 1 dolar.


Po taki logiki se pri vsakem trejdu zajebeš, ker je šlo nekaj drugega bolj gor/dol, ali pa si falil timing za par %.

XRP ima konceptualne probleme. Če ujameš pravi timing v pump-dump, ne spremeni tega dejstva.

Mato989 ::

Superboyy je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Prevec trejdarjev je verjelo fud novicam o sec tozbi in so prodajal. tisti, ki niso kupili nazaj so se fajn zajebal zdele. Xrp dosegel 1 dolar.


Po taki logiki se pri vsakem trejdu zajebeš, ker je šlo nekaj drugega bolj gor/dol, ali pa si falil timing za par %.

XRP ima konceptualne probleme. Če ujameš pravi timing v pump-dump, ne spremeni tega dejstva.


+1!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

XRPNERD ::

Superboyy je izjavil:



Po taki logiki se pri vsakem trejdu zajebeš, ker je šlo nekaj drugega bolj gor/dol, ali pa si falil timing za par %.

XRP ima konceptualne probleme. Če ujameš pravi timing v pump-dump, ne spremeni tega dejstva.


Po pravici povedano niti ne vem kej točno Ripple dela in me niti ne zanima. Tudi BTC whitepaper me ne zanima in ga ne mislim prebrat. Kar je pomembno je graf in tvoja bilanca.

SuperKripto ::

Superboyy je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Prevec trejdarjev je verjelo fud novicam o sec tozbi in so prodajal. tisti, ki niso kupili nazaj so se fajn zajebal zdele. Xrp dosegel 1 dolar.


Po taki logiki se pri vsakem trejdu zajebeš, ker je šlo nekaj drugega bolj gor/dol, ali pa si falil timing za par %.

XRP ima konceptualne probleme. Če ujameš pravi timing v pump-dump, ne spremeni tega dejstva.

ne trejda se na podlagi novic, profesionalci kvecjemu trejdajo govorice. Ko pridejo ven novice, so veliki igralci ze dalec pred tabo in izkoristijo novice, da jim mali trejdarji pumpajo ali pa da jim prodajo poceni. Ne trejdajte na podlagi novic. Ce ze, trejdajte po tehnicni analizi.

Zgodovina sprememb…

Superboyy ::



Je tole buy ali sell?

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

pomoje iz prve niti eno niti drugo v tem trenutku, oziroma prej sell dokler ni potrditve

Zgodovina sprememb…

Superboyy ::

V kripto svetu obstajajo potrditve?

XRPNERD dej še ti nariši mal puščic gor in ocenite kakšna bo vrednost 6 mesecev kasneje.

XRPNERD ::

Superboyy je izjavil:

V kripto svetu obstajajo potrditve?

XRPNERD dej še ti nariši mal puščic gor in ocenite kakšna bo vrednost 6 mesecev kasneje.


Jst bi šel v sell, tako kot sem šel v sell s celotnim portfeljem (razen oportunitetni XRP buyback danes).
Sem v pričakovanju korekcije oz. še boljše če bi bil kar masaker.

Superboyy ::

Aha, to tko pogledaš krivuljo pa po občutku določiš?

Likalnik ::

Zakaj si šel v sell s celotnim portfolijem? kaj pričakuješ, da bo vse dol padlo v roku parih dni? oziroma kakšen indikator?

XRPNERD ::

Superboyy je izjavil:

Aha, to tko pogledaš krivuljo pa po občutku določiš?


Pogledam krivuljo ja. In potem se spomnim na sliko graf BTC monthly in prodam.

SuperKripto ::

Superboyy je izjavil:

V kripto svetu obstajajo potrditve?

XRPNERD dej še ti nariši mal puščic gor in ocenite kakšna bo vrednost 6 mesecev kasneje.

nisi dal ravno najbolj natancen graf ampak tudi na temu se vidi, da se ni breakouta. Je potrebno cakat na potrditve. Svetujem uporabo tradingview za grafe.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

XRPNERD je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Aha, to tko pogledaš krivuljo pa po občutku določiš?


Pogledam krivuljo ja. In potem se spomnim na sliko graf BTC monthly in prodam.


RSI na BTC ni visok.

energetik ::

enemon je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Aha, to tko pogledaš krivuljo pa po občutku določiš?


Pogledam krivuljo ja. In potem se spomnim na sliko graf BTC monthly in prodam.


RSI na BTC ni visok.
Poglej si mesečni graf...
Ni dvoma, da ne bo enkrat zgrmelo dol v korekcijo. Nazadnje je šlo x5 dol. Seveda ne v 1 dnevu.
Če bi jaz vstopil jeseni 2020, bi zdajle sigurno večino BTCja prodal in čakal korekcijo. Tako pa poskušam dobiti ven drobtinice s trejdanjem na 1D nivoju.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Prosim za pomoč oziroma za obrazložitev...kako je na binancah, če recimo vložim 1000€ primer v BTC ko je bil 30k€...in ga držim do 40k€...vmes zaslužim še dodatnega 1000€...potem začne padati na 37k€...poberem ven glavnino in pustim notri samo 100€....čez čas ko začne zopet rasti (43k€) pa vložim še 1000€...vse skupaj imam potem 1100€ v BTC...od kje se smatra da sem vstopil pri 30k€ ali pri 43k€...oziroma kako mi šteje ?
hvala

Motion ::

Likalnik je izjavil:

Prosim za pomoč oziroma za obrazložitev...kako je na binancah, če recimo vložim 1000€ primer v BTC ko je bil 30k€...in ga držim do 40k€...vmes zaslužim še dodatnega 1000€...potem začne padati na 37k€...poberem ven glavnino in pustim notri samo 100€....čez čas ko začne zopet rasti (43k€) pa vložim še 1000€...vse skupaj imam potem 1100€ v BTC...od kje se smatra da sem vstopil pri 30k€ ali pri 43k€...oziroma kako mi šteje ?
hvala


:|:(;((8-O :))

Jette ::

Likalnik, sicer ne vem a nas zdele peglaš, ampak ajde: šteje se ti točno od tistega zneska, za katerega si kupil.

c3p0 ::

Pametno, razen ko ni. Jaz sem tudi pri 1k$ čakal korekcijo in nato pri 6k$.

CptHindsight ::

Binance nic ne steje kje si vstopil. To je samo vasa neka namisljena stevilka. Kolegom na kavi kar povej, da si vstopil pri 30k, da bos izpadel bolj kul.

sebas4 ::

Vsi, ki ste prodali in kličete po 80% korekciji. Čisto možno je da BTC gre do 180k in pol korekcija nazaj na 70k. Prodati BTC je gambling. ZOOM OUT in boste vredu.

Likalnik ::

CptHindsight je izjavil:

Binance nic ne steje kje si vstopil. To je samo vasa neka namisljena stevilka. Kolegom na kavi kar povej, da si vstopil pri 30k, da bos izpadel bolj kul.


trenutno nema kave:) to bo poleti, ko se gostilne odprejo...upam

energetik ::

c3p0 je izjavil:

Pametno, razen ko ni. Jaz sem tudi pri 1k$ čakal korekcijo in nato pri 6k$.
Odvisno kdaj je bilo teh tvojih 1k$. Leta 2013 je bilo dobrih 1k$ ter mesečni RSI 95. Po 1,5 leta je bil na 250$.

sebas4 ::

Nič pa ni narobe, če prodate shitcoine in jih daste v BTC, tudi nič narobe če imate nekaj procentov portfolia v stable coins in nekaj odprtih BTC buy orders 50+% pod market ceno.

Ni finančni nasvet :)

energetik ::

sebas4 je izjavil:

Vsi, ki ste prodali in kličete po 80% korekciji. Čisto možno je da BTC gre do 180k in pol korekcija nazaj na 70k. Prodati BTC je gambling. ZOOM OUT in boste vredu.
Saj to ti pravim, odzoomaj do mesečnih sveč in se boš zgrozil.

CptHindsight ::

Sem gledal en video o prvem bitcoin balonu 2013. Vsi so govorili glej mesečne sveče, prodaj, pa so prišle še 3 sveče zapored, pa vsaka veliko večja kot prejšna. Ne da se bo to zgodilo tudi sedaj seveda.

sebas4 ::

Tesla je vstopil po 30-35k, institucije so pred vrati, ETF pred vrati. Obveznice niso donosne, dolar se printa kot še nikoli, SP500 komaj ohranja vrednost glede na naprintan denar, zlato ne gre nikamor, .... BTC bo edini hedge proti FIATU. V takem makro okolju sicer lahko pride do korekcije, ampak do nekega daljšega bear marketa, verjetno ne.

XRPNERD ::

CptHindsight je izjavil:

Sem gledal en video o prvem bitcoin balonu 2013. Vsi so govorili glej mesečne sveče, prodaj, pa so prišle še 3 sveče zapored, pa vsaka veliko večja kot prejšna. Ne da se bo to zgodilo tudi sedaj seveda.


No, jaz ti pa garantiram, da bo BTC še padel pod 50k.

CptHindsight ::

XRPNERD je izjavil:

CptHindsight je izjavil:

Sem gledal en video o prvem bitcoin balonu 2013. Vsi so govorili glej mesečne sveče, prodaj, pa so prišle še 3 sveče zapored, pa vsaka veliko večja kot prejšna. Ne da se bo to zgodilo tudi sedaj seveda.


No, jaz ti pa garantiram, da bo BTC še padel pod 50k.


Ne skrbet zame, neprestano prestavljam več v tether, ker vem, da smo zelo blizu konca. Frizerek 2018 so TikTok 2021.

energetik ::

sebas4 je izjavil:

Tesla je vstopil po 30-35k, institucije so pred vrati, ETF pred vrati. Obveznice niso donosne, dolar se printa kot še nikoli, SP500 komaj ohranja vrednost glede na naprintan denar, zlato ne gre nikamor, .... BTC bo edini hedge proti FIATU. V takem makro okolju sicer lahko pride do korekcije, ampak do nekega daljšega bear marketa, verjetno ne.
Noben ni rekel, da bo dolg bear. Ampak ne more kar mesece rinit naprej s RSI-jem 95.

mailer ::

Nekje sem zasledil (yt video), da se z referal linkom za prijavo v binance lahko privarčuje na feejih za vedno. Zdaj vidim, da imajo par dni brez feejev za nakup preko vise oz mastercarda. Uporablja kdo njihovo viso?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

sivistol ::

xtz napada 7$
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

CptHindsight ::

Seveda, je tudi na slotechu prav posebej tema za to. Najboljša prednost trenutno je to, da lahko normalno plačuješ z njo, ne da bi to porabo bilo potrebno poročat fursu. Tako da v kolikor malo zapravljaš, boš lahko to zapravil brez da bi plačal davek.

boro10 ::

Z registracijo na binance preko spodnje povezave dobiš 10% vseh provizij ki jih plačaš pri trgovanju vrnjenih:
https://www.binance.com/en/register?ref...

Se pojavi tudi obvestilo ob registraciji.
Pozdrav

CptHindsight ::

No, pa gre Vazelin v penzijo. Mu privoščim, da gre XTZ sedaj v enem tednu do 100$.
««
463 / 1490
»»