» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
398 / 1490
»»

ecrnxfund ::

@tonis

Bullrun bo dokler bodo Američani prejemali 300 dolarski fiskalni tedenski stimulus. Kot kaže trenutno bo to vse tja do septembra. Po raziskavah Deutsche banka bo povprečen Američan slabih 40% tega stimulusa preusmeril v risk assete. Problem modela tehnične analize je, da ne upošteva makrodogodka kot je 1,9 trilionski fiskalni stimulus. Centralna banka bo takšno ravnanje spodbujala, tako imajo po eni strani zadovoljne državljane in hkrati preusmerjajo inflacijo, ki jo bo fiskalni stimulus brez dvoma povzročil, iz cen hrane v risk assete.

Zgodovina sprememb…

chavlji ::

Neblio x2 v zadnjih 30 dneh! Še malo pa smo spet na 250k satošijih! Mato a še holdaš? Jaz že 4 leta... mali procent portfolia sicer, ampak ne prodajam z izgubo 8-)

ecrnxfund ::

neocodexx je izjavil:

Moje mnenje sicer čist nič ne pomeni ampak je sam to mnenje, se bi strinjal da gre bull še naprej do 100k in bo vmes še par popravkov. Jaz čakam na sub 50k btc da ga še nekaj dokupim za daljši rok, ado in polko pa sem dal za par mesecev na stake, in dnevni trejdi s shitcoini dokler bo.

Za eth pa ne vem, rad bi šel noter z vložkom 1 ETH preko wisetokena za nekaj let, to pa mislim da bo najbolje narediti po koncu bulla, ko bo res dol, če gre pod jurja, še čakam.

Riziko porazdeljen, ostajam načeloma/pazljivo optimističen.

Aja, pa obvezno nekaj dogecoina hodlat, za vsak slučaj, če se mu spet odtrga.


Če imaš namen holdat na dolgi rok nima smisla čakati, da bitcoin pade na 50k. Prvo kot prvo to, da bo padel ni garantiran dogodek. Iz vidika risk/rewarda bi ti moralo biti v interesu, da čimprej kupiš, v kolikor imaš bullish dolgoročno investicijsko tezo.

Predpostavka, da bo ethereum po koncu bull runa spet dosegel vrednosti nižjo od 1000 USD, je popolnoma absurdna. Ethereum je tehnologija, ki se razvija in edini način kako bi prišlo do tvojega precej drastičnega scenarija je totalna kapitulacija programske kode oz nek neverjeten dogodek povezan s samim ethereumom in manj z zlomom nekega finančnega trga.

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

neocodexx je izjavil:

Aktualno vprašanje kdaj gremo nazaj na ENJ vlakec? Sem naredil zadnji sale pri 1,50$ in zdaj že 2 dni žalostno gledam kdaj ga bom spet ujel.

nikoli, odpelal ti je... :D

JJS2 ::

@chavlji verjamem, da nas je na tem forumu kar nekaj, ki drzimo omenjen dragulj.

Zadnje dni je res lepo poskocil,vendar cistvo upraviceno,saj gre za enega izmed bolj aktivnih kovancev kar se tiče razvoja in posledično rešitev, ki se vrtijo okrog njega.

tonis ::

Mato989 je izjavil:


Zanimivo, po tej logiki bi torej morali do konca aprila iti še vsaj x2 :P


Morda se sliši noro, pač bomo videli kako se bo marec odvil. Zaenkrat je trendlinija držala - opazil pa sem jo šele danes. Če bo padla, potem se špekulacija podre in ob morebitni nadaljnji rasti BTCja lahko zgornjo trendlinijo dosežemo kasneje(to je vse ČE - če jo sploh bomo)
Mi je pa res zanimivo kako stvari sovpadajo (zaenkrat)
Ti si doživel že prejšnji bull run in veš da je btc v zadnjem mesecu naredil skoraj x3.

Torej, če se odvije v to smer, potem je jasno da se bodo RSIji spet nabildali in reset RSIjev se zgodi VEDNO. To je res zelo zanesljiv indikator.

Nikakor pa ne pravim da to pomeni konec za alte. Vemo da se je pretekla alt sezona začela po korekciji btcja. Pač, alti niso del moje špekulacije, gledam zgolj btc.

vanilija ::

tonis je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zanimivo, po tej logiki bi torej morali do konca aprila iti še vsaj x2 :P


Morda se sliši noro, pač bomo videli kako se bo marec odvil. Zaenkrat je trendlinija držala - opazil pa sem jo šele danes. Če bo padla, potem se špekulacija podre in ob morebitni nadaljnji rasti BTCja lahko zgornjo trendlinijo dosežemo kasneje(to je vse ČE - če jo sploh bomo)
Mi je pa res zanimivo kako stvari sovpadajo (zaenkrat)
Ti si doživel že prejšnji bull run in veš da je btc v zadnjem mesecu naredil skoraj x3.

Torej, če se odvije v to smer, potem je jasno da se bodo RSIji spet nabildali in reset RSIjev se zgodi VEDNO. To je res zelo zanesljiv indikator.

Nikakor pa ne pravim da to pomeni konec za alte. Vemo da se je pretekla alt sezona začela po korekciji btcja. Pač, alti niso del moje špekulacije, gledam zgolj btc.


Ali ni Facebook dev šel v short zaradi visokega RSIja?:D

ecrnxfund ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Aha, torej hočeš rečt da je bila vrednost etra 1700 leta 2018 ok pol je bila čisto normalna 80 dolarjev, in zdaj spet 1.800??? No meni to ne deluje "normalno" (kaj sploh je normalno v cryptu)

Vse te vrednosti so samo prepričanje večih ljudi... zato pa pravim kdo pravi da nismo zdaj že večino ljudi prepričali ki so v tem


Refleksivnost, da.

Glede vrednost etra leta 2018 ali danes, je velika razlika. Leta 2018 si prakticno nihce ni predstavljal kako se bo odvilo. Kaksnih 10k developerj/vizionarjev je verjetno mislilo, da bo slo hitreje, potem pa so videli kako tezko je narediti uporaben dapp in zavladal je pesimizem. 2 leti kasneje, pa se je stvar mocno spremenila, ker se v 2,3 letih zgradilo ogromno (cel ekosistem:dev tools ipd.) Tipicen pretiran KRATKOROCNI optimizem in tipicno DOLGOROCNO podcenjevanje. (seveda je danes lahko biti pameten). Torej, danasnjih 1800$ in tedanjih 1400$ je neprimerljivih, ker takrat smo ugibali 5-10 let v prihodnost. Danes ze vemo, da bo cez 5 let kripto fakin unbelievable.


Se strinjam s tabo, AMPAK, kako vemo da ne bomo čez 2 leti za nazaj spet podobno govorili... Kako vemo pa da je DANES to tak in ne bo čez 2 leti čisto kontra =) In bova ptoem spet midva čez 2 leti tukaj modrovala kako je današnjih današnjih 1800 in takratnih 5.000 neprimerljivo :|


Delno lahko vemo, ker je bil na ethereumu storjen ogromen napredek iz vidika DeFi aplikacij. Visoki feeji so posledica povpraševanja oz uporabe ethereuma, za omrežje v fazi razvoja bi zasičenost morala biti zaželena. Če pa se od uporabne vrednosti oddaljimo in se osredotočimo na špekulativno vrednost pa je potrebno upoštevati, da smo v popolnoma drugačnem monetarnem okolju kot je bilo leta 2017/18. Okolje nizkih obrestnih mer spodbuja rast tveganega kapitala, kar ethereum vsekakor je. V obtoku je izjemna likvidnost, količina prostega denarja, ki išče svoje mesto je neprimerno večja kot pred tremi leti. Za politično/soicalno okolje lahko rečemo isto.

tonis ::

@vanilija
To ne vem glede FB dev -
rsi smo že prežvečili, vsak RSI ki gre proti 95 ima neverjeten potencial za padec. In to smo doživeli 2 tedna nazaj, ko je imelo precej kovancev tak rsi na tedenskem grafu.
Pa niso samo RSIji v igri - tudi večletna trendlinija ni ravno linija, ki se jo prestopi takole na hitro. Če jo dosežemo, ti zdaj povem da ne bo lahko, pa kjerkoli jo že bomo. Poglej si graf za nazaj.

endelin ::

Da bi jaz včeraj vrgel v FLOW, kot sem pisal, da bi imel jajca. Sedaj že iz 32 na sladkih 36

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

tonis ::

oracle je izjavil:

BTC se je utrudil, mogoče bo začel naslednji downtrend (skupaj z ostalimi).

tonis je izjavil:


Kaj menite? Vsakega komentarja bom vesel, tudi če si mislite da blodim.. :D

Uporaba fib krogov? Rdeči karton.


A daj, torej fib krogov se ne uporablja? Ne vem zakaj na grafu veljajo kot support/resistance.
Nikakor me ne moti drugače misleč komentar, pričakujem pa konstruktivno razlago zakaj meniš drugače, dejstvo je da se vsi učimo in če mi nekdo utemelji zakaj se nekje motim mi to pomaga za naprej.
Eden takih, ki me ob kiksih popravlja je Powaaah in to res cenim.

endelin je izjavil:

Da bi jaz včeraj vrgel v FLOW, kot sem pisal, da bi imel jajca. Sedaj že iz 32 na sladkih 36


jbg, takrat smo čakali če bo btc sledil h&s kar bi pomenilo da bi flow kar verjetno padel na trendlinijo...
Pa ni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

Motion ::

Gre kdo jutri v BELT IFO na pancake swapu?

https://pancakeswap.finance/ifo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

ecrnxfund ::

oracle je izjavil:

BTC se je utrudil, mogoče bo začel naslednji downtrend (skupaj z ostalimi).

tonis je izjavil:


Kaj menite? Vsakega komentarja bom vesel, tudi če si mislite da blodim.. :D

Uporaba fib krogov? Rdeči karton.


Nekdo, ki tako veselo in brez ustrezne razlage deli rdeče kartone, bi moral razumeti, da bo težko prišlo do downtrenda, vsaj dokler jutri ne potrdijo ali ovržejo se zadnjo formalnost okoli stimulusa.

tonis ::

Matic - v prvo ni šlo čez...


Dobil sem predlog da prodam Zilliqo


..morda, ko bo 20c, zdaj bi jo prej dokupil kot pa prodal.

fomator ::

lamborđini je izjavil:

fomator je izjavil:

lamborđini je izjavil:

Motion je izjavil:

https://pancakeswap.finance/ifo

je šel kdo noter?


Ja, pa da vidimo.



A je možno, da sem izgubil vse, kar sem dal noter? Za cca 300 eur, dobil sem 0 tokenov, povračila pa tudi ne morem claimat ...


Nič nisi izgubil. 0 watch tokenov si dobil, ker si premalo vložil in je bilo oversold. BNB in cake tokne so ti avtomatično vrnili v LP (jih imaš tam, kjer si jih imel).

Drugače je pa trenutno x25.



Ej lambo bro,a ti če si zadnjič takoj prodal, ko je blo na 3$ a si mel kej dobička glede na vrednost LP toknov?

Tolk da vem, če se mi splača jutr spet probat, tokrat bi mal več dou not

vanilija ::

Ja. Če das v lp tisto uro in commitas in potem takoj vn pobereš in daš nazaj v cake in bnb boš imel lep profit glede na količino tokenov, ki jih dobiš. Boš pa dobil z nevem 5k vložk ravno za ene 30$ tokenov. Zdej če grejo ti x20 je to 600$.

XRPNERD ::

tonis je izjavil:

Matic - v prvo ni šlo čez...


Dobil sem predlog da prodam Zilliqo


..morda, ko bo 20c, zdaj bi jo prej dokupil kot pa prodal.


Kupil si zil istocasno kot jaz avax in se vprasal sem te zakaj si se odlocil za zil namesto avax. Rekel si na osnovi grafa. Zil je meni kr neki, sploh mi telefon ne pusti kliknit na buy...:)

Neon87 ::

Sredi decembra prodal ENJ, malo pred razsulom kupil PAID.. Ni res, da si na pozitivnem, če si kupoval v zadnjem času..

XRPNERD ::

IL DIAVOLO ni ravno glasen danes s svojim PAID projektom... :P

DoOb ::

še kdo stake-a AVAX?
2 dni nazaj je bil še čisto miren in sem ga dal stake-at, sedaj pa že 20% gor...ne da bi se pritoževal zaradi skoka :) ...ampak nevem če je tako stabilen da bi se ga splačalo na dolgi rok hodlat, kaj menite?

vanilija ::

Pozabi dolgi rok. Cenimas ogromno sredstev in lahko holdas/stejkas cez dobro in slabo, potem se ti ne splaca vezat. Talr balon bo pocil in zelel si bos, da bos lahko prodal. Tistih nekaj % staking rewardov pa dalec od tega, sa bodo pokrili minuse.

enemon ::

XTZ pa spet edini v rdečem. Pomeni, da je legit bullrun. :D

Dakota ::

Da odgovorim na vprasanje Kowu kaj drzi: enji,ki mi je sele vceraj zacel delat plus,saj sem ga kupila ath. Icx, pundi x,ada - tuki se nc ne dogaja.
Ogledujem si pa se mnoge kovance - matic, fantom, dot in veliko ostalih. Toliko jih je, da na koncu ne kupim, ker ne vem katerega bi.
Imam pa vprasanje glede binance launch poola za Alice. Kje pise, koliko kovancev dobis glede na vrednost vlozenega zneska?

IL_DIAVOLO ::

XRPNERD je izjavil:

IL DIAVOLO ni ravno glasen danes s svojim PAID projektom... :P


Vse gre po planu. Ce ne shillam vsak dan, ne pomeni da je kaj narobe.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kajpazdaj ::

fomator je izjavil:

lamborđini je izjavil:

fomator je izjavil:

lamborđini je izjavil:

Motion je izjavil:

https://pancakeswap.finance/ifo

je šel kdo noter?


Ja, pa da vidimo.



A je možno, da sem izgubil vse, kar sem dal noter? Za cca 300 eur, dobil sem 0 tokenov, povračila pa tudi ne morem claimat ...


Nič nisi izgubil. 0 watch tokenov si dobil, ker si premalo vložil in je bilo oversold. BNB in cake tokne so ti avtomatično vrnili v LP (jih imaš tam, kjer si jih imel).

Drugače je pa trenutno x25.



Ej lambo bro,a ti če si zadnjič takoj prodal, ko je blo na 3$ a si mel kej dobička glede na vrednost LP toknov?

Tolk da vem, če se mi splača jutr spet probat, tokrat bi mal več dou not


Zdravo,

Če ti bo mogoče kaj pomagalo. Zadnjič sem za 1,5k vložka dobil 16 WATCH tokenov, kar je bilo vredno nekje 50 €. Vredost tokena je na začetku malenkost narasla, čez nekaj časa pa strmo začela padati.

Lp

DoOb ::

mja očitno je res, čeprav npr 1inch ma res lepe % za stake...sem pa dal samo za 30dni in upam da ne bo zdaj lih v tem mesecu konec bullla :)

XRPNERD ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

IL DIAVOLO ni ravno glasen danes s svojim PAID projektom... :P


Vse gre po planu. Ce ne shillam vsak dan, ne pomeni da je kaj narobe.


Kakšnem planu? Tolk hitro pada, da boš moru hmal še plačevat, da ga boš lahko držal. :))

Rene88 ::

XRPNERD 100% hvala za Avax. Takrat,ko si napisal Tonisu zakaj holdas zil namesto avax, sem ga kupila.
Da je na tretjini svoje vrednosti.
Danes pa zgleda,da bo kmalu na lestvici top gainersov.
Vidva s Tonisom sta res uporabna s svojimi nasveti. Hvala res obema. :)

IL_DIAVOLO ::

XRPNERD je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

IL DIAVOLO ni ravno glasen danes s svojim PAID projektom... :P


Vse gre po planu. Ce ne shillam vsak dan, ne pomeni da je kaj narobe.


Kakšnem planu? Tolk hitro pada, da boš moru hmal še plačevat, da ga boš lahko držal. :))


Ce pride nov coin V2. Ta coin gre v večna lovišča.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Anney ::

Ne diraj Lava dok spava. Srečno vsem.8-)
April pa zna biti brutalni, ono zna biti, če že ne prehiteva. Samo čivk.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

fomator ::

kajpazdaj je izjavil:

fomator je izjavil:

lamborđini je izjavil:

fomator je izjavil:

lamborđini je izjavil:

Motion je izjavil:

https://pancakeswap.finance/ifo

je šel kdo noter?


Ja, pa da vidimo.



A je možno, da sem izgubil vse, kar sem dal noter? Za cca 300 eur, dobil sem 0 tokenov, povračila pa tudi ne morem claimat ...


Nič nisi izgubil. 0 watch tokenov si dobil, ker si premalo vložil in je bilo oversold. BNB in cake tokne so ti avtomatično vrnili v LP (jih imaš tam, kjer si jih imel).

Drugače je pa trenutno x25.



Ej lambo bro,a ti če si zadnjič takoj prodal, ko je blo na 3$ a si mel kej dobička glede na vrednost LP toknov?

Tolk da vem, če se mi splača jutr spet probat, tokrat bi mal več dou not


Zdravo,

Če ti bo mogoče kaj pomagalo. Zadnjič sem za 1,5k vložka dobil 16 WATCH tokenov, kar je bilo vredno nekje 50 €. Vredost tokena je na začetku malenkost narasla, čez nekaj časa pa strmo začela padati.

Lp


Ej hvala ti.

vanilija je izjavil:

Ja. Če das v lp tisto uro in commitas in potem takoj vn pobereš in daš nazaj v cake in bnb boš imel lep profit glede na količino tokenov, ki jih dobiš. Boš pa dobil z nevem 5k vložk ravno za ene 30$ tokenov. Zdej če grejo ti x20 je to 600$.


Tnx upajmo na najbols

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fomator ()

vanilija ::

Dakota je izjavil:

Da odgovorim na vprasanje Kowu kaj drzi: enji,ki mi je sele vceraj zacel delat plus,saj sem ga kupila ath. Icx, pundi x,ada - tuki se nc ne dogaja.
Ogledujem si pa se mnoge kovance - matic, fantom, dot in veliko ostalih. Toliko jih je, da na koncu ne kupim, ker ne vem katerega bi.
Imam pa vprasanje glede binance launch poola za Alice. Kje pise, koliko kovancev dobis glede na vrednost vlozenega zneska?


Fiksno kolicino zetonov je na voljo za vsak pool. Sedaj pa odvisno koliko kovancev bodo ostali stejkali ostali in koliko ti in potem dobis tak delez. Vkolikor nisi whale, bo to najbrz za nekaj desetakov ali pa mogoce stotak ali dva kovancev na koncu. Kot recemo, vkolikor ti to samo lezi v denarnici, se splaca vrzt v ta pool da dobis malo vec.

PrihajaNodi ::

Mate dost boljših projektov v icotih, kot pa tale loterija.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vanilija ::

To je zastonj denar. Ce drzis bnb, ga raje se stejkaj notri.

Je pa trenutno ifo, ido scena glavna in tam kjer so priloznosti za zasluzek najvecje.

PrihajaNodi ::

Rizik prav tako.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tonis ::

Ce ne bo btc delal kaksnih izrednih manevrov bi znal bnb potegnit proti 385.

Descending triangle.

Ne drzim, ce pa bi ga imel bi ga drzal do omenjene cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

IL_DIAVOLO ::

Vidim da sem z bnb-jem fajn pihnil mimo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Senior Dev ::

Še sreča da sem Etra naakumuliral pri 1400$. To gre fix v nebo. Sem narisal črte in kažejo proti nebu.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vidim da sem z bnb-jem fajn pihnil mimo.


Maš pa PAID
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Anney ::

Senior Dev je izjavil:

Še sreča da sem Etra naakumuliral pri 1400$. To gre fix v nebo. Sem narisal črte in kažejo proti nebu.


Tebi se pa nasmejim, sicer ne vem zakaj, ampak imaš globoke, une pristne zapise.:D To rabimo, to je to. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

neocodexx ::

Anney je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Še sreča da sem Etra naakumuliral pri 1400$. To gre fix v nebo. Sem narisal črte in kažejo proti nebu.


Tebi se pa nasmejim, sicer ne vem zakaj, ampak imaš globoke, une pristne zapise.:D To rabimo, to je to. :)


Če bi jih zbiral te zapise bi jih bilo že kmalu za eno tako lepo pavlihovo pratiko :)

SuperKripto ::



shitcoini na dnevnem grafu cez oranzno mejo, zdaj pa tudi zakljucena dnevna sveca nad ath sveco, vijolicno crto.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

ecrnxfund je izjavil:

@tonis

Bullrun bo dokler bodo Američani prejemali 300 dolarski fiskalni tedenski stimulus. Kot kaže trenutno bo to vse tja do septembra. Po raziskavah Deutsche banka bo povprečen Američan slabih 40% tega stimulusa preusmeril v risk assete. Problem modela tehnične analize je, da ne upošteva makrodogodka kot je 1,9 trilionski fiskalni stimulus. Centralna banka bo takšno ravnanje spodbujala, tako imajo po eni strani zadovoljne državljane in hkrati preusmerjajo inflacijo, ki jo bo fiskalni stimulus brez dvoma povzročil, iz cen hrane v risk assete.

a ni to v bistvu predhodnik univerzalnega temeljnega dohodka? zdaj mu pravijo stimulus, ce se bo to nadaljevalo, mu lahk recemo kar UTD

enemon ::

Manjši dump čez noč? Je to to od rasti?

vanilija ::

Ob 1ih ravno kitajci vstanejo. Predstavljal si, da sj na Kitajskem la ti Bitcoim zraste za 5% medtem ko spis. Seveda vzames profite ...

vanilija ::

Ce ima kdo kaj bnbja, lahko se tole pogleda:

https://www.binance.com/en/support/anno...

endelin ::

Dune -90%:))

Malce padlo čez noč.:P
Običajno je skoz ob enih ponoči mini prelomnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

huwi ::

vanilija je izjavil:

Ce ima kdo kaj bnbja, lahko se tole pogleda:

https://www.binance.com/en/support/anno...


kaj to pomeni?

enemon ::

endelin je izjavil:


Običajno je skoz ob enih ponoči mini prelomnica


V plus ali minus?

fomator ::

vanilija je izjavil:

Ce ima kdo kaj bnbja, lahko se tole pogleda:

https://www.binance.com/en/support/anno...



Osom shit. Škoda samker lahko max commitam max 0.01 bnb, takda jbg ...
««
398 / 1490
»»