» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
386 / 1490
»»

PersonaRuda ::

Zdaj sem malo pogledal ta kovanec. V 3 tednih naredi x12 in jih je v obtoku 19 milijonov od 594 milijonov, kar predstavlja 3% vseh kovencev v obtoku. Z drugimi besedami, če bi dodali nove 3% v obtok bi cena padla takrat, pri 10% še bolj. Zato je izjemno tvegano vstopiti v igro, ko je v obtoku 3% kovancev in ta kovanec naredi v zelo kratkem času več kot x10. Razen, če imajo vnaprej napisane termine, kdaj se bodo dodajali novi kovanci v obtok in se potem tega resnično držijo...

Zgodovina sprememb…

A_A ::

naslednji bi mogoče lahko znal biti reef :)

hdx ::

https://twitter.com/paid_network/status...

We are investigating the issue. We pulled liquidity, are creating a new smart contract, & will be restoring everyone's original balances to before the hack.

Those with staked, Lpool & UniFarm $PAID will have their tokens be sent to them manually.

We will share more updates soon

vanilija ::

Tudi če povrnejo stanje nazaj v to kar je bilo. Kar nekaj milijonov dolarjev je bilo ukradenih, katerih ne bo več nazaj. Kdo bo za to plačal? V vsem kar se dogaja v kriptu, je na to vprašanje kar težko odgovorit. Oziroma je jasno, tisti, ki so stejkal v LPjih PAID-ETH, ti svojega Ethereuma ne bodo več videli.

Naj pa ne bi bilo ukradenega tako veliko denarja (nekaj milijonov $), ker je bilo malo liquidityja v poolih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vanilija ()

IL_DIAVOLO ::

Vse bo nazaj, ne bluzi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PersonaRuda ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vse bo nazaj, ne bluzi.

Kovanci že, kaj pa cena kovanca? Bo ta tudi nazaj na $3 kot je bilo pred padcem?

vanilija ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vse bo nazaj, ne bluzi.


Kdo bo vrnil Ethereum? Tega ne bo več nazaj. Paid tokeni pa bodo lahko nazaj tako kot so bili prej. Vprašanje tudi, ali bo vrednost spet tako visoka, zaradi manjšega zaupanja v platformo.

IL_DIAVOLO ::

Seveda ne, ker je bilo ogromno weak hands. Ampak scasoma bo slo gor.

Kyle Chasse je konec koncev eden največjih vplivnezev.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

XRPNERD ::

vanilija je izjavil:

uvodV?? je izjavil:

vanilija je izjavil:

Ne igrava nobene nove igre. Ne veva kaj se zgodi, če se odprejo vrata z lambotom. V tem primeru smo se znašli v situaciji, ko so vrata "nasrečo" prazna. Kaj bi se zgodilo, če bi bil lambo za vrati, ne vemo.

Niti nas ne zanima, ker v vprašanju predpostavljamo, da je odprl prazna.
Vzemi si 5 min, spiši program, random izbiraj in ignoriraj primere ko odpre polna vrata.


Tega kar ne razumeš je, da je to ključno tu. Zakaj bi lahko kar ignoriral primere, ko odpre polna vrata? Tudi pri osnovni uganki začnemo verjetnost računati takoj pri začetku uganke. Torej 1/3, da sem izbral lambo vrata in 2/3 da nisem. In tako dalje potem naprej.

Zakaj bi v tem primeru neko vejo dogodkov, ki se lahko zgodijo, kar ignoriral? Tako verjetnost ne dela ...


Evo slika zate for dummies:


Dejmo opisat problem z 10 škatlami, za lažjo predstavo (analogno se reducira problem na 3 škatle, kjer rešitev potem postane manj očitna).

Dogodek 1:
Vanilija izbere 1 izmed 10 škatel.
Na tla mu je padlo 8 škatel in vseh 8 je bilo praznih. (Analogija voditelj naključno odpre in ti pokaže prazno škatlo pri primeru s tremi škatlami)

Dogodek 2:
Vanilija izbere 1 izmed 10 škatel.
Na tla mu je padlo 8 škatel in v eni izmed teh 8 je bil lambo. (Analogija voditelj naključno odpre in ti pokaže škatlo z lambotom pri primeru s tremi škatlami)

WTF really happens - Dogodek 1 ali Dogodek 2?
Več kot je škatel, večja je verjetnost, da bo Lambo na tleh (Dogodek 2). Ampak če pa bi voditelj naključno odprl 8 praznih škatel je to Vaniliji indikator, da je Lambo še na mizi. V njegovi ali drugi škatli! 50 - 50! VSEENO AL ZAMENJA AL NE!

Ampak Vanilija ne ve ali so škatle padle na tla naključno ali ne (Analogija Vanilija ne ve ali voditelj naključno ali namensko odpira škatle).
Zato mora Vanilija upoštevati še možnost, da škatle na tla niso padle naključno, pač pa namensko (ne veš kakšna je verjetno ali je naključno ali namensko), ampak v najslabšem primeru imaš najmanj 50-50, z menjavo pa kvečjemu >50 %, da dobiš Lambota!

TOREJ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XRPNERD ()

PersonaRuda ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda ne, ker je bilo ogromno weak hands. Ampak scasoma bo slo gor.

Kyle Chasse je konec koncev eden največjih vplivnezev.

Kaj če je vse to njihova taktika?

Če dodaš v tak kratkem času recimo nove 3% kovancev in jih s tem povečaš na 6% v obtoku, bi to s tem zbil ceno in marsikdo bi bil jezen, ker bi njegova vrednost šla dol za recimo "na pamet" /5. Ti pa bi jim rekel, ja saj sčasoma bo spet šlo gor. In bi res šlo čez par mesecev na isto vrednost. Ampak profit bi v tem času bil samo za nove vlagatelje, tisti, ki pa so kupili preden je vse šlo /5 pa bi takrat prišli komaj na nulo.

In je morda sedaj bila vse to taktična poteza? Ceno spumpajo gor in ker imajo namen dodati nove kovance v obtok, tega ne storijo takoj. Najprej zrežirajo vdor in sami sebe pokradejo. Cena gre /5. Potem pa se prikažejo kot odrešeniki in vsem vrnejo ukradene kovance. Še včeraj je bilo 3% kovancev v obtoku, jutri pa jih bo 6%. Žrtve so srečne, ker so dobile nazaj kovance, a ker je vrednost /5, bodo na nulo prišli komaj čez mesec dni. V tem času pa začnejo pumpati novi novi za nove vlagatelje in spet vse leti gor za x5 v roku meseca dni.

Samo naglas razmišljam, kaj vse bi lahko počeli prevaranti. Najprej napumšpaš ceno, potem prodaš vse svoje kovance drugim po visoki ceni in zgodi se ti vdor, cena pade, ti pa nazaj pokupiš po nižji ceni te kovance in hkrati daš v obtok nove kovance. To je pravi biznis, če se mene vpraša.

DeeJay ::

S PAID je konec... ko enkrat heknejo smart contract ne boš več dobil zaupanja nazaj.
Don't f with me.

hdx ::

tonis ::

Oj Triglav moj dom... ?


..sam vprašam, nisem ravno expert za odkrivanje tega vzorca. Si pa grem zdaj malo pogledat...

Senior Dev ::

To se Nodi bolj spozna na razne Bartove glavice in podobno. Ampak on je odšel iz foruma ker je zaslužil več kot milijon in to je po matomatiki penzija. Škoda za forum.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

vanilija ::

XRPNERD je izjavil:

vanilija je izjavil:

uvodV?? je izjavil:

vanilija je izjavil:

Ne igrava nobene nove igre. Ne veva kaj se zgodi, če se odprejo vrata z lambotom. V tem primeru smo se znašli v situaciji, ko so vrata "nasrečo" prazna. Kaj bi se zgodilo, če bi bil lambo za vrati, ne vemo.

Niti nas ne zanima, ker v vprašanju predpostavljamo, da je odprl prazna.
Vzemi si 5 min, spiši program, random izbiraj in ignoriraj primere ko odpre polna vrata.


Tega kar ne razumeš je, da je to ključno tu. Zakaj bi lahko kar ignoriral primere, ko odpre polna vrata? Tudi pri osnovni uganki začnemo verjetnost računati takoj pri začetku uganke. Torej 1/3, da sem izbral lambo vrata in 2/3 da nisem. In tako dalje potem naprej.

Zakaj bi v tem primeru neko vejo dogodkov, ki se lahko zgodijo, kar ignoriral? Tako verjetnost ne dela ...


Evo slika zate for dummies:


Dejmo opisat problem z 10 škatlami, za lažjo predstavo (analogno se reducira problem na 3 škatle, kjer rešitev potem postane manj očitna).

Dogodek 1:
Vanilija izbere 1 izmed 10 škatel.
Na tla mu je padlo 8 škatel in vseh 8 je bilo praznih. (Analogija voditelj naključno odpre in ti pokaže prazno škatlo pri primeru s tremi škatlami)

Dogodek 2:
Vanilija izbere 1 izmed 10 škatel.
Na tla mu je padlo 8 škatel in v eni izmed teh 8 je bil lambo. (Analogija voditelj naključno odpre in ti pokaže škatlo z lambotom pri primeru s
tremi škatlami)

WTF really happens - Dogodek 1 ali Dogodek 2?
Več kot je škatel, večja je verjetnost, da bo Lambo na tleh (Dogodek 2). Ampak če pa bi voditelj naključno odprl 8 praznih škatel je to Vaniliji indikator, da je Lambo še na mizi. V njegovi ali drugi škatli! 50 - 50! VSEENO AL ZAMENJA AL NE!

Ampak Vanilija ne ve ali so škatle padle na tla naključno ali ne (Analogija Vanilija ne ve ali voditelj naključno ali namensko odpira škatle).
Zato mora Vanilija upoštevati še možnost, da škatle na tla niso padle naključno, pač pa namensko (ne veš kakšna je verjetno ali je naključno ali namensko), ampak v najslabšem primeru imaš najmanj 50-50, z menjavo pa kvečjemu >50 %, da dobiš Lambota!

TOREJ?


Je smešno, ker pametuješ in imaš narobe. Pa se ne sekiram. Žali kolikor hočeš, misli si kar si hočeš. Nenazadnje ali tale problem razumeš pravilno ali ne, ne bo vplivalo na tvoje življenje, kot tudi ne na tako kako dobro menjaš sitkojne.

tonis ::

Senior Dev je izjavil:

To se Nodi bolj spozna na razne Bartove glavice in podobno. Ampak on je odšel iz foruma ker je zaslužil več kot milijon in to je po matomatiki penzija. Škoda za forum.

A se da kje pogledat prvo omembo izraza matomatika na slotechu, en flešbek imam da sem se ga spomnil jaz, ko sem mindfckal Matota z neblom :|

..edit:
gugl mi res kot najstarejši rezultat vrne tole:


:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

dope1337 ::

Če bi vas dal v isto škatlo, k jo je dal Schrödinger, ne bi nikoli dokazal paradoksalnosti kvantne mehanike, ker bi po 5 minutah vašega nabijanja o verjetnosti, mačka 100% spila strup v flaši, sam da bi se rešila muk.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Senior Dev ::

tonis, lahko si ponosen da se je ravno tvoj izraz dobro prijel v tej trolski temi. Imam 100€ na mizi. V kateri kojn do jutri vložit za x10?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Kripto mesi ::

Priporocam Paid, easy dupliranje vsaj. Z malo srece do x10.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Vloži v prvega in ko bo katerikoli od preostalih padel...vloži v drugega. Vedno se splača zamenjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Senior Dev ::

Gledam Binance in se sprašujem ali bi lahko šle gor x10 iz 230$ na 2300$ do jutri mejbi!? Ko se azija zbudi mejbi ali ko gre amerika spat da se zgodi tale pumpa? Skratka sem kupil pol Binance pa da vidimo če bo uspelo. Skratka hvala za nasvet vsem strokovnjakov kripto valut in drugih virtualnih kovancev.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

IL_DIAVOLO ::

Kripto mesi je izjavil:

Priporocam Paid, easy dupliranje vsaj. Z malo srece do x10.


Potem boljse da skuris kes. Pride nov smart contract, sedaj prodajat ali kupovat nima nobenega smisla.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tonis ::

Kripto mesi je izjavil:

Priporocam Paid, easy dupliranje vsaj.

točno to sem hotel napisat :))
do jutra bo mogoče kakšen deadcat bounce...

..zdaj pa konc heca :)
..kot je že bilo danes ugotovljeno, ADA odboj od trendlinije, nekaj časa je kazalo da bo preboj, potem pa je bil pullback..

Vstopil nisem, zakaj je tako pa nekaj vrstic nižje...

Tist Triglav od prej vidim da tudi drugi opazujejo, na tradingview je kar nekaj predikcij na to temo...
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS...

Jasno, ni nujno da bo tako izpeljano, ampak v tem valu smo zaenkrat videli le 4h ma200 korekcijo, ki se mi ne zdi ravno linija do katere se btc spusti. Težko je bit pameten, ampak mislim da korekcija še ni rekla zadnje besede.

Čista špekulacija - zadnja dva meseca(jan in feb) ima btc dve visoki špici nad svečo mi deluje kot da želi na grafu pokazat da se "upira" enmu močnemu resistancu. (verjetno kakšna trendlinija). Zato špekuliram da bo marčevska sveča kontra obrnjena, torej špica navzdol in pullback. Upajmo, da bo pullback 8-O8-) Če gledam nazaj - podobnih primerov vidim kar nekaj na btc grafu. Samo naglas razmišljam... :)

Sirena ::

Hvala, Tonis, za tvoje razmišljanje - po vseh debatah okoli praznih in polnih škatel in verjetnostnih računih dobro dene spet malo starega dobrega kriptosveta:)

Kakor sem bila danes po eni strani vesela, da je portfolio že skorajda vzpostavljen nazaj, pa sem bila morda malo razočarana nad tem, da ni šlo bolj dol - več kot pol imam trenutno v fiatu in sem si zvečer postavila nekaj lepih buy backov, pa ni sploh NIČ zagrabilo. Ampak tudi jaz jutri zjutraj ne pričakujem ravno nekih velikih zelenih svetilnikov ... Morda bom še malo pretopila v FIAT in mirno zrla v prihodnost, ki bo nekoč prav gotovo zelo zelena:)

tonis ::

Senior Dev je izjavil:

Gledam Binance in se sprašujem ali bi lahko šle gor x10 iz 230$ na 2300$ do jutri mejbi!? Ko se azija zbudi mejbi ali ko gre amerika spat da se zgodi tale pumpa? Skratka sem kupil pol Binance pa da vidimo če bo uspelo. Skratka hvala za nasvet vsem strokovnjakov kripto valut in drugih virtualnih kovancev.

Jaz bi počakal v katero smer bo prebil...

deluje kot descending triangle ki je v osnovi medved, ampak zna se obrnit v bika.
..rsi graf blizu breakouta.

Buggy ::

moj portfolio kaze vec kot prejsni teden...no panic at all

aja ob petkih spilam igrice, pijem pircke in spremlajm kripto..vse za fun ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Motion ::

tonis je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Gledam Binance in se sprašujem ali bi lahko šle gor x10 iz 230$ na 2300$ do jutri mejbi!? Ko se azija zbudi mejbi ali ko gre amerika spat da se zgodi tale pumpa? Skratka sem kupil pol Binance pa da vidimo če bo uspelo. Skratka hvala za nasvet vsem strokovnjakov kripto valut in drugih virtualnih kovancev.

Jaz bi počakal v katero smer bo prebil...

deluje kot descending triangle ki je v osnovi medved, ampak zna se obrnit v bika.
..rsi graf blizu breakouta.

BNB (in cake in bake in še kaj zdraven) bo šlo tja kamor bo šel btc. Se mi zdi da zelo zelo blizu posnema btc.

Anney ::

Marec nekako prebrodimo (bo šlo gor-dol, zanimiv mesec bo, sploh za dnevne trejderje), april zna biti najbolj zanimiv v smislu zelenega portfolija, tudi maj in rahlo v juniju, potem pa počasi razmišlajte kaj boste. Moje osebno mišlenje. Lahko se pa hitro kaj obrne na bolje ali slabše. Motiti se, je človeško. lp
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Buggy ::

kaj konkretno si pa zdej povedu :D

Dejte ga ze nehat srat in razmisljajte dolgorocno.

Anney ::

Nič konkretnega, na splošno. Sploh ta mesec bo zanimiv zgleda, bo se zibalo.


Dolgoročno boš pa ti predvideval. ;)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Buggy ::

se ti zdi ali ves? Prva prognoza po tvoje je zgoj "zanimiva" ne ves pa kaj bi?
Sej po svoje te razumem ce si nov, samo lepo prosim ne "prognoziraj" ker je malce smesno. Ne bit Nodi TNX!

Anney ::

Povedal sem svoje mnenje, če ti paše ali pa ne. Lahko si ustvariš svojega.
Prognoza pa temelji na letih za nazaj (BTC). Ugibam, kot ugibaš tudi sam.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Buggy ::

ce ti povem po pravici si ti in tebi podobni dost dober benchmark za to, kar je potrebno narest, tnx!

fomator ::

Tnx god sem prodal PAID par dni nazaj čeprav z izgubo.

STRAINZ je pa poskoču kr na 0.35. Ni čudno če so pa ful akcije na OG rastline to noč.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Buggy ::

PrihajaNodi je izjavil:

hdx je izjavil:

https://twitter.com/fomosaurus/status/1...


Uf.


ewo se pezde se je javu s kot vedno idiotskim in vsebinskim komentarjem.

upam da si prodal vse Xtz, pa lahko zdej od dalec gledas kaj se bo dogajal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

SuperKripto ::

fomator je izjavil:

Tnx god sem prodal PAID par dni nazaj čeprav z izgubo.

STRAINZ je pa poskoču kr na 0.35. Ni čudno če so pa ful akcije na OG rastline to noč.

mislm da je poskocu tudi zato, ker je najavljen se nekaj drugega , kar se bo tudi verjetno kupovalo s temi tokeni, predvidevam.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

fomator je izjavil:

Tnx god sem prodal PAID par dni nazaj čeprav z izgubo.

STRAINZ je pa poskoču kr na 0.35. Ni čudno če so pa ful akcije na OG rastline to noč.



https://twitter.com/roguenode/status/13...

Pa sem Perciju reku nej bumbarja, ki shila to vrze vn.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

a se ti sploh zavedas kako pateticen si?
Nisi niti troll zgolj omejenc, ki isce pozornost.

Mato989 ::

@tonis

A se ti da nardit technicals za FLOW? Iščem nekaj za nardit 10% v naslednjih 24-48 urah... :P da porinem not 11 jurčkov.

Ker sem v fiatu pa me je nenavadno presenetlo vse zeleno danes zjutraj :O
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Motion ::

Ma kdo RARI. Zgleda kot nft z ogromnim potencialom in trenutno je MC pri samo 25M

Mato989 ::

Motion je izjavil:

Ma kdo RARI. Zgleda kot nft z ogromnim potencialom in trenutno je MC pri samo 25M


Preveč rizika... obskurno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A_A ::

Mato vrzi v eth.. enkrat bo sigurno 30% plusa :)

endelin ::

Res ja, zakaj ta profit od XTZ ne vržeš v ETH? Ajde ni glih kratkoročno, srednjeročno pa.
Jaz sem si s prodajami nekaj shitcoinov kupil ETH. Računam tja 2500 do poletja

Pa pazi Mato, da ne trofiš glih PAID like token :D

PS: jaz tudi gledam FLOW, če pade pod 30 grem notri.

pa ta "vse je zeleno" je zelo varljivo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

FXMagic ::

A GTH (Gather) pa nihce nima? Dejansko projekt kateri ima neomejen potencial in dejansko vrednost. Konec meseca na mainnetu, 25 mil MC...ze sedaj mi je naredil x3, maybe je to moj penzija coin, zaenkrat na odlicni poti

enemon ::

Mene pa zanima, kje so bili vsi ti projekti čez kriptozimo? Recimo cardano ni v letih 2018-2020 nič pametnega skupaj spravil, zdaj pa ko je bull, pa kar naenkrat spet vsi ven prihajajo z napovedmi nevemkakšnih projektov...

IL_DIAVOLO ::

In zakaj bi projekte dajal ven, ko nimas leverage btc-ja?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Senior Dev ::

Vse je zeleno. Spet se zbujam s trdim vsak dan.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

endelin ::

Jaz imam zadnji teden +/- 5%

Senior Dev ::

Ko maš +5% je tič trd k kamen, ko maš -5% pa ni in ni erekcije.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin
««
386 / 1490
»»