» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
348 / 1490
»»

tonis ::

PrihajaNodi je izjavil:

Hipotetično vprašanje, bi bil mogoč padeč BTCJA v enem dnevu -50%? Je še vseen 24k


sveče z velikim volumnom nakazujejo smer marketa. In da se ocenit tudi target, ki ga te sveče nakazujejo (zato sem zadnjič govoril da je target najbrž 63k, ker sem šel nekaj primerjat po starih posnetkih, kako je to definirala dobe4ever(Helga), pod črto je samo eno dejstvo - da sem zgrešil.)
To sem že večrat spraševal tu, če ima kdo to znanje, bi bil hvaležen, če bi ga delil.

OK, nazaj na hipotezo... Torej, če gre hipotetično na 4h sveči iz 48k dol na 24k, je target najbrž pod nulo :))

BorutO ::

Kaj je zaj, zaj pa ne bo raslo, ko mam pri 270 kupljene bnbje :D ... nič bom na 0 prodal, ko/če pride. Grem spat, ker je dolgčas. :) Jutri upam, da bo nihanje 10usd na minuto ali dve :)

PrihajaNodi ::

BorutO je izjavil:

Kaj je zaj, zaj pa ne bo raslo, ko mam pri 270 kupljene bnbje :D ... nič bom na 0 prodal, ko/če pride. Grem spat, ker je dolgčas. :) Jutri upam, da bo nihanje 10usd na minuto ali dve :)

:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Anney ::

Telbanc je izjavil:

Anney je izjavil:

Mislim, da gremo, danes (jutri) dol v drugo, second wawe. Se je že začelo. 1h graf gre v death cross, 4 urni se se pokaže. Lahko pa se tudi motim.


Bo šlo dol. Jaz mislim tisto, kar eni predpostavljajo in sicer da bo BTC končal na polovični današnji vrednosti.



Po mojem bo pa Kamikazee imel prav, jutri se bo obrnilo rahlo navzgor, že rahlo kontra piha, na 4h svečki. Počakajmo svet. :) Trenutno je vse ok.

Kamikaza kakšen update?


Nekako bo to kar sem včeraj napisal. Jutri popoldne/zvečer dosežemo dno. Do takrat bo padalo z manjšimi popravki (minimalna rast). Od jutri popoldne/zvečer do četrtka zjutraj umiritev situacije (stagnacija) in potem v četrtek dopoldne minimalna rast (od +2% do +5%). Četrtek popoldne/zvečer postopen prehod na zeleno in ojačitev na do +10%. Celi petek zeleno (s samo minimalno rastjo). Pa potem še rast soboto in nedeljo (spet nebo to drastična rast kot jo eni pričakujejo). Da pa pridemo do tja, kjer smo bili to nedeljo, pa bo potrebno najmanj 2 tedna. Zmes bo še vsaj ena rdeča mini-korekcija (od ponedeljka naprej enkrat; mogoče torek, sreda, zdaj je to težko napisati), katera bo trajala 1-3 dni.




Tonis prosim za ZS, hvala.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tonis ::

Anney je izjavil:

Odlično, potem, sem sam gledal narobe. Trenutni MA cross, kar pa tudi nekako sledi začrtani liniji. Grafov nisem nikoli sam bral (si jih risal), mi pa postajajo zanimivi. Torej po tej moji sliki zgoraj, razberem pravilno, da bo šlo navzdol, ali je to bolj šišmiš. Kje si narišem MA50 in MA200 na trading view, lahko tudi ZS. Ker zdaj bom visel na vislicak, pri določenih osebkih. :D


Če želiš gledat v katero smer gre market je treba gledat vsaj dnevni timeframe, urni so za day-tradanje. (da bo jasno, pameten sem sam v teoriji, delam pa iste napake kot večina)

ok. ker morda to zanima še koga bom napisal tu.

Prvi korak.
prijava na tradingview
Zakaj prijava? da si portal zapomni nastavitve.

step 2: chart


step 3 in 4,5,6

(free account omogoča samo 3 indikatorje hkrati, zato je dobro izbrat kombiniran indikator(tudi ta namig je podal Aqua))

..sam za info - če btc danes zaključi pod 48k ne bo ravno dober signal. (dnevni ma20 je ~tam)

Anney ::

Odlično, hvala. Sej nobeden ne ve vsega, v končni fazi pa vsi domnevamo. Na koncu se mora vsak sam odločiti kako in kaj bo delal ali storil. ;)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tonis ::

Drži, jaz bi si po moje moral kar v podpis dat, da so moji targeti špekulacije in da nisem pro.(to sicer večkrat ponavljam) Ker pri nekaterih kovancih sem imel skoraj do centa točno napoved in potem bralci dobijo zaupanje vate in jih lahko zaj... če ne gre po planu.

Pač, pri špekulacijah je vedno if... Nekaj se bo zgodilo, razen če se ne bo zgodilo.. ;)

SuperKripto ::





prvi graf, 4h graf, narisane trendlinije, trenutno pod trendlinijo.
druga slika, enodnevni graf, trenutno nad moving average rumeno crto. Tako da ob enih zjutraj se bo sveca zakljucila. Zdaj smo trenutno med enodnevno moving average in med trendlinijo zgoraj, potem pa se bo btc odlocil v katero smer bo naredil breakout.

Zgodovina sprememb…

tonis ::

..sam še tole za nocoj...
btc trenutno še zelena dnevna svečka. Če bo tako do 1h zjutraj, meni bolj kaže na odboj na gor. Kar pomeni še bo šansa prodat višje imo.

PROji, se motim?

//no, saj vmes je pa že Aqua dal podobno stališče :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

SuperKripto ::

folk je se vedno ful bullish, nic strahu in panike ni zaznati

Anney ::

Bo šlo na gor rahlo, vsaj po trenutnem stanju, sam sem se gladko motil, ker sem gledal narobe. Je pa Kamikaza odlično predvideval. Bravo. Bo nekako tako. Vedno je pa razen če...tega pa ne moreš.
Sam sem se grafov lotil pred kratkim zelo kratkim, so mi postali veselje, prej pa nikoli, pa sem že nekaj časa v tem ''coinsvetu''. Pač yotubek pa net. Verjetno sem temo spregledal, ali neposvečal pozornosti. Jutri se pa učim naprej, zdaj je še bolj zanimivo, kot poprej. :) Zelena sveča raste, verjetno bo odboj, še enkrat čestitke Kamikazi, dobro predvidevanje. ;)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

SuperKripto ::

car kripta se bo izgubil ko pridejo regulacije in se bo tocno vedelo ime in priimek kdo posilja, kdo prejme. Tista ozka grla, ki trenutno perejo denar, nimajo KYC ali pa delajo sumljive transakcije bodo verjetno vse scasoma zasili. Na blockchainu se vse zabelezi, tako da bo nadzor dost vecji, ker gotovina se bo scasoma uporabljala vse manj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kow ()

kow ::

Car kripta se je ze zdavnaj izgubil, ce mene vprasas. 2018 in 2019 so bila zlata leta kripta, ko se je zgradilo ogromno, pa regulatorji so bili tolk neumni, da so mislili da je baloncek pocil in so stvar pustili pri miru. Zdaj je konec in bodo vse zjebali. Tako kot so internet, ki je bil res super zadeva nekje do 2010.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DegenGambler ::

Decentralizirane platforme se bodo razvijale/razvile v vsakem primeru. Ja, ne bo najbrz tako kot so si ljudje kripto zamisljali leta 2012, bo pa za vec velikostnih razredov napredek na trenutnem financnem sistemu, cetudi bodo regulacije.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

urosz ::

SuperKripto je izjavil:

car kripta se bo izgubil ko pridejo regulacije in se bo tocno vedelo ime in priimek kdo posilja, kdo prejme. Tista ozka grla, ki trenutno perejo denar, nimajo KYC ali pa delajo sumljive transakcije bodo verjetno vse scasoma zasili. Na blockchainu se vse zabelezi, tako da bo nadzor dost vecji, ker gotovina se bo scasoma uporabljala vse manj.


Deloma imaš prav, po drugi strani pa je še kar nekaj let lufta pomojem. Birokracija vsaj za enkrat ni tako hitra kakor razvoj decentraliziranih platform, poleg tega pa prva verzija neke regulacije navadno ni glih brez lukenj tako da še bo lufta za nadaljnji razvoj in priložnosti za zaslužek.

kow ::

Ce mislis, da je danasnji internet boljsi kot internet leta 2000. Potem se strinjam s tabo.

StarMafijec ::

kow je izjavil:

Car kripta se je ze zdavnaj izgubil, ce mene vprasas. 2018 in 2019 so bila zlata leta kripta, ko se je zgradilo ogromno, pa regulatorji so bili tolk neumni, da so mislili da je baloncek pocil in so stvar pustili pri miru. Zdaj je konec in bodo vse zjebali. Tako kot so internet, ki je bil res super zadeva nekje do 2010.

Ja, ampak kar se zaslužka tiče, so bila zlata leta 2011, 2013 in 2017.

kow ::

Ne govorimo o zasluzku. Do 2018, 2019 je bilo tudi manj VC kapitala. Oz. so bili to bolj daljnovidni skladi kapitala. Zdaj pa je to ze res pro igra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DegenGambler ::

Av, plačal 150$ feeja za to, da sem kupil HOPR tokene. Je kar kul, ko ti failana transakcija prav tako pobere ves 60$ fee.

Ethereumu UX je trenutno res super :D
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ker si nastimal premajhen slippage?

Neon87 ::

To PHA!! >:D Vse resno sem zadnjič prodal, zdaj me lahko samo kaj takšnega reši, ajde top 50 phala.network.

Aha, tole je razlog: https://www.binance.com/en/support/arti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

DegenGambler ::

kow je izjavil:

Ker si nastimal premajhen slippage?


Out of gas. Torej nekaj, kar ne moreš vedet, da se ti bo zgodilo.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

huwi ::

kva pa fantom haha ne me jebat...pa gledu sm ga 9.2. pa nism vedu al dat 3k v OGN al FTM...zajebu :)):))

Neon87 ::

Na gate.io imam nekaj PHA žetonov. Listan bo na Binance, deposit je že možen. Kaj predlagate, da si prenesem na Binance ali pustim na gate.io (kje se pričakuje, da bo cena - v primeru prodaje, nekoliko višja?). Je pa fee za dvig iz gate.io 20PHA, v tem trenutku okrog 20$ (ne glede na višino).

kow ::

DegenGambler je izjavil:

kow je izjavil:

Ker si nastimal premajhen slippage?


Out of gas. Torej nekaj, kar ne moreš vedet, da se ti bo zgodilo.


In zakaj out of gas? Si vzel kar ti je wallet nastimal privzeto?

DegenGambler ::

Ja veš da. Ne bi si pa mislil, da ti bo navaden swap na balancerju vzel 320k gasa.

V drugo sem nastavil ročno gas limit na 400k, pa ga je porabilo samo 280k. V prvo pa 320k ni bilo dovolj. Tako da ja. UX je topnotch.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

kow ::

1. Kolk placujes metamasku? (ce ga uporabljas...)
2. Zakaj je razlika v porabi gasa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DegenGambler ::

Nič ne plačujem metamasku. Ne vem zakaj bi bila razlika v porabi gasa. Transakcija je enaka, le povišan gas limit.

Ampak tak bullshit kot se sedaj dogaja na Ethereumu, bo pač tudi njegom zaton. Okej, je res da je BSC bolj kot ne šala, Defi na maticu, cardano, polki pač ne bo.

Če situacija z feeji ne bo rešena, bo Ethereum Defi izgubil konkreten market share.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Motion ::

huwi je izjavil:

kva pa fantom haha ne me jebat...pa gledu sm ga 9.2. pa nism vedu al dat 3k v OGN al FTM...zajebu :)):))

Zajebu? Jst sem ga prodal po 0.11 ker se ni nikamor premiku :))

kow ::

DegenGambler je izjavil:

Nič ne plačujem metamasku. Ne vem zakaj bi bila razlika v porabi gasa. Transakcija je enaka, le povišan gas limit.

Ampak tak bullshit kot se sedaj dogaja na Ethereumu, bo pač tudi njegom zaton. Okej, je res da je BSC bolj kot ne šala, Defi na maticu, cardano, polki pač ne bo.

Če situacija z feeji ne bo rešena, bo Ethereum Defi izgubil konkreten market share.


1. Za majhen denar, malo muzike
2. ne ves zakaj razlika v porabi gasa (in to je v resnici vprasanje na katero mora nekdo odgovoriti: jaz ne vem odgovora za specificen problem)
3. cakaj, cakaj.. ne razumem. Cardano ali polka nimata gas limita? Kako pa ustavis computation? Kako to resi BSC?

DegenGambler ::

Razumem, seveda je pač free open source metamask. Se pač zgodi. Na splošno se mi zdi 320k ogromno gasa, ki bi ga lahko porabil ali ekstremno kompleksna transakcija, ali pa izjemno shitty napisan smart contract. Kaj čmo, je bilo kar je bilo.

Gasa se pa lahko porabi več ali manj, vendar če je cena gasa visoka, se to toliko bolj ali manj pozna. In če bodo ostali chaini lahko ponudili gas po cenejsi/veliko cenejsi ceni, potem bodo stranke sle tja.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

kow ::

320k ni ravno ogromna gasa. Navaden ERC20 transfer je 1/10 tega. Ampak, nevermind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Klamzi ::

Motion je izjavil:

huwi je izjavil:

kva pa fantom haha ne me jebat...pa gledu sm ga 9.2. pa nism vedu al dat 3k v OGN al FTM...zajebu :)):))

Zajebu? Jst sem ga prodal po 0.11 ker se ni nikamor premiku :))

Te dni ob nihanju marketa se je lepo držal.

huwi ::

Klamzi je izjavil:

Motion je izjavil:

huwi je izjavil:

kva pa fantom haha ne me jebat...pa gledu sm ga 9.2. pa nism vedu al dat 3k v OGN al FTM...zajebu :)):))

Zajebu? Jst sem ga prodal po 0.11 ker se ni nikamor premiku :))

Te dni ob nihanju marketa se je lepo držal.


Zelo lepo...oziroma bolj je problem ko je bil takrat okoli 0,15$ ampak nisem bil nekako prepričan in sem dal raje v OGN, pa čeprav ima Cronje prste vmes pri FTM...ne vem...mislim pa da ima kar potencial FTM, včeraj sem jih 1,2k kupil...

Motion ::

Klamzi je izjavil:

Motion je izjavil:

huwi je izjavil:

kva pa fantom haha ne me jebat...pa gledu sm ga 9.2. pa nism vedu al dat 3k v OGN al FTM...zajebu :)):))

Zajebu? Jst sem ga prodal po 0.11 ker se ni nikamor premiku :))

Te dni ob nihanju marketa se je lepo držal.


+300% medtem ko je slo ostalo 10% dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

DegenGambler ::

kow je izjavil:

320k ni ravno ogromna gasa. Navaden ERC20 transfer je 1/10 tega. Ampak, nevermind...


Pač če se gremo analogijo. Recimo da kupujem novo pohištvo in naročim novo omaro. Na spletni strani mi ponudi, da lahko imam dostavo do doma in me za 500€vredno omaro to stane 100€. Ok si rečem, vredu, bom to plačal. Čakam, čakam in čez 3 dni mi javijo, da mi omare ne bodo dostavli, ker je bila moja omara težja od 50kg, za to bi moral pa uporabit Super Special Dostavo, ki pa stane 150€. Kljub temu, ti bomo vzeli 100€ za prvotno dostavo, omaro pa lahko prevzameš sam ali pa plačaš 150€ za super special dostavo. No in potem se odločiš, da boš plačal to super special dostavo in omara čez nekaj dni prispe k tebi na dom.

Seveda zdej lahko govoriš, ja zakaj pa nisi sam omare pripeljal domov? Ja zakaj se pa naspletni strani nisi pozanimal, da nad 50kg ne moreš z navadno dostavo itd., je pa vse to katastrofalen customer experience. Če se bo čez nekaj časa pojavila trgovina, ki bo brez bullshita imela dostavo za 30€, bo folk šel tja.

In podobno je tu, plačujem kaj metamasku? Ne, seveda ne. Pričakoval bi, da bo gas limit tak, da mi ni treba it prej počekirat zgodovino vseh takih tipov transakcij in vidt kok je avg gas consumption in potem uporabit tak gas limit, da bo vse v redu. Poleg tega pa je fee ogromen. Če bodo ostali chaini lahko ponudil isto storitev za 10x ceneje, ja večina bo šlo drgam.

Ethereum in Ethereum defi je lahko zgodba o uspehu, je pa prav tako ista stvar, ki bo Ethereum, če ne bodo hitro ukrepali, pokopal. Tako pač je.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Anney je izjavil:

@ kamiKaZaA

A se kje kaže death cross na grafih, kot se je takrat?
Do zdaj se je BTC (2021) zatresel 2x (mogoče un prvi rahel padec ni bil nič, torej nični pokazatelj), torej 1x, po vsej logiki se mora 3x, se kje kaže ta death cross, če lahko kdo skicira?


samo nehaj s temi grafi ker prvič nimaš pojma, drugič je to čisto navadno šloganje. zmešali te bodo še bolj kot si.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Jacksmav ::

Vse prodano..pa kar bo bo :)

Jacksmav je izjavil:

Vse prodano..pa kar bo bo :)

od vloženega +250%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jacksmav ()

ajfon ::

PHA explosion 8-), kupil po 0.45 na gate.io par dni nazaj

endelin ::

Se gre testirat 45k?

Neon87 ::

aa je že bil PHA 1.3$ pa sem mislil prodat na gate.io in bi zdaj lahko naredil buyback na 0.9$.
Problem bo, če bo zdaj cel market padal,..

perci ::

endelin je izjavil:

Se gre testirat 45k?

ne vem

kamikaza ve

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

PrihajaNodi ::

perci je izjavil:

endelin je izjavil:

Se gre testirat 45k?

ne vem

kamikaza ve


Perci kdaj ti je vstopna tocka?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

endelin ::

pri 3k za btc:))

perci ::

evo, če pade na jurja, kupim 3

gruntfürmich ::

perci je izjavil:

evo, če pade na jurja, kupim 3

na bitstampu na usdt ali paxu boš morda celo imel to srečo :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PersonaRuda ::

perci je izjavil:

endelin je izjavil:

Se gre testirat 45k?

ne vem

kamikaza ve

Ne vem. Upam pa, da smo s to korekcijo zaključili in da se res ne bo ponovilo tisto iz januarja 2017, ko je 3 dni po umiritvi šlo še vse malo dol, ker bo alt-e še malo ostriglo v tem primeru. Čas je, da začne vse počasi lesti gor, gor, gor. In le občasni popravki zmes dol.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

jest navijam za -10%, pol pa raketa :)
Don't f with me.

tonis ::

perci je izjavil:

endelin je izjavil:

Se gre testirat 45k?

ne vem

kamikaza ve

Nihče od nas ne ve.. Jaz bom (verjetno) vstopil na MA50. pa kadarkoli že bo.(verjetno ne ta teden, ampak nikoli se ne ve.) trenutno nekaj nad 40k se mi zdi, nimam grafa pred sabo.
..ampak, ni nujno da je to zadnja linija, ki jo bomo srečali na tej korekciji.

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

««
348 / 1490
»»