» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
299 / 1490
»»

ajfon ::

Never invest in a man named penis XD

BTW ima kdo kako mnenje o RSR?

Motion ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bye bye reef

Sheldon Evens ga neki stalno omenja zadnji teden na telegramu. Naj bi šou gor ene 100% v naslednjih tednih.

DegenGambler ::

Če bo market nadaljeval tako kot se obnaša sedaj, je 100% v nekaj tednih podobno, kot da bi rekel, da bo projekt propadel. 8-)
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

PrimoZ_ ::

BTC počasi leze dol, če dovolj uplahne dam še jurja notr :)

Gambling baby

SuperKripto ::

dip 2% in takoj fomo noter?

IL_DIAVOLO ::

Motion je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bye bye reef

Sheldon Evens ga neki stalno omenja zadnji teden na telegramu. Naj bi šou gor ene 100% v naslednjih tednih.


Naj gre...mam rajsi 500% :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrimoZ_ ::

SuperKripto je izjavil:

dip 2% in takoj fomo noter?


Ne ne, mal se igram. Pri 43k sm prodal 0,05BTC in če dovolj pade bom kupil nazaj. Sej ne da bom obogatel s tem ampak je malo za zravn :)

SuperKripto ::

a res ada pa bnb odzirata kruh ethereumu?

hamez66 ::

Ada ne, ker še ne podpira smart contractov, bnb oz bsc pa vsekakor.

Recimo Uniswap ima 1.134 miljarde prometa, Panckakeswap na BSC pa 976 miljonov, se pravi čist malo manj.


Cardano bo pa zdaj v kratkem izdal podporo smart contractom, ampak ne vem, če bo kompatibilen z eth smart contracti. Če bo, potem se bo del zagotovo preselil tudi na ADO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

SuperKripto ::

ubogi eth pa v penzijo? hec

hamez66 ::

Okoli ETH je pa ogromno hypa, institucije bi rade vlagale, etfji, ... Se kar dobro drži in čist možno, da bo eksplodiral, ampak kot uporabnik dexov se pa človek precej bolje počuti, če za posamezno transakcijo plača med 0.1 in 0.5$, namesto med 5$ in 200$. :D

Kripto trg pa itak ni bil nikoli posebej racionalen, tako da boljše ne pomeni nujno tudi dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Čokoladko ::

Kar mi smrdi je da kar naenkrat se govori kdo bo vse kupil BTC.

Ti k govorijo da so ga že so ga že zdavnaj. Ko se bo masa nabrala bodo zdumpali.

Nisem ravno nek fan nekih skladov v kriptu. To je za klasičen trg. Kojihjebe.

Kaj mislite koliko časa bo še trajalo tole? Jaz sem svoje prodal oz 80% vsega kar je okrog 4.9 Btcjev.

20% bom pustil in se igral. Naredil sem 900% kar ni slabo.

urosz ::

čokoladko za tebe vemo da na polno FUD-aš vse kar ti pride pod noge. quitaj kripto in quitaj temo.

IL_DIAVOLO ::

Nodi je vsaj zabaven :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

profesjonalc ::

Čokoladko, če že imaš take cifre v kriptovalutah, naredi si uslugo in si pusti vsaj 1 BTC za 10+ let, kaj pa če bo res se fiat toliko devaluiral, da bo BTC na miljon.

Baja ::

profesjonalc je izjavil:

Čokoladko, če že imaš take cifre v kriptovalutah, naredi si uslugo in si pusti vsaj 1 BTC za 10+ let, kaj pa če bo res se fiat toliko devaluiral, da bo BTC na miljon.


če sem prav zračunal še ma okrog 1,25 btc

Čokoladko ::

Ma ne fudam. Samo uporabi pamet. Long term btc ja. Pa še to z malo skepse.

Tvoji shitcoini ala Icx pa...2 dolarja je moon. Vcasih je bilo 374mio jih v obtoku sedaj jih je blizu 600mio. Cena bi bila pred 3 leti okrog 3.8 dolara. To sranje je prišlo oz 11 centiv na 20 dolara na bazi česa? Kopiranja drugih. Kje je ta interoperability? Še Wanchain ga ima.

Šel je gor ker je slo gor vsem tudi scamcoini. A ni to alarm?

Bebci.

Baja je izjavil:

profesjonalc je izjavil:

Čokoladko, če že imaš take cifre v kriptovalutah, naredi si uslugo in si pusti vsaj 1 BTC za 10+ let, kaj pa če bo res se fiat toliko devaluiral, da bo BTC na miljon.


če sem prav zračunal še ma okrog 1,25 btc


Imam. Sem tudi marca lepil linke in screene mijega nakupa k ste vsi tukaj govorili da je kripto passe.

Jaz nisem rekel da je passe samo sem bitchal da bi lahko imel krat 2 kolicino btcja ČE bi kupu 3 dni kasneje u pm.

Zgodovina sprememb…

skrba ::

Spremlja kdo WAN (Wanchain)? Se še holda to? Delajo kaj?
ATH 8.5$, trenutno 0,87$. Ima potencial za rast še?

DegenGambler ::

Ej fantje. Sam plis ostante previdni. Tole je balon, napihnjeno je vse, shitcoini delajo x5 v rnem tednu, novi projekti naredijo iz Ifota ven x40. Pac a so te kojni realno tok vredni? Ne niso. Napihnjeno je vse.

In pac itak si zelis te razmere izkoristit, ni pa potreve da zdej svoj shitcoin na pedestal postavljat, kot da je dejansko vreden x10 kot je sel v zadnjem mesecu.

Izkoristite razmere, zavedajte pa de, da drzite vecinoma neuporabne shitcoine.

Lp, Joze
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

DeeJay ::

Eni smo to že spoznal k mamo še polne vreče od 2017/18, eni bodo pa to spoznal v tem bullu :)
Don't f with me.

Čokoladko ::

Kar eni ne štekate je, da jaz rad kupim podcenjene stvari pa spakiram profit in move on. Vi se pa čustveno navezujete na svoje sitcoine.

2017 sem tudi slišal da bo Btc miljon pa...danes vam namesto tega govorijo big boysi. S kakim namenom? A da boste vi zaslužili denar?

No te logike jaz ne štekam. Zakaj se pa to med sabo pod mizo tega ne zmenijo daleč pred našimi očmi? A ni to lažje?

Aja zato k mogoče so pokupili že zdavnaj pa bodo spustili maso bebcov medse in zdumpali. Nakoncu bo pa tega kriv kdo?

To je moja logika. Logika da btc cepne zaradi neke korone čez noč 50% hah tle ni logike.

IL_DIAVOLO ::

Ce coin nabija ceno zaradi tehnologije in uporabnosti, ne more bit shit coin, samo zaradi tega ker ostali shit coini pumpajo ceno.

Čokolinar, ne bluzi in se drži btc-ja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrihajaNodi ::

DegenGambler je izjavil:

Ej fantje. Sam plis ostante previdni. Tole je balon, napihnjeno je vse, shitcoini delajo x5 v rnem tednu, novi projekti naredijo iz Ifota ven x40. Pac a so te kojni realno tok vredni? Ne niso. Napihnjeno je vse.

In pac itak si zelis te razmere izkoristit, ni pa potreve da zdej svoj shitcoin na pedestal postavljat, kot da je dejansko vreden x10 kot je sel v zadnjem mesecu.

Izkoristite razmere, zavedajte pa de, da drzite vecinoma neuporabne shitcoine.

Lp, Joze


Jp, nejbolj ga bodo nafukal zadnji investorji na katere se bo sedaj dumpal. Oziroma nekateri smo ze.

Pol bo 3 leta zatisja in potem jovo na novo. "Defi 2.0" al karkol pac ze bo takrat...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

DegenGambler je izjavil:

Ej fantje. Sam plis ostante previdni. Tole je balon, napihnjeno je vse, shitcoini delajo x5 v rnem tednu, novi projekti naredijo iz Ifota ven x40. Pac a so te kojni realno tok vredni? Ne niso. Napihnjeno je vse.

In pac itak si zelis te razmere izkoristit, ni pa potreve da zdej svoj shitcoin na pedestal postavljat, kot da je dejansko vreden x10 kot je sel v zadnjem mesecu.

Izkoristite razmere, zavedajte pa de, da drzite vecinoma neuporabne shitcoine.

Lp, Joze


Se strinjam. Samo jaz sem prišel na alt sceno bolj pozno, in tudi če zdaj prodam ICX za 2.0$ je zaslužek majhen. Je pa lepo sanjarit da bi šel še malo gor. Tak da malo bom še počakal s tem, ker kot kaže dokler se btc napihuje, se vzporedno to tudi. Eth, ltc in btc bomo pa holdali (vsaj do poka).

Razmišljam o elrondu, zdaj je "nizek". To sigurno ni shitcoin, ne mi rečt. Pa bo kaj s tega v prihodnosti? Do zdaj tudi ni bil tako visoko, mam občutek da tudi če zdaj kupim kljub očitnem downtrendu da je še vedno napihnjen.. Me kar malo grabi fomo za ta egld, teoretično to izgleda solidna zadeva? Ali ne?

PrihajaNodi ::

Razmišljam o elrondu, zdaj je "nizek". To sigurno ni shitcoin, ne mi rečt. Pa bo kaj s tega v prihodnosti? Do zdaj tudi ni bil tako visoko, mam občutek da tudi če zdaj kupim kljub očitnem downtrendu da je še vedno napihnjen.. Me kar malo grabi fomo za ta egld, teoretično to izgleda solidna zadeva? Ali ne?


Sedaj je poceni, ja:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

neocodexx ::

Ja to mi je zanimivo da ta pa gre dol, medtem ko shitcoini pa gor. Kolikor sem bral napovedi se mu obeta da gre še malo dol kljub temu da se je včeraj malo popravil. Ampak na dolgi rok naj bi to bil kao the future? Me drži za eno srednjo long-term investicijo. Saj veste kak pravijo, drevesa vam gozd zakrivajo ali kako že oz. ni vse ogenj kar se kadi, mogoče pa je to žerjavica.

Klinc, zdaj je spet šel gor na 162, počakam še na 1 padec potem pa gremo not.

edit: vzamem nazaj kar sem rekel, saj je praktično sledil trendu ostalim samo da je šel malo bolj izrazito dol kot ostali v prešnjem ciklu. Se mi zdi da je bla to priložnost, zamujena. Bi blo pa fajn videt še kakšno vašo profi analizo glede tega egld.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

SasoS ::

Ne vem kaj vam je s temi shitcoini. Od 100€ ne bo noben obogatel, pa če jih od petih 4 sfališ in enega zadaneš da je šel x5, si ravno na nuli... banane, opice in shit...

Jaz raje gledam kaj ima dolgoročno potencial. Ja, kaj tudi sfalim, mam tudi kakšen shitcoin za pokazat, ampak vsaj idejno ne grem na prvi hype.

FTM je šel v zadnjem mesecu gor x6, samo danes 25%. Ni x10 v dveh dneh, ni x100...
Ampak je pa ideja, zdi se mi dobra izvedba plus delajo realne projekte.
Ne bom pa nobenemu reku da naj kupi. Jaz lahko tudi čakam da gre na -80% preden (in če sploh) se bo še kaj povečal.

BlackDeath ::

hamez66 je izjavil:

Cardano bo pa zdaj v kratkem izdal podporo smart contractom, ampak ne vem, če bo kompatibilen z eth smart contracti. Če bo, potem se bo del zagotovo preselil tudi na ADO.


Niso pri ETH ravno največji problem fee-ji?

IL_DIAVOLO ::

Dip icx-a. Kaj pravi graf?

Btw Matic je spremenil logo?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Čokoladko ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce coin nabija ceno zaradi tehnologije in uporabnosti, ne more bit shit coin, samo zaradi tega ker ostali shit coini pumpajo ceno.

Čokolinar, ne bluzi in se drži btc-ja.


Kaka tehnologija?

hamez66 ::

SasoS je izjavil:

Ne vem kaj vam je s temi shitcoini. Od 100€ ne bo noben obogatel, pa če jih od petih 4 sfališ in enega zadaneš da je šel x5, si ravno na nuli... banane, opice in shit...



Ja ne vem, meni se zdi 5x v 3 dneh lep rezultat, vložek je bil pa tudi večji od 100 eur. Zdej je hype v defijih in sem to izkoristil.

Kako se obneše long term holdanje, smo pa tudi videli leta 2018. Holdajte z namenom prodajanja preden se trend obrne.

Mato989 ::

Neverjetno je kako tezosu rata v vsem tem hype marketu ostajat na taki slabi rasti x2 =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

BlackDeath je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Cardano bo pa zdaj v kratkem izdal podporo smart contractom, ampak ne vem, če bo kompatibilen z eth smart contracti. Če bo, potem se bo del zagotovo preselil tudi na ADO.


Niso pri ETH ravno največji problem fee-ji?


Ja, največji problem ETHja so visoki feeji in to je razlog za to, da bi se del ETHja preselil na Cardano. Če na ETH plačuješ po 25$+ za malo kompleksnejše transakcije, se ti hitro ne splača, posebej ne z majhnimi vsotami. Če se preseliš na BSC, pa zadeve delujejo skoraj identično, le feeji so 25-50x manjši.

kow ::

hamez66 je izjavil:

Okoli ETH je pa ogromno hypa, institucije bi rade vlagale, etfji, ... Se kar dobro drži in čist možno, da bo eksplodiral, ampak kot uporabnik dexov se pa človek precej bolje počuti, če za posamezno transakcijo plača med 0.1 in 0.5$, namesto med 5$ in 200$. :D

Kripto trg pa itak ni bil nikoli posebej racionalen, tako da boljše ne pomeni nujno tudi dražje.


Ti pa si klovn, hype okoli etra. Lmao.

endelin ::

Eh že par dni zapored pada blockfolio čez dan;((

hamez66 ::

kow je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Okoli ETH je pa ogromno hypa, institucije bi rade vlagale, etfji, ... Se kar dobro drži in čist možno, da bo eksplodiral, ampak kot uporabnik dexov se pa človek precej bolje počuti, če za posamezno transakcijo plača med 0.1 in 0.5$, namesto med 5$ in 200$. :D

Kripto trg pa itak ni bil nikoli posebej racionalen, tako da boljše ne pomeni nujno tudi dražje.


Ti pa si klovn, hype okoli etra. Lmao.


Ni hypa okoli ethra? Hmm, ne vem ane, malo si odpri youtube, preden pametuješ.

neocodexx ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dip icx-a. Kaj pravi graf?


Dip? Meni izgleda čistno normalno dnevno nihanje. Vsaka dva dni pred tem je dipnil nižje, in vsakič višje skoči. Če pogledaš tedensko/mesečno krivuljo je to še vedno v močnem uptrendu.

PrihajaNodi ::

neocodexx je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dip icx-a. Kaj pravi graf?


Dip? Meni izgleda čistno normalno dnevno nihanje. Vsaka dva dni pred tem je dipnil nižje, in vsakič višje skoči. Če pogledaš tedensko/mesečno krivuljo je to še vedno v močnem uptrendu.


Tisti, ki smo ze dlje casa notri vemo kako bo slo. Skrbi me za novince
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Čokoladko ::

Mato989 je izjavil:

Neverjetno je kako tezosu rata v vsem tem hype marketu ostajat na taki slabi rasti x2 =)


Sj si mu 2019 moon Tezosa. Iz 20 centov. U izi.

IL_DIAVOLO ::

Lets see how low can we get.

Icx moon.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kow ::

hamez66 je izjavil:


Ni hypa okoli ethra? Hmm, ne vem ane, malo si odpri youtube, preden pametuješ.


Moj YT ne kaze nobenega hypea. Ne gledam YT influencerjev, saj nisem debil.
Nahypeana sta predvsem Cardano in Polkadot, kjer zaenkrat ni se nobene rabe, ampak samo potencial. Pa seveda binance chain, ki fakea defi.

PrihajaNodi ::

Čokoladko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Neverjetno je kako tezosu rata v vsem tem hype marketu ostajat na taki slabi rasti x2 =)


Sj si mu 2019 moon Tezosa. Iz 20 centov. U izi.


Sam mislim da je tole zadnja good sansa za prodajo, pa exit.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

Sem prodal. Vreca je bila pretezka.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

ajfon ::

Preveč bakra maš noter

PrihajaNodi ::

ajfon je izjavil:

Preveč bakra maš noter


Ga ni vec. Zdej se caka ETH na 200 - 300
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DegenGambler ::

Ja se ena stvar je, dont fall in love with your coins.

Nekateri tu ste v hudem lovehate relationshipu s Tezosom ...
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

WRC555 ::

Bolj ko tole berem, bolj me mineva vse skupaj.

A je tukaj kdo, ki je izgubil profit na BTC. Sprašujem, ker vedno znova dosega rekorde in si izgubil lahko samo, če si prehitro prodal.

DegenGambler je izjavil:

WRC555 je izjavil:

Sined9 je izjavil:

10x long pomeni, da če zraste za 1%, meni raste 10%,v obratno smer pa isto:)


Sori ampak ne stekam, kako samo za 1%? Zdej je 1500, ti pa stavis da se bo podrazil za 1%, to je 15 eur...kje se motim


Vsi te 10x ali pa 5x long pomenijo sledeče: Dejmo za primer, da se gremo 10x.

- Jaz vložim 1000$.
- Ker grem 10x, to pomeni, da si sedaj od menjalnice ali od koga drugega sposodim še 9000$. Krijem jih s tem svojih osnovnih 1000$ vložka. Skupaj imam torej 10000$, od tega 1000$ mojih in 9000$ sposojenih. Te moram seveda enkrat vrnit.
- S tem denarjem kupim recimo Ethereum pri 2000$. Dobim torej 5 ETH.
- ETH zraste za 10% in je sedaj vreden 2200$.
- Jaz se odločim, da imam dosti in prodam vseh 5 ETHjev, ki jih imam. Dobim torej 2200$ * 5 = 11000$.
- Menjalnici vrnem 9000$ katere sem dolžan. Ostane mi še 11000$ - 9000$ = 2000$.
- Od tega je 1000$ mojih, 1000$ je pa čistega profita. Torej glede na moj vložek 1000$, sem naredil 100% donosa (10x * 10%).

Kaj bi se zgodilo, če bi samo kupil za 1000$ ETH? Ja za to bi dobil 0.5 ETH, zraste za 10%, ETH prodam in ostane mi 1100$. Torej samo 10% donos.

Torej ti večkratniki pomenijo, da se flukcuacije v ceni, amplicirajo z večkratnikom s katerim se igraš. Seveda smo šli tukaj v lep primer, ko gre cena v to smer v katero si pričakoval. Za razumevanje lahko poskušiš razmisliti, kaj se zgodi, ko gre cena kontra in recimo ETH pade za 1%, ali pa 5% ali pa 10%?


Hvala za razlago.

Je to časovno omejeno oz. kje lahko več preberem o pravilih te igre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WRC555 ()

Sparkxl ::

Če kupiš in držiš, si do danes bolj tezko kaj spušil. Če se misliš it to igro in si zelenec, se niti ne probaj it trgovanja, ker boš popušil. Kupi btc in eth in drži nekaj let. Vnes bo brutalno padalo dol, takrat ne smeš paničarit in prodat

neocodexx ::

Sparkxl je izjavil:

Če kupiš in držiš, si do danes bolj tezko kaj spušil. Če se misliš it to igro in si zelenec, se niti ne probaj it trgovanja, ker boš popušil. Kupi btc in eth in drži nekaj let. Vnes bo brutalno padalo dol, takrat ne smeš paničarit in prodat


^ jaz pred cca 8 let nazaj, prodal večino btcja po 200EUR... In to čisto takega, domačega. Se mi je neumnost zdela v času mininga (100EUR za elektriko, 100EUR zaslužka = 0). Takrat je bilo tudi veliko govora o teh piramidah ipd., in skoraj vsak ko sem ga poznal je šel v neko piramido, in noben ni nič zaslužil. Tak da so se take zgodbice tudi z bitcoinom zdele too good to be true, čeprav si na površini veden da je zadeva drugačna. Tak da sem se jaz kot mnogi, ga večinsko rešil, nekaj malega pa pustil.

Pa bi lahko vmes kupil vse nazaj, pa nisem. Zakaj? Še sam ne vem. Ah, zdaj se spomnim. Tisti škandal z mt.gox me je popolnoma odvrnil od kripta, da bi sploh imel kakšna pričakovanja kaj šele da bi investiral svoje evre v ta "scam", saj so se vsi smejali če si omenil. Zdaj pa mečem noter denar v upanju da pride kaj nazaj, da bo še kakšna taka priložnost :)) Čist... Idiotizem, in sem lahko samo na sebe jezen. Nikoli nisem bil gambler in hvala bogu nikoli nič izgubil, ampak vseeno, peče vest hudo, zdaj pa lovim zadnji vlak, pa še pazit moram da se ne spotaknem in zajaham napačnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

hamez66 ::

kow je izjavil:

hamez66 je izjavil:


Ni hypa okoli ethra? Hmm, ne vem ane, malo si odpri youtube, preden pametuješ.


Moj YT ne kaze nobenega hypea. Ne gledam YT influencerjev, saj nisem debil.
Nahypeana sta predvsem Cardano in Polkadot, kjer zaenkrat ni se nobene rabe, ampak samo potencial. Pa seveda binance chain, ki fakea defi.


To je tvoj loss, ni moj. Ko boš pa začel uporabljat dappe, se pa javi.

Kar se pa tiče Cardana in Polke, je pa za to, da sta zdaj tako draga, veliko krivo to, da ima ETH previsoke feeje. Tko ene miljonkrat sem že povedal, samo to so zate prekompleksne stvari, da bi jih razumel.
««
299 / 1490
»»