» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
187 / 1490
»»

profesjonalc ::

Kolikor sem zasledil, ni šlo za double spend, ampak napako s strani BitMexa, kar je tudi veliko bolj verjetno.

PowaAaaaH ::

V bull marketu vsi mislimo, da smo geniji dokler nismo.

Zame eden boljsih "citatov" pri trejdanju/investiranju.

Tistim "novejšim" priporocam, da se trenutno ne lovi "falling knife-a" in se pocaka na neke pokazatelje, da bulli ponovno zacnejo prevzemati nadzor. Tudi ce zamudimo 5-10% run-a na vzgor in najboljsi mozen entry.. Novi trade vedno pride.

Ce vrjamete v kripto 100% in ste long term investitor je pa drugo, jaz vem, da ne morm bit sploh zaradi takih padcov in ne bi mogel gledati portfolijo en dan +50% naslednji -30% itn.. Če se smatrate pod te, potem ne smete panic sellat ob takih primerih oz. je vrjetno boljše, da premislte ali se imate res za dolgoročnega investitorja in vrjamete v to, ali bi morali spremeniti strategijo? Sam razmišlam na glas..

Vso srečo 8).

DegenGambler ::

profesjonalc je izjavil:

Kolikor sem zasledil, ni šlo za double spend, ampak napako s strani BitMexa, kar je tudi veliko bolj verjetno.


To je res. Samo večina ljudi ne prebere dlje od naslova. Kaj šele, da bi sledila kakemu twitter linku in prebrala konverzacijo.

energetik ::

Se pri BTC pričenja odboj? Kar 2 lepi zeleni 2h svečki nazadnje, tudi z nekaj volumna.

DegenGambler ::

Bo. DoubleSpend FUD je bil uspešen. Menjalnice in whalei so zaslužili milijone, zdej pa gremo lahko spet po starem.

Qcube ::

Špekuliram da v naslednjih treh dneh BTC še pade do 28k in nato do konca februarja rangebounda med 29-32k dokler se ne dotakne 20wma ki bo ravno do takrat prilezla gor. V tem času predvidevam da bodo alti imeli veselico.

tonis ::

energetik je izjavil:

Se pri BTC pričenja odboj? Kar 2 lepi zeleni 2h svečki nazadnje, tudi z nekaj volumna.


Mi ne deluje prav prepričljivo.
Špekuliram da bo do jutri popoldne prilezel do 34k in stestiral trikotnik iz katerega je padel. (če bo tak tempo)
kakšnih višjih targetov pa mu ne bi pripisal, glede na to da je padel tudi iz 4h oblaka.

endelin ::

v bull marketu se ne shorta they said

Senior Dev ::

Vedno se od 30k odbije. Moralo bi iti še dol, vsaj do 20k alti pa še precej več kot sorazmerno. Potem bi se spet malce splačalo gemblat.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

endelin je izjavil:

v bull marketu se ne shorta they said


Btc 20k xtz sub 1 usd. Tko bull pac..
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Sejbo ::

endelin je izjavil:

v bull marketu se ne shorta they said


en slotechovec je ravno danes z virtualnim shortom odnesel virtualni milijon in odšel v virtualno penzijo.

nodi, če bi nekaj časa nazaj ves xtz zamenjal za polko bi sedaj imel vsaj 8x več xtz z buybackom. Nore številke 8-O

endelin ::

Kje ma btc supporte?
30k pada!

Sejbo ::

25k pravijo

Vazelin ima sladke skrbi ker je pred nekaj dnevi šel v fiat, sedaj pa le še čaka na nižje nivoje, bravo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sejbo ()

endelin ::

Prosti pad;((

Sejbo ::

kje je zdaj mato in njegova teorija kako taveliki skladi vse pokupijo ;((

endelin ::

Do sobote smo lahko sub 20k

Sejbo ::

koliko bi bil potem xtz?

endelin ::

1.5

DegenGambler ::

No dej ne panicarite. Orkestriran fud s strani velkih igralcev.

PrihajaNodi ::

Sedaj vsaj vidite kako se holderji xtzja pocutijo co leto!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

paradoxxx ::

Kdo uporablja trailing stope? Glede na skoke, se mi zdi da je pri btc to nemogoce..

SuperKripto ::

endelin je izjavil:

v bull marketu se ne shorta they said

Vsi, ki so shortal od zacetka bull runa, od 10k naprej, lahk zdej shortajo zgolj se virtualno. :))

SuperKripto ::

Zdaj je situacija izredno negotova z vidika fundamentalne analize. Odlocitev je v rokah drugih, ki lahk, ce se tako odlocijo, cez noc crashajo market. Imajo vec asov v rokavu. Eden izmed vecjih asov v rokavu je teter, ki ni uspel zagotovit vseh dokumentov in prosi za 1 mesec podaljsanja. Drug as v rokavu je izplacilo na tisoce bitcoinov zrtvam mtgox menjalnice. Tretji as v rokavu je regulacija kriptovalut, se posebej tistih, ki niso v skladu z globalnimi spremembami, zelenimi obnovljivimi viri, kar btc zagotovo ni, ker porab toliko elektrike kot kaksna drzava. Potem sec regulacija. malo morje asov v rokavu. lahko pa je vse skupaj fud, da lahk nabavijo cenej kripto. Tako da negotovost je velika. Zraven tega je na cme gap na 24.500 usd, pa potem na priblizno 19k tudi.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Sejbo je izjavil:

kje je zdaj mato in njegova teorija kako taveliki skladi vse pokupijo ;((


Saj pokupijo dokler vec ne... Simpl
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekdonekje ::

Maren pravi da februar ne bo slab.
https://twitter.com/Reuters/status/1352...

PrihajaNodi ::

SuperKripto je izjavil:

Zdaj je situacija izredno negotova z vidika fundamentalne analize. Odlocitev je v rokah drugih, ki lahk, ce se tako odlocijo, cez noc crashajo market. Imajo vec asov v rokavu. Eden izmed vecjih asov v rokavu je teter, ki ni uspel zagotovit vseh dokumentov in prosi za 1 mesec podaljsanja. Drug as v rokavu je izplacilo na tisoce bitcoinov zrtvam mtgox menjalnice. Tretji as v rokavu je regulacija kriptovalut, se posebej tistih, ki niso v skladu z globalnimi spremembami, zelenimi obnovljivimi viri, kar btc zagotovo ni, ker porab toliko elektrike kot kaksna drzava. Potem sec regulacija. malo morje asov v rokavu. lahko pa je vse skupaj fud, da lahk nabavijo cenej kripto. Tako da negotovost je velika. Zraven tega je na cme gap na 24.500 usd, pa potem na priblizno 19k tudi.



A se spomnis ko so kitajci zeleli benat kriptovalute?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Drmr ::

A se ze kaj dokupuje ali vsi cakate na se vecjo korekcijo? Mene ima da bi pocasi zacel.

perci ::

Tonis, vsi ti tvoji ičimokuji, ma-ji ipd so brez veze. Edini kralj v TA je volumen. Dobro, tudi TA kot taka je dost brezveze ampak, če se že igramo virtualne stave, je moje mnenje sledeče....lahko zanemariš RSI-je, MA-je, volumna ne smeš.

Sicer sem pa jaz na 40k prodal zato, ker je prvič v tem bullu prišlo do tega, da so borze zaštekale. To je jasen znak, da je bil sell pressure whaleov precej velik in da želijo korektat. Ljudje, ki so na novo v sistemu, so se delno prestrašili, delno pa se postavili v socialno zaželen in edino moralni HODL mode. Ta traja par dni, ko se jih spet nekaj prestopi na temno medvedjo stran. In tako se zgodba potrjuje, dokler spet whali ne stopijo v igro.

Skratka, dokler ne bo preobrata z velikim volumnom (večjim od tistega iz 4.januarja, candle od 9-13h), smo v medvedjem kratkoročnem trendu. Overall vseeno še vidim precej bullish zadeve.

Aja, pri BTC se za TA gleda 4 urne sveče.

IMO

lamborđini ::

Kaj pa lune, oblaki in zenska intuicija?

kow ::

Pomemben kazalec so tudi outflows iz borz v cold storage. Ko je slo gor, so tudi starejse denarnice zacele prodajati. Ce gre pod 30k, bodo pomoje nehale. Kar pomeni, da razen mininga in trejdanja, na trg ne prislo veliko novega BTC-ja. Pametni kiti so po novem letu prodajali in bodo pocasi pomalem kupovali, ce pride do vecmesecnega medveda. Ce pa pride externi event (recimo borzni crash ipd.), in cena BTCja krepko pade, bodo skurili vec cash in ga pretvorili v btc. Zato tudi menim, da za dolgo ne gremo pod 30k. Enostavno ni dovolj supply-ja, razen ce kaksni vecji holderji ne kapitulirajo. Trejderjem pa prej ali slej zmanjka stacka.

Edina stvar, ki bi me naredila bearish? Da centralne banke zacnejo dvigovati obresti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Neon87 ::

https://coinmarketcap.com/currencies/re...
Tole bo šlo lepo počasi in vztrajno med top 100. :)

XRPNERD ::

Ma kakšen bear... Dejte si upalit daily chart in poglejte graf od januarja 2020 do danes.
Zdej pa se vprašite ali je smiselno fuknit neki dnarja not kot dolgoročno naložbo. Za daily traderje je verjetno bolj risky.
Če kdo misli, da bo BTC še kdaj 4k naj se javi. Drugo leto bomo namreč mleli o tem a se splača nabavit pri 60k.

endelin ::

Dao token že 2usd.

Edina stvar ki je šla v tem času gor prodam:))

tonis ::

@perci verjemi kar hočeš, dejstvo je da indikatorji delujejo, in če želiš slišat o volumnu - na 40k je bilo zavrnjeno s konkretnim volumnom. In tole danes ni bil The Bottom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

PrihajaNodi ::

endelin je izjavil:

Dao token že 2usd.

Edina stvar ki je šla v tem času gor prodam:))


Da gre xtz 100 posto gor cakas en let., seveda ce ne gre ze prej 80 posto dol:Dja zajebu si
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

perci ::

tonis je izjavil:

@perci verjemi kar hočeš, dejstvo je da indikatorji delujejo,

Živiš v zmoti.

in če želiš slišat o volumnu - na 40k je bilo zavrnjeno s konkretnim volumnom. In tole danes ni bil The Bottom.

Ja, in to se da iz volumna sklepat, ne iz tvojih indikatorjev.

XRPNERD ::

tonis je izjavil:

... dejstvo je da indikatorji delujejo...


Nam lahko poveš kdaj in kaj naj potem kupujemo? :P
Edit: Oz. prodajamo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XRPNERD ()

tonis ::

Povem lahko samo da sem zunaj in bom kupil ko bomo blizu dna, ker vedno je opcija da obrne pred pričakovanim dnom. Kje pa dno pričakujem pa sem že napisal - in tudi kdaj.

Prospekt ::

Poglejte 1W chart, prižgite EMA 10 in 21. Primerjajte z vrhuncem 2014 in 2017. Ta zaresne težave so šele pod 22K.

Mato989 ::

perci je izjavil:

tonis je izjavil:

@perci verjemi kar hočeš, dejstvo je da indikatorji delujejo,

Živiš v zmoti.

in če želiš slišat o volumnu - na 40k je bilo zavrnjeno s konkretnim volumnom. In tole danes ni bil The Bottom.

Ja, in to se da iz volumna sklepat, ne iz tvojih indikatorjev.


Hmmm, samo če je volumen bog i batina po domače, potem pri visokih volumnih kaj, ne bi smelo nikoli zavrnit cene navzdol... ampak volument je "gender neutral" ali buy/sell neutral... ti imaš lahko ogromen volumen ali pa ogromen volumen nakupov... če proda 1 več kot kupi gre cena navzdol (spot) in enako velja za gor, ne glede na volumen...

Če je volumen 1$ in se vsak dan samo za 1$ dolar na spotu kupi bo šla cena prej ali slej gor če predpostaviva da noben ne bo dal novega sell orderja... ne glede na volume.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

ja, treba je mal logike uporabljat...volume potrdi gibanje oz sentiment bikov/medvedov in ni avtomatski kazalnik rasti, lahko tudi kaže, da so medvedi močnejši. Torej, recimo, ko pade cena za 30 posto in sledi močan odboj, kjer volumen bistveno presega tistega ob padcu...je to dober indikator, da je support tam zelo močen in ni samo dead cat bounce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mato989 ::

perci je izjavil:

ja, treba je mal logike uporabljat...volume potrdi gibanje oz sentiment bikov/medvedov in ni avtomatski kazalnik rasti, lahko tudi kaže, da so medvedi močnejši. Torej, recimo, ko pade cena za 30 posto in sledi močan odboj, kjer volumen bistveno presega tistega ob padcu...je to dober indikator, da je support tam zelo močen in ni samo dead cat bounce.


Ja ampak govoriš o bolj ali manj textbook primeru... se pravi

1. visok volumen, ATH asseta (ali rast v dvomestnih procentih
2. nižanje volumna umiranje rasti
3. višanje volumna vedno hitrejše padanje
4. nižanje volumna umiranje padcev občasni mikro odboji
5. višanje volumna in višanje odboja navzgor

Ampak kot pravim tole je textbook kjer je volumen nek relevanten indikator... v praksi pa to ne drži niti 80% časa... imaš lahko rast in nizek volumen ali padanje in nizek volumen in obratno... ker pa je cmc in coingecko neumno naret pa imamo volumen na 24h MOVING SUM namesto da bi se vsak dan ob polnoči volumen resetiral da bi lažje primerjali... (enako je z rastjo in padci)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Zato sem prodal pri 40k, se pa ne slepim, da ni bilo tukaj precej sreče zraven.

Aja, pa potrditve nekih diagnoz na grafih, po mojem vedno pridejo s pardnevnim zamikom, zato je treba biti potrpežljiv.

1. visok volumen, ATH asseta (ali rast v dvomestnih procentih
2. nižanje volumna umiranje rasti
3. višanje volumna vedno hitrejše padanje
4. nižanje volumna umiranje padcev občasni mikro odboji
5. višanje volumna in višanje odboja navzgor

Ni čist tko simpl, recimo wicki so zelo pomembni tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Jaki-1 ::

@tonis in @perci, hvala za mnenja glede tradinga. S povezavo obeh komentarjev skupaj se lahko naučimo zelo natančno opredeliti gibanje trga.
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

Mato989 ::

Ni čist tko simpl, recimo wicki so zelo pomembni tukaj.


Ni tak simpl, jaz sem močno poenostavil ampak v grobem pa bi naj bilo podobno ali tako. Ampak kot pravim v praksi lahko imaš volumen 1$ dnevno pa če nihče na dodaja sell orderjev bo asset rastel tudi z 1$ dnevnega volumna
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Mato, pogovarjamo se o napovedovanju trenda. Taka rast, kot jo opisuješ, ne pove nič o spreminjanju trenda, ne moreš na nič sklepat iz tega.

Jaki-1 je izjavil:

@tonis in @perci, hvala za mnenja glede tradinga. S povezavo obeh komentarjev skupaj se lahko naučimo zelo natančno opredeliti gibanje trga.

Iz najinih komentarjev se lahko naučiš predvsem to, da ne znava napovedovati prihodnosti, zato se zanašaj predvsem nase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

XRPNERD ::

Mato989 je izjavil:

Ni čist tko simpl, recimo wicki so zelo pomembni tukaj.


Ampak kot pravim v praksi lahko imaš volumen 1$ dnevno pa če nihče na dodaja sell orderjev bo asset rastel tudi z 1$ dnevnega volumna


Res je. Ampak ti to nič ne pomaga pri odločanju, pa lahko delaš take in onake trading analize. Zakaj?
Zato ker veš, da je zadaj whale, ki bo prodal za 10.000 $ tega asseta in potem bo kar naenkrat ta graf, ki je bil "bullish for a long time" kar naenkrat izgledal "bearish for a long time", ko boš povlekel črto od začetka do konca. Tko da neko drkarjenje s TA na nikakvih volumnih, ko retail vlaga/prodaja po 500 € nima pol kurca vrednosti, če že v štartu odmislimo fundamentalen vpliv.

PersonaRuda ::

Neon87 je izjavil:

https://coinmarketcap.com/currencies/re...
Tole bo šlo lepo počasi in vztrajno med top 100. :)

Žal se motiš. Za TOP 200 potrebuješ MC nekje 38 milijonov. Ta kovanec pa že zdaj ima MC 63 milijonov. Zdaj pa malo razišči zakaj že zdaj ni med TOP 200 in zakaj taki kovanec nikoli ne bo med TOP 100.

Mato989 ::

XRPNERD je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ni čist tko simpl, recimo wicki so zelo pomembni tukaj.


Ampak kot pravim v praksi lahko imaš volumen 1$ dnevno pa če nihče na dodaja sell orderjev bo asset rastel tudi z 1$ dnevnega volumna


Res je. Ampak ti to nič ne pomaga pri odločanju, pa lahko delaš take in onake trading analize. Zakaj?
Zato ker veš, da je zadaj whale, ki bo prodal za 10.000 $ tega asseta in potem bo kar naenkrat ta graf, ki je bil "bullish for a long time" kar naenkrat izgledal "bearish for a long time", ko boš povlekel črto od začetka do konca. Tko da neko drkarjenje s TA na nikakvih volumnih, ko retail vlaga/prodaja po 500 € nima pol kurca vrednosti, če že v štartu odmislimo fundamentalen vpliv.


Seveda, ampak enako ti nič ne pomaga če je visok volumen gre gor, pol pa pada volumen udari dol, pol pa spet pade volumen se umiri in pol naenkrat spet višji volumen in pade še bolj... zato glih pravim da volumen sam po sebi je preveč neutral indikator da bi karkoli povedal (kot večina indikatorjev seveda)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

Evo fantki DAO curve token prebil 2usd in kot za šalo pleza na raven xtz.

Škoda ker jih nimam vec 1000;((
««
187 / 1490
»»