» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
82 / 1490
»»

Lennzi ::

Machete je izjavil:

weee.. ljudje so se odločili da BTC ni več vreden 24000 kot pred pol ure. Njegova vrednost je sedaj konsenzno 2 jurja manj. Trg razume.

1300 ni enako 2000. A ko ti bo šef petega v mesecu dal 1.3k namesto 2k boš tudi tako na easy vzel?

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

Lennzi je izjavil:

Eno vprašanje za izkušenejše.

A vi resno mislite, da bodo alt sezone s 1000% in več procentnimi donosi?!? Te časi so mimo. Tako kot je nekdo pred mano napisal. Če vam x2,3,4 ni dovolj potem pa jbg. Časi, ko so nekateri z vloženimi 1000eur obogateli so mimo. Bo treba začeti, kot na delniškem trgu, se z malo večjimi vložki igrati. 50k plus.
Ampak realno gledano si pa lahko samo senior take vložke privošči. Saj veste zlato pravilo. 10% letne plače...


No saj če grejo kovanci ki jih držimo x3 letno gor, 2 leti zapored je to dovolj =) Problem je ko stojijo pri miru ali padajo!



Sej mas nekaj btcja, kaj jokas
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SuperKripto ::

endelin je izjavil:

DeeJay je izjavil:

DOGE šopa. Hvala Elon!

Izgleda sem ravno pravi čas nabavil v soboto :D

Vedno je dobro imeti nekaj doge coinov

A ne bo nič gor skočilo zaradi stimulusa v zda?


17. decembra je tist ze spet naredu nov video, kako bo dolar unicen ali pozgan. Verjetno nekaj ve, ker skos zadane. Prej je zadel bitcoin, zdaj pa bodo ocitno taksni stimulusi, da bo dolar cist zgubil vrednost?

w4nkst4 ::

imam nekaj dolarjev pa nevem al nej počakam da pade pod 1.2 al rajš kar zmenjam? se bojim, da bi lahko šel eur/usd proti 1.5 kot leta 2008, kaj menite?

SuperKripto ::

vrednost fiata pada, printajo k zmesani, folk gre v zlato, srebro, kripto in dobro stojece delnice

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

doktorproof je izjavil:

Fundamentalna analiza:

https://www.rtvslo.si/svet/s-in-j-ameri...

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Moja izkušhnja je da tukaj nihče ne dela fundamentalne analize.
Vsi samo trikotnike rišejo :)

Torej se nam obeta še padanje kupne moči dolarja :)

Mato989 ::

kupna moč VSEGA fiata bo padala, sploh ko tak printajo like there is no tommorow...

Mato989 je izjavil:

kupna moč VSEGA fiata bo padala, sploh ko tak printajo like there is no tommorow...


Ampak v končni fazi nima vezekoliko je cena BTCja, glavno bistvo je kaj bomo dobili za tisti BTC oz. ekvivalent FIATu... če bo BTC 50.000$ ampak bo entry car stal 55.000$ je to slabše kot danes ko je 23.000$ entry car pa stane 12.500$...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

w4nkst4 ::

torej menite, da bo dolar v primerjavi z evrom še bolj izgubil na vrednosti? katera fiat valuta je trenutno sploh najbolj stabilna? CHF?

CaqKa ::

w4nkst4 je izjavil:

imam nekaj dolarjev pa nevem al nej počakam da pade pod 1.2 al rajš kar zmenjam? se bojim, da bi lahko šel eur/usd proti 1.5 kot leta 2008, kaj menite?

Jaz razmišljam o tem kako bom celo plačo spravil v bitcoin, eni tukaj pa sploh ne vidite novic kolko printajo novih bankovcev...

w4nkst4 je izjavil:

torej menite, da bo dolar v primerjavi z evrom še bolj izgubil na vrednosti? katera fiat valuta je trenutno sploh najbolj stabilna? CHF?

če si v tej temi v debati, ti bi moralo biti jasno da v fiatu ni prihodnosti. Vsi fiati padajo.
Zlato, delnice, btc. to imaš za ohranjanje kupne moči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Facebook dev ::

Mato989 je izjavil:

kupna moč VSEGA fiata bo padala, sploh ko tak printajo like there is no tommorow...

Mato989 je izjavil:

kupna moč VSEGA fiata bo padala, sploh ko tak printajo like there is no tommorow...


Ampak v končni fazi nima vezekoliko je cena BTCja, glavno bistvo je kaj bomo dobili za tisti BTC oz. ekvivalent FIATu... če bo BTC 50.000$ ampak bo entry car stal 55.000$ je to slabše kot danes ko je 23.000$ entry car pa stane 12.500$...


Amnpak je boljše, da imaš v Bitcoinu in kesoutas za 50k, čeprav avto stane 55k, kot pa da držiš 20k na banki in imaš komaj 1/3 avta.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Mato989 ::

Facebook dev je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kupna moč VSEGA fiata bo padala, sploh ko tak printajo like there is no tommorow...

Mato989 je izjavil:

kupna moč VSEGA fiata bo padala, sploh ko tak printajo like there is no tommorow...


Ampak v končni fazi nima vezekoliko je cena BTCja, glavno bistvo je kaj bomo dobili za tisti BTC oz. ekvivalent FIATu... če bo BTC 50.000$ ampak bo entry car stal 55.000$ je to slabše kot danes ko je 23.000$ entry car pa stane 12.500$...


Amnpak je boljše, da imaš v Bitcoinu in kesoutas za 50k, čeprav avto stane 55k, kot pa da držiš 20k na banki in imaš komaj 1/3 avta.



Ja, ali pa je bolje kar zdaj kupit avto za 20k, kot čakat 2 leti da bo avto recimo 55k dobil boš pa isto opremo kot prej za 17k... sploh če ga vsaj mičkeno rabiš.

Enako je s parcelo, bolje kupit zdaj parcelo kot čakat in upat da bo donos višji kot bo inflacija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KriptoKekec ::

BTCBULL token je od 13 marca naredil x40. Temu se reče alt!

Vi pa čakate na alt szn s fosili.

Še #1 šitkojn DOGE je mel letos več kot 100% donose v BTC-ju.

Altkojni niso več leverage BTC ekvivalenti tak kot 2017. Za te namene je vzvod in tokeni BTCBULL in BTCBEAR ali podobno.

PrihajaNodi ::

KriptoKekec je izjavil:

BTCBULL token je od 13 marca naredil x40. Temu se reče alt!

Vi pa čakate na alt szn s fosili.

Še #1 šitkojn DOGE je mel letos več kot 100% donose v BTC-ju.

Altkojni niso več leverage BTC ekvivalenti tak kot 2017. Za te namene je vzvod in tokeni BTCBULL in BTCBEAR ali podobno.


Pa mas se nekaj defi kovancev ki so sli konkretno gor ostalo je katastrofa. Dobr post drugace.

Je pa se ena stvar dobra in to je, da je Revolut dodal shitkojne aka EOS, Tezos in se ene par, kar mi vliva upanje...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

doktorproof ::

SuperKripto je izjavil:

vrednost fiata pada, printajo k zmesani, folk gre v zlato, srebro, kripto in dobro stojece delnice


Če je kdo kaj kriminalca in bi lahko prišel do kake doze cepiva, naj ne okleva.

"Generalni sekretar Interpola Jürgen Stock pričakuje, da bo ob začetku dobave cepiv proti covidu-19 po svetu močno porasel kriminal, saj se bodo številni skušali polastiti dragocenega cepiva. "Priča bomo krajam, vlomom v skladišča in napadom na tovore s cepivi," je dejal za nemški poslovni tednik WirtschaftsWoche. Stock pričakuje tudi več primerov korupcije, povezane s cepivi proti covidu-19. "Korupcija bo marsikje nebrzdana, da bi si omogočili hitrejši dostop do dragocenega cepiva."

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

MisterR ::

Podatkovna baza Ledgerja je bila leakana, v njej je 726 naslovov (z imeni in priimki) iz Slovenije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

w4nkst4 ::

okej predpostavljejmo, da mam 20k evrov na računu...

1. držim to na računu 3 leta
2. kupim btc in bo čez 3 leta btc vreden 10k

PrihajaNodi ::

Ne kupuj sedaj nic, pocakaj in kupi postopoma. Prav tako prodajaj
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gruntfürmich ::

pričakuj še korekcije, pa takrat kupi če si prepričan o tem balonu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

w4nkst4 ::

ne nisem prepričan, vse bo počlo in kripto in delnice in fiat, treba bo neko alternativo najdt za vložit sam nevem kaj :D

doktorproof ::

w4nkst4 je izjavil:

ne nisem prepričan, vse bo počlo in kripto in delnice in fiat, treba bo neko alternativo najdt za vložit sam nevem kaj :D


Zemljo kupi! Pa ne mislim tiste za v teglce...

w4nkst4 ::

tut gledam nepremičnine ja, sam še vedno predrago, razmišljam pa res o nakupu kakih đabe kmetijskih zemljišč...

Facebook dev ::

Da vas malo osvezim o JUV in PSG tokenih:

- Juventus Fan Token, takoj ob listingu je skočil iz 15$ na 20$, potem malo stagniral in se trenutno prodaja pri 35$ na kos.
- PSG Fan token, takoj ob listingu skoćil iz 13$ na 20$, potem malo stagniral in se trenutno prodaja pri 38$ na kos.

Nekako vsak, ki je skočil notri zjutraj med 7-9 uro ima sedaj x2.
Raste tudi Chiliz Token (platforma, ki lansira JUV in PSG tokena). Razlog pa je tak, da lahko na Binance Launchpoolu farmaš JUV in PSG tokena s pomočjo BUSD, BNB oziroma CHZ (Chiliz). BUSD in BNB tokena ima nizek donos (približno 5% APY), medtem ko ima CHZ token donos trenutno preko 100% APY. Torej kupiš CHZ, jih stakaš v tem poolu in farmaš JUV oz. PSG tokene z ogromnim donosom. Zato je tudi razlog, da je Chiliz skoččil danes iz 15c na trenutno že 24c.

Potencialov za zaslužit v kriptu je ogromno, treba je raziskovat, iskat priložnosti in pa ne bit greedy.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Kvinta ::

tut gledam nepremičnine ja, sam še vedno predrago, razmišljam pa res o nakupu kakih đabe kmetijskih zemljišč...


Ja če iz fotelja gledaš polj ti vrjamem da je predrago ... idi od bajte do bajte spraševat cene padejo tud za 50% ko narod dnar vidi isto je z vsem ostalim 8-)
A.C.A.B

Senior Dev ::

Jaz bom malo kešoutal BTC in vzel vsaj eno stanovanje, mogoče celo dve če bo sreča in se najde kaj primernega. Mislim da je to safe naložba na bolj dolgi rok. Srečno!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

madli007 ::

MisterR je izjavil:

Podatkovna baza Ledgerja je bila leakana, v njej je 726 naslovov (z imeni in priimki) iz Slovenije


Se je kdo prebil do teh txt datotek slučajno? Malo me skrbi, da sem jaz tudi na tem seznamu, ampak po drugi strani mi pa ni za hodit na neke čudne strani in si nalagat malware-a na PC. Verjetno tudi samo deljenje teh datotek po spletu ni legalno, ker vsebuje osebne podatke 270k ljudi. Kako naj preverim, če sem na seznamu?

DeeJay ::

madli007 je izjavil:

MisterR je izjavil:

Podatkovna baza Ledgerja je bila leakana, v njej je 726 naslovov (z imeni in priimki) iz Slovenije


Se je kdo prebil do teh txt datotek slučajno? Malo me skrbi, da sem jaz tudi na tem seznamu, ampak po drugi strani mi pa ni za hodit na neke čudne strani in si nalagat malware-a na PC. Verjetno tudi samo deljenje teh datotek po spletu ni legalno, ker vsebuje osebne podatke 270k ljudi. Kako naj preverim, če sem na seznamu?

https://haveibeenpwned.com/

Aston_11 ::

Verjetno je premalo biti na seznamu brez kakšnih seedov za dostop

madli007 ::

DeeJay je izjavil:

madli007 je izjavil:

MisterR je izjavil:

Podatkovna baza Ledgerja je bila leakana, v njej je 726 naslovov (z imeni in priimki) iz Slovenije


Se je kdo prebil do teh txt datotek slučajno? Malo me skrbi, da sem jaz tudi na tem seznamu, ampak po drugi strani mi pa ni za hodit na neke čudne strani in si nalagat malware-a na PC. Verjetno tudi samo deljenje teh datotek po spletu ni legalno, ker vsebuje osebne podatke 270k ljudi. Kako naj preverim, če sem na seznamu?

https://haveibeenpwned.com/


Aha, to sem preveril ja in sem not. Ampak tu ne vem, če je specifično bil leak za moj fizični naslov, ime in priimek, telefonska številka ali samo email. Če je samo email, potem ne bo prvič, če je pa naslov, mi pa iskreno ni najbolj všeč, da ti podatki krožijo po spletu.

DeeJay ::

Nimaš kej dost narest razen, da paziš na phishing emaile in kake čudne telefonske klice.

madli007 ::

Aston_11 je izjavil:

Verjetno je premalo biti na seznamu brez kakšnih seedov za dostop


To je res ja. Tu ni straha. Verjetno bo priletelo nekaj phishing emailov v naslednjih dneh. Bolj me skrbi, da ne začnejo prihajat takšna sporočila: https://twitter.com/rikuraisanen/status...

Facebook dev ::

Take stvari so na voljo za dobit na raidforums.com

https://raidforums.com/Thread-Ledger-Du...
Tule imaš thread. Ni pa tako enostavno dobit baze prav. Moraš biti registiran in za bazo plačati nekaj creditov. Credite dobiš tako, da jih kupiš, ali pa jih dobiš od ostalih uporabnikov kot plačilo za dober content. Recimo tisti, ki leaka neko bazo, jo da pod skrivno in vsaj, ki jo hoče dobit, mora plačati nekaj creditov. Te credite (oz. del) jih potem dobi tudi avtor.

Na tem forumu imaš dostop do vseh skoraj 500 večjih hackov.

Imaš pa tudi prav posebej strani, ki ti dajejo na voljo za preiskovat leakane baze. Ena izmed teh je https://scylla.sh/api je brezplačna, a ni najbolj ažurna. Plačljive strani pa imajo potem prav vse podatke na voljo. Recimo https://dehashed.com/
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

KriptoKekec ::

Čestitam 725 srečnežem, ki držite kriptovalute!

Centraliziran HW walleti so prihodnost! Še metamask je varnejši v tem pogledu!

DeeJay ::

Binance down.

tan4ick44 ::

Eden najbolj priljubljenih načinov zaslužka so spletne igre. Vsem toplo priporočam, da preberejo, kako lahko zaslužite na spletnih igrah https://progamblingnews.com/metody-zara...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

spegli ::

Scalping. 21k bo odboj imo.

kow ::

Ja, ce kupujes ledger, je pametno navesti izmisljene osebne podatke. V bistvu, ce kupujes karkoli v spletni trgovini. Pac izmislis si fake identito in si posiljas v sluzbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

doktorproof ::

Jaz mislim, da mora BTC stestirati prejšnji vrh. Če zdrži in se odbije je velika verjetnost, da gre kamer če.

SuperKripto ::

Tole v zvezi z leaki ledgerjem je zelo sumljivo. Ker so teorije zarote ze pred tem govorili, kako se bo nekaj takega zgodilo. Posneli so celo reklamo, kao iz leta 2022 ali nekaj takega, kako se ljudje iz kripto sveta selijo v ene polise. Skrbno tehnolosko varovana mesta, ki so zelo zascitena proti vlomilcem in kraji, izsiljevanju. To se mi je zdelo malo verjetno vse do danes. Tako da je vse skupaj zelo sumljivo, kot da nekdo zeli, da se to zgodi in se to nacrtuje. Ne vem.

madli007 ::

Hmm, bomo videli. Sem ravnokar dobil mail od Ledgerja (mail je videt pravi). So napisali glede tega leak-a. Bodo obvestili v roku 24 ur tiste, ki se jih ta leak tiče. Sem pa kupil ledger pred tremi leti in se niti ne spomnim kateri naslov sem dal, lahko da sem dal službenega takrat.

Nedasemiveč ::

Kaj dokupujete pri korekciji?

Edorta ::

Nedasemiveč je izjavil:

Kaj dokupujete pri korekciji?


Tether

kiFni ::

še čakam na svojga aduta. btc lahko mrda v vse smeri pa se ne da prmatnit

tonis ::

SuperKripto je izjavil:

V primeru ce bo kdo sel upostevat spekulacijo in nastavil nakup na 25 procentov korekcije. Kaj pa ce pade samo 10 procentov ali pa sploh ne pade? Zato, ce mislite, da smo v bull marketu (po tehnicni analizi smo, po fundamentalni pa smo v casu korone) potem se uposteva zlato pravilo, da se v bull marketu nikoli ne proda vsega ampak samo en manjsi del, ce ze kdo zeli prodat. Ce pa mislite, da bo kmalu prisel satosh nakamoto in povedal kdo je v resnici...ali pa ce se zgodi kaksna izredna korona novica in sesuje market, potem pa se odlocite po svoji presoji ce prodate ali ne. Ne zelim biti odgovoren za vaso odlocitev. To je samo spekulacija, ampak ni samoumevna kot v prejsnjem 2017 bull marketu.


Sem kar mnenja da fundamentalna analiza sledi tehnični (ne me zdaj lovit za besedo - ni mišljeno za vsak kovanec).
Jaz osebno sem mnenja da korona ni nedolžna reč, hkrati pa sem tudi mnenja da je bila umetno ustvarjena. Trgi so bili našponani, padali so rekordi za rekordom. Pač, trgi vedno najdejo nek razlog za večjo korekcijo. Tudi BTC se podobno obnaša - zakaj pa je bila spomladanska kapitulacija BTCja ravno do mesečnega MAja? zakaj ni šlo nižje:


Ista manipulacija je z nafto, med fiat valutami, gotovo tudi drugje, zlato?... (to govorim pavšalno, gotovo pa tisti ki trgujejo na teh trgih vedo povedat podobno)

Da se vrnem na BTC - tedenski RSI je 87, vse kar je nad 70 diši po popravku, kar je pa pri 90 pa popravek že krvavo rabi - in temu bo sledila ena za lase privlečena fundamentalna analiza.

c3p0 ::

spegli je izjavil:

Scalping. 21k bo odboj imo.


Kje so najmanjši spreadi, primerni za scalping?

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

MisterR je izjavil:

Podatkovna baza Ledgerja je bila leakana, v njej je 726 naslovov (z imeni in priimki) iz Slovenije


Pajser v roke in gremo po Bitcoine!!! :))
Dali mirno spavate momci? :D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

SuperKripto ::

Zdaj sem nekako vesel, da sem povedal ze kar dolgo casa nazaj, da izstopam iz kripta. Ce me je kdo posnemal z nasvetom, zdaj itak nima nic na ledgerju. Sicer je od takrat cena kar dost zrasla ampak kot vidite je vcasih bolj pomembna varnost kot pa dobicek. Po drugi stranki hekerji lahko danes odkrijejo skoraj vse, ce zelijo. Danes ima ze skoraj vsak kaksne podatke na online. Po eni strani je dobro, da zdaj vsak ve za leak in izprazni svoj ledger.

Facebook dev ::

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency...

Za tiste, ki vs zanima zakaj ripple tone malo hitreje kot ostali.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Mato989 ::

Treba je tudi omenit da SEC nekako še ni zgubil na federal court glede crypta res pa je da je to dejansko giant proti ostalim =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
82 / 1490
»»