» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
81 / 1490
»»

PrihajaNodi ::

Na ico ceno v usdjih v satosijih pa dosti pod ico ceno tam 1000 do 500 satoshijev.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Athja na xtzju ne bo vec bolj mislim da gre tja kot so etherium classic, zcash pac mrtvi kovanci.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Facebook dev ::

Meridian je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Malo sem pogledal tale coinbase earn videe od protokola, pa malo prebral o tem, pa me zaenkrat ni prepričal. Če se ti da, lahko malo bolj razložiš idejo tokenov in zakaj, bi jih hotel držat? Oziroma v čem jz profitiram, če držim tokene pri nekem ponudniku in "validiram" njegove podatke?


Kow je že zadosti jedrnato povedal, da Graph indeksira evente, ki se dogajajo po smart contractih na Ethereumu in IPFS-ju. Vsak lahko strukturira in deploya subgraphe na njihov explorer, ki jih kasneje indexerji uporabijo da poslušajo za te evente. Torej - curatorji pregledujejo subgraphe, skrbijo da je zasnova in izpeljava kode ok - v glavnem presojajo kompleksnost in točnost podatkov, ki jih subgraph prikazuje. Če je, lahko nanje signalizirajo preko bonding curva - tisti, ki je prvi, dobi več tokenov ven, kot tisti, ki nanje signalizira nazadnje. Indexerji pa to signalizacijo upoštevajo pri svojem indeksiranju, če indeksirajo subgraphe, po katerih je večja potreba po podatkih (glede na signalizacijo) dobijo ven več GRT, s tem da se njim posebej lahko slasha stake, če prikazujejo napačne podatke oz. imajo downtime - morajo imeti 1 mil GRT da lahko postanejo indexerji, tako da imajo finančno stimulacijo, da so resni. Delegator je pa lahko v bistvu vsak holder, ki hoče imet nek pasivni prihodek. Svoje tokene lahko delegira indexerju in dobi en majhen % glede na indexerjeve prihodke. Indeksiranje teh podatkov bodo plačevali zgoraj omenjena podjetja (v test netu je bilo sicer zastonj) in kot je Uniswap nakazal, bodo te stroške sedaj prevalili na svoje userje preko fee-jev, torej Graphov poslovni model štima. Ideja je dosti preprosta in glede na razvoj ekosistema je pač logično da se je en igralec umestil v to nišo.

Glede tokenomike imam nekaj pomislekov na kratek rok, ker se pri šestih mesecih unlockajo vesting alokacije VC-jev sprostijo in povečajo circulating supply na približno 5 mld iz trenutnih 1.4 mld. Ne upam in ne znam ti svetovati, a se splača token swingati ali holdati v naslednjih parih mesecih, ampak je jasno kam vlak pelje. So indikacije, da bodo ti unlocki skanalizirani nazaja v ekosistem, ampak za ziher ni nič.


Hvala :)
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kow ::

Odlicen post. Hvala.

Senior Dev ::

Novi sev virusa, izpopolnjen, ima že nekaj bugfixov. Kako zelo lahko pade? Bo sploh še ostalo za oranžni Lambo?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Facebook dev ::

endelin je izjavil:

Moji zadnji nakupi:
- dogecoin, razlog: ker je legenda in video na youtube mi je top:D
- Curve Dao Token: sem Curve uporabnik
- ne izdam še dveh nakupov

Potrošeno cca 1600eur

dvince je izjavil:

vse raste razen XTZ,kdaj bo ruknu na 40$?:)

Popravek

Mislim, da nas čaka božični minibull na marketih


Z dogejem si zadel :D Si longterm ali boš vzel teh 20% profita?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Sharp999 ::

andre.cronje:
Timelock transactions have been submitted to be executed on 22/12/2020

Max KP3R-ETH to Sushiswap ~98% APY
Earned SUSHI will be staked for xSUSHI
xSUSHI rewards will be distributed to bonded KP3R
Remaining KP3R to Iron Bank (Cream v2) ~boosted xSUSHI rewards
Remaining ETH to Iron Bank (for Alpha v2) ~6% APY

kakob ::

Sharp999 je izjavil:

andre.cronje:
Timelock transactions have been submitted to be executed on 22/12/2020

Max KP3R-ETH to Sushiswap ~98% APY
Earned SUSHI will be staked for xSUSHI
xSUSHI rewards will be distributed to bonded KP3R
Remaining KP3R to Iron Bank (Cream v2) ~boosted xSUSHI rewards
Remaining ETH to Iron Bank (for Alpha v2) ~6% APY


Yeah totally ready for mass adoption.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

PrihajaNodi ::

Cestitam vazelin. Si zacel ze kaj z odprodajo xtzja? Bo treba mal razmisljat o relokaciji teh smeti.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

perci ::

Nodi, če bi rad ostal v temi, ti svetujem, da ne omenjaš več XTZ-ja.

PrihajaNodi ::

Hvala za oppzorilo Perci. Vseeno svetujem imetnikom in potencialnim kupcem omenjenega kovanca branje sledecega clanka:

https://forum.tezosagora.org/t/the-regu...

Upam, da je tole dobra podlaga za moj "srz". Prevec problemov imajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Sirena ::

Kaj pravite, do kam bo šel GRAPH? Sem vstopila malo (pre)pozno, s (pre)majhno vsoto, ampak zdaj samo strmim in se sprašujem, kdaj bo zgrmel dol ... ali pa morda ne bo? Kaj pravite?

Senior Dev ::

Nodi, kako se ti zdi performance Linka zanje čase. Bolj podobno Teziju vse skupaj? Gre za shitcoin?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

bonanno ::

mislite da sedaj ko je BCH prebil cca 340usd zna potegnit do 500usd?

PrihajaNodi ::

Senior Dev je izjavil:

Nodi, kako se ti zdi performance Linka zanje čase. Bolj podobno Teziju vse skupaj? Gre za shitcoin?


Sicer nevem al trolas al ne sam link je top Oracle. Se pa spomnim kako je @kakob izvajal fud tu, potem pa hop iz 2 usd in nekaj na 20 usd....
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

Sirena je izjavil:

Kaj pravite, do kam bo šel GRAPH? Sem vstopila malo (pre)pozno, s (pre)majhno vsoto, ampak zdaj samo strmim in se sprašujem, kdaj bo zgrmel dol ... ali pa morda ne bo? Kaj pravite?

šel bo dol al pa gor

bonanno je izjavil:

mislite da sedaj ko je BCH prebil cca 340usd zna potegnit do 500usd?

šel bo dol al pa gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

endelin ::

A bo kaj z božičnim mini bullom;((

Facebook dev ::

Sirena je izjavil:

Kaj pravite, do kam bo šel GRAPH? Sem vstopila malo (pre)pozno, s (pre)majhno vsoto, ampak zdaj samo strmim in se sprašujem, kdaj bo zgrmel dol ... ali pa morda ne bo? Kaj pravite?


Šel je praktično x7 v roku 3eh dni oziroma x28 če gledamo ico ceno. Sam bi se osebno v tem trenutku držal stran od tega kovanca. Bo pa najbrž še ogromnih takih priložnosti, kot je bil The Graph.
Seveda pa so možnosti, da gre sedaj še zmeraj na 1$ ali pa 2$, je pa izredno risky.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

endelin ::

Daj še kak kovanec za x28

genesiss ::

1inch, ga pa se ne mores kupiti, dobis ga kot LP na mooniswap.

Facebook dev ::

endelin je izjavil:

Daj še kak kovanec za x28


Jutri zjutraj ob 7ih se na Binanceu začenja trading Juventus in PSG tokena. Daleč od tega, da bi bila to x28 kovanca, ampak mislim, da bo zanimivo spremljat ceno in potem mogoče narest kak trejd.

Ne priporočam nakupa, samo priporočam, da se spremlja, kaj se z njima dogaja. Zaenkrat kolikor je bilo do sedaj pri binance launchpool kovancih, jih je večina na začetku dumpnila, nato pa v prihajajočih dneh/tednih rastla krepko preko osnovne vrednosti.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Sanches000 ::

Ali se da na binancah kupovati z TRR računa kot na crypto.com?

Sirena ::

Facebook dev je izjavil:

Sirena je izjavil:

Kaj pravite, do kam bo šel GRAPH? Sem vstopila malo (pre)pozno, s (pre)majhno vsoto, ampak zdaj samo strmim in se sprašujem, kdaj bo zgrmel dol ... ali pa morda ne bo? Kaj pravite?


Šel je praktično x7 v roku 3eh dni oziroma x28 če gledamo ico ceno. Sam bi se osebno v tem trenutku držal stran od tega kovanca. Bo pa najbrž še ogromnih takih priložnosti, kot je bil The Graph.
Seveda pa so možnosti, da gre sedaj še zmeraj na 1$ ali pa 2$, je pa izredno risky.


Thx, saj sem si mislila nekaj takega, ja. Bom pol prodala, pol obdržala (s čimer sem še vedno na kar dobrem profitu, tudi če gre čisto v franže).

Sharp999 ::

Facebook_dev....Mnenje za UNION protocol (UNN) ? Scam ali?

Sharp999 ::

CaqKa ::

Sharp999 je izjavil:


u ti boga. to pa je huge :)
to pa začne spodjedat tezo o tem kako bitcoin še ni count of unit.

SuperKripto ::

lay2er je izjavil:

Zakaj pa ne gre xlm gor ob teh dobrih novicah?

Ne vem o cem govoris ampak sploh mu ne gre slabo. Od marca do zdaj je naredil 7x, zdaj malo padel in je samo se 6x od marca. Od novembra pa je bil 2x, zdaj padel na samo 1,5x.

Za link. Imel je boom do 20 dolarjev, najbrz zato, ker je prisla novica o povezavi chainlink in svetovnega ekonomskega foruma. Udaril je fomo in potem so verjetno spekulantje zacel prodajat svoje dobicke.

kow ::

Facebook dev je izjavil:


Z dogejem si zadel :D Si longterm ali boš vzel teh 20% profita?


Haha. Se bo zahvalil Elonu?

https://twitter.com/elonmusk/status/134...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

SuperKripto ::




Ker Elon reklamira doge na svojem tviterju, sem malo pogledal doge/usd in doge/btc. Pri usd je ravno na vrhu dolgorocnega kanala. Ali bo Elonu uspelo raketirat cez kanal bomo videli. Odvisno je tudi od bitcoina, kako bo rasel in kdaj bo delal korekcijo. Na grafu doge/btc pa je bil nedolgo nazaj pri samem dnu in zdaj skocil navzgor.

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

SuperKripto je izjavil:




Ker Elon reklamira doge na svojem tviterju, sem malo pogledal doge/usd in doge/btc. Pri usd je ravno na vrhu dolgorocnega kanala. Ali bo Elonu uspelo raketirat cez kanal bomo videli. Odvisno je tudi od bitcoina, kako bo rasel in kdaj bo delal korekcijo. Na grafu doge/btc pa je bil nedolgo nazaj pri samem dnu in zdaj skocil navzgor.

reklamira doge, akumolira pa xrp :D

SuperKripto ::

Pomoje je tist pogovor o bitcoinu na tviterju tudi zmenjen in casovno uskajen. Elite imajo pac notranje informacije, verjetno. Sej vidite, tudi paypal kako je vstopil v kripto svet. Ampak se vedno je gap na cme futures na priblizno 18100 usd? Pa tedenska ema 21 je trenutno na priblizno 15k in se postopoma visa navzgor.

blazkj ::

Ze vec dni zapored neka nerazumljiva rast pri nekaterih coinih malo pred oz ob 18h, sledi padec. Kaj bi to lahko bilo?

tonis ::

A tole na 4h BTC/USD spominja na rising wedge?
Aqua? Spegli? anybody?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

PrihajaNodi ::

A ne vidis obliko bartove glavice???
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SuperKripto ::

V bull marketu so ponavad korekcije tam v povprecju 30 procentov. Morda tudi 40 procentov, morda 25 procentov. Kdaj bo zacel padat ne vem. Ampak ce zracunas, tam nekje od 25k do 27k se pricakuje korekcija. Ampak nikol ne ves. Jaz ne zelim vec priporocat niti nakupa niti prodaje. Ker zivimo v cudnih casih in je bolj pomembna fundametalna analiza kot pa tehnicna.

PrihajaNodi ::

Ce pride do korekcije nazaj na 14k to pomeni za alte tudi -70%+. Tisti, ki so naredili x7 ali vec naj sam prodajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tonis ::

Hvala obema. V kripto sem padel januarja 2018 in bull marketa nisem vajen.
(prišel sem v paketu s frizerkami :) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

SuperKripto ::

V primeru ce bo kdo sel upostevat spekulacijo in nastavil nakup na 25 procentov korekcije. Kaj pa ce pade samo 10 procentov ali pa sploh ne pade? Zato, ce mislite, da smo v bull marketu (po tehnicni analizi smo, po fundamentalni pa smo v casu korone) potem se uposteva zlato pravilo, da se v bull marketu nikoli ne proda vsega ampak samo en manjsi del, ce ze kdo zeli prodat. Ce pa mislite, da bo kmalu prisel satosh nakamoto in povedal kdo je v resnici...ali pa ce se zgodi kaksna izredna korona novica in sesuje market, potem pa se odlocite po svoji presoji ce prodate ali ne. Ne zelim biti odgovoren za vaso odlocitev. To je samo spekulacija, ampak ni samoumevna kot v prejsnjem 2017 bull marketu.

doktorproof ::

Senior Dev ::

Praktično 10 dni še in mora BTC čez milijon čene pojem cev tabasco. Kaj mislite bo to šlo skozi? Mislim pojest toliko pekoče omake?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

w4nkst4 ::

kaj menite glede OMG...je še kej potenciala al gre med shitkojne?

DeeJay ::

DOGE šopa. Hvala Elon!

SuperKripto ::

Sej, izi lajf, ko imas nekaj milijonov foloverjev in si popularen. Potem pa napises par tvitov o doge coinu, gres v long 5x doge in lajf je lep. :))

Zgodovina sprememb…

kow ::

w4nkst4 je izjavil:

kaj menite glede OMG...je še kej potenciala al gre med shitkojne?


Lahko razlozis kaj mislis glede "potenciala"? Da bo plasma se dejansko uporabljala? Majhna. Ali na potencial da nekdo (recimo Tether) spumpa ceno s kaksno novicko?

endelin ::

DeeJay je izjavil:

DOGE šopa. Hvala Elon!

Izgleda sem ravno pravi čas nabavil v soboto :D

Vedno je dobro imeti nekaj doge coinov

A ne bo nič gor skočilo zaradi stimulusa v zda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

PrihajaNodi ::

Sej skace. Ce to ni dost.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

endelin ::

Kaj je sedaj to neko predbozično padanje ffs

Lennzi ::

Eno vprašanje za izkušenejše.

A vi resno mislite, da bodo alt sezone s 1000% in več procentnimi donosi?!? Te časi so mimo. Tako kot je nekdo pred mano napisal. Če vam x2,3,4 ni dovolj potem pa jbg. Časi, ko so nekateri z vloženimi 1000eur obogateli so mimo. Bo treba začeti, kot na delniškem trgu, se z malo večjimi vložki igrati. 50k plus.
Ampak realno gledano si pa lahko samo senior take vložke privošči. Saj veste zlato pravilo. 10% letne plače...

Mato989 ::

Lennzi je izjavil:

Eno vprašanje za izkušenejše.

A vi resno mislite, da bodo alt sezone s 1000% in več procentnimi donosi?!? Te časi so mimo. Tako kot je nekdo pred mano napisal. Če vam x2,3,4 ni dovolj potem pa jbg. Časi, ko so nekateri z vloženimi 1000eur obogateli so mimo. Bo treba začeti, kot na delniškem trgu, se z malo večjimi vložki igrati. 50k plus.
Ampak realno gledano si pa lahko samo senior take vložke privošči. Saj veste zlato pravilo. 10% letne plače...


No saj če grejo kovanci ki jih držimo x3 letno gor, 2 leti zapored je to dovolj =) Problem je ko stojijo pri miru ali padajo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

weee.. ljudje so se odločili da BTC ni več vreden 24000 kot pred pol ure. Njegova vrednost je sedaj konsenzno 2 jurja manj. Trg razume.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
81 / 1490
»»