» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
80 / 1490
»»

endelin ::

Facebook dev je izjavil:

Sam osebno si ne zelim tok hitre rasti in balona. Raje lepo pocasi.

jaz si želim pok balon januarja 2021. do takrat pa x10 alti

Facebook dev ::

Na socialnih omrezjih je zelo velko zanimanje za GRT. Ga klicejo novi link itd. Je riskantno iti sedaj notri, ce pa ze imas kaj notri, pa se najbrz lahko pocaka se malo. Po grafih se zdi, da bo v kratkem spet kak skok gor.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

CaqKa ::

gruntfürmich je izjavil:

CaqKa je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

na koliko boste naštimali 'sell'? jst morda blizu miljona.

potem more kupna moč usdja in eura past za 2-3krat. Drugače ta meja ni možna teoretično.

malo mešaš vse skupaj. kdo pa je rekel da seštevek mora imeti kakšno realno kritje v denarju ali česar koli drugemu? če folk ne prodaja pod 1 miljon bo pač BTC toliko vreden, pa če zmanjka atomov v vesolju za kaj takega.
če je tesla lahko tako precenjena zakaj potem ne more biti BTC?


TLDR:Zelo enostavno, zato ker si navzgor omejen z premoženjem na celotni Zemlji.


Lahko imaš par kekcev, ki ceno nastavijo na borzi tako visoko. Mogoče kateri bo prodal tako visoko, definitivno pa se bo to takoj končalo, ko bodo vsi kupci, ki imajo miljon na voljo svoje miljone porabli. Ko bodo ti miljoni porabljeni, bo prišlo do tako velikega spreada, da bo ta spread povzročil nefluidnost. Holderji ne bodo tolerirali nefluidnosti, ker bodo slej ko prej želeli kupiti nekaj drugega kar življenjsko potrebujejo. Popustili bodo svoje apetite, spread se bo zmanjšal in cena bo prišla nazaj na "normalno".
Zato ima tudi zlato takšno ceno kot jo ima. Zlato je v uporabi dolgo časa kot ohranjevalec kupne moči, zato je dokaj lepo v ravnovesju. In večino kar se dogaja z njegovo ceno napram usdju ali pa eur je, da se odziva na inflacijo posamezne valute. Lahko pogledaš v dokument o ceni za kilo govedine v rimskih časih in vidiš da ustreza v gramski teži zlata tudi danes. http://kark.uib.no/antikk/dias/priceedi... Posledično ugotoviš da je zlato normala, na katero bi moral vse ostale cene preračunat.

Tesla ni nujno precenjena. pri Tesli marsikdo pozablja da ni samo izdelovalec avta, ampak da je tudi NAJVEČJI izdelovalec Li-ion baterij. Ko kupiš Teslino delnico, dejansko kupiš podjetje, ki ima monopol nad izdelavo liion baterij. To je bonbonček ki je podoben kot pri Amazonu. Kjer je bonbonček v delnici njihova storitev AWS.
Če je kaj od delnic precenjeno je to googlova delnica in facebookova delnica. In to predvsem zato ker ni dokazov da digitalno oglaševanje, sploh kakorkoli vpliva na prodajo. https://freakonomics.com/podcast/advert...

SuperKripto ::



V tem video razlozi povezavo. Ampak ni opazil logo od Flare (spark). Torej v teoriji se gre za logo od stellar ali cosmos in logo od flare ali pa tnt. Eden izmed komentarjev je opozoril, da je na tipkovnici logo podoben Spark token od xrp aidrop ali flare network. Torej spekulira o teh projektih. Ali je to res, ne vem. Gre se za teorijo. Kako in ce bo to vplivalo na ceno, ne vem. To so samo spekulacije in gre se bolj za enterntainment kot za resno debato.

Zgodovina sprememb…

Meridian ::

Facebook dev je izjavil:

Na socialnih omrezjih je zelo velko zanimanje za GRT. Ga klicejo novi link itd. Je riskantno iti sedaj notri, ce pa ze imas kaj notri, pa se najbrz lahko pocaka se malo. Po grafih se zdi, da bo v kratkem spet kak skok gor.


Pri Graphu sem Curator, lahko me vprašaš, če te o tem kaj zanima. Od Linka leta 2018 nisem videl podobnega hypa, kot je zej. Se pozna, da ga uporabljajo od Synthetixa, Makerja, Uniswapa do Compounda, Coingecka in CMCja.

Facebook dev ::

Zagotovo bo tale mini balon za The Graph počil ob nekem času. Zaenkrat pa se zdi, kot da ima še kar nekaj potenciala v sebi. Ponoči je prebil 0.3$, pa potegnil do 0.35$, danes zjutraj do 0.4$, sedaj se menja pri 0.35$.

Meridian je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Na socialnih omrezjih je zelo velko zanimanje za GRT. Ga klicejo novi link itd. Je riskantno iti sedaj notri, ce pa ze imas kaj notri, pa se najbrz lahko pocaka se malo. Po grafih se zdi, da bo v kratkem spet kak skok gor.


Pri Graphu sem Curator, lahko me vprašaš, če te o tem kaj zanima. Od Linka leta 2018 nisem videl podobnega hypa, kot je zej. Se pozna, da ga uporabljajo od Synthetixa, Makerja, Uniswapa do Compounda, Coingecka in CMCja.


Malo sem pogledal tale coinbase earn videe od protokola, pa malo prebral o tem, pa me zaenkrat ni prepričal. Če se ti da, lahko malo bolj razložiš idejo tokenov in zakaj, bi jih hotel držat? Oziroma v čem jz profitiram, če držim tokene pri nekem ponudniku in "validiram" njegove podatke?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

w4nkst4 ::

a mi loh kdo pove ker ne najdem ce je mozno na bitstamp menjat usd direkt v eur?

CaqKa ::

w4nkst4 je izjavil:

a mi loh kdo pove ker ne najdem ce je mozno na bitstamp menjat usd direkt v eur?

Zgoraj levo nastavljaš pare. meni ki se odpre nima dobro vidnega scrol bara, zato, ko se meni odpre uporabi skrolbar.
Če klikneš da ti samo USD ali pa samo EUR pare prikaže, je v obeh usd/eur par na tretjem mestu,tako da bi ga moral videti brez skrola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Senior Dev ::

endelin je izjavil:

bog daj da gre x10 alti do januarja

Bog ti bo mogoče dal nekaj življenjske radosti da boš našel smisel življenja. Smisel življenja ni x10, x100, x1000. Poglej Aquafrienda kako se je poduhovil, kljub temu da je imel milijone od svojih naročnin na namige. Legenda pravi celo da je Aquafriend na Tibetu sežgal 5000 BTC in po tem dogodku našel Pravo Srečo v življenju.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kow ::

Moram reci, da sem v precepu glede grapha. Ce bi drzal, ne bi se prodajal. Po drugi strani, pa ne poznam dovolj projekta, da bi sel notri.
V vsakem primeru imajo produkt, ki ga VSI potrebujejo, ker je direktno branje iz blockchaina prevec inefficient. Imajo sploh kaksno kredibilno konkurenco trenutno?

endelin ::

Kupil sem doge coin:D

kow ::

Cakas da whale spumpa, a? I guess, it's likely. Sam kolikokrat bodo se naivcine padle na isto foro?

PrihajaNodi ::

endelin je izjavil:

Kupil sem doge coin:D


Pametna odlocitev

CaqKa ::

Kupil sem bitcoin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Facebook dev ::

kow je izjavil:

Moram reci, da sem v precepu glede grapha. Ce bi drzal, ne bi se prodajal. Po drugi strani, pa ne poznam dovolj projekta, da bi sel notri.
V vsakem primeru imajo produkt, ki ga VSI potrebujejo, ker je direktno branje iz blockchaina prevec inefficient. Imajo sploh kaksno kredibilno konkurenco trenutno?


Tako nekako. Ne bi šel notri, ker se zdi, da je že kar konkretno v balonu, po drugi strani se pa zdi, da se lahko še malo napihne. Skoz prestavljam stoploss na ene 7-8c pod athjem pa da vidimo kako daleč bo slo.

Če prebije 50c, bo letelo še konkretno gor.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

Facebook dev ::

50c ogromen sell wall je padel. Sedaj pa se zdi prosta pot naprej.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Sharp999 ::

Sam sebe tolčem po glavi :)) zakaj nisem prebral na binancah v četrtek zvečer da bo GRT listan na binancah. In bi prebral še katero drugo stran in 101% zarinil notri €€€, in to še v četrtek zvečer ko je bila cena 0.1-0.15€, ker se je pričakovalo da bo pump. Lekcija: Splača se vsak dan prebirat raznorazne strani, kjer so kakšne uporabne informacije.

Facebook dev je izjavil:

50c ogromen sell wall je padel. Sedaj pa se zdi prosta pot naprej.


Na koliko ga ocenjuješ da bo jutri zjutraj cena ? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sharp999 ()

Facebook dev ::

Zagotovo se splača brat Binance in pa Coinbase novice redno.

Nevem koliko bo cena, zaenkrat pa kaže da ogromno ljudi želi fomojat notri. Počasi bom prodal naslednji sveženj.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

spegli ::

Naštimal še par orderjev na 21.400. Verjetno ne bo te sreče.

Facebook dev ::

Evo prodal se polovico preostalega grtja, zadnjo cetrtino imam pa stoploss na 49c.

Se mi zdi, da je doseglo sedaj te parabolicne visave in da kmalu sledi obrat.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Facebook dev ::

Uff, sem pa lepo naciljal tole. Aktiviral se je tudi stoploss, tako da to je konec zame z graphom, razen xe konkretno pade, pa da se poskusi se enkrat.

Overall super. Coinbase listingi niso uspeli, je pa tale grt prinesel toliko vec.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Senior Dev ::

Svaka ti čast. Malo prej videl enega z oranžnim Lambotom. Ali si bil ti ali je bil oni ko je sklenil posel z državo za hitre teste? Mislim da samo vidva mata oranžni Aventador v Sloveniji. Samo tako dalje in gremo do lune!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

dvince ::

vse raste razen XTZ,kdaj bo ruknu na 4$?:)

endelin ::

Moji zadnji nakupi:
- dogecoin, razlog: ker je legenda in video na youtube mi je top:D
- Curve Dao Token: sem Curve uporabnik
- ne izdam še dveh nakupov

Potrošeno cca 1600eur

dvince je izjavil:

vse raste razen XTZ,kdaj bo ruknu na 40$?:)

Popravek

Mislim, da nas čaka božični minibull na marketih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Facebook dev ::

Samo da nisi povecal Tezos baga, pa je top 8-)
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

bonanno ::

to bo po novem letu ze spet pocl.. in potem ze pet cakanje na decmeber.. usako leto eno te isto

endelin ::

Facebook dev je izjavil:

Samo da nisi povecal Tezos baga, pa je top 8-)

Ce gre spet na 4-5 se rešim xtz

Kvinta ::

usako leto eno te isto


Točno tak ja :)) ne velja pa to za špekulante tukaj :))
A.C.A.B

PrihajaNodi ::

endelin je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Samo da nisi povecal Tezos baga, pa je top 8-)

Ce gre spet na 4-5 se rešim xtz


Isto jst;)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

To je "samo" x2. Ce ne bi trmaril... bi ze zdavnaj podvojil kapital.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DeeJay ::

FOMO

CaqKa ::

CaqKa je izjavil:

Kupil sem bitcoin.

To si naredil zelo dobro potezo.

profesjonalc ::

Sem spremljal premik btcja na binance, 280btc sell wall na 24k je bil izničen v 3 sekundah :D

enemon ::

endelin je izjavil:

Moji zadnji nakupi:
- dogecoin, razlog: ker je legenda in video na youtube mi je top:D
- Curve Dao Token: sem Curve uporabnik
- ne izdam še dveh nakupov

Potrošeno cca 1600eur

dvince je izjavil:

vse raste razen XTZ,kdaj bo ruknu na 40$?:)

Popravek

Mislim, da nas čaka božični minibull na marketih


Če si ti kupoval, pomeni, da smo na vrhu in bo šlo samo še dol.

Nedasemiveč ::

Sem pričakoval večji džumbus v tej temi ob novi preseženi meji bitcoina 24.000$.

Weak postajate!

Zgodovina sprememb…

Facebook dev ::

Pomoje je sedaj do 30k konec nekih "mej". Pač Bitcoin bo šel malo gor malo dol, ko bo pa preko 30k oziroma blizu 30k bo pa spet večja norija ali bo šlo čez itd.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

janezvalva ::

DeeJay je izjavil:

FOMO


:))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Senior Dev ::

Facebook dev je izjavil:

Pomoje je sedaj do 30k konec nekih "mej". Pač Bitcoin bo šel malo gor malo dol, ko bo pa preko 30k oziroma blizu 30k bo pa spet večja norija ali bo šlo čez itd.

Kolko pa hodlaš Bitcoinov če ni skrivnost?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

endelin ::

99% folka tule je zaradi alt season

profesjonalc ::

endelin je izjavil:

99% folka tule je zaradi alt season


Jaz sem 1% očitno :D Držim 60%btc, 30% eth, 10% pa ostali alti.

kiFni ::

Kakšno naklučje.
Na kanalu A je James Bond. Naslov uvodnega komada "All time high";)

genesiss ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

janezvalva ::

balonček se širi, vedno več je transakcij.
litecoin ima poceni transakcije, zato se mu cena dviga.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

SuperKripto ::

Ali je res ista oseba ustvarila ripple, xlm pa borzo mtgox?

janezvalva ::

janezvalva je izjavil:

balonček se širi, vedno več je transakcij.
litecoin ima poceni transakcije, zato se mu cena dviga.

še nekdo se strinja z mano:
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

SuperKripto ::

Aji je res predhodnik rippla bil opencoin, ki je bil zacet v letu 2007, se pravi pred bitcoinom?

Meridian ::

Facebook dev je izjavil:

Malo sem pogledal tale coinbase earn videe od protokola, pa malo prebral o tem, pa me zaenkrat ni prepričal. Če se ti da, lahko malo bolj razložiš idejo tokenov in zakaj, bi jih hotel držat? Oziroma v čem jz profitiram, če držim tokene pri nekem ponudniku in "validiram" njegove podatke?


Kow je že zadosti jedrnato povedal, da Graph indeksira evente, ki se dogajajo po smart contractih na Ethereumu in IPFS-ju. Vsak lahko strukturira in deploya subgraphe na njihov explorer, ki jih kasneje indexerji uporabijo da poslušajo za te evente. Torej - curatorji pregledujejo subgraphe, skrbijo da je zasnova in izpeljava kode ok - v glavnem presojajo kompleksnost in točnost podatkov, ki jih subgraph prikazuje. Če je, lahko nanje signalizirajo preko bonding curva - tisti, ki je prvi, dobi več tokenov ven, kot tisti, ki nanje signalizira nazadnje. Indexerji pa to signalizacijo upoštevajo pri svojem indeksiranju, če indeksirajo subgraphe, po katerih je večja potreba po podatkih (glede na signalizacijo) dobijo ven več GRT, s tem da se njim posebej lahko slasha stake, če prikazujejo napačne podatke oz. imajo downtime - morajo imeti 1 mil GRT da lahko postanejo indexerji, tako da imajo finančno stimulacijo, da so resni. Delegator je pa lahko v bistvu vsak holder, ki hoče imet nek pasivni prihodek. Svoje tokene lahko delegira indexerju in dobi en majhen % glede na indexerjeve prihodke. Indeksiranje teh podatkov bodo plačevali zgoraj omenjena podjetja (v test netu je bilo sicer zastonj) in kot je Uniswap nakazal, bodo te stroške sedaj prevalili na svoje userje preko fee-jev, torej Graphov poslovni model štima. Ideja je dosti preprosta in glede na razvoj ekosistema je pač logično da se je en igralec umestil v to nišo.

Glede tokenomike imam nekaj pomislekov na kratek rok, ker se pri šestih mesecih unlockajo vesting alokacije VC-jev sprostijo in povečajo circulating supply na približno 5 mld iz trenutnih 1.4 mld. Ne upam in ne znam ti svetovati, a se splača token swingati ali holdati v naslednjih parih mesecih, ampak je jasno kam vlak pelje. So indikacije, da bodo ti unlocki skanalizirani nazaja v ekosistem, ampak za ziher ni nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meridian ()

lay2er ::

Zakaj pa ne gre xlm gor ob teh dobrih novicah?

PrihajaNodi ::

Kaj jamras za xln, poglej skret tezos ob toliko dobrih novic.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

w4nkst4 ::

le kam bo padel tezus, ko bo vse začel padat :D
««
80 / 1490
»»