» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
56 / 1490
»»

Mato989 ::

Kaj če bi nehali sanjat x30, x100 itd... srečni bomo če bo karkoli x10 razen BTCja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PersonaRuda ::

TRUE

jaz sem se bolj ali manj sprijaznil, da nebom odšel v penzijo s tem svojim vložkom v kripto. Pred 1,5 letom sem še verjel. Sedaj več ne verjamem.

PrihajaNodi ::

PersonaRuda je izjavil:

TRUE

jaz sem se bolj ali manj sprijaznil, da nebom odšel v penzijo s tem svojim vložkom v kripto. Pred 1,5 letom sem še verjel. Sedaj več ne verjamem.


Jaz tude ne. Moj kovancec še x2 ne bo naredil bo pa /8
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jaki-1 ::

Welcome to the Bullrun 2020/2021.:)
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

sivistol ::

Mato989 je izjavil:

Kaj če bi nehali sanjat x30, x100 itd... srečni bomo če bo karkoli x10 razen BTCja =)


ma ajde tu pa tam se še najde kak x10 , sam morš pa res zadet buy atl and prodat at ath, sam kdo je tu tak k to zadane

PrihajaNodi ::

Kakob. Vez xtz je dumpal na nas. Obvestil nas ni
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jacksmav ::

Senior Dev je izjavil:

Naj vam kripto rast in visoka božičnica prineseta toplino v vaša srca. Srečno!


Hvala, enako :)

Mato989 ::

sivistol je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj če bi nehali sanjat x30, x100 itd... srečni bomo če bo karkoli x10 razen BTCja =)


ma ajde tu pa tam se še najde kak x10 , sam morš pa res zadet buy atl and prodat at ath, sam kdo je tu tak k to zadane


Pustmo neke unknown shitcoin nižje od 50 na coinmarketcapu... Govorim o top 20-50 coinih... izmed teh bomo lahko srečni če bo kak x10 razen bitcoina na dolgi rok... x2, x3, x4, morda celo x5, to pa bi se znalo zgodit ja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jacksmav ::

Sam mislim, da se bomo hodlerji xrp, xlm, ada...še fajn smejal :)

PrihajaNodi ::

Jacksmav je izjavil:

Sam mislim, da se bomo hodlerji xrp, xlm, ada...še fajn smejal :)


Xtz tud ?

Route66 ::

Živjo, naj se še sam vključim v tole temo. Upam da mi ne zamerite če sestavim nekaj povsem amaterskih vprašanj glede kripto valut. Verjamem da so bila tovrstna vprašanja že vsaj 100x odgovorjena, vendar se mi zdi 60 strani preveč da bi šel skozi, zato bom kar vprašal...najprej me zanima katero platformo uporabljate ostali za kripto valute? Oziroma na kateri strani ostali kupujete žetone? Zanima me tudi katere strani ostali preverjate oziroma katere strani so dobre za razne updajte in razne debate o kripto valuti? Kot popolni začetnik me zanima kje bi lahko začel študirati o teh stvareh? Meni še zdaj ni povsem jasno na podlagi česa cena žetona poskoči???? Recimo pri investiranju v delnice so te stvari popolnoma jasne (razna četrletna poročila, Cash flow, recimo proizvodnja avtomobilov na začetku vsakega meseca, če investiraš v EV itd). V takšnih primerih mi je povsem jasno in razumljivo zakaj se cena delnice dviga in pada, medtem ko mi pri Bitcoinu ni čisto nič jasno, na podlagi česa se vrednost žetona dviga. Sicer je lepo gledati kako se vse skupaj dviguje, vendar včasih dobim občutek da je vse skupaj en velik gamble. Verjetno obstajajo razlogi za dvig vrednosti pa jih verjetno ne poznam. Sicer berem vendar mi še vedno ni jasno na podlagi česa? Zdajle spremljam XRP in me izredno mika da bi jih nekaj kupil saj so izredno poceni in kakor sem bral imajo ogromno potenciala. Za Bitcoin in ETH sem že zamudil in je cena v mojih trenutnih okoliščinah prevelika. Bi pa kupil nekaj 100 XRPjev. Torej na katero platformo se splača prijaviti in katere strani so dobre za kripto valute da si izjemno hitro na tekočem? To je za začetek vse, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

Mato989 ::

Route66 je izjavil:

Živjo, naj se še sam vključim v tole temo. Upam da mi ne zamerite če sestavim nekaj povsem amaterskih vprašanj glede kripto valut. Verjamem da so bila tovrstna vprašanja že vsaj 100x odgovorjena, vendar se mi zdi 60 strani preveč da bi šel skozi, zato bom kar vprašal...najprej me zanima katero platformo uporabljate ostali za kripto valute? Oziroma na kateri strani ostali kupujete žetone? Zanima me tudi katere strani ostali preverjate oziroma katere strani so dobre za razne updajte in razne debate o kripto valuti? Kot popolni začetnik me zanima kje bi lahko začel študirati o teh stvareh? Meni še zdaj ni povsem jasno na podlagi česa cena žetona poskoči???? Recimo pri investiranju v delnice so te stvari popolnoma jasne (razna četrletna poročila, Cash flow, recimo proizvodnja avtomobilov na začetku vsakega meseca, če investiraš v EV itd). V takšnih primerih mi je povsem jasno in razumljivo zakaj se cena delnice dviga in pada, medtem ko mi pri Bitcoinu ni čisto nič jasno, na podlagi česa se vrednost žetona dviga. Sicer je lepo gledati kako se vse skupaj dviguje, vendar včasih dobim občutek da je vse skupaj en velik gamble. Verjetno obstajajo razlogi za dvig vrednosti pa jih verjetno ne poznam. Sicer berem vendar mi še vedno ni jasno na podlagi česa? Zdajle spremljam XRP in me izredno mika da bi jih nekaj kupil saj so izredno poceni in kakor sem bral imajo ogromno potenciala. Za Bitcoin in ETH sem že zamudil in je cena v mojih trenutnih okoliščinah prevelika. Bi pa kupil nekaj 100 XRPjev. Torej na katero platformo se splača prijaviti in katere strani so dobre za kripto valute da si izjemno hitro na tekočem? To je za začetek vse, hvala.


Platforme ki so legit, trustworthy, delujejo, so kvalitetne, in jih uporablja VELIKA večina:

- Bitstamp (eden lažjih za nakazilo) - support tudi v SLO
- Kraken (ima dobre feeje)
- Binance (največji)
- Kucoin (je samo za nadaljno prodajo in nakup ne nakazila)
Nekateri uporabljajo tudi COinbase, ampak sam ga ne morem priporočat ker nimam accounta tam in ga ne poznam, je pa legit

Da ti olajšam vse skupaj, to kar sprašuješ je too much zaenkrat, prvo glej Tradingview, nato imaš reddit, če znaš delat TA na delnicah, znaš tudi tukaj... Maš tudi Bitcointalk in nekaj cryptonews portalov.

Osebno priporočam da se fokusiraš samo na top 20 coinov na Coinmarketcapu (pogooglaj coinmarketcap)

In kot zadnje, XRP se kupovat zdaj skorajda več ne splača... 12. decembra bo Spark Airdrop in takrat bo skoraj zagotovo korekcija... če že imaš namen XRP nakupa, spremljaj aktivno med 11. in 13. decembrom.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

tezos prebil 2.4 :P

XRPNERD ::

Mato989 je izjavil:

Route66 je izjavil:

Živjo, naj se še sam vključim v tole temo. Upam da mi ne zamerite če sestavim nekaj povsem amaterskih vprašanj glede kripto valut. Verjamem da so bila tovrstna vprašanja že vsaj 100x odgovorjena, vendar se mi zdi 60 strani preveč da bi šel skozi, zato bom kar vprašal...najprej me zanima katero platformo uporabljate ostali za kripto valute? Oziroma na kateri strani ostali kupujete žetone? Zanima me tudi katere strani ostali preverjate oziroma katere strani so dobre za razne updajte in razne debate o kripto valuti? Kot popolni začetnik me zanima kje bi lahko začel študirati o teh stvareh? Meni še zdaj ni povsem jasno na podlagi česa cena žetona poskoči???? Recimo pri investiranju v delnice so te stvari popolnoma jasne (razna četrletna poročila, Cash flow, recimo proizvodnja avtomobilov na začetku vsakega meseca, če investiraš v EV itd). V takšnih primerih mi je povsem jasno in razumljivo zakaj se cena delnice dviga in pada, medtem ko mi pri Bitcoinu ni čisto nič jasno, na podlagi česa se vrednost žetona dviga. Sicer je lepo gledati kako se vse skupaj dviguje, vendar včasih dobim občutek da je vse skupaj en velik gamble. Verjetno obstajajo razlogi za dvig vrednosti pa jih verjetno ne poznam. Sicer berem vendar mi še vedno ni jasno na podlagi česa? Zdajle spremljam XRP in me izredno mika da bi jih nekaj kupil saj so izredno poceni in kakor sem bral imajo ogromno potenciala. Za Bitcoin in ETH sem že zamudil in je cena v mojih trenutnih okoliščinah prevelika. Bi pa kupil nekaj 100 XRPjev. Torej na katero platformo se splača prijaviti in katere strani so dobre za kripto valute da si izjemno hitro na tekočem? To je za začetek vse, hvala.


Platforme ki so legit, trustworthy, delujejo, so kvalitetne, in jih uporablja VELIKA večina:

- Bitstamp (eden lažjih za nakazilo) - support tudi v SLO
- Kraken (ima dobre feeje)
- Binance (največji)
- Kucoin (je samo za nadaljno prodajo in nakup ne nakazila)
Nekateri uporabljajo tudi COinbase, ampak sam ga ne morem priporočat ker nimam accounta tam in ga ne poznam, je pa legit

Da ti olajšam vse skupaj, to kar sprašuješ je too much zaenkrat, prvo glej Tradingview, nato imaš reddit, če znaš delat TA na delnicah, znaš tudi tukaj... Maš tudi Bitcointalk in nekaj cryptonews portalov.

Osebno priporočam da se fokusiraš samo na top 20 coinov na Coinmarketcapu (pogooglaj coinmarketcap)

In kot zadnje, XRP se kupovat zdaj skorajda več ne splača... 12. decembra bo Spark Airdrop in takrat bo skoraj zagotovo korekcija... če že imaš namen XRP nakupa, spremljaj aktivno med 11. in 13. decembrom.


Jaz sem precej optimističen glede XRP-ja in je nakup vse do 1,00 $ čisto OK naložba long term.
Jaz sicer nimam jajc že od 0,60 $ naprej, tako da sem pri 0,52 $ še dokupil in zdej čakam kot camper v SOF2.

Facebook dev ::

Nalozba v XRP je imo trenutno smiselna le v primeru, da v kratkem pricakujes hud bubble.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

endelin ::

med top20 bo potrebno veliko sreče da kakšen pride x10:)

ampak itak vsi vemo, da v primeru bulla celotnega marketa bomo v paraboli kupovali razne shitcoine

DeeJay ::

eh kaj govoriš... BTC bo x10.
FOMO! (if you know what I mean)
Kaki prodajalci uspeha ste to tuki? Vsak nov user slo techa k vas bere, rajš zapre browser, kokr da bi dal kak denar notr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

PrihajaNodi ::

Tako so govorili za xtz.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jaki-1 ::

Route66 je izjavil:

Živjo, naj se še sam vključim v tole temo. Upam da mi ne zamerite če sestavim nekaj povsem amaterskih vprašanj glede kripto valut. Verjamem da so bila tovrstna vprašanja že vsaj 100x odgovorjena, vendar se mi zdi 60 strani preveč da bi šel skozi, zato bom kar vprašal...najprej me zanima katero platformo uporabljate ostali za kripto valute? Oziroma na kateri strani ostali kupujete žetone? Zanima me tudi katere strani ostali preverjate oziroma katere strani so dobre za razne updajte in razne debate o kripto valuti? Kot popolni začetnik me zanima kje bi lahko začel študirati o teh stvareh? Meni še zdaj ni povsem jasno na podlagi česa cena žetona poskoči???? Recimo pri investiranju v delnice so te stvari popolnoma jasne (razna četrletna poročila, Cash flow, recimo proizvodnja avtomobilov na začetku vsakega meseca, če investiraš v EV itd). V takšnih primerih mi je povsem jasno in razumljivo zakaj se cena delnice dviga in pada, medtem ko mi pri Bitcoinu ni čisto nič jasno, na podlagi česa se vrednost žetona dviga. Sicer je lepo gledati kako se vse skupaj dviguje, vendar včasih dobim občutek da je vse skupaj en velik gamble. Verjetno obstajajo razlogi za dvig vrednosti pa jih verjetno ne poznam. Sicer berem vendar mi še vedno ni jasno na podlagi česa? Zdajle spremljam XRP in me izredno mika da bi jih nekaj kupil saj so izredno poceni in kakor sem bral imajo ogromno potenciala. Za Bitcoin in ETH sem že zamudil in je cena v mojih trenutnih okoliščinah prevelika. Bi pa kupil nekaj 100 XRPjev. Torej na katero platformo se splača prijaviti in katere strani so dobre za kripto valute da si izjemno hitro na tekočem? To je za začetek vse, hvala.

Z dvema glavnima borzama lahko zajameš vse kar je potrebno:
- Bitstamp: za nakup/prodajo osnovnih valut z EUR (podobena je Coinbase vendar ima malo višje fee-je)
- Binance: za nakup/prodajo drugih valut
Čim več prebiraj informacije na svetovnem spletu, da si boš ustvaril kar seda dobro sliko o blockchain tehnologij in posledično tudi o kriptovalutah. Potrebno je biti zelo previden saj je v tem poslu zelo veliko 'scamm' valut, itd..
Svetujem, da se držiš prvih 1-25 or. do 50 kovancev na CMC-ju. Ostali kovanci prinašajo še večje tveganje.
XRP je v zadnjem mesecu zelo poskočil, zaradi 'snapshot'-a (12.12.2020) v prihajajoči Flare blockchain.
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

PrihajaNodi ::

Jaz bi ti proporocil da kupujes tam od 200 mesta z malimi vlozki. Hex je dobra nalozba.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Sirena ::

Jaz ti bom povedala po domače, po žensko, zelo laično, za hobi-kriptaše (profiji bi ti dali čisto drugo sliko):
- Bitstamp in Binance, kot so rekli že zgoraj, je za začetek optimalno. Na Bitstampu imaš zelo omejeno izbiro (pa čeprav zdaj ni več tako malo), na Binancah pa si lahko privoščiš tudi kakšne eksote, ki te pritegnejo.
- ETH in BTC: saj veš, da ti ni treba kupiti enega celega kovanca? Kupiš lahko tudi recimo za 100 evrov ETH - potem pač dobiš ca. 0.20. Meni se zdi ETH dobra naložba - do ATH (to je "all time high") ima še kar nekaj rezerve, kar pomeni, da jaz računam, da bo šel - nekoč, nekdaj - od današnje vrednosti še vsaj 3x (kar res ni nek silen dobiček, ampak pri njem se praviloma ne opečeš - in če pogledaš, kje je bil pred letom dni, boš videl, da je šel veliko gor); BTC pa je prislovično najbolj "zihr" in najbolje preživi velike padce - fino je, da ga imaš nekaj v portfolju.
- Sicer pa se ti v portfolju splača imeti nekaj različnih kovancev, ampak spet ne preveč, ker hitro izgubiš pregled - zlasti, če imaš tole kripto bolj za mimobežen hobi.
- Od česa so odvisna nihanja? Seveda je to precejšen gamble, ampak če spremljaš pozorno posamezne kovance - lahko tudi samo na redditu - , potem lahko razbereš neke trende in pričakovanja, ampak garancije pa ni nikoli. Edina garancija, ki jo imaš, je ta, da vsakemu bullu (rasti marketa) sledi korekcija, manjša ali večja, ki traja krajši ali daljši čas ...
- Osnovna pravila pa hitro spoznaš - in se tudi hitro opečeš. Pravijo, da ne smeš biti preveč pogolten in da moraš postopoma prodajati, če gre tvoja valuta že dolgo časa gor - nato počakaš, da pade in takrat spet kupiš. Ampak to je teorija. Kako pa veš, kje je dno in kje je vrh? Ne veš. Predvidevaš. Včasih rata, včasih pa tudi ne. Jbg ... Jaz se načeloma potrudim, da tisto, kar vložim, dobim nazaj - ostalo pa je potem igra. Velja tudi osnovno pravilo: vloži toliko, kolikor lahko pogrešiš.
- Jaz bom rekla še to, da ne bodi preveč trmast: če se opečeš pri kakšnem kovancu, ki si ga mimogrede kupil, in vidiš, da strmo drsi navzdol, ga raje prodaj z manjšo izgubo, kot da ga trmasto holdaš, dokler povsem ne zgrmi v prepad. Najbrž si ne želiš imeti kovanca, ki bo čez tri leta vreden le 1/100 tvoje nakupne vrednosti, kajne?
- Pa srečno. Malo branja za nazaj pa ne škodi. Poleg tega 60 strani bi jih moralo biti še veliko, veliko več - pa ne vem, ali so še dostopne ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sirena ()

Sirena ::

Evo, kaj sem rekla: ETH je v zadnjih 24 urah šel gor za 9 odstotkov. Kaj smo že rekli o tem, da človek ne sme biti preveč pogolten:)

detroit ::

Če mal pogledaš XRP graf vidiš da je bil pri 0,3 cca dobra naložba in mislim da je še vedno zelo dobra (seveda pod pogojem da ne umre vse skupaj), p.s. ne ownam crypto ampak obvious chart is obvious:)
Skero

Facebook dev ::

@Sirena, lepo napisano. Mogoce pa kak novi na tem forumu lahko dobi tudi kake zanimive informacije, ne pa samo trolanja :D
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Mato989 ::

@Sirena

Bom vesel razlage zakaj se splača imeti v portfeliju več kovancev, sploh na primeru zgoraj ko bi tip vložil par stotakov...

To nima smisla... Če nimaš v 1 kovancu vsaj 1.000€ je razprsevanje zelo vprašljivo da ne rečem neumno

detroit je izjavil:

Če mal pogledaš XRP graf vidiš da je bil pri 0,3 cca dobra naložba in mislim da je še vedno zelo dobra (seveda pod pogojem da ne umre vse skupaj), p.s. ne ownam crypto ampak obvious chart is obvious:)


Čakaj, pri 0.3 je bil dobra naložba, zdaj pa zelo dobra...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Pustmo neke unknown shitcoin nižje od 50 na coinmarketcapu... Govorim o top 20-50 coinih... izmed teh bomo lahko srečni če bo kak x10 razen bitcoina na dolgi rok... x2, x3, x4, morda celo x5, to pa bi se znalo zgodit ja =)
ni nujno. če se bo začel btc pretapljat v alte, kakor smo navajeni, potem bomo pri balonu komodt videli kje kakšen 100×nik, imho
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Facebook dev ::

Mato989 je izjavil:

@Sirena

Bom vesel razlage zakaj se splača imeti v portfeliju več kovancev, sploh na primeru zgoraj ko bi tip vložil par stotakov...

To nima smisla... Če nimaš v 1 kovancu vsaj 1.000€ je razprsevanje zelo vprašljivo da ne rečem neumno

detroit je izjavil:

Če mal pogledaš XRP graf vidiš da je bil pri 0,3 cca dobra naložba in mislim da je še vedno zelo dobra (seveda pod pogojem da ne umre vse skupaj), p.s. ne ownam crypto ampak obvious chart is obvious:)


Čakaj, pri 0.3 je bil dobra naložba, zdaj pa zelo dobra...


Isti efekt ima razprsevanje ce vlagas 100€, 1000€, 10k€ ali pa 100k€. Eden izmed glavnih razlogov je, da ce market pumpa, imas vecje moznosti da pumpa tudi del tvojega portfelja in tako cutis manjsi fomo, preden naredis kak neumn trejd.

kow ::

Sireni predlagam, da kupuje tulipane. Do ATH imajo 10000x prostora za rast.

Sirena ::

Mato989 je izjavil:

@Sirena

Bom vesel razlage zakaj se splača imeti v portfeliju več kovancev, sploh na primeru zgoraj ko bi tip vložil par stotakov...

To nima smisla... Če nimaš v 1 kovancu vsaj 1.000€ je razprsevanje zelo vprašljivo da ne rečem neumno



Preprosto zato, da nisi preveč žalosten, če/ko ti gre en dol:) In je bolj zabavno, če spremljaš več kovancev hkrati. SAj sem rekla, da so to laični, ne profi nasveti. Ko prvič vložiš, ti je pomemben vsak cent. Zgoraj mu je nekdo predlagal, naj stavi na HEX. Če bo dal v HEX 500 evrov in se ne bo zgodilo nič oziroma bo šlo dol, bo nesrečen. Če pa bo kupil za 200 evrov ETHja, 100 evrov BTCja, 100 evrov XLMja ali ADE in, ajmo, 100 evrov HEXa (čeprav pojma nimam, kak kovanec je to), potem lahko lepo spremlja, kaj se dogaja. Tebi se zdi neumno, da bi se nekdo zaj... z ene par evri gor in dol, ampak če vzameš to kot otroški peskovnik, je kul. Narediš nekaj potičk in potem vidiš, katera bo obstala in katera ne. In te ne boli tako zelo, če ti eno pohodijo. Ampak seveda dela vsakdo po svoji volji:)

gruntfürmich ::

mislim da bi lahko kar obudili staro temo o kripto valutah; s to razliko da bi staro temo samo zatemnili in jo potem 'odkrivali' vsak dan posebej. posti bodo itq enaki kot bodo sedaj, ampak vsaj nakladat nam ne bo treba še enkrat...
win-win
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zako ::

hi
mogoce kdo ve zakaj spot na walletu na Binance ne kaze nobenih statistik? Se do 1ih zjutraj je vse delalo BP.

Hvala
Zako je zakon!!!

Sirena ::

kow je izjavil:

Sireni predlagam, da kupuje tulipane. Do ATH imajo 10000x prostora za rast.


Lej, takole ti bom rekla. Na temle forumu smo prebrali že marsikaj. Eni so dneve in noči risali grafe in spremljali vse mogoče in stavili na MUSIC COIN, drugi na NEBL, tretji na CANYO, četrti in peti in šesti na TEZOS itd. itd. Eni so z DEFI kovanci obogateli, drugi obubožali. Jaz pa zadeve mimobežno spremljam, včasih tudi po več tednov ne naredim nič, včasih se veselim, drugič bentim, s kriptom nikakor nisem obogatela in tudi ne bom, sem si pa privoščila že nekaj dopustov in kakšno "darilce". Ne napovedujem nekih bajnih premikov, verjamem pa, da bo ETH sledil po poti BTCja in nekoč prišel tja, kjer je že bil - in šel tudi čez. Nič več, nič manj. Meni se zdi, da so za to dobre šanse. Precej boljše kot za tulipane:) Garancije pa - kot rečeno - ni.

Facebook dev ::

Zako je izjavil:

hi
mogoce kdo ve zakaj spot na walletu na Binance ne kaze nobenih statistik? Se do 1ih zjutraj je vse delalo BP.

Hvala


Preberi Binance novice.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kow ::

Sirena je izjavil:

kow je izjavil:

Sireni predlagam, da kupuje tulipane. Do ATH imajo 10000x prostora za rast.


Lej, takole ti bom rekla. Na temle forumu smo prebrali že marsikaj. Eni so dneve in noči risali grafe in spremljali vse mogoče in stavili na MUSIC COIN, drugi na NEBL, tretji na CANYO, četrti in peti in šesti na TEZOS itd. itd. Eni so z DEFI kovanci obogateli, drugi obubožali. Jaz pa zadeve mimobežno spremljam, včasih tudi po več tednov ne naredim nič, včasih se veselim, drugič bentim, s kriptom nikakor nisem obogatela in tudi ne bom, sem si pa privoščila že nekaj dopustov in kakšno "darilce". Ne napovedujem nekih bajnih premikov, verjamem pa, da bo ETH sledil po poti BTCja in nekoč prišel tja, kjer je že bil - in šel tudi čez. Nič več, nič manj. Meni se zdi, da so za to dobre šanse. Precej boljše kot za tulipane:) Garancije pa - kot rečeno - ni.


Tudi jaz verjamem, da bo ETH sel gor, tudi preko 1400$. Samo prejsnji ATH pac ne more biti argument, to je bila moja poanta.

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pustmo neke unknown shitcoin nižje od 50 na coinmarketcapu... Govorim o top 20-50 coinih... izmed teh bomo lahko srečni če bo kak x10 razen bitcoina na dolgi rok... x2, x3, x4, morda celo x5, to pa bi se znalo zgodit ja =)
ni nujno. če se bo začel btc pretapljat v alte, kakor smo navajeni, potem bomo pri balonu komodt videli kje kakšen 100×nik, imho


ČE... ampak glede na število coinov močno dvomim da bo to kar OVERALL... seveda pa bo zagotovo nekaj coinov naredilo x100, ampak it se loterijo da to najdeš je tako tako...

Facebook dev je izjavil:

Mato989 je izjavil:

@Sirena

Bom vesel razlage zakaj se splača imeti v portfeliju več kovancev, sploh na primeru zgoraj ko bi tip vložil par stotakov...

To nima smisla... Če nimaš v 1 kovancu vsaj 1.000€ je razprsevanje zelo vprašljivo da ne rečem neumno

detroit je izjavil:

Če mal pogledaš XRP graf vidiš da je bil pri 0,3 cca dobra naložba in mislim da je še vedno zelo dobra (seveda pod pogojem da ne umre vse skupaj), p.s. ne ownam crypto ampak obvious chart is obvious:)


Čakaj, pri 0.3 je bil dobra naložba, zdaj pa zelo dobra...


Isti efekt ima razprsevanje ce vlagas 100€, 1000€, 10k€ ali pa 100k€. Eden izmed glavnih razlogov je, da ce market pumpa, imas vecje moznosti da pumpa tudi del tvojega portfelja in tako cutis manjsi fomo, preden naredis kak neumn trejd.


Po tej logiki bi torej bilo najbolje vložit 7.000€ po 1€ v vsak coin? =) Dvomim! Nekje je meja, in pri meni je to minimalno 500€/coin, še bolje 1.000€ zato da se "pumpa" dejansko opazi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mat0 ::

Lep pozdrav,

ima kdo kaksne izkusnje z Bitpando?

Lp

Facebook dev ::

@Mato, se strinjam, nekje mora biti meja. Ampak 100€ se zdi še čiz ok.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

detroit ::

Mato989 je izjavil:

@Sirena

Bom vesel razlage zakaj se splača imeti v portfeliju več kovancev, sploh na primeru zgoraj ko bi tip vložil par stotakov...

To nima smisla... Če nimaš v 1 kovancu vsaj 1.000€ je razprsevanje zelo vprašljivo da ne rečem neumno

detroit je izjavil:

Če mal pogledaš XRP graf vidiš da je bil pri 0,3 cca dobra naložba in mislim da je še vedno zelo dobra (seveda pod pogojem da ne umre vse skupaj), p.s. ne ownam crypto ampak obvious chart is obvious:)


Čakaj, pri 0.3 je bil dobra naložba, zdaj pa zelo dobra...

Erm ja? Kaj je nerazumljivega? A veš ko nekaj prebije resistance in se pravzaprav tam obdrži, torej resistance postane support...sj veš random charts? Magic
Skero

Mato989 ::

detroit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

@Sirena

Bom vesel razlage zakaj se splača imeti v portfeliju več kovancev, sploh na primeru zgoraj ko bi tip vložil par stotakov...

To nima smisla... Če nimaš v 1 kovancu vsaj 1.000EUR je razprsevanje zelo vprašljivo da ne rečem neumno

detroit je izjavil:

Če mal pogledaš XRP graf vidiš da je bil pri 0,3 cca dobra naložba in mislim da je še vedno zelo dobra (seveda pod pogojem da ne umre vse skupaj), p.s. ne ownam crypto ampak obvious chart is obvious:)


Čakaj, pri 0.3 je bil dobra naložba, zdaj pa zelo dobra...

Erm ja? Kaj je nerazumljivega? A veš ko nekaj prebije resistance in se pravzaprav tam obdrži, torej resistance postane support...sj veš random charts? Magic


Torej je pri 0,3 bil na resistancu cel čas ne na supportu? Aha ok.

XRP je danes slaba naložba... case closed... Če bo pa po Snapshotu 12.12.2020 odletel v + ali pa vsaj ne korigiral, pol se odločajte
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Facebook dev ::

detroit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

@Sirena

Bom vesel razlage zakaj se splača imeti v portfeliju več kovancev, sploh na primeru zgoraj ko bi tip vložil par stotakov...

To nima smisla... Če nimaš v 1 kovancu vsaj 1.000€ je razprsevanje zelo vprašljivo da ne rečem neumno

detroit je izjavil:

Če mal pogledaš XRP graf vidiš da je bil pri 0,3 cca dobra naložba in mislim da je še vedno zelo dobra (seveda pod pogojem da ne umre vse skupaj), p.s. ne ownam crypto ampak obvious chart is obvious:)


Čakaj, pri 0.3 je bil dobra naložba, zdaj pa zelo dobra...

Erm ja? Kaj je nerazumljivega? A veš ko nekaj prebije resistance in se pravzaprav tam obdrži, torej resistance postane support...sj veš random charts? Magic


Se ne strinjam. Situacija je, da je veliko stvari prenapihnjenih (bilo v preteklosti in tudi sedaj). Razlog zakaj je Ripple tako letel gor prejšni teden ni jasen. Možno zaradi snapshota 12.12. In vsi, ki so malo izkušenejši v kriptu vejo da to pomeni, da dumpneš Ripple dan ali dva prej. Bomo videli kaj bo takrat.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Sirena ::

kow je izjavil:



Tudi jaz verjamem, da bo ETH sel gor, tudi preko 1400$. Samo prejsnji ATH pac ne more biti argument, to je bila moja poanta.


Ja, seveda, imaš prav, lahko bi kdo narobe bral in posplošil to "pravilo" na ves kripto. Mnogo kovancev ne bo nikoli več prišlo do svojega ATHja.

Jaki-1 ::

Facebook dev je izjavil:

detroit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

@Sirena

Bom vesel razlage zakaj se splača imeti v portfeliju več kovancev, sploh na primeru zgoraj ko bi tip vložil par stotakov...

To nima smisla... Če nimaš v 1 kovancu vsaj 1.000€ je razprsevanje zelo vprašljivo da ne rečem neumno

detroit je izjavil:

Če mal pogledaš XRP graf vidiš da je bil pri 0,3 cca dobra naložba in mislim da je še vedno zelo dobra (seveda pod pogojem da ne umre vse skupaj), p.s. ne ownam crypto ampak obvious chart is obvious:)


Čakaj, pri 0.3 je bil dobra naložba, zdaj pa zelo dobra...

Erm ja? Kaj je nerazumljivega? A veš ko nekaj prebije resistance in se pravzaprav tam obdrži, torej resistance postane support...sj veš random charts? Magic


Se ne strinjam. Situacija je, da je veliko stvari prenapihnjenih (bilo v preteklosti in tudi sedaj). Razlog zakaj je Ripple tako letel gor prejšni teden ni jasen. Možno zaradi snapshota 12.12. In vsi, ki so malo izkušenejši v kriptu vejo da to pomeni, da dumpneš Ripple dan ali dva prej. Bomo videli kaj bo takrat.

XRP ima snapshot za Flare blockchain. Razmerje je XRP:FXRP=1:1. Flare bo integriran v ETH blockchain kar pomeni neposredno povezavo Rippla na Etherium omrežje to pa odpira velik razvoj v bodočnosti.
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

Mato989 ::

XRP ima snapshot za Flare blockchain. Razmerje je XRP:FXRP=1:1. Flare bo integriran v ETH blockchain kar pomeni neposredno povezavo Rippla na Etherium omrežje to pa odpira velik razvoj v bodočnosti.


To nima nobene neposredne povezave z tem, da lahko takoj po ali malo pred snapshotom XRP dumpa orenk double digit procentualno gledano... potem bo pa nek "bagholder" kupoval pri 0,7$ in bo čakal spet na 0,7$ 6 mesecev ali več, vse zato ker je danes kupoval FOMO =)

Ni nujno, je pa realna opcija tole da se zgodi... pričakujem namreč še en retest 0,5$ +/-
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

Kraknovi hodlerji xrp dobimo nove coine?

Jaki-1 ::

Mato989 je izjavil:

XRP ima snapshot za Flare blockchain. Razmerje je XRP:FXRP=1:1. Flare bo integriran v ETH blockchain kar pomeni neposredno povezavo Rippla na Etherium omrežje to pa odpira velik razvoj v bodočnosti.


To nima nobene neposredne povezave z tem, da lahko takoj po ali malo pred snapshotom XRP dumpa orenk double digit procentualno gledano... potem bo pa nek "bagholder" kupoval pri 0,7$ in bo čakal spet na 0,7$ 6 mesecev ali več, vse zato ker je danes kupoval FOMO =)

Ni nujno, je pa realna opcija tole da se zgodi... pričakujem namreč še en retest 0,5$ +/-

Se strinjam da je FOMO.
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

hamez66 ::

endelin je izjavil:

Kraknovi hodlerji xrp dobimo nove coine?



Lahko, da je to že outdated, ampak načeloma Kraken ni načrtoval razdelitve xrp airdropa.

endelin ::

Torej najbolje da si xrp prenesem na svoj trezor?

XRPNERD ::

Zakaj je XRP slaba naložba?

Meni se glede na to kdo kupuje zdi odlična naložba.
https://ledger.exposed/rich-stats#perce...

Pri vseh milijardah, ki se printajo je verjetno menjava fiat v xrp kljub vsemu boljša kot hodlanje na TRR.

endelin ::

Zakaj je XRP slaba naložba?

Verjetno zato ker je slo v kratkem času x3 in je morda kaka boljsa alternativa?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dober dan ()

DeBrito ::

Route66 je izjavil:

Živjo, naj se še sam vključim v tole temo. Upam da mi ne zamerite če sestavim nekaj povsem amaterskih vprašanj glede kripto valut. Verjamem da so bila tovrstna vprašanja že vsaj 100x odgovorjena, vendar se mi zdi 60 strani preveč da bi šel skozi, zato bom kar vprašal...najprej me zanima katero platformo uporabljate ostali za kripto valute? Oziroma na kateri strani ostali kupujete žetone? Zanima me tudi katere strani ostali preverjate oziroma katere strani so dobre za razne updajte in razne debate o kripto valuti? Kot popolni začetnik me zanima kje bi lahko začel študirati o teh stvareh? Meni še zdaj ni povsem jasno na podlagi česa cena žetona poskoči???? Recimo pri investiranju v delnice so te stvari popolnoma jasne (razna četrletna poročila, Cash flow, recimo proizvodnja avtomobilov na začetku vsakega meseca, če investiraš v EV itd). V takšnih primerih mi je povsem jasno in razumljivo zakaj se cena delnice dviga in pada, medtem ko mi pri Bitcoinu ni čisto nič jasno, na podlagi česa se vrednost žetona dviga. Sicer je lepo gledati kako se vse skupaj dviguje, vendar včasih dobim občutek da je vse skupaj en velik gamble. Verjetno obstajajo razlogi za dvig vrednosti pa jih verjetno ne poznam. Sicer berem vendar mi še vedno ni jasno na podlagi česa? Zdajle spremljam XRP in me izredno mika da bi jih nekaj kupil saj so izredno poceni in kakor sem bral imajo ogromno potenciala. Za Bitcoin in ETH sem že zamudil in je cena v mojih trenutnih okoliščinah prevelika. Bi pa kupil nekaj 100 XRPjev. Torej na katero platformo se splača prijaviti in katere strani so dobre za kripto valute da si izjemno hitro na tekočem? To je za začetek vse, hvala.


Verjetno se je treba tudi vprašat, kaj točno je tvoj cilj. Če želiš vložiti par sto € na daljši rok, je res najboljše da poiščeš enega ali dva coina, ki omogočata še stakanje oz. pasivni income in pustiš nekaj časa na miru. Če želiš v kratkem času čim več pridobiti, pa lahko gemblaš s kakšnimi bolj risky coini. Ampak "čar" kripta je ta nepredvidljivost. Nihče, ne tu na forumu in ne kjer koli drugje, ti ne more povedati, kaj bo se dogajalo v naslednjih tednih/mesecih/letih. Zato ti predlagam, da vložiš izključno toliko denarja, ki ga "brez težav" pozabiš, da te slučajno ne bi glava bolela, če bo vse skup strmoglavilo. Je pa za alte težava ta, da je coinov enostavno preveč (seveda ogromno scamov) in preveč so vezani na gibanje BTC. Če bo ta v naslednjih tednih doživel kakšno večjo korekcijo navzdol, potem bodo ostali kovanci res krvaveli.
««
56 / 1490
»»