» »

VPN ni anonimen

VPN ni anonimen

1
2
»

UganiKdo ::

Sam to nima kaj dosti s samo tehnologijo in primarnim namenom VPN. Tukaj pač zaupanje iz ISP (za katerega veš, da bo hrani in bo skašljal vse podatke v 30s) preneseš na ponudnika VPN, kjer je večja verjetnost, da teh podatkov ne bodo razkrili tretji osebi. Kar je kot je SeMiNeSanja napisal praviloma dovolj za nemoten dowload/upload. Da bi si pa kdo domišljal, da ga uporaba VPN kakorkoli dela anonimnega pa je zgrešeno že v štartu. Za anonimnost na internetu (oziroma bolj pošteno povedano za približek le tej) je treba precej več kot samo VPN.

Konc koncev komu se pa bo splacal it brskat po IP-ju, ki ga je do sedaj uporabljalo n-ljudi?

tole je precej šibek argument. Ker VPN provider seveda ve komu je bil določen IP kdaj dodeljen, tako da dostop do tvojega IP ni nič težji kot preko ISP. Kar te dejansko ščiti je politika ponudnika VPN storitve, kje se fizično nahaja (zakonodaja) in kako dovzetni so za takšne in drugačne zahtevke po razkritju podatkov.

Kvinta ::

hrnatakar in ladjar = isti način pisanja tak da :))
A.C.A.B

joggi79 ::

UganiKdo je izjavil:

Sam to nima kaj dosti s samo tehnologijo in primarnim namenom VPN. Tukaj pač zaupanje iz ISP (za katerega veš, da bo hrani in bo skašljal vse podatke v 30s) preneseš na ponudnika VPN, kjer je večja verjetnost, da teh podatkov ne bodo razkrili tretji osebi.

No ja. Za razliko od vecine VPN providerjev, ki sodijo pod ameriske zakone in njihove omejitve ali boljse receno pomanjkanje omejitev pri razkrivanju podatkov, je vecina ISP-jev (no ne vecina ampak cisto vsak v Sloveniji in EU) zavezana malo bolj obvezujocim zakonom kaj se sme in kaj se ne sme delati s podatki. Tako da ce smo posteni, je neprimerni lazje in boljse zaupati ISP-ju, da teh podatkov ne bo razkril, kot pa nekemu VPN providerju na drugem koncu sveta, kjer zakonov o varovanju osebnih podatkov realno ni.

Uros!no ::

hr_natakar je izjavil:

Najprej naj ti razlozim, da ima vsak vpn svojega operaterja ali podjetje, ki lahko vidi tvojo identiteto ce uporabljas njegov VPN.


Očitno nimaš pojma kaj je VPN. Kako identiteto. Na osnovi česa?

UganiKdo ::

joggi79 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Sam to nima kaj dosti s samo tehnologijo in primarnim namenom VPN. Tukaj pač zaupanje iz ISP (za katerega veš, da bo hrani in bo skašljal vse podatke v 30s) preneseš na ponudnika VPN, kjer je večja verjetnost, da teh podatkov ne bodo razkrili tretji osebi.

No ja. Za razliko od vecine VPN providerjev, ki sodijo pod ameriske zakone in njihove omejitve ali boljse receno pomanjkanje omejitev pri razkrivanju podatkov, je vecina ISP-jev (no ne vecina ampak cisto vsak v Sloveniji in EU) zavezana malo bolj obvezujocim zakonom kaj se sme in kaj se ne sme delati s podatki. Tako da ce smo posteni, je neprimerni lazje in boljse zaupati ISP-ju, da teh podatkov ne bo razkril, kot pa nekemu VPN providerju na drugem koncu sveta, kjer zakonov o varovanju osebnih podatkov realno ni.


ja in ne, odvisno od ISP in VPN providerja ter o tem kaj hočeš skrit. Če govorimo o torrentih bo preko ISPja v Sloveniji relativno enostavno prit do lastnika IP priključka za potrebe civilne tožbe. Osebno recimo uporabljam providerja, ki je lociran v Panami, ker ocenjujem, da bo težje pridet do podatkov, če bi se kdo hotel it kakšne nebuloze glede tega kaj in zakaj sem prenašal iz spleta. PA da smo na jasnem, si ne domišljam, da je nemogoče prit do podatkov. Samo težje kot preko lokalnega ISP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

eric_cartman ::

Večina od nas ni VPN-ja nikoli uporabljala za "anonimizacijo" na spletu. Pri meni je bil ključen Netflix za tuje trge.

VPN sem plačal s kartico nekemu podjetju, ki kakopak napiše, da si o tebi ne shranjuje nobenih podatkov (verjami če želiš).. Torej ja.. V momentu, ko sem jim plačal sem za to garantiral z mojim imenom, bančnim računom, državo in še kaj drugega bi se našlo..

Ampak kaj je fora anonimnosti? Če misliš karkoli idiotskega počet za kar te lahko nekdo preganja je potem boljše in bolj zanesljivo imet nek disposable telefon.. --> OP Da ne boš šel prehitro gledat in brat članke o triangulaciji signala.

Utk ::

Na prejšni strani ste se delali norce iz vpnjev in anonimnostjo, na tej strani imate vpn zarad torrentov...shizofrenija se temu reče.

mahoni ::

eric_cartman je izjavil:


VPN sem plačal s kartico nekemu podjetju, ki kakopak napiše, da si o tebi ne shranjuje nobenih podatkov (verjami če želiš).. Torej ja.. V momentu, ko sem jim plačal sem za to garantiral z mojim imenom, bančnim računom, državo in še kaj drugega bi se našlo..

Jebes tak VPN potem. Jaz sem svoj placal z bitkojni. Uporabnisko ime 34r3fadfasde211@supersecretmailprovider.com na katerega sem se samo enkrat povezal preko TOR-a, da bi dobil potrditveni mail.
Je pa res, da VPN provider vidi moj taprav IP, v trenutko ko se povezujem z njim.

shadeX ::

Pa vi veste, da tudi bitcoin ni anonimen, ceprav so na zacetku na silk road, umazana underground stran interneta, kjer so mislili, da jih z bitcoinom nau nihce dobil.


A pol so dobili tiste, k so vdrli v nice hash?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Utk ::

Brez veze si komplicirate življenje. Jaz vem, da je vsaka naprava povezana v internet ne-varna, ampak...i dont give a fuck. Uporabljam od googla vse kar ima, na telefonu imam denarnico, kreditno, itd. Če hočem poslikat nekaj kar me lahko spravi v težave, tega ne delam s telefonom. Ostali se pa slepite, da se na neke načine lahko čemu izognete... Lahko samo če potegnete kabl ven.

Facebook dev ::

Je tudi normalen "javni" VPN lahko čisto dober, če se njegovi ustvarjalci odločijo, da naredijo VPN service tak kot je mišljen. Torej ti njim plačas, oni sprejamjo tvoje requeste in takoj ko ti pošljejo nazaj podatke, pobrišejo vse kar si naredil.
Jim lahko teži kdorkoli za tvoje podatke, pa jih ne bodo mogli dati, ker jih pač enostavno ni.

Je pa tu seveda vprašanje, ali jim je dovolj kasirat 10, 20, 30€ na mesec od uporabnika in si ne hranit podatkov ali pa raje kasirajo ta denar in si hkrati še hranijo podatke o tebi in te podatke kasneje potencialno prodajo (in potem zgubijo na svoji kredibilnosti in imenu in strankah).

In kar se tiče enkripcije, kot je že nekdo zgoraj povedal, zadeve trenutno matematično popolnoma štimajo. Če je stvar narejena dobro, se lahko cel NSA trudi in ne bo naredil nič. Če pa je ta enkripcija spisana z luknjami, potem pa pač ni tako dobra enkripcija. Ampak dejstvo je, teoretično/matematično stvar dela.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7412297 (5114) Tidule
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5615420 (6094) rkobarov
»

Kako varno se je povezovati v javna omrežja?

Oddelek: Omrežja in internet
334551 (3766) peko_deko
»

Ali si z vpn pro res anonimen na netu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12125184 (22877) poweroff
»

Plačljivi anonimizacijski VPN tuneli

Oddelek: Omrežja in internet
356020 (5505) enadvatri

Več podobnih tem