» »

Ozonski čistilci zraka

Ozonski čistilci zraka

1
2
»

Sheteentz ::

Jaz sem naredil ozonski čističec čevljev. V eno večjo škatlo sem dal manjšo z aliexpress generatorjem ozona za 15€ in dva ventilatorja. Odstrani smrad po smrdečih čevljih, sem jih pa očitno malce preveč časa pustil v škatli, cca 6 ur, in so čevlji oddajali vonj po ozonu še par dni. Verjetno bi bi bilo dovolj kakšne pol ure, mogoče celo manj. Bom eksperimentiral s časom, da bom prišel do najbolj optimalnega časa čiščenja.

Kvinta ::

Jaz tega sploh ne bom kupo smo vsi zdravi ....zjutraj ko okno odprem mi direkt iz štale zadiši .... vonj po kravah vse patogene ubije :))
A.C.A.B

pirx ::

@mat xxl
OK, hvala.

@Sheteentz
10-15 min. bo morali biti povsem dovolj. :)

Overdoziranje ni dobro iz dveh razlogov. Prvi je, da ozon pospešuje staranje nekaterih materialov, predvsem gum in PVC. Drugi pa, da overdoza lahko povzroči neželene kemične reakcije: "For example, when ozone was mixed with chemicals from new carpet in a laboratory setting, the ozone reduced many of the chemicals but created a variety of dangerous organic chemicals in the air. While the target chemicals were reduced, the dangerous byproducts rendered the process moved."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali UV svetloba uniči covid virus? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11010549 (6936) And981
»

smrad po klimi

Oddelek: Na cesti
379105 (6578) TheBlueOne
»

Ozonator

Oddelek: Loža
165376 (5032) Mipe
»

odstranitev vonja po zažganem

Oddelek: Loža
84548 (4346) Venomus
»

V avtu smrdi po barvi

Oddelek: Loža
215909 (5114) korenje3

Več podobnih tem